ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
pussycat
мъркащ

Регистриран: 20.12.2004
От: кравеШкият рай
Какво мислите за контрацептивните спирали
    #1148110 - 04.02.2006 19:30

Като стана дума за противозачатъчни (изпитвам ужас от какъвто и да било вид хапчета и лекарства въобще), живо ме интересува какво мислите за ползването на спирали. ЗА или Против ако жената не е раждала още?

--------------------
Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg!
Where there's a will, there's a way!

Редактирано от Nadin (04.02.2006 23:46)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
Re: какво мислите за
    #1148171 - 04.02.2006 20:09 [Re: pussycat]

Ами чувала съм че и те водели до някакви рискове, ама като цяло мисля че това е много по-добър вариант от хапчетата.

Янушka
very happy!

Регистриран: 07.12.2002
    #1148182 - 04.02.2006 20:15 [Re: pussycat]

Особено против когато жената не е раждала, против когато жената е раждала!
Спиралите могат да образуват сраствания водещи до безплодие, както и бременност, като при такава бременност не мога да се сетя за точният процент, още като зародиш бебето е с много сериозни увреждания.

Wikki
понякога яхнала метлата
**

Регистриран: 26.08.2005
От: В околностите на Чикаго
    #1148226 - 04.02.2006 20:50 [Re: pussycat]

Значи ползвала съм спирала - свалих 4 си подред преди 6 месеца и в момента полвам вагинални таблетки - допадат ми.
Вярно е със спирала доста се забременява аз самата бях потърпевша - е поне нямах глупоста да дам живот на дете което можеше да е .....
Сега има някакви спирали - който се препоръчват на нераждали дами, но .. да ви кажа чесно аз лично не бих опитала. Ползвай ако искаш - има и таблетки и кремове за мазане против забременяване - такива вагинални. Смятам, че за една девойка това е по добре.
Успех

--------------------
"Sometimes I love you,
Sometimes I hate you,
But when I hate you
Its because I love you!"

Янушka
very happy!

Регистриран: 07.12.2002
    #1148239 - 04.02.2006 21:00 [Re: Wikki]

Всъщност спиралата е доста остарял метод.
Който се интересува от конртацепция (колкото да добие представа), може да потърси особено в чуждите сайтове новите методи за контрацепция, които са толкова много..
или направо да се консултира с лекаря си, новите методи са наистина ужасно много, има голям избор и различни варианти.

Mira Bai
тъмна Индия

Регистриран: 14.12.2004
От: поляната с наранги*
    #1148296 - 04.02.2006 21:42 [Re: pussycat]

спирала съм ползвала само веднъж през живота си, беше Копер-Т след като родих. 2 месеца след като ми я постави специалистът обаче получих едно ужасно възпаление и повече категорично я отписах. Освен всичко друго цикълът ми беше адски обилен, дори граничещ с кръвоизлив и понеже много се изплаших, реших да я махна, макар че лекарят ми каза , че е поставена правилно и че организмът ми след раждането се адаптира ала-бала..Иначе рискът от безплодие при нераждалите жени със спирала е научно доказан отдавна ; даже, когато отидох за съвсем първи път при гинеколог да ме прегледа и да ми препоръча контрацептиви , веднага ми се обясни, че спирала не е препоръчителна в моя случай. Да не говорим, че детенцето може да е с увреждания, ако все пак забременее . Аз дори раждала вече, страшно много се колебаех, преди да я сложа, ама си викам айде вместо да треперя постоянно взех ли си хапчето, пък и не ми се щеше да се тъпча занапред с хормони и накрая се реших. В интерес на истината много приятелки ми я похвалиха. Поставянето беше по-безболезнено, отколкото си мислех и махането също не е кой знае какво, но съм питала мъжа ми и той ми каза, че понякога чувствал леко боцкане като от иглички, което вероятно никак не е приятно. Абе с 2 думи - аз лично не съм доволна и тва е.

--------------------
" Doch- sagte sie leise,
der Himmel teilt sich zu allererst.."

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
Re: Какво мислите за контрацептивните спирали
    #1148406 - 04.02.2006 23:48 [Re: pussycat]

Ползвала съм "Копер-Т", която е на механична основа, сега ползвам "Мирена", на хормонална основа, като от втората съм мнооого доволна .

