ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Свилен
неориентиран

Регистриран: 18.12.2005
Продължение на Дискова херния.....
    #1086059 - 19.12.2005 22:28

Прилагам и снимка от компютърния томограф. Моля помогнете, защото баща ми го боли денонощно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
Re: Продължение на Дискова херния.....
    #1086259 - 20.12.2005 07:42 [Re: Свилен]

Боли.
Зверски боли.
Имам дискова херния от 10 години, след счупване на гръбнака.
Не знам дали няма да те отчая съвсем, но всъщност няма кой знае колко варианти на лечение.
Операцията е по-опасна от самата болест.

След 10 години опити да намаля и огранича болката, се убедих, че единственият начин, дал поне преблизителни резултати, са калните бани в Поморие.
След 10 дни кални бани изкарвам зимата без да се прегъна в кръста като бабичка и без да се събуждам нощем с писъци от болки в краката. Пак боли, но е поносимо.
Другото, което помага поне донякъде, е медицински корсет. Идете при ортопед, който да му вземе мерки и му направете корсет. Има и упражнения за укрепване на гръбните мускули, което също е важно.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1086853 - 20.12.2005 14:33 [Re: pagane]

Цитат:

Имам дискова херния от 10 години, след счупване на гръбнака.

под дискова херния се разбира изпадане на междупрешленния диск при което притиска коренчетата на излизащите най-близо нерви, предизвиква възпаление, поради което и болка.
не съм съгласна - операцията е варианта за решаване на проблема ако изпадането на диска е в по-голяма степен и ако приема на противовъзпалителни и обезболяващи не помага.
дава добри резултати, особено като се има предвид че при някои пациенти дисковата херния се проявява в степен до парализа на долните крайници. тогава определено няма друг избор за метод на лечение е операцията е най-добрия избор. въпросът е да попаднеш на добър неврохирург...
п.с. не виждам къде са качени снимките
Цитат:

упражнения за укрепване на гръбните мускули

много добър съвет!

--------------------
man is as big as his dreams are...

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #1086888 - 20.12.2005 14:52 [Re: pagane]

Цитат:

Операцията е по-опасна от самата болест

След толкова дълго време дочаках и ти да напишеш нещо глупаво във форумите. Прощавам ти по презумпция, но моля те, не така!

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

pagane
езичница

#1087262 - 20.12.2005 17:58 [Re: agnos]

Ох, Агнос, имам роднина, която остана инвалид след операция на дискова херния...
Имам потрес от идеята за подобна операция.

pagane
езичница

#1087272 - 20.12.2005 18:02 [Re: eliz]

Падането ми беше много смотано - седнах с огромна сила, повличайки след себе си порцеланова мивка, която увеличи инерцията.
В резултат имам смачкан (както каза докторът - смачкан като варен картоф) втори лумбален прешлен. Естествено, междупрешленният диск пострада най-много.
Имах пареза на стъпалата, която оправих с физиотерапия.

А от операция, както казах вече на Агнос, имам насаден страх Освен това при мен операцията предполага присаждане на цял прешлен...

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1087353 - 20.12.2005 18:51 [Re: pagane]

Моята етърва и един мой съученик се оперираха от дискова херния и и двамата ми твърдят, че направо са се родили оттогава. Ама кофти е наистина да поемаш риск, когато залогът е толкова голям

eliz
ориентиранa...

#1087377 - 20.12.2005 19:09 [Re: pagane]

пагане, недей се шашка за неща които са се доказали във времето като добри методи за лечение.
искам да ти кажа че едва ли ще тръгнат да ти присаждат прешлен - има методики за "запълване"на прешлена със специален цимент или на фузия/сливане/ на 2 съседни прешлена когато е унищожен диска и т.н. в зависимост от случая и степента на увредите.
най-важното в случая е да се оперираш при добър специалист, самата операция е с доказана ефективност.
недей се мъчи, отиди на преглед и обсъдете възможностите - ще си решиш проблема и ще се отървеш от тази така мъчителна болка.

