ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

Страници: 1
Maleas

Регистриран: 16.04.2004
От: SF<-------->SK
На каква възраст да науча детето си да кара ски????
    #1061264 - 29.11.2005 13:24

Моля помогнете с мнения и опит по този въпрос. Кога най-рано мога да науча детето си да кара ски, без това да навреди на здравето му???? Същият въпрос се отнася и за зимните кънки.
Благодаря ви предварително

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

Re: На каква възраст да науча детето си да кара ски????
    #1064988 - 02.12.2005 00:20 [Re: Maleas]

На пет-шест годинки го пускай смело. Проблема са лифтовете и седалките, ако е по-малък. Здравето в ските зависи от екипировката. И от техниката на каране. Започваш от по лека писта. При екипировката все повтарят, че ги обива. Особенно обувките. Нормално е. Затова преценката трябва да е твоя и много внимателна. Избягвай да го пускаш и на заледени писти поне две години. Хваща ги шубето. Като караш с него винаги го окуражавай с някой лаф от страни. Ееее супер си...а така...лелеее Томба пасти да яде. Това е общо взето. Моя е на 13 вече и пуска всички писти в България без притеснения грам. Започна на пет. И се кефи като се изтърся яко

За кънки не знам...ски и борд по-добре...ще лапа чист въздух.

mortimur
странен

Регистриран: 30.12.2004
От: София, България
    #1071526 - 08.12.2005 00:06 [Re: Анонимен]

От гледна точка на травматичност най-тежки поражения могат да имат ските, след това борда и най-накрая кънките (това ако не броим някой да налети на горкото хлапе, ами то само да се изтърси). Както в по-горния пост и аз мисля, че 5-6 години са една добра възраст, като наистина обучението трябва да стане на много по леки писти с голяма равна или дори с обратен наклон площ за спиране. И естествено реда на обучение е - 1 да пада правилно, 2 да спира, 3 да завива и т.н. до спускането шус последно. Също е много важно да го приучиш отначало да кара с много завои и основно със спускания по диагонал за да убива скоростта.
Дерзайте

--------------------
Колкото повече говориш, толкова по-малко казваш...

Нерегистриран

Vitosha
    #1086659 - 20.12.2005 12:41 [Re: mortimur]

Znaete li kakvi sa v momenta cenite na Vitosha - garderob, lift i t.n.?? Idva vakancia:)

Ирник
почетен член

Регистриран: 23.06.2005
От: София
    #1154554 - 09.02.2006 18:09 [Re: Maleas]

Вероятно вече си си решил проблемите, но все пак, да си кажа.
Щерката за пръв път я качих на едни пластмасови ски когато нямаше още 3 години - в градинката зад двореца, от една малка бабуна. На третото спускане нацели едно дърво и страшно му се обиди. И прекратихме уроците. До следващата зима. Тогава я качих на Банско, на най- равното. Голяма мъка беше за мене, но без търпение от страна на големия нищо не става. На седем вече свободно пускаше Стената, макар и в следата ми. Сега е на 15 и ми спира дъха, като я гледам, все едно не съм я учил аз, самоукия, а Пепи Попангелов! Иначе всичко казано по-горе е абсолютно точно.
Що се касае до кънките, както казват някои - когато и да го пуснеш на леда, все ще е късно. Щом може да си влачи краката с обути кънки - готово е.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1207

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.