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Наташа Ростова
на път

#1148412 - 04.02.2006 23:52 [Re: Nadin]

А какво е спирала на хормонална основа?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #1148418 - 05.02.2006 00:05 [Re: Наташа Ростова]

Ето, погледни TУK
Още за Мирена
Цитат:

Mирена - вътрематочно противозачатъчно средство, съдържащо левоноргестрел. Mирена представлява Т-образна вътрематочна система, която след поставяне в матката освобождава хормона левоноргестрел. Т-образната форма е подбрана с оглед формата на матката. Вертикалното рамо на Т-образната система представлява цилиндър, който съдържа хормон, а към долната му част са прикрепени две фини нишки. Mирена предотвратява забременяването чрез въздействие върху маточната лигавица, редуциращо възможностите й за приемане на оплодена яйцеклетка и чрез удебеляване на лигавицата в цервикалния канал, така че спермата да не може да проникне в матката и да оплоди яйцеклетката. Mирена повлиява и движението на спермата в матката като предпазва от оплождане.

Контрацептивната сигурност на Мирена е сравнима с женската стерилизация.

Мирена не е метод на първи избор за млади жени които никога не са били бременни и при жени в постменопауза с обратно развитие на матката.

Мускулните контракции на матката по време на менструация понякога могат да доведат до изхвърляне на интраутеринната система . Симптоми, указващи за частично или пълно изхвърляне на Mирена, са кървене или болка. Частичното изхвърляне може да понижи ефикасността на Mирена.Препоръчително е да проверявате нишките с пръст по време на къпане. В случай, че не опипвате нишките или имате симптоми на изхвърляне на системата трябва да избягвате полово сношение или да използвате друг контрацептив и да се консултирате с вашия лекар. Тъй като Mирена намалява менструалното кървене, засилването му може да е индикация за изхвърляне на спиралата.

Mирена може да бъде поставена в рамките на седем дни от началото на менструалния период. Системата може да бъде поставена и веднага след аборт след като е изключена генитална инфекция. Mирена не трябва да се поставя по-рано от шест седмици след раждане

След гинекологичен преглед във вагината се поставя един инструмент наречен спекулум, шийката на матката се почиства с антисептичен разтвор, след което интраутеринната система се поставя в матката през тънка, огъваема тръбичка от еластична пластмаса. Вие ще почувствате поставянето, но то не трябва да е съпроводено с болка.

Някои пациентки могат да почувстват болка и виене на свят след поставянето. В случаи че те не преминат половин час след поставянето при лежащо положение на пациентката, Мирена може да не е разположена правилно. Следва да се проведе гинекологичен преглед и ако се налага системата трябва да бъде отстранена. Алергични кожни реакции могат да бъдат причинени от системата.

През първата година е необходимо да се извършат 2 прегледа: обикновено един до три месеца след поставянето на Mирена и отново след изтичане на 12-ия месец. След това прегледите се извършват един път годишно.

Обикновено се наблюдава постепенно намаление на броя на дните, през които има кървене и на количеството загубена през всеки месец кръв. При някои жени менструацията изобщо се преустановява.Тъй като количеството загубена кръв намалява при повечето жени се покачва нивото на хемоглобина в кръвта. Когато противозачатъчното средство се отстрани, нормалната менструация се възстановява.

Препоръчва се използването на дамски превръзки. Ако се използват тампони, тяхната смяна трябва да се извършва много внимателно, за да не се изтеглят нишките на Mирена.

По време на употребата на Mирена е нормално да настъпят промени в менструацията: интерменструално кървене, по-продължителна или по-краткотрайна менструация, нередовно кървене, слаба или отсъстваща менструация, силно кървене по време на цикъл, болезнена менструация.

Наблюдават се следните нежелани реакции:

главоболие;
болки в долната част на корема;
болки в кръста; акне или други кожни проблеми;
вагинално течение;
чувствителност на гърдите;

възпалителен процес във вагината; депресия и променливо настроение;
гадене и повръщане;

задържане на вода
По-редки са:

повишаване на телесното тегло;
косопад
омазняване на косата
засилено окосмяване по тялото.

Изброените нежелани реакции са обичайни през първите месеци след поставянето и изчезват при продължителна употреба

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Наташа Ростова
на път

#1148460 - 05.02.2006 01:42 [Re: Nadin]

Благодаря

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2891

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.119 seconds in which 0.105 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.