--------------------

Редактирано от eliz (20.12.2005 19:11)

pagane
езичница

#1087389 - 20.12.2005 19:17 [Re: eliz]

Елиз, имам 4 операции с пълна упойка досега. Това би била петата. Аргумент против № 1.
Прешленът ми е смачкан така, че има тотално стесняване на канала, в който се намира гръбначния мозък. Преди 10 години всички лекари в един глас твърдяха, че е доста рисковано да се оперирам. Може сега нещата да са напреднали, не знам.

В интерес на истината, разкарваха ми снимките от скенера по изпити на студенти, за да ги питат дали този човек ходи...
Късали са ги, доколкото разбрах впоследствие

Сигурно сте прави и ти, и Агнос за операцията. И сигурно си струва риска, за да не се превивам от болки.
Ама кажи ми с ръка на сърцето - ако не улуча добър неврохирург, има ли рискове? Защото аз вече преживях обездвижването веднъж - 6 месеца бях неподвижна.

eliz
ориентиранa...

#1087398 - 20.12.2005 19:22 [Re: pagane]

с ръка на сърцето ти казвам че риск има винаги - при каквато и да е операция. затова в медицината 2+2 никога не е само 4. както ми описваш нещата - на теб по-скоро ти е нужен неврохирург... но искам да отбележа че ако канала беше тотоално стеснен ти щеше да имаш оплаквания които едва ли щяха да се свеждат само до болка...
не знам в кой град живееш, но имам колега - приятел, който специализира в клиниката по неврохирургия към медицинска академия софия, ако искаш - мога да се обадя и да се задвижат нещата
ако ти е по-удобно във варна - мога да съдействам и за там

--------------------

Редактирано от eliz (20.12.2005 19:25)

pagane
езичница

#1087413 - 20.12.2005 19:35 [Re: eliz]

Да, оплакванията ми не са свързани само с болка.

Краката ми от време на време отказват, падам на равно без видима причина, имам проблеми с ишиасния нерв (нали това е този, който минава през цялата външна страна на крака?), от скоро започнаха да се появяват и особени болки вече над коляното - усещането е като от изкривяване на крака наобратно...
За проблеми с бъбреците не искам да говоря - все се надявам, че още са далече и това, което понякога си внушавам, е само внушение...

Била съм на десетки лекари. Но май няма да ми е излишна още една консултация - проблемите взеха да се задълбочават.
Ще съм ти благодарна, ако ми изпратиш на лична координатите на този лекар в София. Но едва ли ще прибягна до операция...

eliz
ориентиранa...

#1087431 - 20.12.2005 19:46 [Re: pagane]

ще му звънна тази вечер и ще ти пиша на лична след това.
но наистина не знам защо още чакаш след като имаш толкова оплаквания. помисли си пак за операция - ти не си възрастен човек, струва си да се опита...
няма да те убеждавам, просто те моля да си помислиш пак
ще ти пиша на лична...

--------------------

Редактирано от eliz (20.12.2005 19:46)

pagane
езичница

#1087433 - 20.12.2005 19:47 [Re: eliz]

Благодаря ти, Елиз.

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #1087750 - 21.12.2005 00:59 [Re: pagane]

В моминто определено ми е трудно да ти дам съвет при кого от специалистите неврохирурзи е най-удачно да се оперираш - едно от спряганите имена работи в Окръжна болница София. Нито пък от разстояние бих могъл да преценявам необходимостта от операция в конкретния случай, но правилото е, че при динамика на оплакванията в негативен аспект - тя става практически задължителна. Възможно е да се опита с екстензия - физиотерапия - значи говорим за Павел баня.
Заб. Остави ги какво говорят по медиите и как министеро се опитва да убеждава хората,че не трябва да плащат. Трябва да плащат. Защото въобще не вярвам, че този, който се осигурява на минимална заплата и друг - от работа на 3 места - следва да получават еднаква помощ. Поради което, искам да ти кажа, че вероятно ще трябва да платиш - на ръка, но така ще е и доста по-сигурно.

