ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
MIK
Нерегистриран

Лесни торти
    #1058852 - 27.11.2005 15:18

Мили Съфорумки и Съфорумци давайте бърzо рецепри zа лесни торти и сладкиши,4е съм много zле в таzи област...мога само 2~3 кекса и една лятна торта да правя,но те никак не са атрактивни zа тоzи сеzон
Моля zа това да не са нужни 1 000 продукта или някакви специални кремове и т.н...хем да е лесно zа иzпълнение,хем да е атрактивно и вкусно

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Лесни торти
    #1058904 - 27.11.2005 16:19 [Re: MIK]

Най-лесното за което се сещам е плодова торта- 5 яйца и чаша захар се разбиват,добавяш чаша брашно с един бакпулвер.Преди това си разтопила половин пакетче масло в тавичка,а върху него нареждаш плодовете от един компот.Върху тях изсипваш сместта и печеш.След като извадиш от фурната,сиропираш със сока от компота.

--------------------
Ние сме ора естете.

Янушka
very happy!

Регистриран: 07.12.2002
    #1058911 - 27.11.2005 16:23 [Re: MIK]

1 готов блат

за крема:
2 водни чаши мляко
3 суп. лъжици брашно
1 чаена чаша захар
1 жълтък
2 ванилии
50 гр маргарин
в зависимост големината на блата рецептата за крема е Х 2, но аз принципно си го обичам по-кремаво и винаги го правя двойно.

Приготвянето на крема е следното:
в подходяща тенджерка се разтопява маргарина, след това се изсипва брашното, прибавя се млякото, като се внимава да не стане на бучки, след това захарта (понякога слагам повечко, зависи кой колко сладко го иска), разбитият жълтък и ванилиите. По време на приготвяне на крема е хубаво основно да си около печката и много да внимаваш да не загори, трябва да се получи сравнително гъст крем и малко след като кипне да го махнеш от котлона. Принципно за тези които знаят това е рецептата за крем малеби.
Понякога малко преди да махна крема от котлона прибавям нарязани банани или пък по време на готвенето му стафиди или нарязани ябълки. След като е готов и махнат от котлона се прибавят парченца шоколад или пък крема се дели наполовина, като на едната половина се прибавя какао. Лично аз всеки път като правя тази "торта" експериментирам с крема и всеки път се получава нещо различно.

След като крема ти е готов, го оставяш да се охлади. Като през това време в/у блатовете съвсем леко колкото да се навлажнят се поръсват с мляко с какао или мляко с нес.
Взимаш след това първия блат изсипваш колкото е необходимо крем, отгоре му поставяш следващия блат пак с крем. Идеята е независимо дали блата ти е дву или трипластов освен между блатовете, цялото това нещо и отгоре и отстрани един вид да бъде "пакетирано" с крем.
След това отгоре се поръсва с кокосови стърготини, шоколад или онези пръчици за украса на торти или каквото друго ти дойде наум за украса.

Иначе може ако искаш да ползваш този крем само за между блатовете като отгоре го украсиш с нарязани плодове, после желатин и сметана, примерно..варианти много.
Но аз предпочитам горния щото е по-бързо.
Бтв, след като нещото е готово го оставяш няколко часа да престои.

MIK
Нерегистриран

#1058923 - 27.11.2005 16:40 [Re: Пипи^]

Това ми е любимата торта,но гостите не я обичат
Оба4е пък zа себе си ще направя един брой

MIK
Нерегистриран

#1058924 - 27.11.2005 16:42 [Re: Янушka]

Bлагодаря ти много
Идеята ми допада,хем е бърzа,хем не е сложна и е лека,такива торти оби4ам
Мисля да поръся със крокант и да сложа банани както препоръчваш

Янушka
very happy!

#1058933 - 27.11.2005 16:57 [Re: MIK]

Няма защо.
Лично аз много я харесвам тази рецепта, понеже всеки път и към крема и към украсата можеш да прибавяш каквото ти хареса и мислиш, че ще е подходящо..
а резултата и като вкус и като визия всеки път е нещо различно.
А за времето да не говорим, цялата процедура не трае повече от половин час.

MIK
Нерегистриран

#1058940 - 27.11.2005 17:06 [Re: Янушka]

Супер си,ще иzпробвам рецептата ти в петък или събота,тортата ми е нужна zа неделя

Янушka
very happy!

