ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

Страници: 1
mortimur
странен

Регистриран: 30.12.2004
От: София, България
Лека Атлетика
    #1074385 - 10.12.2005 00:23

Виждам, че има отделни форуми за формула, футбол, бойни изкуства и бодибилдинг, а всички останали спортове са набутани в едно общо форумче, т.е. това, в което даже няма и достатъчно теми та да се раздели на две страници.
Пропуска да се спомене царицата на спортовете с нейното достойно място направо ме отвращава. Като се има предвид, че това е и най-титулованият спорт за България след борбата и щангите, просто без коментар...
Но за това няма никой друг вина освен слабата реклама на този спорт в страната. И как да е силна, когато всички собственици на футболни клубове си престроиха стадионите и махнаха пистите. Даже националният стадион при ремонта не беше предвиден за лека атлетика и в момента държавните първенства се разделят на 2 - бяганията на Национален Стадион "В.Левски", хвърлянията на Национална Спортна Академия "В.Левски". И въпреки еднаквите имена, разликата е 30 минути с градски транспорт.
Друг проблем е с подготовката. Не знам как става така, че в България единствените спортове, в които се печелят пари от вътрешните първенства са спортните игри (волейбол, баскетбол, футбол), а в същото време те са последните по постижения в международен мащаб след индивидуалните спортове.
Колко от вас са наясно, че рекорда на настоящата председателка на БОК, Стефка Костадинова, от 209 см седи вече 18 години? А рекорда на 100м препятствия на Йорданка Донкова от 12.21 секунди е от 17? Колко от вас могат да изброят 5те олимпийски шампиони на България в атлетиката? Някои сред вас не знаят имената Иванка Христова (Златен медал от олимпиадата през 1976 - Мюнхен, тласкане гюле - 21,16 метра) като Христо Марков (1988 Сеул - троен скок), Йорданка Донкова ('88 Сеул - 100 препятствия), Стефка Костадинова (1996 - Атланта), Тереза Маринова (2000 - Сидни), но сигурно всички знаете имената на единадесеторката от САЩ'94.
Не омаловажавам постижението на футболистите, нито на състезателите във който и да е друг спорт, но атлетиката е от доста отдавна тук и не смята да си тръгва.
За повече информация за хората, изградили имиджа на България в този спорт, заради който и Президента на Европейската Асоциация на Треньорите по Лека Атлетика, Франк Дик, каза "Вашата страна има население по-малко от Лондон, и шампиони повече от всички европейски страни." посетете сайта на Българската Федерация по Лека Атлетика: http://athletics.netbg.com/

--------------------
Колкото повече говориш, толкова по-малко казваш...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: Лека Атлетика
    #1079647 - 14.12.2005 16:46 [Re: mortimur]

ами погледни колко поста има във футбола, бодибилдинга и в останалите и ще разбереш причината.
а иначе - моите уважения на леката атлетика

slavko
член
*

Регистриран: 04.04.2005
    #1084350 - 18.12.2005 13:50 [Re: liubo_iotoff]

Тази тема е супер,ама само да има фенове да си коментираме:)като начало какво мислите за спринта 100м. в БГ-говоря за мъже.Женският е ясен,него си го има:)

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #1101478 - 03.01.2006 12:59 [Re: slavko]

много им е бледа кожата на бегачите, а и зобта им е стара, лесно ги ловят. американците вземат най-много - а я хванат някой за 10 години, я не. кво да прайш

slavko
член
*

Регистриран: 04.04.2005
    #1102175 - 03.01.2006 21:17 [Re: liubo_iotoff]

стара е зобта,защото нямат кинти:)ама я погледни кака ти ивет как леко е почнала да мутира:)няма момчета да се занимават сериозно със стоте метра,голяма е конкуренцията в тази дисциплина.поне скачачи има тук-там из бг-то:)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 589

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.