ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
Българска емиграция (според статистиката)
    #1072604 - 08.12.2005 20:47

820 хил. българи са напуснали страната през последните 15 години

- Близо 820 хиляди българи са напуснали страната през последните 15 години, съобщи в четвъртък директорът на Института за пазарна икономика Красен Станчев

- Числото, съобщено от Станчев, се различава силно от данните, с които работи Министерството на труда и социалната политика. Според Лиляна Станкова от сектор "Свободно движение на работници и управление на външната трудова миграция" в министерството, броят на емигриралите българи в периода 1991 – 2004 г. е около 177 хиляди.

- Социалното министерство вече забелязва тенденцията на завръщане на пребиваващи в чужбина. По негови данни между 1991 и 2001 г. са се върнали 19 хил. българи. Според анализа на информацията няма и тенденция на изтичане на мозъци, а младите и квалифицирани българи се завръщат, защото имат възможност за развитие и реализация.

/Опа, тази тема беше предвидена за "Българи в чужбина", но стана грешка/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
Re: Българска емиграция (според статистиката)
    #1072923 - 08.12.2005 23:52 [Re: Борис]

Че то има над 100 000 имигрирали в Чикаго и може би още един два града в САЩ...а за целия свят 177К...звучи смешно...върнали се 1% а заминали 10% ...
Големо връщане пада ша знаите!

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #1073654 - 09.12.2005 15:48 [Re: Борис]

нямаше да е зле ако статията беше вярна...
но за съжаление не е
аз познавам една единственна двойка която иска да се завърне
а всеки ден пристигат нови имигранти именно от българия - чудя се кой е останал там

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1073700 - 09.12.2005 16:02 [Re: Lothian]

Aммм незнам, сещам се може би 6 семейства, които са се завърнали.

А тия новопристигащите...щом сега бягат, сметай че качеството на емиграцията значително пада.

JAD

Регистриран: 20.03.2004
    #1073987 - 09.12.2005 19:05 [Re: Йон]

Те са се върнали, ама защо са се върнали? Защото са искали да се върнат или причината е друга?

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #1074040 - 09.12.2005 19:56 [Re: Йон]

Цитат:

А тия новопристигащите...щом сега бягат, сметай че качеството на емиграцията значително пада.

Да не би да искаш да кажеш, че всичко свястно вече се е изнесло? И в БГ е останала само нискокачествена стока

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1074043 - 09.12.2005 20:00 [Re: 12250]

И в БГ има материал останал...и то качествен...особено като се разходя лятно време по крайбрежната улица...много КАЧЕСТВЕНА СТОКА виждам..ша знаиш!!!
Жената все ми праи забележка...
Шегата настрана...в БГ също има доста добри специалисти останали....но определено не са 100% от вси те..а може би около 50-50%!!

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #1074210 - 09.12.2005 22:13 [Re: JAD]

Цитат:

Те са се върнали, ама защо са се върнали? Защото са искали да се върнат или причината е друга?

Как защо бе? Ами то отговора го имам във ВЪПРОСА - "Защото са ПРИЯТЕЛИ на Йон!". Както знаеш с каквито се събереш - такъв ставаш. Неборбени натури в Америка..

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

Mr.white
новак
**

Регистриран: 09.08.2005
От: Mapc
    #1074273 - 09.12.2005 22:40 [Re: 12250]

Цитат:

Цитат:

Да не би да искаш да кажеш, че всичко свястно вече се е изнесло? И в БГ е останала само нискокачествена стока

Айде да ми обясниш каква става тази "качествена стока" дето избяга в чужбина.
Завършил в България за учител по философия в Чикаго става мияч на чиний.
Или по скоро се махна тази "качествена стока", която не може да се справи с положението в собствената си държава и си търси друга, че и нея да съсипе? Българите като отидат в чужбина ги скъсват от работа за някви жълти стотинки и после са кефчт, че мият тоалетни в центъра на Мадрид, че берат маслини в Северна Гърция, че някой богат англичанин му е дал 5 паунда бакшиш и т.н.
"Качествената стока", която учи децата си да бъдат всички други , но НЕ и българи. Учи ги, че България е бедна и мизерна държавица, която никога няма да прокопса, защото българите са такива и онакива. Същата тази стока, която се трепе като луда в някоя ферма в Испания, за да издържа свойте родители в България, вместу да има своя собствена в "БГ".
Не е важно колко висши си завършил и колко пари си спечелил от миенето на чиний и тоалетни в Чикаго. Важното е с какво си помогнал своето Отечество да си възвърне славата и силната икономика от преди 10 ноември. Важно е какво ще кажеш на децата си за стотиците хиляди умрели, за да съществува и днес България, за Крум, за Симеон, Левски, за Копривщица, за Рилския манастир, за Балкана.
"Качествената стока" избяга в чужбина и се спаси, а не остана както нас "некачествените и непълноценни" БЪЛГАРИ, които се опитват да направят нещо за България да я има и утре. Лесно е да пишеш от ЮАР, САЩ, Англия, Испания, Германия и много други колко е зле България, да се оплакваш, че нищо не ставало, нищо не се било оправило. Ако така чакахме да се оправят "нещата" отдавна да я нямаше нито "БГ" нито лицата като вас да се оплакват, че останала "нискокачествена стока" в родината им. Поне тая стока не се гордее с това, мие клозетите на тия мутирали създания от Запад.

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #1074301 - 09.12.2005 22:56 [Re: Mr.white]

Като чета тук се убеждавам, че има 2 проблема на пишещите тип Mr.White.

Първия е, че те принципно са прави за някои "емигранти", които по-скоро са гурбетчии в Европа за по няколко месеца - имат силно изразено антибългарско чувство, но то е не защото са емигранти, а защото цял живот са чакали някой да им донесе на тепсия мед и масло.. И като не станало (щот са тъпи сервитьори, тираджии или просто селяндури..) - България им е виновна..

Втория е , че българите в САЩ са коренно различен тип. Там понятието мияч на чинии почти липсва... Отделно масовата част от тях , поне тези аз които познавам ОБОЖАВАТ българското и Родината си. Служат българска музика, ходят в българска църква.. Говорят по-добре български и са по-големи националисти от тези в България... Но тук говорим за образовани хора, намерили своето място в една страна отворена към емигрантите..
Разбирате ли ме Mr.White, Йон и пр..

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9665

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.