ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Честит Рожден Ден Kaschey
търсач

Регистриран: 13.11.2005
От: сф
сатанисти=атеисти
    #1072032 - 08.12.2005 13:38

нов съм и прочетох обширните и всеобхватни, макар и малко скучновати теми за начинаещите тук. тъй като явно мнението, което модераторката-архидемон танарийл е изразила, е меродавно, имам въпрос към нея (но всеки, който иска, също да даде отговор). въпросът ми е:
по какво твоят "сатанизъм" се различава от атеизма, имдивидуализма, хуманизма. изброените споделят доста общи ценности и възгледи за човека, света и бога. защо си решила, че трябва да наречеш своята система от вярвания и ценности точно "сатанизъм", след като се припокрива с изброените?
също така видях и постинги в темата за начинаещи, в които имаше препратки към философиите на далечния изток. защо сте решили, че това е сатанизъм? аз също изповядвам своя собствена "религия" (смес от доста неща), но нямам претенции да наричам сам себе си "сатана" или "бог" (въпреки, че съзнавам че съм част от цялото и бог е в мен, както е и във всичко друго).
и последно: въобще не съм съгласен с визията ти за смъртта - "умираш и край". не съм съгласен и, че съзнанието е материално в смисъла, който си вложила в тезата си, макар че ако имаше "сатана" той щеше да иска да вярваме, че душата е материална и няма нищо отвъд материята на този свят. така че това ти виждане за мен е единственото, което би могло да мине за "сатанистко" (колкото и да е парадоксално) - сляпата вяра в материята и ограниченото познание на науката.
това е. благодаря за Фниманието.

--------------------
smoke wee and you'll see

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: сатанисти=атеисти
    #1072076 - 08.12.2005 14:12 [Re: Kaschey]

Цитат:

имам въпрос към нея (но всеки, който иска, също да даде отговор)

Предполагам, че и тя ще отговори, но и аз ще си кажа мнението...

Цитат:

по какво твоят "сатанизъм" се различава от атеизма, имдивидуализма, хуманизма

Ами има разлики. Хубавото е, че си чел уводните теми. Не хубавото е, че не си се задъбочил в тях, за да можеш и сам да си дадеш повечето отговори.
И сатанистите, и атеистите са безбожници (това е значението на самата дума "атеист"). Но атеистите просто не вярват в бог, а сатанистите мразят организираните религии. В частност - църквата. А хуманизмът може да бъде и религиозен. Което не е присъщо за сатанизма.

Цитат:

защо си решила, че трябва да наречеш своята система от вярвания и ценности точно "сатанизъм", след като се припокрива с изброените

Точно защото не се припокрива. Общите черти не компенсират разликите.

Цитат:

въобще не съм съгласен с визията ти за смъртта - "умираш и край"

Ами до този момент няма доказателства за противното. Всички "опровержения" на тази теза са само голи теории и поетично-възвишени празнословия.

Цитат:

не съм съгласен и, че съзнанието е материално

Какъв смисъл влагаш в понятието "съзнание"?
Ако го разглеждаме като "съзнателна дейност", "мислене" или нещо от сорта, то тогава съзнанието е проява на материята, в частност на мозъка (за който е доказано, че е материя дори само поради факта, че може да се панира). Иначе казано, съзнанието е свойство на определен вид материя. Но да разглеждаш съзнанието като нещо самостоятелно, извън материята, е най-малкото несериозно.

Но май първо трябва да си дадеш отговор (а ще е интересно и ние да го чуем) какво разбираш под понятието "материя"...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Tom Black Wolf Salvatore
Canis Lupus ???

Регистриран: 08.02.2005
От: Левата пещера в десната гора з...
    #1072169 - 08.12.2005 15:31 [Re: Цецо]

Аз ми се иска да застъпя пак един ключове момент. Защо все пак толкова държите на тая пуста омраза. Какво точно е мястото и в, ценностните ви системи ?

Нещо наподобяващо на ?:

Цитат:

Peace is a lie
There is only passion
Through passion I gain strength
Through strength I gain power
Through power I gain victory
Through victory my chains are broken
The Force shall set me free

--------------------
"Welcome to the abandoned land
Come on in, child, take my hand
Here there's no work or play
Only one bill to pay
There's just five words to say, as you go down down down

You're gonna burn in hell... "

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1072185 - 08.12.2005 15:43 [Re: Tom Black Wolf Salvatore]

Това е не просто ключов момент. Това е ключовИЯТ момент. Но не, че държим на омразата. Мразим манипулирането на човешкото съзнание. Мразим промиването на мозъци. Мразим зомбирането на народонаселението на тази планета и в частност на милата ни рОдина. Ей таквиз неща мразим. Бирата не я мразим. И пържолката по коледа не я мразим. И още много неща не мразим. Даже ги обичаме!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Честит Рожден Ден pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #1072613 - 08.12.2005 20:55 [Re: Цецо]

Цецо, май точно тук му е мястото да те питам...

Съвсем научно обяснимо ли е изчезването, пълната загуба на енергията, която е в основата на всеки един човешки живот? Къде отива тази енергия? Как се преобразува, ако всичко е съвсем, съвсем материално и човекът "просто умира и край"?

ladyV

Регистриран: 26.10.2005
От: NZ
    #1073020 - 09.12.2005 04:51 [Re: Цецо]

На мене ми е интересно защо му се вика сатанизъм след като няма нищо общо със сатаната. Аз лично се идентифицирам с много от термините които сатанистите на този форум използват за самоопределяне, но не се смятам за сатанистка. Ако мразиш (не говоря лично за Цецо, а по начало) организираната религия и в същото време смяташ себе си за член на организирана група от себеподобни - това само по себе си е противоречие. Защо въобще се използва термина "сатана" след като не е свързано с неговото почитане? Нямам намерение да се заяждам, просто ми е интересно и много пъти съм си задавала тези въпроси. И друго, ако се почита сатаната, тогава как така се отрича съществуването на бог който уж е създал самия сатана, или по-скоро Луцифер?

Legion_666_
Нерегистриран

#1073095 - 09.12.2005 09:05 [Re: pagane]

Може ли аз да се включа.
Нищо не се губи и нищо не изчезва. Всичко е материя, нали така. Материята е еквивалент на енергията, ако се вярва на Айнщайн. Съзнанието е материя. Умираме и или ни кремират, или ни погребват. Ако е кремация, от нас остава само купчинка пепел, т.е. ние ще се трансформираме в това. Ако ни погребат - трансформират ни червейчетата и гнилостни процеси и времето в нещо, много подобно на пепелта от кремацията. Нищо не се е изгубило, всичко се е трансформирало.

Legion_666_
Нерегистриран

#1073097 - 09.12.2005 09:07 [Re: ladyV]

Разгледай сайта, дето е най-отгоре в списъка с темите. Там, в този сайт има описана историята на сатанизма. Като я прочетеш и ще знаеш отговора на въпроса си.

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #1073109 - 09.12.2005 09:19 [Re: pagane]

малеййй колко сме го говорили това с танариил навремето..
ни тя ми повярва на мен, ни аз на нея

а сега Цецо да го чуеме какво ще каже за енергията

--------------------
Libra

Честит Рожден Ден pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #1073177 - 09.12.2005 10:10 [Re: ]

Цитат:

Съзнанието е материя

Ако е така, тази материя трябва да може да се трансформира също, при това непрекъснато.
Което, според мен, означава, че съзнанието би трябвало да може да приема други, различни форми още преди да "умре".
Дали пък така не можем да обясним магията? Трансформация на определени елементи от съзнанието в други материални форми...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3979

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.187 seconds in which 0.179 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.