#1058943 - 27.11.2005 17:12 [Re: MIK]

Да кажеш после как е станало.
Единствения чалъм е в крема да е гъст, да не е загорял и да не е на бучки.

Иначе днес аз ще си правя това:
Пържени банани
100 г брашно
1/2 ч. л. сода бикарбонат
2 с. л. захар
1 яйце
6 с. л. вода
2 с. л. кокосови стърготини
1 с. л. сусамово семе
4 банана
олио за пържене
мед за гарниране
1. Брашното се пресява в купа и се смесва със сода, щипка сол, захар и разбито яйце. Постепенно се налива вода, докато се получи гъста маса. Прибавят се кокосови стърготини и сусамово семе
2. Бананите се нарязват на половина и след това на парчета по диагонал.
3. Парчетата банан се овалват в сместа за панировка и се пържат в олиото до златисто. Изваждат се върху салфетки, за да се отнеме излишната мазнина. Сервират се гарнирани с мед.

MIK
Нерегистриран

#1058954 - 27.11.2005 17:25 [Re: Янушka]

Леле...лошо,4е нямам банани,направо да му се прияде на човек,таzи рецепта също ще полzвам

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1058959 - 27.11.2005 17:38 [Re: MIK]

Друга суперлесна торта е с бисквити и нишесте.От това по-лесно едва ли има.С обикновени бисквити ,както и със "Закуска" съм я правила-става винаги.
Другата-пак с обикновени бисквити-натрошваш ги,заливаш с прясно мляко,но не много,за да не се разкашка.Отделно забъркваш крем,с масло,пудра захар,малко какао,добавяш и есенцийка някаква(аз слагам ром)може и ядки и стафиди да сложиш-абе каквото се сетиш и обичаш.После объркваш двете смеси и оформяш като торта.Ако ти се намира и течен шоколад-мазни малко отгоре. Украсата-по твой избор.Аз слагам кокосови стърготини,смлени орехови ядки.
Guten Appetit!

--------------------
Ние сме ора естете.

Редактирано от Пипи^ (27.11.2005 17:39)

MIK
Нерегистриран

#1058968 - 27.11.2005 17:54 [Re: Пипи^]

Danke!Danke!
Теz тортички ги zнам,ммм много са вкусни,но на мен ми е нужно нещо по~праzни4но

Shonned
зайче

Регистриран: 29.01.2004
    #1059083 - 27.11.2005 20:28 [Re: MIK]

С майка ми веднъж правихме следното:

Един от тези готовите блатове го разряахме на половина с конец. Напоихме го ама съвсем леко със захарен сироп Намазахме го със сметана от кутийте дето се разбива, а имахме и от преди малко натрушен карамел, който сложихме в крема. После другата част от блата и върху него същото като предния плюс малко течен шоколад. Отгоре наредихме мисля че бяха 13 еклера и запълнихме дупките с течен шоколад и сметана общо взето както ни падне, но да добие тортата няква форма. Отгоре аз си играх да правя крема и шоколада на линии ... т.е редуваха се бяло и черно.
Готино е щото няма никво печене и бъркане... освен приготвянето ан карамела. Ако искаш по-изтънчен вкус може да си направиш някъв крем и да си я красиш отгоре както си искаш.

Иначе нашата торта стана мноооого хубава ама направо адски... само си мисля, че ще е по-добре с онези малките кръгли еклерчета.

--------------------
http://shonned.blogspot.com
Животът има право винаги!

Edna ...
ентусиаст
**

Регистриран: 08.06.2005
От: Българско
    #1059170 - 27.11.2005 21:51 [Re: MIK]

Ако не ти е късно една лесна крем-пита.Разбиват се 2 цели яйца с 1ч.ч.пудра захар/може и кристална/ и се прибавят 2лъжици олио,1/2лъжичка амонячна сода и брашно,за да се получи умерено твърдо тесто.Разделя се на 2 и се разточват 2кори,които се пекат до порозовяване в подмазана тавичка.
Крем:Сварявам 1 литър пресно мляко с 1ч.захар и прибавям3 яйца,разбити с 5с.л.бяло брашно и 2с.л.нишесте,размито на кашица смалко студена вода.Варя сместа докато започне да пука.След свалянето от огъня ароматизирам с ванилия/на д-р Йоткер/Бъркам докато се охлади/не непрекъснато/.Изсипвам в/у първата кора,захлупвам отгоре втората и сипвам останалия крем.Украса по желание може и само пудра захар.Много е вкусна и бързо става,но е хубаво да се яде на другия ден