А към основния въпрос - мисля, че би било добре да направиш един ядрено магнитен резонанс в Правителствена болница - д-р или може би вече доцент Кальонски. Доста добър вариант за изобразяване на увредата, което би помогнало в решаването на проблема "Как да се постъпи - с оглед възможностите за лечение". И не се връзвай. И ние - лекарите - сме суеверни понякога. Просто не очаквах от теб да говориш като леличките от квартала, докато чакат пенсията си с "най-достоверния" медицински справочник - вестник "Трета възраст" в ръка. Успех, душа.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

pagane
езичница

#1087841 - 21.12.2005 08:28 [Re: agnos]

Ооо, за плащането съм безпрекословно съгласна!
Според мен, май вече съм го казвала, лекарите трябва да бъдат най-добре заплатени в България и след като държавата отказва да го направи, длъжна съм да го направя аз за лекаря, който ме лекува.
Досега не съм попадала на лекар, който да си иска пари в прав текст - нито за мен, нито, когато лекува децата...
Но и не помня случай да съм си спестила допълнителното заплащане. Въпрос на принципи

Нерегистриран

#1090400 - 22.12.2005 17:41 [Re: Наташа Ростова]

az imah sashtij problem i nerva mi se otkleshti 3 meseca sled prikluchvane na 10 dnevni ekstenzii v Pavel Banj inache me chakaha za operacij:(, mnogo sum dovolna, naistina pomaga , tam sreshna hora sas sashtij problem i razbrah che operacijta ne e mnogo jelatelna .Az sum mlad chovek no za po vazrasnite tam si e napravo rai i horata hodjt za 20 godina poredna kato na pochivka, s ochite si vidjh kak vav diskotekite kipi jivot i horata mahat patericite i tancivat.

Свилен
неориентиран

Регистриран: 18.12.2005
    #1090799 - 22.12.2005 23:35 [Re: Свилен] Прикрепен файл (95 тегления)

Благодаря на всички !За снимката пробвах, но нещо не се получи.Ще пробвам пак.
Какво ще кажете ако взема Космодиск на баща ми ?

eliz
ориентиранa...

#1091560 - 23.12.2005 17:25 [Re: Свилен]

не си давай парите за глупости...

--------------------

Nellli
ориентиран, ама друг път

Регистриран: 25.02.2005
    #1128831 - 22.01.2006 22:59 [Re: Свилен]

Здравейте! Направо ме отчаяхте.Имам дискова херния на три шийни прешлена. От 10 месеца съм с непоносима болка подобна на радикулинтана.От 6 месеца пия Неуронтин и тиогама без никакъв ефект. Пращат ме на операция, но ми казаха, че е сложна и не дават гаранция.Освен това след няколко години цяла да се появи на друго място.Как да се реша на операция тогава?Няма ли някакво друго решение? Космодиска не помага. Вече пробвах.Предлагат ми първо да направя цветна снимка на гръбнака,но това за мен е направо смърт. Ужасните болки ги получих след прилагане на спинална упойка за операция. Няма дя издържа да ми бодат гръбнака още веднъж.Препоръчайте мидобър лекар във Варна - този град ми е най-близо, но ако се налаг може и в София. Някой чувал ли е за д-р Брусарски -неврохирург в Александровска болница. Него ми препоръчаха.

--------------------
http://nellli.multiply.com/

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1128878 - 22.01.2006 23:54 [Re: Nellli]

той ме оперира- добър е
а във Варна- д-р Киряков за консултация - окр.б-ца неврохирургията
ядреномагнитен - в окръжна при д-р Стоева или има един нов мед-център зад 2ро районно- там е доц. Ковачев рентгенолог

eliz
ориентиранa...

#1129264 - 23.01.2006 11:09 [Re: Nellli]

във Варна - Доц. Дянков, Др Аврамов
неврохирургията се намира на 3 етаж на старата сграда където е родилното в окръжна болница във варна
да, Брусарски е добър неврохирург, оперира в Александровска в София - можеш да го потърсиш там
виж, има риск от операцията, но едва ли в момента ти е по-добре. не знам какво да посъветвам, помисли добре преди да вземеш окончателно решение

--------------------

Редактирано от eliz (23.01.2006 11:10)

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1129999 - 23.01.2006 16:45 [Re: eliz]

Макар, че имам три дископатии на шийните прешлени нямам нарушение на никакви двигателни функции, само изтръпване на десния крак и в цялата дясна половина на тялото намам чувствителност за топло и студено. Силните болки са само когато стоя седнала, когато съм легнала или права не ме боли нищо.Проблемът е в това, че работя на бюро и пред компютър. Мога ли да стоя права? Не знам какво представлява подводната екстензия и дали ще ми помогне. Само това не съм
пробвала. Иска ми се да говоря с някой претърпял такава
операция.Никой нищо не ти обяснява. Едните доктори ми викат не се оперирай ще стане по-лошо, а другите веднага се оперирай. А иди че разбери.

