ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Записване на детето в училище...
    #1040091 - 14.11.2005 20:12

След като разгледахме старите теми по тоя въпрос - нещата, които ще ни трябват (според Nadin) са:
==========================================================
1. Превод на бележника ( или поне страницата с оценките от завършване на годината )
2. Копие от формата с ваксините , която сте носили на интервюто
3. Паспорта с визита , в случай , че когато го записвате зелената карта не е дошла и SS# му .
4. Освен това е най- вероятно да искат ID на поне единият родител
5. Доказателство , че живее на посоченият адрес ( в района на училището ) .
Доказателството може да бъде сметка за телефон , ток , газ и пр .
Ако още не сте получавали такава сметка , а е време да записвате ученика
бихте могли да помолите хазяина да напише писмо , в което удостоверява , че живеете на този адрес .
=======================================================

Обаче тъй като ще дойдем по средата на уч. година (във 3-и клас е) имаме следните въпроси:
1. Кой бележник да превеждаме - този от миналата завършена година или текущите оценки от този, с който ходи сега на училище.
2. Международните ни паспорти могат ли да минат за ID на родител - или сте имали предвид всякакъв документ за самоличност.

Казаха ни и за някаква академична справка. Това е - ако някой обаче се сети още нещо - да казва.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Редактирано от Reks (14.11.2005 20:13)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
Re: Записване на детето в училище...
    #1040223 - 14.11.2005 21:34 [Re: Reks]

За ID минават и българските документи за самоличност, стига да имат снимка, и да са и на английски.
За превода на бележника...мисля си, че няма нужда от това. Предполагам са ти го казали, че го искат, за да се удостовери кой клас е завършил в България.

luchi
az
*

Регистриран: 24.10.2003
От: от София, вече в New York
    #1040512 - 14.11.2005 23:20 [Re: Kalin72]

от академична справка няма нужда, тя е за големите.
искат и преведен акт за раждане, но НЕ легализирайте нищо, не е необходимо.

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #1040602 - 15.11.2005 00:05 [Re: Reks]

Като дойдете не губете време да чакате Зелена карта и други неща ами отидете направо в училището което сте си избрали и ще ви запишат ( ако имат места ).
- адреса - този където сте отседнали на първо време - после ще го змените
- Международните паспорти вършат работа
- Акт за раждане ( ама забравих вече дали го гледаха )
- Справка от БГ училището в кой клас е било детето ( кажете, на класната, че ви трябва за Америка) - преведено
- листа с ваксините ще ви трябва като заведете детето тук на лекар преди да започне училището.
Най-важното е хубаво училище да намерите.

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1040703 - 15.11.2005 01:51 [Re: Reks]

Цитат:

1. Превод на бележника ( или поне страницата с оценките от завършване на годината )
2. Копие от формата с ваксините , която сте носили на интервюто
3. Паспорта с визита , в случай , че когато го записвате зелената карта не е дошла и SS# му .
4. Освен това е най- вероятно да искат ID на поне единият родител
5. Доказателство , че живее на посоченият адрес ( в района на училището ) .
Доказателството може да бъде сметка за телефон , ток , газ и пр .
Ако още не сте получавали такава сметка , а е време да записвате ученика
бихте могли да помолите хазяина да напише писмо , в което удостоверява , че живеете на този адрес .

Това ми се струва, че аз съм го писала - поправи ме, ако греша.
Три пъти съм записвала ученици и трите пъти ни искаха преводи от бележниците ( на завършен преден семестър/година ).
Предполагм, че и международните паспорти ще свършат работа, но най-важното е да имате документ- доказателство, че живеете на даденият адрес, тоест сметка на ваше име или пък документ от собсвеника на жилището, в което живеете .

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

all
почетен член

Регистриран: 01.11.2005
    #1040740 - 15.11.2005 05:23 [Re: Nadin]

Незная доколко можете да избирате уцчилище? Обикноженно си избиращ къде да живеете според това.Т.е. избираш си място за живеене според училищния дистрикт.Но при новодошлите товя е трудно. Записването на детето е лесно. Отивате направо в училището, с вашите гаранти.Необходими са ти: задграничен паспорт на теб и детето, документа от мед. прегледи в БГ, но отново ще трябвя да го заведете на контролен преглед./ на детето ще поискат да се направи допълнително ваксина за дребна шарка, такава не се прави в БГ/ Тук внимавайте. Има мед. центрове където това може да ви излезе евтино, питайте за тях в училището.Има вероятност да ви поискат и преглед при зъболекар, но мисля че това е за втори клас.
На моето дете не са искали документ за завършен клас в БГ.
Ако живеете на квартира, може да представите договор за наем. Това се изисква заради училищния превоз.
Има нещо което трябва да знаете. Детето ви има право на безплатен обяд и учебни материали/ учебници, другото се купува ,но е това са дребни неща/Вие ще сте новопристигнали и без доходи, в това няма нищо срамно.
Записването на дете в училище е най-лесната част от началото на емиграциятя.Моето дете беше в средата на учебната година когато дойдохме и започна училище още на втората седмица от пристигането ни.
Желая ви успех.

the hairdresser ™
brave & freak
**

Регистриран: 23.07.2004
От: Chicago, IL - downtown
    #1040743 - 15.11.2005 05:50 [Re: all]

ВЕРНО, че училището се записва според района в който живееш. Ако си в събърб или краен квартал - кой знае какъв голям избор нямаш. Ама ако живееш в downtowna на милионен град в един district наблизо има минимум 5 училища - някои 99% черни деца, други много латиноси ... какво ще кажеш? А там където са белите може да чакаш цяла година докато се освободи място ...
Затова нека при възможност гарантите ви да разучат предварително училищата в района ( разбира се ако ще оставате там ) - те най-добре ще ви ориентират.
Училището на детето е едно от най-важните неща - не го подценявайте.

--------------------
When TRYING is no longer enough …
The world beyond trying is doing. We learned that from Yoda. The world beyond doing is freedom and the field of all potential.

all
почетен член

Регистриран: 01.11.2005
    #1040745 - 15.11.2005 06:02 [Re: the hairdresser ™]

downtown-сигурна съм ,че си права. Аз съм в събърб.
Абсолютно съм съгласна за важноста къде учи детето ти.

мравка
поочукана

Регистриран: 06.03.2004
    #1042148 - 16.11.2005 03:53 [Re: Reks]

бележник с оценки няма да ви искат още повече на третокласник и то в средата на учебната година...
носете свидетелство за раждане - преведено
това ще е достатъчно според рождената дата ще определят в кой клас да го запишат

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1042174 - 16.11.2005 05:12 [Re: мравка]

Цитат:

бележник с оценки няма да ви искат още повече на третокласник и то в средата на учебната година...

Не бъди толкова сигурна, защото на мен ми искаха преведен бележник за записване на второкласник . Това, че на теб не са ти искали, не значи автоматично, че навсякъде е така.
За свидетелството за раждане - да, тук вече няма спор.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 45 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 20903

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.