MIK
Нерегистриран

#1059295 - 27.11.2005 23:56 [Re: Shonned]

Благодаря на вси4ки zа страхотните рецепти и понеже ще са ми нужни поне 3 торти zа 3 раzли4ни семейства ще се въzполzвам от доста ваши рецепри и след като премине вси4ко ще споделя кой рецепти съм иzполzвала и как се е полу4ило,може и снимков материал да има

sarra
старо куче

Регистриран: 18.08.2004
От: на неутрално
    #1059354 - 28.11.2005 02:42 [Re: MIK]

cheese cake... трябва ти филаделфия (или друго сирене крема), айца, блат от натрошени бисквитки и масло примерно, захар и е ок... в нета има много niakolko
a i обикновено на опаковките на филаделфия има
като я поокрасиш и става супер

или пък желирани плодове с блат

--------------------
"а friend for today, is tomorrow's heartbreak"

MIK
Нерегистриран

#1059357 - 28.11.2005 02:51 [Re: sarra]

Благодаря zа рецептата,но искам сладка торта
Освен това вече няколко пъти се опитвам да желирам торта и не се получава нещо,желето ми става едно такова рядко и не се втвърдява

sarra
старо куче

#1059360 - 28.11.2005 03:03 [Re: MIK]

чийз кеикът е сладка торта не е солена

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1059364 - 28.11.2005 03:26 [Re: sarra]

Може...аz се сещам zа Филаделфия солено сирене,но може да има и сладко

sarra
старо куче

#1059367 - 28.11.2005 03:42 [Re: MIK]

за същото иде реч, но тортите са сладки
но е въпрос на предпочитания

--------------------

saskia
Мавруд
**

Регистриран: 22.04.2005
От: Мискет
    #1060481 - 28.11.2005 22:56 [Re: sarra]

Торта "Успех"
За блата:
200 гр. смлени бадеми
200 гр. захар
5 белтъка
разбий белтъците на сняг и смеси съставките. Изпечи два блата като използваш намазана с мазнина хартия за печене. Блатовете са готови, когато леко порозовеят, ок.20-30 мин.
на 175 С.
Крем:
5 жълтъка
175 гр. захар 1,5 децилитра сметана /течна/
150 гр. масло
ванилия
смеси жълтъците, сметаната и захарта много добре и ги вари с постоянно бъркане около 5 мин. на слаб огън. Сместа се сгъстява и добива жълт цвят. Като се изстуди /при охлаждането също бъркай от време на време/, добави разбитото масло и ванилията. намажи блатовете и поръси отгоре с бадеми или нещо друго. Тази торта не е много голяма, но е много, много вкусна и засища.

gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #1060775 - 29.11.2005 01:53 [Re: MIK]

Каза ,че ефект търсиш?
Има готови блатове за торти ама квадратни.Нарязваш всеки блат на ленти дебели около 4-5 см.- хаха широки ли е по правилно да се каже.Разбива сметана със захар.Леко сиропираш всяка лента.Намазваш я със сметана и слагай каквото ти душа сака.Сладко,стафиди ,орехи,ядки ...поръсваш по лентата.Навиваш я на кръг като вита баница или тиквеник.Намазваш слдващата лента- пак сиропирана,слагаш ако искаш други бъзици- манго,портокал или там нещо си ...тази лента я добавяш до първата и навиваш пак.Може да импровизираш ..направи я на два три етажа...залей я с течен шоколад или я украси някак си.Като я срежеш е много ефектно.Тестото на блата е не хоризонтално а вертикално разположено...а по бъра ,лесна и ефектна торта аз не съм виждала

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

MIK
Нерегистриран

#1060778 - 29.11.2005 01:56 [Re: gena]

Благодаря ти,утре ще правя списък на нужните продукти и в сряда ще паzаря понеже едната торта ще ми е нужна zа в петък,стискай палци да се получи

gena
фурия

#1060780 - 29.11.2005 02:02 [Re: MIK]

тази не можеш да я сбъркаш .Намажи я със сметана а не с шоколад за по сигурно.Но става страшно ефектна.Всеки пита как си наредил блатовете така А е толкова простичко.Като всички гениални неща де

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1060783 - 29.11.2005 02:10 [Re: gena]