--------------------

надежда
ентусиаст

Регистриран: 03.04.2005
    #1130377 - 23.01.2006 20:05 [Re: Nellli]

Подводната екстензия не е операция.Това е процедура,която се назначава в санаториумите в град Павел Баня на пациенти с дискова херния.
Педи години,лично на мен ми помогна,макар пак да се обажда от време на време...но тогава имах и пареза на левия крак.
Какво представлява...малко е трудно за обяснение,но ще опитам...При лумбалня дискова херния те слагат във вана с минерална вода...лягаш върху една дъска поставена във ваната,вързват ти краката с едни каиши.В горния край на ваната има нещо като статив и макари на които се поставят тежести...един вид те разпъват за да освободят ядрото между прешлените...
Малко страшничко звучи...,но помага...

--------------------
"И ти роден веднъж
и никога повторно
обичай всичко покрай теб
и съхрани го!

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1131300 - 24.01.2006 14:32 [Re: надежда]

Благодаря ти Надя! За лумбалните е ясно, ами при мен като е на шията дали ще е възможно да ми бъде направена такава процедура?

--------------------

надежда
ентусиаст

#1131328 - 24.01.2006 14:47 [Re: Nellli]

и на шийните също може,просто ми беше по лесно да обясня как по точно се прави/затова дадох пример с лумбалните/...има суха и подводна шийна екстензия,подводната е за предпочитане,понася се по леко.

--------------------
"И ти роден веднъж
и никога повторно
обичай всичко покрай теб
и съхрани го!

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1131502 - 24.01.2006 16:22 [Re: надежда]

В руските сайтове пише, че е възможно дисковата хепния или остеохондрозата да се лекува с лечебна гимнастика или от екстрасенси и магове. Сериозно ли е това?

--------------------

надежда
ентусиаст

#1132346 - 25.01.2006 07:32 [Re: Nellli]

С лечебна гимнастика-да,когато не е в острия стадий...комбинирано с физиотерапия.
За екстрасенси и магове не съм чувала.

--------------------
"И ти роден веднъж
и никога повторно
обичай всичко покрай теб
и съхрани го!

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1133005 - 25.01.2006 15:39 [Re: надежда]

О, как да прецениш в кой стадий си. Софийските доктори като ми видяха ЯМР казаха - ти си за операция. Доцентите при които ходих във Варна - невролог и физиотирапевт казаха не си за операция. Ама мен си ме боли и не мога да стоя една минута седнала - неистова болка. А пък и тази гимнастика трябва явно специалист за ти каже кое трябва да правиш и кое не може да правиш от упражненията. Абе ще играя тото. Направих си резервация в Панел баня за другия месец.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1141348 - 31.01.2006 01:06 [Re: Nellli]

ми честно казано- мисля, че щом професора в София ти е казал че си за операция- значи го послушай- не е чак толкова страшно
но те разбирам де
само .. не отлагай много- понякога в тези случаи закъснението е фатално и притиснатите нерви не се възстановяват
ако искаш- можеш и на ЛБ

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1143610 - 01.02.2006 13:59 [Re: Си Ди]

Хайде помагайте! Пиша резултатите от скенера и моля ако може някой да ми каже колко сериозно е това: Остеохондроза на нива С4/5/6/7. На ниво С4/5 - медианна дискова херния, остеофити по дискалните ръбове по изразени вдясно отзад. На нива С5/6 протрузия на диска и остеофити по задните ръбове на прешленните, На ниво С6/7- протрузия на диска, парамедиално вдясно, остеофити по задните ръбове и вкалцяване в задния надлъжен лигамент.

