ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1

Нерегистриран

Gabi4ki na noktite
    #1024051 - 03.11.2005 18:10

Eto moqta istoria na kratko.Predi 2 god. se okaza 4e imam 4 kuhi nokata na krakata i se naloji da mi izvadiat 2ta golemi i sled vreme da otidia da mi izvadiat i drugite,no az ne otidoh za6toto travmata ot vadeneto na parvite 2 be6e goliama.Dnes re6ih da otida na pedikurist za6toto biah 4ula 4e te se spraviat s takiva problemi.No sled kato me vidiaha mi razviha kup istorii,kak sam triabvala da hodia na dermatolog edi kade si ot tam da si pravia izsledvania na 4ernia drob i eventualno sigurno 6te pia niakakav antibiotik 3 meseca s po4ivki na ob6ta stoinost 450lv.Obarkaha me otvsiakade nerazbrah ni6to neznaeh 4e e tolkova seriozno ili moje bi se opitvat da mi vzemat pari.Molq ako niakoi e imal kato moia problem da izkaje mnenie

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tabassa
почетен член

Регистриран: 15.09.2005
От: Стара Загора
Re: Gabi4ki na noktite
    #1024078 - 03.11.2005 18:31 [Re: Анонимен]

ами гъбичките на ноктите са наистина много упорити и се лекуват упорито и то дълго време. на първо време вземи една пила(такава която може да прежалиш) и хубаво да се изтърка отгоре нокътната плочка. има специален лак за нокти казва се Батрафен, той е лекарство и е специално предназначен за лечение на гъбички по ноктите. Процедурата с изпиляването на нокътя се прави два пъти в седмицата, след което се нанася този лак.Лакът не е много евтин-около 25-27 лв. Ако ти се вижда много скъпо си вземи течност Екзодерил, но процедурата се повтаря всеки ден.Гъбичките на ноктите са много упорити. Някои се лекуват 6 месеца.

--------------------
Тези форуми са толкова заразителни!!! Не мога да се отлепя!!!

Tabassa
почетен член

Регистриран: 15.09.2005
От: Стара Загора
    #1024081 - 03.11.2005 18:33 [Re: Tabassa]

Да не говорим, че трябва да се спазава изрядна хигиена на чорапите и обувките.

--------------------
Тези форуми са толкова заразителни!!! Не мога да се отлепя!!!

Нерегистриран

#1024093 - 03.11.2005 18:49 [Re: Tabassa]

Pedikuriskata dnes mi gi izpili otgore za6toto izglejdaha seedno sa 5 nokata edin varhu drug,sa6to mi gi izriazaha do tam do kadeto e kuho pone za momenta me oblek4i za6toto ot vreme na vreme me boliaha,no taka i ne razbrah na kakav lekar da otida po tozi vapros?

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

Регистриран: 30.09.2005
    #1024351 - 03.11.2005 22:10 [Re: Анонимен]

Аз съм събирал различна информация за гъбички по краката и направих нещо като статия. Дано помогнат тези средства или поне облекчат положението:
Гъбички по краката

Летния сезон вече е към края си. Времето застудява. Това ни кара да обуваме затворени обувки, най-вече прехвалените маратонки и гуменки. Всички ние знаем как ни се запарват краката като използваме тези обувки. Така се създава една топла и влажна среда, която е изключително блгаоприятна за развитието на гъбички. Ако вече сте прихванали по един или друг начин това доста неприятно заболяване следващите редове ще ви бъдат от огромна полза. Първо трябва да бъдете напълно сигурни дали това са гъбички. Ако не сте убедени по-добре не предприемайте нищо сами! В такива случаи посетете вашият личен лекар!

Симптомите на микозата са:зачервяване на засегнатите участъци, сърбеж, неприятна миризма, напукване на кожата, а понякога може да се образуват и мехури. Гъбичните инфекции засягат по-често пушачите и диабетиците. Най-разпространеният род гъбички е Tinea pedis. Поради факта, че микозата се разпространява много бързо е възможно да се засегне не само междупръстието, а и ноктите, ходилата, стъпалата. В такива случаи лечението протича дълго. Затова най-добре е положението да бъде овладяно навреме.

Съществуват десетки лекарствени препарати в аптеката, свързани с лечението на всички родове гъбички. Такива са: ANTIMICO-ACID, ANTIMICO-BETA, TINCTURA JODI-2%, MYCODERMIN, MYCONAZOL, САЛИЦИЛОВ СПИРТ...Те не са скъпи, а пък са и ефикасни. Но преди да хукнете към аптеката опитайте няколко алтернативни метода за справянето с микроорганизмите. Например - може да изпозлване накълцан чесън и да го носите в продължение на няколко дни в обувките си. Друг вариант е да киснете краката си по 10-20 минути дневно във литър топла вода, в която са разтворени 2 лъжички сол. Много ефективен и известен е метода с намзването на болните места с винен оцет 2-3 пъти дневно. Това може да го подтвърди и баба ми;) Няма да е проблем и ако смесите няколко терапии едновременно. Ако пък гъбичките не са лекувани дълго време и вече са причинили малки ранички може да ги киснете в отвара от лайка. Тя се приготвя по следния начин: Варите един литър вода и след това слагате 5 чаени лъжици цвят от лайка. Оставяте да изстине малко и киснете краката си 10 минути.
Друга алтернатива за справяне с гъбичките е маслото от чаено дърво. То е естествен мощен противогъбичен фактор.

Всички трябва да знаем, че гъбичките отделят токсини, които значително намаляват силите на имунната ни система. А благордарение на нея ние не се разболяваме от всеки един вирус попаднал в нас. Затова лекувайте микозата!

Ако тези методи не помагат трябва да потъсрите помощта на лекар! Възможно е да се изпишат и таблетки, въпреки че това се прилага в доста краен случай. Почти винаги докторите препотъчват локално лечение на гъбите чрез кремове и други препарати. Доста известни например са Antimico-acid и Салициловия спирт - струват стотинки.

Предполагам всички знаят какво трябва да се прави, за да се предпазим от заразяване с тази болест. Най-вече e необходимо да се спазва СТРОГА ЛИЧНА ХИГИЕНА. А ето още няколко съвета:

*Слабата имунна система предразполага болестта

*Дори в луксозен хотел не ходете боси по килима

*Не използвайте чужди джапанки

*Изпирайте чорапите с вряла вода

*Преди къпане изолирайте малките ранички с лейкопласт

*Избягвайте обувките от гума

Редактирано от къв прякор бре?;) (03.11.2005 22:12)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1025152 - 04.11.2005 13:11 [Re: Анонимен]

На кожен! И отивай, а недей само да се чудиш. Може да се наложи и през устата да пиеш нещо.

Нерегистриран

#1026061 - 05.11.2005 01:14 [Re: Dr.G]

Blagodaria vi na vsi4ki mislia da posetia v nai skoro vreme dermatolog i na teb blagodaria "kav priakor be" za poleznata informacia

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3236

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.