Къде си да те раzцелувам
Идеята ти е гениална и ще се въzполzвам от нея,само не съм решила какво ще сложа вътре...банани,стафиди,крокант zа отгоре,личийс дори може да вzема...ох,нямам търпение...ще има многооо снимки на тортите,zащото zаслугите са ваши

Кремена А.
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Пловдив-София-Пловдив
    #1060879 - 29.11.2005 09:30 [Re: gena]

Това изглежда наистина ефектно.Аз тези торти много ги уважавам, защото са лесни, бързи и много вкусни.

gena
фурия

#1061939 - 29.11.2005 22:24 [Re: MIK]

Цитат:

Къде си да те раzцелувам
Идеята ти е гениална и ще се въzполzвам от нея,само не съм решила какво ще сложа вътре...банани,стафиди,крокант zа отгоре,личийс дори може да вzема...ох,нямам търпение...ще има многооо снимки на тортите,zащото zаслугите са ваши

Тука съм бе.Бе виж кво.Аз готвя добре ама много си падам по ефектите и леснотията.Тази торта специално който я види мисли ,че малеееееееее това е правено от супер експерт
Правила съм я и на 4 етажа.Е с повече блатове разбира се.

А веднъж си мислех как да изненадам колежките с някой моя щуротия.И знаеш ли какво направих? Най обикновенния кекс ....ама най смотания-5 яйца,1.5 захар,2.5 ч.брано и бакпулвер/тва и най начинаешите готвачи няма как да не се справят/ Та това тесто взех ,че го разделих на 5 или 6 части.И всяка част и сипнах по малко боя безвредна за сладки.Изсипах в тавата както ми дойде на акъла ...стана страшно шарен кекс.Ама обра точките Сега вече си правя гъдели ...от тъмни цветове към светли ...едно такова пастелничко да ми става кексчето

--------------------

gena
фурия

#1061941 - 29.11.2005 22:27 [Re: Кремена А.]

Цитат:

Това изглежда наистина ефектно.Аз тези торти много ги уважавам, защото са лесни, бързи и много вкусни.

Ми аз съм доста мързелива.Все гледам да му намеря колая.Но в тази има място и за въображение.

--------------------

pulipam
аз и две бонбончени

Регистриран: 14.01.2004
От: БГ–- Хамериката
    #1063207 - 30.11.2005 21:56 [Re: MIK]

Цитат:

Може...аz се сещам zа Филаделфия солено сирене,но може да има и сладко

Много се смях на изказването, и аз така мислех за първи път като миказаха чийз кейк, а сега го обожавам.Слага се захар и е сладка торта. супер е.

Денчо™
edgecrusher

Регистриран: 08.10.2003
От: -))) До!
    #1066409 - 02.12.2005 23:15 [Re: Янушka]

Цитат:

:
Пържени банани
100 г брашно
1/2 ч. л. сода бикарбонат
2 с. л. захар
1 яйце
6 с. л. вода
2 с. л. кокосови стърготини
1 с. л. сусамово семе
4 банана
олио за пържене
мед за гарниране
1. Брашното се пресява в купа и се смесва със сода, щипка сол, захар и разбито яйце. Постепенно се налива вода, докато се получи гъста маса. Прибавят се кокосови стърготини и сусамово семе
2. Бананите се нарязват на половина и след това на парчета по диагонал.
3. Парчетата банан се овалват в сместа за панировка и се пържат в олиото до златисто. Изваждат се върху салфетки, за да се отнеме излишната мазнина. Сервират се гарнирани с мед.

Това така и не ми остана време да го пробвам как става,че звучи вкусно!

Americanka
free-volna

Регистриран: 18.02.2004
    #1066907 - 03.12.2005 17:27 [Re: gena]

Майка ми прави такава торта - нарича я "Торта - Дънер".Тя пече един голям блат в тавата на печката, слага го върху мокра кърпа и го реже на ленти.Отгоре намазва с конфитюр, слага дебел пласт разбита сметана, поръсва с печени орехи и изправя всяка лента и ги завива една около друга.В зависимост от дебелината на всяка лента ще се получи или по-висока и по-малка торта, или по-ниска и по голяма торта.Отгоре покрива с крем от разбити белтъци и захар на сняг и се поръсва обилно с печени орехи.Аз не знам точната рецепта и досега не съм се престрашавала да я правя сама, но съм гледала как се прави и не е никак трудно - поне отсрани!

