ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Палма- цикас
    #2332290 - 18.03.2009 15:02 [Re: Shogoun]

Ми по принцип палмите пускат много дълбок корен (цикаса не палма) когато растат извън контейнер. А в добавка към това корена много лесно се поврежда (както сама си установила вече). Така че ако знаеш някакви молитви - сега е момента... има някакви шансове и да стане работата, но не мога да кажа колко големи. То ще се разбере... следващия път просто първо посади семената в саксия а като поизрастнат ги премести вече където искаш да си растат на открито.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2333005 - 19.03.2009 10:34 [Re: Black Adder]

Благодаря, ще се моля.
Аз бях писала преди, но ти явно не си прочел. Тези палмички ми се появиха от нищото. Преди 3,5 год. се преместихме в нов дом извън града. Както почиствах около едно борче да правя цветна леха забелязах някакви бодилчета. И до днес не знам какво ме спря да не ги изскубя. Имах такава доста голяма палма в саксия преди, но при пренасянето я бях позарязала и когато най-после я пресадих тя изсъхна и ми беше много мъчно. Та не можах да позная какво е точно това, което не изскубах, дори показах снимка тук и ми казаха какво е. И до ден днешен не знам как се появиха тези палмички като се има предвид, че наблизо такива няма, а и не са типични за местната природа, т.е. има, но са пренесени. Аз си го обяснявам с някое птиче. И трябваше да бъдат преместени, защото са под един бор и няма да имат място за развитие. Ох, дано се прихванат, тези дни и вали та да видим...

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

MIRANIRA
нетърпелива

Регистриран: 05.04.2009
    #2345396 - 05.04.2009 09:50 [Re: Shogoun]

Здравейте и от мен!! Имам цикас от около година. Изкарва мустачки непрекъснато, но не както вие обяснявате на веднъж по няколко, ами едно след друго. Но какво им става незнам, защото пораства стъблото и после листчетата не могат да се развият. Чакам, чакам месец два и като нищо не става отрязвам мустачето.И тръгва ново и пак всичко от начало. Незнам къде бъркам, ама нещо хубаво листо не мога да изкарам.Дали не прибързвам с отрязването незнам? На вас за колко време горе- долу ви се развива едно листо? И защо при мен не става???

Black Adder
Advanced

#2345479 - 05.04.2009 16:04 [Re: MIRANIRA]

Дам, съвсем определено нищо не трябва да режеш Освен евентуално старите изсъхнали листа, разбира се. Иначе за цикаса как се гледа пише по-нагоре в темата, а и на други места.

--------------------

MIRANIRA
нетърпелива

#2345599 - 05.04.2009 19:08 [Re: Black Adder]

Режа, защото стъблото пожълтява и не може да се развие листо. Просто не става. Все пак благодаря за отговора Бъркам някъде, но не знам къде. Най вероятно- преполивам и затова да пожълтява. Много ме е яд. Сега е на балкона дано там да се развие, защото пак е тръгнало едно мустаче. Много го харесвам, но много ме нервира този цикас.Аз обаче съм оптимист , защото цветята рано или късно се отблагодаряват за това, че са гледани с много любов

MIRANIRA
нетърпелива

#2345611 - 05.04.2009 19:22 [Re: MIRANIRA]

Аааа забравих да споделя, че когато го купих, продавачката ми каза да не го пресаждам. И аз взех че я послушах, а хем знам че винаги трябва да се пресадят. Та сега го пресадих и сложих нова почва.Дали пък заради това да ми линее...... Дано сега да тръгне!!!!!!!

Black Adder
Advanced

#2345915 - 06.04.2009 11:14 [Re: MIRANIRA]

Ми ще тръгне, щом досега е оцеляло, само не прекалявай с поливането.
А за пресаждането - зависи все пак в каква саксия е било - има си цикаси които се продават в достатъчно големи саксии - по скъпите екземпляри. Но тези по-евтинките идват направо от оранжериите и са ги нахвърляли набързо в някаква малка саксийка в която понякога даже няма достатъчно субстрат - там е ясно...

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2369315 - 07.05.2009 10:01 [Re: Black Adder]

Някой да помогне
Умира ми цикасът..
Какво му стана
Огромен е , не мога да го прежаля ..
Първо му пожълтяха връхчетата на листенцата , сега и целите листа започнаха
След малко ще го измъкна от саксията и ще огледам корените ..
Някакви идеи ..
Трябва да го спася ...

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Black Adder
Advanced

#2369380 - 07.05.2009 11:41 [Re: kapitoliq]

Ми по принцип е нормално от време на време да пожълтяват някои листа и да падат. Тези листа които сега пожълтяват какви са - при теб ли са порастнали или са още от магазина? Ако са тези от магазина, не бих се притеснявал много... виж корените как са все пак, ако са наред има много голяма вероятност да си пусне нови листа, мисля.

Много от купешките растения са натъпкани с хормони и са гледани при неестествени условия за да се получат бързи и ефектни резултати... и нормално е като премине ефекта на стимулантите и т.н. растението да е в много лошо състояние и дори да загине, та вината не е твоя а на производителите че прибягват до такива хитрини... затова обикновено се препоръчва при такива растения незабавна смяна на почвата след като ги закупиш за да се отстранят изкуствените добавки или поне пресаждане в по-голяма саксия и промиване с вода за да се намали концентрацията им.

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2369405 - 07.05.2009 12:09 [Re: Black Adder]

Значи...
Изкарах го - корените му са добре, не беше преполято, не беше сухо...
Няма буби, поне видимо не се забелязват вредители, но се взех и препарат за по-сигурно.
Листата са тези, с които го купих.Бяха 2 реда - огромни , орязах единия зимата, защото подсъхнаха, но сега се притснявам, че няма нови...
Нито едно листо, а мина година почти, откакто го купих...
Има и друго. Изкарах го на двора. На слънце, но слънцето не е чак толкова силно още.Сега го преместих на друго място, където ще го пече до обяд, а следобед ще е на сянка (но става течение там).
Смесих пръстта му с горска и го полях (ако има въздух из корените да излезе) и сега ще се моля горещо
Ще го снимам и ще сложа снимка, но по-късно, че сега съм заета ..
Дано се оправи

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 36556

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.