--------------------

nikpen /Пенка/
със сигурност-ориентиран

Регистриран: 03.02.2006
От: Пловдив
    #1147538 - 04.02.2006 09:46 [Re: Nellli]

Миличка Нелка,явно сътбата ни събра и тук...Това,което описваш,ме мъчи вече повече от 15 години. Точно за това заболяване съм пенсионирана-вече съм 1 група;
пет дискови хернии,като една част от тях са изтекли към гр.мозък и го притискат-това води до унищожаване на голяма част от нервните окончания за долни крайници,а последната година и на ръцете.Отказаха ми категорично операция-всички нервни израстъци от гръбнака са с кистозни глави.Просто се стремя да се пазя,да не ходя много,и количество болкоуспокояващи-просто това е живота ми.

--------------------
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

http://pepned.multiply.com/

Нерегистриран

#1148911 - 05.02.2006 17:00 [Re: nikpen /Пенка/]

Nikpen mojesh li da mi kajehs kakvo isledvane sa ti pravili za da se vidyat nervite i tyahnoto susutoyanie?
Pitam zashtoto az imam bolki v gurba ot dosta vreme i spored yadreno magnitniya rezonans koito e praven samo na grubnaka, nyama nishto koi znae kakvo pritesnitelno no mene si me boi dosta.

Нерегистриран

#1148912 - 05.02.2006 17:01 [Re: nikpen /Пенка/]

Nikpen mojesh li da mi kajehs kakvo isledvane sa ti pravili za da se vidyat nervite i tyahnoto susutoyanie?
Pitam zashtoto az imam bolki v gurba ot dosta vreme i spored yadreno magnitniya rezonans koito e praven samo na grubnaka, nyama nishto koi znae kakvo pritesnitelno no mene si me boli dosta.

nikpen /Пенка/
със сигурност-ориентиран

Регистриран: 03.02.2006
От: Пловдив
    #1149028 - 05.02.2006 19:37 [Re: Анонимен]

Здравейте Анонимен,на ЯМР не се видя,че имам перирадикулярни
кисти/така се водят/.След като ме приеха в НХ за операция,се наложи да ми се направи цветна снимка с гръбнака,която е с пункция с контрастно вещество.Тогава "цъфнаха"тези кисти и след 3 часа си ме изпратиха "по живо,по здраво"-не може да се оперира.Трябва да те успокоя,че вече нямам такива силни болки като в началото-може би херниите изтекоха и вече си направиха каквото трябваше.Сега проблема ми е повече в краката-голяма част от нервите са унищожени,което пречи на ходенето ми.

--------------------
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

http://pepned.multiply.com/

Нерегистриран

#1149102 - 05.02.2006 20:47 [Re: nikpen /Пенка/]

blagodarya za otgovora Nikpen, ne che ot nego mi stava po leko,zashtoto znam s kvi zorove mi napraviha YMR.Edva li ne sichki isledvaniya i snimki sa mi praveni samo zashtoto az sum spomenala che ne mi e praveno. Za Ymr to lekarkata kaza ok shte napravim YMR ela sled 1-2 dni da ti dam napravlenie i kato otivam vika za kakvo sum otivala az i kazah che za talon za YMR a tya vika ne beshe li za skener? Basi horata do posledno se pravyat na ludi. Ta az ne sum lekar che dori da znam kakvo isledvane e nai dobre da se napravi. Omruznalo mi e da cheta iz neta i da se chudya koe kakvo znachi. Boli me gurba ot edna godina, protivovazpalitelnite ne pomagat vuobshte, moje da e nehsto na grabnachniya stulb moje neshto nervite da ne sa vred, edin gospod znae kakvo e. No poneje e grub i vinagi se smyata che v preshlenite e problema.A moje i da e bakterialna infekciya. No nali s epak tryabva da ima nyakoi koito da kaje kakvo da se pravi.
Sujalyavam che izbuhnah no mi e omruznalo ot vsichko.

Нерегистриран

#1158059 - 13.02.2006 08:17 [Re: Си Ди]

Здравей,искам да попитам къде те оперираха,защото баща ми го оперираха в София на шийните прешлени.След операцията получи лек инсулт.След много раздвижване го докараха да става на крака с проходилка,но след като се прибраха в къщи той се обездвижи напълно.Дори и ръцете вече започва да не си движи.Не знам какво да го правим вече.Мислиш ли ,че минералните бани ще му помогнат?

