ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Snowy
от време на време

Регистриран: 02.02.2002
От: юга
Re: Палма- цикас
    #1225656 - 12.04.2006 17:03 [Re: Nadin]

Ще бъде жалко , ако умре палмичката - виждам, че много и се радваш.Ще се опитам да помогна със съвет (ама не гарантирам положителен резултат). При мен вече от един месец е топло и моите палми(на двора) започнаха да пускат розетките си.Което значи че им е време - първи пускат розетки тези , които са най на слънце.Та за твоята палма предлагам - сложи я на възможно най- слънчевото място което имаш в къщи ( ако навън е топло - може и навън пак на най- слънчевото място и да е на завет ако може.)Относно поливането - намали го за известно време ( е да не остава сухо , но да не е и много обилно).При много горещо време тези палми обичат водата , но забелязвам при мене една от тези палми започна много да жълтее , тъй като точно до нея спринг- системата ми има спукана тръба и там е все мокро(все се каним да я оправим , ама не стига времето).Значи извода е - прекалено многото вода не понася на тези палми.Ти опитай малко по суха да е за известно време.И с едно от поливанията и сложи малко течна тор.Ха дано се оправи палмата.Успех!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1225674 - 12.04.2006 17:13 [Re: Snowy]

Мноооого ти благодаря, значи листата жълтеят от преполиване, а не от многото светлина, както предполагах.
Благодаря ти за включването!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Mury
разсеяна
**

Регистриран: 11.04.2006
От: Burgas
    #1225973 - 12.04.2006 20:24 [Re: Nadin]

Няма да я сгъчиш в някой ъгъл
Трябва да изпъкне тази принцеса

--------------------
SIMS2BG IDOL

NadinАдминистратор
Charmed

#1226031 - 12.04.2006 21:13 [Re: Mury]

Какъв ти ъгъл, седи пред огромен френски прозорец, само че за сега това не оказва влияние.

--------------------

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #1226212 - 12.04.2006 23:50 [Re: Nadin]

Моята цикас(ка) я поливам по-рядко, само като се засуши. Чувства си се добре така, изкара две нови листенца през зимата. Като се стопли времето ще я изнеса на балкона. Цяло лято кара там.

Snowy
от време на време

Регистриран: 02.02.2002
От: юга
    #1226226 - 13.04.2006 00:11 [Re: Nadin]

Забравих да кажа - даже всички листа да опадат - не изхвърляй саксията със стеблото- дръж я на слънчево място и поливай умерено- има голяма вероятност растението да се пребори и пусне листа - но то си е поначало бавно растяшо - така ,че изчакай го търпеливо да тръгне.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1226538 - 13.04.2006 11:08 [Re: Nadin]

На моята пък изсъхна новото листо... Но още има надежда. И миналата година се опита да пусне листо рано напролет, което изсъхна много бързо, обаче през лятото пусна нови три.
По лични наблюдения обича слънце и вода. Тази зима я пресушихме (не нарочно), а и мястото явно беше мрачно и неподходящо. През лятото я поливам обилно и я държа на слънце - много се кефи! Първата година пусна цели пет листа! Обаче условията в стаята явно не и понасят и през зимата се мъчи. Дано наесен да успея да я преместя в новата къща...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

liana
слънчева

Регистриран: 01.02.2006
От: Свиленград
    #1229022 - 15.04.2006 18:10 [Re: Цецо]

Имам цикас от 3 години. Първата година пусна 5 листа,втората - 3, сега ще видим как ще се представи. Първата зима ми пожълтяха старите листа и ги отрязах, но лятото го присадих и го поставих на много слънчево място и тази зима си е добре. Стигнах до извода, че иска слънце.

--------------------
[

NadinАдминистратор
Charmed

#1341433 - 15.07.2006 14:48 [Re: Snowy]

Въпрос, свързан с цикаса отново - изкарах го навън, оставяме настрана факта, че цикаса се оказа бонсай и не трябвало да го местя в по-голяма саксия, но стореното- сторено Това, което става сега е малко странно- от средата на розетката започнаха да излизат някакви мъхести "пипала" подобни на мустачки ( 5 на брой ) които се развиват доста бързичко и за една седмица достигнаха около 15 см. някой има ли представа какво е това и какво съответо ги правя тез' неща

--------------------

Persia
почетен член

Регистриран: 14.05.2005
    #1341506 - 15.07.2006 16:07 [Re: Nadin]

От години съм си харесала това цвете, но нещо все ме спира, за да си го купя, така че нямам опит, но погледни в тези сайтове и дано да намериш нужната информация: http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=53
http://www.cycads.com/

--------------------
"Нека, когато някой се разделя с вас, да се чувства по-добър и по-щастлив." Майка Тереза

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 36018

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.022 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.