ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Свилен
неориентиран

Регистриран: 18.12.2005
Продължение на Дискова херния.....
    #1086059 - 19.12.2005 22:28

Прилагам и снимка от компютърния томограф. Моля помогнете, защото баща ми го боли денонощно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
Re: Продължение на Дискова херния.....
    #1086259 - 20.12.2005 07:42 [Re: Свилен]

Боли.
Зверски боли.
Имам дискова херния от 10 години, след счупване на гръбнака.
Не знам дали няма да те отчая съвсем, но всъщност няма кой знае колко варианти на лечение.
Операцията е по-опасна от самата болест.

След 10 години опити да намаля и огранича болката, се убедих, че единственият начин, дал поне преблизителни резултати, са калните бани в Поморие.
След 10 дни кални бани изкарвам зимата без да се прегъна в кръста като бабичка и без да се събуждам нощем с писъци от болки в краката. Пак боли, но е поносимо.
Другото, което помага поне донякъде, е медицински корсет. Идете при ортопед, който да му вземе мерки и му направете корсет. Има и упражнения за укрепване на гръбните мускули, което също е важно.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1086853 - 20.12.2005 14:33 [Re: pagane]

Цитат:

Имам дискова херния от 10 години, след счупване на гръбнака.

под дискова херния се разбира изпадане на междупрешленния диск при което притиска коренчетата на излизащите най-близо нерви, предизвиква възпаление, поради което и болка.
не съм съгласна - операцията е варианта за решаване на проблема ако изпадането на диска е в по-голяма степен и ако приема на противовъзпалителни и обезболяващи не помага.
дава добри резултати, особено като се има предвид че при някои пациенти дисковата херния се проявява в степен до парализа на долните крайници. тогава определено няма друг избор за метод на лечение е операцията е най-добрия избор. въпросът е да попаднеш на добър неврохирург...
п.с. не виждам къде са качени снимките
Цитат:

упражнения за укрепване на гръбните мускули

много добър съвет!

--------------------
man is as big as his dreams are...

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #1086888 - 20.12.2005 14:52 [Re: pagane]

Цитат:

Операцията е по-опасна от самата болест

След толкова дълго време дочаках и ти да напишеш нещо глупаво във форумите. Прощавам ти по презумпция, но моля те, не така!

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

pagane
езичница

#1087262 - 20.12.2005 17:58 [Re: agnos]

Ох, Агнос, имам роднина, която остана инвалид след операция на дискова херния...
Имам потрес от идеята за подобна операция.

pagane
езичница

#1087272 - 20.12.2005 18:02 [Re: eliz]

Падането ми беше много смотано - седнах с огромна сила, повличайки след себе си порцеланова мивка, която увеличи инерцията.
В резултат имам смачкан (както каза докторът - смачкан като варен картоф) втори лумбален прешлен. Естествено, междупрешленният диск пострада най-много.
Имах пареза на стъпалата, която оправих с физиотерапия.

А от операция, както казах вече на Агнос, имам насаден страх Освен това при мен операцията предполага присаждане на цял прешлен...

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1087353 - 20.12.2005 18:51 [Re: pagane]

Моята етърва и един мой съученик се оперираха от дискова херния и и двамата ми твърдят, че направо са се родили оттогава. Ама кофти е наистина да поемаш риск, когато залогът е толкова голям

eliz
ориентиранa...

#1087377 - 20.12.2005 19:09 [Re: pagane]

пагане, недей се шашка за неща които са се доказали във времето като добри методи за лечение.
искам да ти кажа че едва ли ще тръгнат да ти присаждат прешлен - има методики за "запълване"на прешлена със специален цимент или на фузия/сливане/ на 2 съседни прешлена когато е унищожен диска и т.н. в зависимост от случая и степента на увредите.
най-важното в случая е да се оперираш при добър специалист, самата операция е с доказана ефективност.
недей се мъчи, отиди на преглед и обсъдете възможностите - ще си решиш проблема и ще се отървеш от тази така мъчителна болка.

--------------------

Редактирано от eliz (20.12.2005 19:11)

pagane
езичница

#1087389 - 20.12.2005 19:17 [Re: eliz]

Елиз, имам 4 операции с пълна упойка досега. Това би била петата. Аргумент против № 1.
Прешленът ми е смачкан така, че има тотално стесняване на канала, в който се намира гръбначния мозък. Преди 10 години всички лекари в един глас твърдяха, че е доста рисковано да се оперирам. Може сега нещата да са напреднали, не знам.

В интерес на истината, разкарваха ми снимките от скенера по изпити на студенти, за да ги питат дали този човек ходи...
Късали са ги, доколкото разбрах впоследствие

Сигурно сте прави и ти, и Агнос за операцията. И сигурно си струва риска, за да не се превивам от болки.
Ама кажи ми с ръка на сърцето - ако не улуча добър неврохирург, има ли рискове? Защото аз вече преживях обездвижването веднъж - 6 месеца бях неподвижна.

eliz
ориентиранa...

#1087398 - 20.12.2005 19:22 [Re: pagane]

с ръка на сърцето ти казвам че риск има винаги - при каквато и да е операция. затова в медицината 2+2 никога не е само 4. както ми описваш нещата - на теб по-скоро ти е нужен неврохирург... но искам да отбележа че ако канала беше тотоално стеснен ти щеше да имаш оплаквания които едва ли щяха да се свеждат само до болка...
не знам в кой град живееш, но имам колега - приятел, който специализира в клиниката по неврохирургия към медицинска академия софия, ако искаш - мога да се обадя и да се задвижат нещата
ако ти е по-удобно във варна - мога да съдействам и за там

--------------------

Редактирано от eliz (20.12.2005 19:25)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14741

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.168 seconds in which 0.154 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.