Си Ди
гаргойл

#1160219 - 14.02.2006 17:33 [Re: Анонимен]

в София- в Александровска
при баща ви има друго усложнение - инсулта, който може и да е доутежнил последиците от дългото притискане на нервите на гръбнака или да е ударил от обратната страна
и в двата случая обяче санаториалното лечение е препоръчително - най-малкото защото физиотерапията, прилагана там е високо специализирана
дали ще се възстанови или не може да каже лекар- но раздвижването така или иначе е наложително- а в санаториума ще се научите как
при подадената информация- толкова мога да кажа
все пак - в медицината няма болести- има пациенти - и всеки случай си е уникален сам за себе си
попитайте лекуващия лекар и го заведете на санаториум - на мен определено много ми помогна

Нерегистриран

#1311354 - 21.06.2006 22:30 [Re: Nellli]

nelli,pregledaj se pri prog\f.brusarski.
operirana sym ot nego .disc hernia na C5/C6.i me spasi ot paraliza.
krasimira

Нерегистриран

#1311368 - 21.06.2006 22:39 [Re: Nellli]

sled katstrofa bremenna v 3 m. prez 1997 imam operacia za disc hernia na C5/C6.novi katastrofi prez 2003 i 2005.hernii na C3/C4/C5 i C6/C7.ne iskat da me operiret.dviga se.i slava bogu.i vseki den se molia.
no ne znam kak da prodylga po-natatyk,pri uslovie 4e triabva se pazia ot vsi4ko

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1314462 - 24.06.2006 03:52 [Re: pagane]

Цитат:

Има и упражнения за укрепване на гръбните мускули, което също е важно.

Кажи ги, ако обичаш!

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Си Ди
гаргойл

#1314681 - 24.06.2006 11:42 [Re: friend]

в тази тема тук има описани

Нерегистриран

#1334883 - 10.07.2006 21:13 [Re: friend]

Здравейте! мъжа ми има дискова херния от доста години но сега него държат краката.Къде може да е проблема, чакаме разрешение за ядрено магнитен резонанс

Си Ди
гаргойл

#1335066 - 11.07.2006 00:14 [Re: Анонимен]

ами проблема е в дисковата херния и увредения или увредените прешлени - просто коренчето/или коренчетата/ са били притиснати прекалено дълго и нервът или нервите, свързани с него, вече не получават командите на мозъка - отатам и слабостта в засегнатия крак
на този адрес в медикал http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_ph...em=0&id=438 и на този - http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/82001010.htm може да прочетете статии относно заболяването
/не могат да се сложат директно линкове, заради формата - но ако копирате директно адресите - става /

Редактирано от Си Ди (11.07.2006 00:20)

Нерегистриран

#1358840 - 28.07.2006 10:46 [Re: Nellli]

Nellli i na men mi e problema na shiinite preshleni i mi se struvashe che umram i iskaha da me operirat no v Pavel Banj mi pomognaha vodata e mineralna i kolkoto i da ne mi se vjrvashe pomaga, a ekstenziite izglejdat malko strashnicko no ne sa i sa mnogo efektivni. V Pavel Banj ako hodish nepremenno poseti dr.Hadjiivanov( pitai njkoi mesten za nego, te napravo go bogotvorjt)
Uspeh

Нерегистриран

#1391105 - 21.08.2006 14:57 [Re: Nellli]

Хей, има ли някой тук, който януари говореше, че бил за операция отн дискова херния. Мога да му помогна!

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1402549 - 30.08.2006 10:28 [Re: Анонимен]

Не ми помогна Павел баня -ходих през февруари и подводна екстензия правих- нищо!
И да, определено съм аз, която съм за операция. Как можете да ми помогнете?
И още нещо- една чудесна госпожа или госпожица от Варна ми е писала на и-мейла, но имам проблеми с пращането на съобщения по ел.поща и не се знае още на какво се дължи,така че моля да ми пише във форума на ЛС.

--------------------

Нерегистриран

#1435775 - 21.09.2006 14:48 [Re: Nellli]

Здравейте!
има и друго решение-пробвахте ли с озонотерапия?Оказва се много ефективно.

telerika
новак

Регистриран: 09.06.2006
От: Sofia
    #1435799 - 21.09.2006 15:11 [Re: Анонимен]

Привет, моля дайте по конкретни факти за озонотерапията, аз прочетох за какво става въпрос,но къде се прилага в София? Имате ли познати, които са доволни от метода?На теория изглежда добро решение, но ме е страх дали ще попадна при добър специалист,все пак метода е сравнително нов...

