ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
Glaurung
разкъсван между себе си

Регистриран: 13.05.2005
От: някъде там
Трябва ли учителите да стачкуват
    #1075437 - 11.12.2005 09:16

Преди да ме напсувате, помислете за следното :
1. Аз съм минал през цялата образователна система - 1-8, 9-12 и сега университет. В училище, получих ужасно малко, толкова малко че след това трябваше да отделям време да попълвам празнините в знанията си. Не казвам че трябва да ми налеят всичко в главата, но в крайна сметка нито съм бил мързелив или глупав, просто учителите не искаха да ни научат, те си гледаха подкупите от родителите и така си правеха фаворити.
2. Някой от вас, вече, а на други може би предстои да имат осмокласници или дванайсетокласници - кажете ми колко средства сте вложили, за да могат децата ви да се подготвят за кандидатстване и защо ? Защо тези учители, които трябва да ги подготвят не са си свършили работата - а сега искат пари ? Не знам къде, освен в държавната администрация да правят така.
3. Учителите са държавни служители, те не участват пряко в създаването на БВП на страната. Тяхната роля и задача е да подготвят хора, които да го правят. Ами - каквото повикало такова се обадило, сиреч хората не са подготвени и имаме малко производство, при това положение - заплащането е ниско и какво очакват учителите.
4. На един кадърен учител поне по мои впечатления има 3-4 некадърни, защо да плащаме всички ние на некадърници, които на всичкото отгоре и не учат децата ни на нищо ?
И за да пооправя малко негативното мнение - знам много добре че учителите не са добре платени, че са подложени на голямо натоварване и имат отговорности. Но ми се иска да видя че работят, разбирате ли че вършат това за което са назначени, тогава с радост ще им дам колкото пожелаят като заплащане, просто защото образованието е безценно, но само когато се получава, а не се замазва положението

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
noushaМодератор
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
Re: Трябва ли учителите да стачкуват
    #1075921 - 11.12.2005 19:05 [Re: Glaurung]

Ами те така могат да кажат, че ще работят едва, когато започне да им се плаща. И става един омагьосан кръг.
Има много некадърни, има и много кадърни учители, жалко, че си попаднал на първия вид, но съм на мнение, че да се казва на учителите първо да почнат да работят качествено, пък тогава да им се плати, е абсурдно. Да не говорим, че какво значи качествено и не става дума сякаш толкова за парите ами и за престижа и уважението към тази професия, които хич ги няма вече и за това може да се помогне малко от обществото, което за сега само разправя какви са некадърници учителите.

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1087

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.