MIK
Нерегистриран

#1068597 - 05.12.2005 18:28 [Re: MIK] Прикрепен файл (112 тегления)

Ето,че дойде време zа отчет
Това са курабийките който направих и нали все се страхувам,че няма да стигнат направих 2 доzи и пекох 4 часа курабийки

MIK
Нерегистриран

#1068650 - 05.12.2005 18:59 [Re: MIK] Прикрепен файл (120 тегления)

A това са прословутите торти zа жалост се вдигна много шум zа нищо...едната имаше страхотен вкус,а другата беше удавена в сироп

MIK
Нерегистриран

#1068660 - 05.12.2005 19:04 [Re: MIK] Прикрепен файл (99 тегления)

Ето таzи я бях удавила малко
Личи си,че не умея да майсторя торти

Americanka
free-volna

Регистриран: 18.02.2004
    #1068733 - 05.12.2005 20:26 [Re: MIK]

На мен всички неща ми изглеждат супер!Поздравления за усилията, които си положила.Аз лично досега не съм правила торта и все ме е страх да не се проваля грандиозно.А ти кои точно рецепти използва за двете торти?

Янушka
very happy!

#1068941 - 05.12.2005 23:46 [Re: MIK]

Айде айде, нали не си направила синя супа или палачинки с боб, понеже като бях по-малка такива ги готвех..

Тази торта обаче по нещо ми прилича на рецептата, която аз ти дадох, но определено изглежда много по-добре от това което аз правя!

Надявам се да сте прекарали добре!

MIK
Нерегистриран

#1070064 - 06.12.2005 20:56 [Re: Americanka]

Благодаря ти
Определено положих много усилия макар те да не са пропорционални на реzултатите
От виzията на курабийките съм най~доволна,обаче неzнам дали аz преписах рецептата грешно или съм zабравила да сложа zахар в тестото,та zа това ги наплесках сериоzно със сладко та да нямат вкус само на брашно
Рецептите на тортите на се конкретни от дадените ми тук,но иzвлякох от всяка една рецепта тук по нещо което полzвах zа тях.
Преди съм се опитвала да правя торта,ама кой да ми каже,че блатовете се напоявали...
Сега послушах съветите на всички който ми дадоха такива и сглобих 2 торти.
Таzи с черешите стана по~zле zащото я бях удавила в сироп от компот от череши.
Първо купих 2 опаковки с по 3 блата zа торта в тях,едната опаковка беше с бели блатова,а другата с тъмни демек какаови.
В тортата с черешки съм полzвала 2 какаови и един бял блатове,като по между тях наредих един ред череши от компот и раzбити със zахар белтъци.Отгоре полях с шоколадова глаzура,но идеята беше цялата торта да се zалее,но не ми стигна глаzурата Забърках поредната доzа белтъци със zахар и покрих страните на тортата,поокрасих с шприц колкото ми се отдаде,боднах черешките и поръсих с крокант.Блатовете който zакупих готови напойх по следният начин белият с прясно мляко,а какаовите със сироп от череша с какао в него.Обаче се улях със zаливката,иначе имаше добър вкус.
Другата торта също направих от 3 готови блата,полях белите блатове с мляко,а какаовият с кляко с раzбито в него какао.Помежду наредих ред банани на шайби и след това zамаzах с крем от прасковка,после следващият блат пак банани и тоzи път карамелов крем.Отгоре намаzах с карамеловият крем,а отстрани с прасковеният и поръсих обилно с крокант.
Таzи торта стана чудесна на вкус и на вид прилична макар,че има какво още да се иска.

MIK
Нерегистриран

#1070067 - 06.12.2005 21:02 [Re: Янушka]

за крема:
2 водни чаши мляко
3 суп. лъжици брашно
1 чаена чаша захар
1 жълтък
2 ванилии
50 гр маргарин
в зависимост големината на блата рецептата за крема е Х 2, но аз принципно си го обичам по-кремаво и винаги го правя двойно.

Точно тоzи крем направих и не се получи сместа си остана рядка и аz понеже като теб предпочитам да е с повече крем направих двойна доzа която zамина преz тоалетната

Обаче съм ти много благодарна zа това,че сподели zа напръскването на блатовете,иначе щях да се чудя zащо пак е суха тортата и тя да zапочне беzкрайното си пътуване zапочвайки преz тоалетната

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10869

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.054 seconds in which 0.032 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.