Nellli
ориентиран, ама друг път

#1441174 - 25.09.2006 10:20 [Re: telerika]

Да и аз се интересувам прилага ли се у нас озонотерапията и къде.

--------------------

Chatka
пристрастен
**

Регистриран: 26.09.2006
От: Florida
    #1444191 - 26.09.2006 23:27 [Re: Nellli]

Озонотерапията бавно набира скорост и в България. За сега лекарите, занимаващи се с това се броят на пръсти. Остави ми бележка с е-мейл за да ти пратя някои имена и телефони.

Нерегистриран

Поставяне на хрущяли като възглавничка
    #1515278 - 14.11.2006 21:59 [Re: Анонимен]

Здравейте Аз имам две дискови хернии- на кръста и на врата. Последно ходих в един медицински център, където ми казаха, че те лекували дисковата херния успешно с хрущяли слагат се по два хрущяла на врата и кръста, които струват по 250 лева единия, които играят ролята на възглавничи между диска и нерва Било безвредно ако не уцелили мястото то изпикаваш хрущяла Преди да ти сложат хрущялите трябвало да си направиш 5 процедури по 45 лева обезболяващи
Та въпросът ми е някой правил ли си е подобно нещо
Аз съм на 31 години и от две години имам дисковите хернии и ме наплашиха че дискавата херния на врата ми била на такова място че можело да ми се парализират двете ръце, двата крака и главата
Направо ужас За тези две години пробвах какво ли не и това е последното нещо , което ми предложиха Сами разбирате, че е доста пари ще ми излезе 1200 лева и не знам какъв ще му е ефекта
Поздрави на всички с този проблем

Си Ди
гаргойл

Re: Поставяне на хрущяли като възглавничка
    #1515335 - 14.11.2006 22:18 [Re: Анонимен]

това ми звучи много .. лабаво
прощавай
откъде ще ги вземат тези хрущяли
и как така ще го изпикаеш?!? как ще влезе в пикочната система аджеба- ще се разтваря ли

така- ако още си в начална фаза и нямаш парези и прочие напреднали нарушения напериферната нервна система - бих те посъветвала много сериозно да поработиш сам върху себе си - но не с лекарства и подобни - а да се заемеш много сериозно с практики от рода на йога/ повтарям се, но има смисъл/, ако щеш Норбеков или нещо друго подобно, свързано с обтягане/в никакъв случай не съкращаване на мускулите/ , физиотерапия / активна/ , както и да си смениш режима на хранене ..
за да се появи херния- има причина!! смени позата при работа, смени режима по който живееш - усилия, изцяло зависещи от теб- да седиш и да чакаш панацея отвън - да ти кажа, няма да дочакаш такава лекавствата ще ставата все по съсипващи, а и другите неща също ..

ПП личен съвет - за да ти сложат хрущял или каквото там - се реже , нали? всяко рязане води до микротравми на мястото на интервенцията - защото се пазят разбира се големите кръвоносни съдове , но там има множество малки а и самата тъкан - та в тази зона се получават т.нар. сраствания, меки тъкани, които допълнително усложняват обстановката там, и нямат отстраняване ..
та - мисли..
имаш още време но часовника тиктака открили са ти навреме проблема, още е обратимо ..
успех

Нерегистриран

problem
    #1517749 - 16.11.2006 13:15 [Re: Си Ди]

zdraveite, imam 1 vapros kam vas priqtelqt mi vchera mina yadreno magniten rezonans i zakluchenieto e : diskova herniq na shiinite preshleni (C5/C6). Lekar nevrolog go e posavetval da se napravi operaciq , no men me pritesnqva tova che mqstoto e prekaleno blizo go glavata. Molq nqkoi ako e imal sashtiq problem da kaje kak e minalo i kak e procediral pri tazi sitoaciq.Znam 4e tuk nikoi nikvo 4udo nqma da napravi ,no prosto iskam malko informaciq ,prerovix internet no to4no neshto podobno nenamiram. Blagodarq predvaritelno

Си Ди
гаргойл

Re: problem
    #1518197 - 16.11.2006 16:56 [Re: Анонимен]

