ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Враца

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
dustМодератор
старо куче

Регистриран: 13.12.2005
От: Враца
Враца атакува България!
    #1159996 - 14.02.2006 15:23

Вижте това! http://forum.vratza.com/viewtopic.php?t=1895
Много добра инициатива на Визит Враца и Община Враца!
Браво!

Редактирано от dust (14.02.2006 15:25)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
RESTI
бараджия

Регистриран: 11.02.2005
От: шезлонга
Re: Враца атакува България!
    #1160024 - 14.02.2006 15:43 [Re: dust]

Много добре
Ще отида да ги видя
да взема малко материали

--------------------
You'll never catch me slippin, cause I feel alright.

dustМодератор
старо куче

#1160036 - 14.02.2006 15:48 [Re: RESTI]

Цитат:

Много добре
Ще отида да ги видя
да взема малко материали

Ще разкажеш после подробности, нали?

dustМодератор
старо куче

#1168305 - 22.02.2006 13:48 [Re: dust]

Днес туристическата борса е била открита.
Очакваме информация от първа ръка. RESTI и всеки друг който я е посетил, нека драсне някой ред за впечатленията му от щанда на Враца, както за борсата катоцяло
Дотогава ето инфо за нея от сайта на НДК:

XX ІІІ МЕЖДУНАРОДНА ТУРИСТИЧЕСКА БОРСА ВАКАНЦИЯ`2006 и СПА ЕКСПО- балнеология, профилактика, оборудване

Под егидата на кмета на гр. София г-н Бойко Борисов.

В настоящата борса ще се представят над 240 фирми, предлагащи бази за туризъм, туроператори, регионални местни, браншови и продуктови туристически организации от цялата страна.

Участват и туристически фирми и организации от Гърция, Германия, Турция, Испания,Италия, Кипър, Македония, Египет, Хърватия, Тайланд и др.

Актуалните теми на туризма ще бъдат предмет на пресконференции, дискусии, презентации по време на съпътстващите прояви на изложението.

СПА ЕКСПО се провежда с участието на най-новите СПА-хотели и съответните туроператори, както и български и чуждестранни фирми, предлагащи фитнес и СПА-оборудване.

Терминът SPA произлиза от латинското Sanus P е r Agua или здраве чрез вода. В съвременият си вид това са процедури с минерална , морска вода или водорасли , подводни масажи , ароматотерапия и др. SPA вече се превърна и в наименование на цял клон от козметиката. В България SPA често се отъждествява с балнеология, но двете понятия всъщност се допълват взаимно. Приликата между тях е, че ползват подобни методи на водолечение, а разликата идва от това, че SPA центровете се посещават от здрави хора, които искат да се освободят от стреса и напрежението, докато балнеологичните центрове са за лечение на определен вид заболявания.

Възможността за развитие на SPA туризма в България се обуславя от това, че страната разполага с многообразие от природни и био-климатични условия, термални и минерални води и лечебни суровини.

Целите, които си поставиха организаторите на форума е да създадат оптимални условия за популяризирането на SPA туризма, възможностите за инвестиции в този вид туризъм от чуждестранни инвеститори, място за среща на професионалистите от бранша .

Организатор на изложенията е Прим Експо.

До 24 февруари вкл.
От 10 до 19 ч.

Вход – свободен!

RESTI
бараджия

#1169282 - 23.02.2006 10:04 [Re: dust]

Като цяло борсата е интересна: щандове, щандове, брошури, много брошури. Хората ходят и грабят брошури и плакати от където им падне. Най-добрите щандове и материали са на Истамбул и Охрид
Щандът на Враца (Vizit Vratza): май раздаваха от дисковете за Враца и региона, имаше малки брошурки, които обаче не бяха за конкретни обекти (а представяха диска), имаше и плакати на Враца и добри брошури на хотел "Хемус". Май общината не е предоставила достатъчно средства. Но диска беше добро попадение, защото на други щандове дискове май не се предлагаха.
Много добро впечатление ми направи щандът на Вършец и материалите там. Те са спечелили някакъв проект и са били финансирани за изготвянето на тези материали. Имаше и разни момичета, облечени като самодиви - атракция, организирана от община Вършец.
Явно всичко зависи от средства
Хубаво е, че Враца се показа на това изложение и е добре това да става всяка година.

--------------------

dustМодератор
старо куче

#1169734 - 23.02.2006 14:52 [Re: RESTI]

Благодаря за информацията! Изненадах се, че са раздавали мултимедиините дискове. Това не е никак малко.
Във Враца те се продават срещу 7-8 лева.

Resti, кой от щандовете на борсата събираше най-много хора?

RESTI
бараджия

#1169831 - 23.02.2006 16:03 [Re: dust]

Те не ги раздаваха безразборно, но видях, че има. Как са преценявали на кой да ги дадат - те ще кажат.

Щандовете на Охрид и Истанбул бяха най-атрактивни

--------------------

dustМодератор
старо куче

#1169913 - 23.02.2006 17:16 [Re: RESTI]

Ясно!
Предполагам, че са ги давали на хора, които се предполага, че могат да допринесат с нещо за популяризирането на врачанския туризъм, например представители на определени организации и т.н.

Значи Охрид и Истанбул са с най-атрктивните щандове!
Ами от българските?
Доколкото знам и природен парк Врачански балкан също са имали отделен щанд. Него разгледа ли го?

RESTI
бараджия

#1170421 - 24.02.2006 09:15 [Re: dust]

Цитат:

и природен парк Врачански балкан също са имали отделен щанд

пропуснал съм го

--------------------

dustМодератор
старо куче

#1170928 - 24.02.2006 15:54 [Re: RESTI]

Значи като цяло Враца се е представила добре на тази борса, която май е най-престижната туристичекса борса в България. Във Варна също се провежда подобна, но май е с по-малки мащаби.
Добре е, че Общината се е заела сериозно с рекламата на туристическите обекти на Враца. Това със сигурност е един от начините за привличане на туристи.
Искрено се надявам да се реализират и намеренията на турската верига Меджик Лайф, която иска да обнови хотел Турист и която обещава по над 2000 нощувки на месец от чужденци във Враца. Дано!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, dust 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3043

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.