ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
galia69

Регистриран: 13.01.2007
От: Казанлък
Re: Палма- цикас
    #1832944 - 16.07.2007 20:29 [Re: Цецо]

Цитат:

Поне две години може да изкара в тази саксия.

Благодаря за съвета ще я пресадя след две години .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1905758 - 25.09.2007 20:09 [Re: r0ksi]

Zdraveite.Molq vi za edin savet.za nova godina mi podariha cikas.Razkoshen.Lqtoto izkara 5 lista,no sa mnogo po golemi ot starite.I zapo4naha da se uvivat v kraishtata.Daje i pojaltqha v kraishtata.Molq vi kajete mi kakvo da pravq.Predvaritelno vi blagodarq

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1905798 - 25.09.2007 21:21 [Re: Анонимен]

Първо - пиши на кирлица, ако ти е възможно. Ако нямаш на компютъра, форумът има вградена такава - синьото квадратче горе в дясно. Благодаря.

Сега за цикаса - нормално е новите листа да са доста по-големи. Не знам защо е така, но е факт. На моя първите нови листа бяха около два пъти по-големи от "купешките" и всички след това са все така големи, като всяка нова розетка е малко по-голяма от останалите. Краищата на листата се завиват надолу, ако не им достига светлина и/или светлината пада под голям ъгъл (например през прозорец). Пожълтяването на връхчетата се дължи на липса на вода. Не го оставяй да пресъхне. Ако горният слой почва е изсъхнал (при пипане пръстта не полепва по пръстите), време е да се полее. През зимата поливай по оскъдно. Пожълтелите връхчета няма да се оправят, дори ще изсъхнат, но като цяло листото се запазва. Догодина ще изкара нова розетка.

И тъй и тъй съм се включил в темата - моята цикасина това лято пусна две розетки... Едната с четири, а другата с три листа. Щура работа. За сметка на това издънката, която чакам вече втора година, почти не е мръднала. Обаче не е и изсъхнала.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1906485 - 26.09.2007 18:29 [Re: Цецо]

Уморих моят цикас, нападнаха го памуклийки, церих ги със спир, церих ги, ама съпругът помагал, та той полял и шишарката, защото там имало също от гадините и цикаса замина, та се невидя
Сега, към днешна дата имам нов, но няколко от "бодличките" му пожълтяха, та на какво се дължи това

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

bagirra
новак

Регистриран: 25.10.2006
    #1906656 - 26.09.2007 22:24 [Re: Nadin]

да ви кажа и малко за цикаса , той обича пряко слънце и много малко вода, освен това не обича големи саксии и честото пресаждане , пресажда се , когато изкара коренчета отдолу в саксията!

bagirra
новак

#1906659 - 26.09.2007 22:28 [Re: Анонимен]

това че цикаса ти е изкарал пет листа за половин година , само трябва да се радваш , пожълтяването се дължи на преполиването , цикаса се полива , когато почвата на цялата саксия е напълно суха , а не само отгоре, най лесния начин да провериш , дали е сухо цветето , е да вдигнеш саксията , ако е лека , значи трябва да поливаш , най -добре е да се потапя в кофа с вода , до следващото изсъхване

NadinАдминистратор
Charmed

#1906718 - 26.09.2007 23:49 [Re: bagirra]

Мерси, ще го имам предвид.

Навъртай се по-често наоколо, явно знаеш доста, а пък тук винаги се намират питащи

--------------------

bagirra
новак

#1907496 - 27.09.2007 22:13 [Re: Nadin]

преди работех в градински център, цветята заемат много голяма част в моя живот , затова знам много за тях , а всичко което съветвам е от личния опит

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1907768 - 28.09.2007 09:51 [Re: bagirra]

Цитат:

пожълтяването се дължи на преполиването , цикаса се полива , когато почвата на цялата саксия е напълно суха , а не само отгоре,

Странно... Щото при това положение на моя му съхнат листата - пожълтяват връхчетата, след което стават съвсем сухи. Постепенно и цялото листо изсъхва. А през лятото направо го давя и той просто си умира от кеф. Освен това никога не съм го къпал в кофа, а си го поливам като мушкато.
Явно нещо не е редовен. Ще го изхвърля.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

NadinАдминистратор
Charmed

#1908083 - 28.09.2007 13:53 [Re: Цецо]

Според теб връхчетата съхнат от засушаване, а не от преполиване, така ли да го разбирам

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 36556

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.