аз не съм лекар - аз съм пациент
на предната страница съм дала линкове с описание на проблема..
мненията относно това заболяване са много и противоречиви
а написаното от мен по-горе е резултат от направените проучвания и опити , общо взето ..това се избистри като заключение, а и като говорих с лекари, потвърдиха..
като са наясно, че повечето пациенти с такова заболяване са инертни ..става въпрос за дегенеративно заболяване, продължило дълги години да разрушава безнаказано..
трябва да се работи върху установени вредни навици, довели до него, става въпрос за радикална промяна ..не е лесно, не става с хапче или операция - и хоп-готово..
не знам какво ще стане - нямам кристално кълбо, както и никой не може да излекува приятеля ви само отвън ..
нито лекарствата , нито операцията ще реши проблема ..
евентуално ще му даде шанс, ако нещата са напреднали прекалено, но и не се лъжете- ще създаде други , къде по-големи, къде по-малки проблеми - от приятеля ви зависи възстановяването и оздравяването му ..
ако искате обяснения относно самата операция - пишете ми на ЛБ - аз съм с опрерирани с3-с4; с5-с6 и с7-с8

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Нерегистриран

#1531436 - 29.11.2006 15:54 [Re: Анонимен]

Zdraveite kolegi i az taka koto vas si stradam sled otkrivaneto na diskovata hernia mi predlojiha operatsia i sled kato mnogo se napla6ih kakvo moje da stane ako neia napravia se saglasih no na lazarna garantsia 75% pri normalna kazvat 92% trae 15 minuti boli samo kato vkarvat 2 igli koito stigat do diska 2 4asa sled tova si tragnah 1 sedmitsa pove4e polijah i sled tova pluvane vseki den gimnastika sutrin i ve4er po 10 m. predpisana ot Dr. dotuk super 2 mesetsa sled tova triabva6e otnovo snimka magniten rezunans mislia se kazva. ama 5 dena predi tova bolkite zapo4naha otnovo no ne tolkova stra6ni kakto predi pove4e iztrapvane na kraka igli4ki pri sidene i lejene po grab. snimka i nova herniika na sa6toto miasto Dr. predlaga normalna operatsia po nov metot s malak otvor i pak sled 2 4asa da si hodia... Ta se setih da po pro4eta tuk tam i sega imam vapros niakoi prepora4vat igloterapia okolo 5 seansa. Drugi Aloe Vera. 4uvali li ste za tezi metodi i imali efekt??? Blagodaria

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1531477 - 29.11.2006 16:10 [Re: Анонимен]

Цитат:

Задължения на участниците във форумите.

1. Официалния език на форумите е българският. Препоръчва се мненията да са написани на кирилица, но се приемат и мнения на латиница

Ако нямате кирилица на Вашия компютър, форумът си има кирилизатор - горе в десния ъгъл. Ще Ви помоля следващия път да го използвате.

Нерегистриран

#1539625 - 05.12.2006 13:22 [Re: Chatka]

Аз също се интересувам от озонтерапията-dbf@dir.bg, моля изпратете координати и на мен.Благодаря предварително!

Нерегистриран

#1550143 - 12.12.2006 17:19 [Re: Анонимен]

Много ви моля да ми напишите по-подробно за озоновата терапия и алое-вера.Аз също съм с херния Л4 и Л5 и Л5С1 освен болки в кръста ме болят и краката имам схващане на пръстите и болки в петите.С инджекции,лекарства,физиотерапия бях в Павел баня но болките в краката си останаха кръста малко ме по отпусна за сега, но до кога незнам с какво друго мога да пробвам,като изключим операцията?Моля ако някой може да ми помогне или в краен случай да ми препоръча добър неврохирург.Благодаря ви предварително.

Нерегистриран

#1550172 - 12.12.2006 17:29 [Re: Анонимен]

ето и адреса на който бих се радвала да ми отговорите:gyuldji1990@abv.bg

Нерегистриран

#1574140 - 02.01.2007 10:18 [Re: Chatka]

Много те моля,Chatka,изпрати ми информацията, с която разполагаш за озонотерапията на diana_di4eva@abv.bg Благодаря предварително!Здраве и успех на теб!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14733

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.158 seconds in which 0.129 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.