ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
Палма- цикас
    #1109485 - 09.01.2006 14:08

Понеже не ми стигат грижите около ппрогресивно оплешивяващият ми Бенджамин, мушичките , с които почти се справих, снощи се сдобих с палма - Цикас ( подарък от скъп приятел ). До тук добре, палмата е висока около 30 см и в малка саксийка, напролет ще трябва да се пресажда .
До тук чудничко, но това което искам да ви попитам е по повод повърхността на саксията - покрита е с дребни бели камъчета, които са слепени помежду си и представляват нещо, като обща твърда покривка около основата на палмата, та като я запресаждам - изваждам всичко заедно с камъчетата и така местя в голяма саксия или трябва някак си да махна камъчетата ( довечера ще я снимам и ще пусна да видите за какво иде реч ).
Намерих една стара тема отпреди 2 години за Цикас, в нея пише, че се полива рядко и се държи на непряка светлина, има и линкове относно отглеждането на тази палма, но вече не работят, ако някой има някаква представа относно отглеждането и - ще бъда благодарна на всякакви коментарии.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Палма- цикас
    #1109564 - 09.01.2006 15:04 [Re: Nadin]

Темата от преди 2 години май е моя...
Оказа се, че не е никак сложно. Пише, че първите години се пресаждала всяка година, но май не е абсолютно задължително. Но щом е в малка саксия от цветарски магазин, напролет ще се наложи. Аз я държа на източна тераса през лятото, до около обяд я грее пряко слънце и на нея (палмата) явно и е кеф През зимата е в хола, на топло. Поливам като засъхне горния слой пръст. Първото лято пусна розетка от 5 листа, а миналото - розетка от три. Още не съм рязал долните листа (това се прави за ускоряване на растежа, но ми е жал... Ако не се осветява равномерно от всички страни, завъртай я през седмица, за да расте права (то това е валидно за всички растения).

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1109601 - 09.01.2006 15:21 [Re: Nadin]

Дайте да го видя това растение на снимка

grumpy
оооох

Регистриран: 18.12.2005
От: София
    #1110008 - 09.01.2006 19:51 [Re: Arsenal]

Внимавайте с преполиването
а тук- как изглежда когато му е отесняла саксията

Редактирано от grumpy (09.01.2006 21:43)

Кремена А.
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Пловдив-София-Пловдив
    #1110036 - 09.01.2006 20:44 [Re: grumpy]

Тоя Цикас е връхта.Аз също исках да си взема такава, но тук при нас са доста скъпи.За''Богородица'', купувах ''Вашингтония'' на свекървата и имаше страхотни цикаси на страхотни цени.Направо ме дояде как може да са толкова скъпи.

grumpy
оооох

Регистриран: 18.12.2005
От: София
    #1110112 - 09.01.2006 21:36 [Re: Кремена А.]

Мен ме е яд, че ще остарея, докато отгледам такъв... но пък там където отивам- растат мааалко по бързо и то направо по земята ... Имам малко инфо по въпроса с цикасите в разни книжки, ама нали в гугъл-а има всичко- няма да пиша засега

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #1110348 - 10.01.2006 02:06 [Re: Цецо] Прикрепен файл (125 тегления)

Да, точно така, Цецо, темата беше твоя, дори щях да ти пращам бележка, ако можеш да се включиш в тази.
Ето го моето Цикас- че , виждаш ли повърхността на саксията, какво да правя с нея, като пресаждам, да пресадя заедно или твърдо е като бетон ...

Казваш поливаш да засъхне горният слой, ами аз как да разбера кога, той горният слой при мен са камъните Кажи на колко време поливаш зимата, за да се ориентирам. Освен това това малко растение в каква сакция, като размер горе- долу е добре да се настани - по-големичка или средна да кажем 2-3 размера по-голяма от тази , която обитава в момента ?
Благодаря !

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1110579 - 10.01.2006 10:46 [Re: Nadin]

Красиво изглежда с тези камъчета, но аз бих ги махнал...
Като гледам, най-много два номера по-голяма саксия. И вероятно няма да ти се наложи да го пресаждаш поне две - три години. Аз го поливам на три - четири дни през зимата, понякога и на два, но в стаята е топло, с климатик е и общо взето засъхва бързо. Някои от цветята, които са по-ниско и встрани от климатика изкарват и по седмица без поливане...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

МИЛАта
hereuse de nouveau

Регистриран: 30.12.2004
От: partout
    #1110583 - 10.01.2006 10:50 [Re: Цецо]

Умряха ми последните два цикаса и вече се мисля, че ще гледам палмичката само на снимка

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1110720 - 10.01.2006 11:56 [Re: grumpy]

Точно тази я нямам , но е прекрасна , истинска кукличка .Трябва да си я купя

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 31020

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.554 seconds in which 0.539 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.