ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Zaika Baika
бърборана

Регистриран: 27.01.2006
От: Тукотамия
планиране пола на бебето
    #1138124 - 28.01.2006 16:44

вярвате ли, че това е възможно? Четох, че тези, които искат момиченце трябвало да наблягат на млечните продукти в периода, в който се прави, а за момченце -предимно месо. Звучи ми несериозно, но все пак ми е интересно два чуя и други мнения

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЕМА
(лице назаем)

Регистриран: 14.05.2005
Re: планиране пола на бебето
    #1138326 - 28.01.2006 19:53 [Re: Zaika Baika]

Всъщност влияние върху пола на бебето оказва степента на киселинност на влагалищната среда, която пък зависи от много фактори, а и се променя в различните фази на менструалния цикъл.
В този смисъл като ядем определени храни можем да променим средата към по-кисела или към алкална. Мъжките сперматозоиди са по-устойчиви в алкална среда, а в по-киселинна имат шанс "женските".
Ето още нещо по въпроса:
"Наличието на повече калий в женският организъм е предпоставка за зачеване на мъжки бебета. Магнезий в големи количества дава по-големи шансове за момиченце. Храните, които осигуряват калий и момчета, са сухи меса, салами, риба (особено препоръчителна е изсушена и осолена риба), ориз, спагети, боб и пресни зеленчуци. Белият хляб, кроасаните, изсушените плодове, медът и газираните напитки също създават предпоставка за зачеване на момчета.
Момичета раждат майки, които хапват и пийват повече богати на калций и магнезий храни и напитки. Такива са млечните продукти, яйца, чай, кафе, натурални сокове, вино, бира, кисело мляко. Препоръчително е да се яде безсолно."

И тук също пише нещо.
Ама защо ти е да го определяш пола - остави на Природата, тя най-добре знае.

--------------------
"Дори и Бог има своя ад и това е любовта му към хората."

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1138401 - 28.01.2006 21:30 [Re: Zaika Baika]

Виж и тази тема

--------------------
Only dead fish go with the flow...

chibopis
писанче
*

Регистриран: 29.08.2005
    #1140395 - 30.01.2006 14:22 [Re: ЕМА]

Всичко е генетика- т.е. кръстосванена хромозоми.Едва ли може да се окаже някакво влияние с определено група храни.

tina_cute
неориентиран

Регистриран: 18.07.2006
    #1344721 - 18.07.2006 12:06 [Re: Zaika Baika]

По форумите, има много мнения и много таблици по които можеш да си 'предвидиш' пола на детето.
http://www.rozali.com/pregnancy.php?l=a&p=31, например.

door
неориентиран
*

#1345215 - 18.07.2006 16:01 [Re: tina_cute]

Тези таблици стават само за забавление!!!!

--------------------

tina_cute
неориентиран

#1346073 - 19.07.2006 10:26 [Re: door]

Съгласна съм . По тези таблици моят мъж трябва да се е родил момиченце . И не една таблица потвърди това . Излишно е да казвам, че не му стана приятно - цупи се известно време .
Моята зълва има един много сполучлив метод за изчисление и до сега не е давал грешка (дори при съпруга ми ). Просто годините на бъдещите родители в момента на зачеване на детето им трябва е по-близко до цяло число,закръглено към по малката стойност и кратно на 4.Малко сложно стана .
Ето пример: периодът е (4,8),16 години,20 години,24 години,28,32,36,40 и т.н.(репродуктивна възраст от 16 години)
Ако в момента на зачеване, майката е на 20 години и 2 месеца, а бащата на 24 години и 5 дни, то има по-голяма вероятност детето да е момченце, зашото годините на башата са по близки до кръгло число, кратно на 4 (2 месеца > 5 дни). И обратно: ако майката е на 25 години и 1 месец, а бащата е на 26 години и 10 месеца, то полът на детето би следвало да е женски, защото годините на майката са по-близо до 24, отколкото на бащата.
Споделям това, като интересен начин да "убиете" малко време и да се позабавлявате. Не приемайте всичко, като чиста монета .
Децата осмислят живота ни! Има ли правопропорционална зависимост между пола и обичта?! Само да са ни живи, здрави, и да ни радват - другото няма значение!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1353618 - 24.07.2006 22:08 [Re: tina_cute]

Нищо не разбрах от твоя метод , но искрено се надявам таблицата ( китайската да е вярна ) . Остава ми около месец и половина и ще разбера какво е бебето ми , но много се надявам да е момченце . Не , че и девойка няма да обичам , но ще се радвам да си имам две различни

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1353646 - 24.07.2006 22:35 [Re: kapitoliq]

Има една хватка при тая таблица - трябва да си изчислиш възрастта в лунарни месеци, което приблизително добавя 2 години за 30 годишна жена.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1355046 - 25.07.2006 17:34 [Re: Night Blooming Jasmine]

Къде го пише това за лунарните месеци ?
Пише само , че се съотнася възръстта на майката в момента на зачеването спрямо месеца на зачеване ..
Аз бях на 23 навършени и забременях януари . По показатели излиза момче .Интересното е , че когато бях на 18 забременях през март за дъщеря ми и наистина е момиче .
Таблицата е вярна и за моя пол и пола на брат ми .
То нали знаеш надеждата ... Толкова ми се иска да е момченце , че вярвам на всичко .
Нека само да е живо и здраво и да прости глупостта на майка си , ако се роди девойка .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7679

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.221 seconds in which 0.193 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.