ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Plamenoto
SOCIOPAT

Регистриран: 14.11.2005
musulmani y drugi
    #1046134 - 18.11.2005 11:04

A kakvi im sa na musulmanite satanistite?

--------------------
666+

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Agnostic
ориентиран

Регистриран: 12.10.2005
Re: musulmani y drugi
    #1046228 - 18.11.2005 11:47 [Re: Plamenoto]

mnogo zli

--------------------
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't

Morning Star
Вид потребител

Регистриран: 11.02.2005
От: къде на къде?
    #1046332 - 18.11.2005 12:54 [Re: Plamenoto]

ШЕЙТАНИСТИ

--------------------
May your life be like toilet paper - long and useful!

Plamenoto
SOCIOPAT

#1046476 - 18.11.2005 14:36 [Re: Morning Star]

Abe ti si prekaleno lakoni4en y mnogo burzo gi opredelq6 ne666tata. Ako iska6 6te te 4erpq edno...

--------------------
666+

Morning Star
Вид потребител

Регистриран: 11.02.2005
От: къде на къде?
    #1046501 - 18.11.2005 14:51 [Re: Plamenoto]

Ако наистина си в Мадрид малко трудно ще стане, ама може днес да пия една бира за твое здраве.

--------------------
May your life be like toilet paper - long and useful!

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1046849 - 18.11.2005 18:11 [Re: Plamenoto]

Ех, приятелю, не слушаш съвети... Казах ти да хвърлиш едно око на темите за новодошли, ама нещо май не ти се чете.
Мюсюлманите нямат сатанисти. И християните нямат сатанисти. Никоя религия няма сатанисти. Сатанизмът не е религия. Нито е обвързан с някоя такава.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #1048989 - 20.11.2005 18:15 [Re: Plamenoto]

Прав е Цецо. Наистина сатанизмът не е свързан с нито една религия. Апропо това в превюто не е доста добре уточнено. В случай, че те интересува, давам ти извадка от сайта, дето съм си наумила да го правя и дето не знам кога ще се завър666и, особено ако мултито не помогне мъничко...
Цитат:

Според небезизвестния Габриил Антуан Пажес (1854 – 1907), “Сатана” не е еврейска дума, а халдейска. Тя означава “Ненавист” и носи белега на халдейската или вавилонската религия (халдейска религия и вавилонска религия са понятия, които в науката се възприемат като еднозначни).
Сатанизмът се появява като отказ от вавилонската религия, а по-късно еволюира до отказ от всякаква религия. Вавилонската религия е политеистична. Тя принадлежи на народ, занимаващ се със земеделие и то мястото било много плодородно. Слънцето и Луната били олицетворение на благодетелни, живеещи на небето и царсващи на земята богове и към тях във вавилонската религия се присъединява Блестяща Звезда, съпровождаща тези светила - Утринна и Вечерна Звезда.
През 1 894 год. пр. н. е. се създава градът-държава Вавилон, превърнал се в последствие при Хамурапи във Вавилонска империя.
Жречеството имало огромно влияние. Във Вавилон жреците постоянно намирали начин да изменят религията, което противоречало на вярата на простолюдието и затова не били особено харесвани от народа. Това е особено силно изразено при обединението на Северен и Южен Вавилон, когато вавилонският пантеон получава своя еднообразен вид. Жреците издигат Мардук - богът, който е покровител на този град, в сан на висш бог, независимо, че преди това имало вече разпределение на боговете по рангове. Това те постигнали, създавайки митология, прославяща го като самото могъщество.
Първоначално Син, Самас и Ищар били изцяло природни и Слънцето, Луната и Венера се явявали само като техни форми на проявление, но жреците махат това и те стават въплъщение на Слънце, Луна и Венера. Жреците, криейки се зад волята на Мардук правят промени: Самас - Слънце, Син - месец, Нергал - Марс, Набу — Меркурий, Мардук — Юпитер, Ищар — Венера и Ниниб — Сатурн. Порядъкът в ранговете на вавилонските богове бил установен в жреческите школи и двенадесет главни бога били обозначени с определени числа.
Това вмешателство, което постоянно се случвало по принцип, определено не се харесвало и така се появил сатанизмът. После по-късно, се появяват авраамическите религии - еврейска, християнство и ислям (още в документите на II Ватикански събор, се обръща внимание върху общата авраамическа основа на християнството и исляма, защото последователите им почитат Авраам, ар. Ибрахим, за свой прародител).
Според халдейците, откъдето е заимствана от евреите думата "сатана", такъв "паднал ангел" изобщо никога не е имало. Думата е означавала конкретно състояние на духа - ненавист. И е свързана с атеистично учение, което е отказвало да признава организираните религии, насаждани от жреците и изобщо всички висши сили и то под предлог, че са му ненавистни и с това си е навлякло неприятности. Например евреите, които тогава били поробени от халдейците, си кръстили цял ангел с името на това учение (който ангел според евреите не е падал никога и никаде и който не влиза в противоречия с Бога), за да го обозначат като носещо неприятности. А християнските богослови съвсем прекалили, като доразвили тази представа, кръщавайки я с римското Луцифер=Светоносец и така префасонизирания Сатаната-Луцифер просто ей тъй, без никакъв обоснован на библията текст, го "изхвърлили" от Рая. И действително всеки желаещ може за себе си да обори мита за Падналия зъл ангел - в християнската библия няма описан момент как Луцифер-Сатаната, заедно с други последвали го ангели, вдига бунт срещу Бог поради своето високомерие и същия Бог го изхвърля от Рая, заедно със симпатизиращите му ангели в Ада. Според библията Сатаната никога не е бил гонен от Рая. Пак според нея - той никога не е спирал нито за миг да бъде БОЖИЯ ЛЮБИМЕЦ, използван от Бог, за да твори нещастие.

Plamenoto
SOCIOPAT

#1049792 - 21.11.2005 11:01 [Re: Morning Star]

Az imah predvid da te 4erpq 1 kafe ama ti bira iska6. Spored nene birata e mnogo oburkana napitka. A tova 4e sum v Madrid daje i az go osuznah ve4e.

--------------------
666+

Plamenoto
SOCIOPAT

#1049797 - 21.11.2005 11:04 [Re: Цецо]

Zasega ot vsi4ko razbrah 4e satanisti NQMA. 6te vidim kak 6te e po natatuk. Thank U vse pak

--------------------
666+

Agnostic
ориентиран

Регистриран: 12.10.2005
    #1049949 - 21.11.2005 12:40 [Re: Plamenoto]

АМИ ИТСИНАТАС !!!!!!!!!!!

--------------------
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2112

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.062 seconds in which 0.054 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.