ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Русе

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Veni1961

Регистриран: 30.12.2005
За чужденците в Русе
    #1160773 - 15.02.2006 08:44

Аз съм от хората, които са имали стотици възможности да напуснат Русе още през 90-те години. Но незнам дали семейството или някакъв позабравен напоследък патриотизъм все още ме държат тука. Така или иначе в плановете си за следващите 10 години не включвам имиграция, освен ако онзи горе не е планувал нещо без да се съобрази с мене. В работата си се старая да рекламирам нашия красив град и да привличам интереса на чужденците към него. В края на краищата България не е само Варна, София и Бургас, Банско и Търново. И тука си имаме красотички, които могат да ти грабнат сърцето. Отварям тази тема защото ми е интересно да знам дали познавате чужденци, които живеят тук или имат трайни интереси в града ни. Интересно ми е да знам доколко сме грабнали интереса на другите хора опитвайки се да изпъкнем някак си пред възможностите на морето и планините? Има ли чужденци закупили имоти в нашите русенски села и ако има такива дали тяхното присъствие там е променило с нещо живота на хората. Не говоря за евентуалните икономически плюсове, а в чисто човешки план. Напоследък се сблъсквам с клиенти, които имат жив интерес да учат български и това ме изпълва с особено чувство, дори не знам как да го определя. Та затова искам да поговорим.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
d1saster

Регистриран: 18.12.2004
От: Las Vegas, NV
Re: За чужденците в Русе
    #1161715 - 15.02.2006 21:47 [Re: Veni1961]

Имам познат чужденец, който преди години се опита да прави бизнес в Русе. Взе под наем половин завод като искаше да го купи. Не му разрешиха, дори фирмата му едвам креташе събаряна от бюрокращина. Отказа се и се завърна в родината си. Опита се да продължи да търгува от там стоки произведени в Русе, но хората които поддържаха кореспонденцията му в Русе му подляха вода и години след "бизнеса" им му отнеха клиентите в родината му.

Мнението му за Русе и България. Загиващ град, яден от администрацията му. Никаква перспектива за икономическо развитие. България - трудна за живеене държава, немърлива към себе си. Хора гладни като вълци без капка човещина в тях.

Още докато бях в Русе се случваше от време на време да контактувам със случайно попаднали чужденци. Русе им се пада по маршрута. 2 дена им бяха предостатъчни да видят и красивата фасада на града и "вътрешността" от хората. Видимо се забелязваше желанието на някои от русенци да извлекат изгода от заблудения турист. Иначе мненията за архитектура бяха, че явно е имало нещо красиво тук, но се потъпква от новото строителство и не се пази.

The Punisher®
почетен член

Регистриран: 28.11.2005
    #1161806 - 15.02.2006 23:22 [Re: d1saster]

Аз имам приятел,чийто работодател е швед.Шведът,инвестира около 1 млн. евро в едно цехче в КТМ.Средствата са набавени чрез кредит.Направи поточна линия за производство на метални части за мебели,за които има сключен договор с ИКЕА.Цехчето работи вече около 6-7 месеца,в момента там работят около 30 души с тенденция за постоянно увеличаване на дейността.От ИКЕА Румъния идваха няколко пъти до Русе и са много доволни от развитието.
Впечатленията му са точно обратните на впечатленията на твоя познат чужденец.Купи си чисто ново Волво и започна да обикаля България.Страната му харесва страшно много,още повече му харесват хората.Дошъл е главно заради евтината работна ръка,евтините индустриални площи и стратегическото положение на града спрямо основния му пазар Румъния и не само...

d1saster

#1161856 - 16.02.2006 00:16 [Re: The Punisher®]

Това може само да ни радва. Явно времената са се променили. Аз говоря за преди повече от 7 години. И тогава не се говореше много за примамване на чужди инвеститори. На тях се гледаше като грабители...

Чудесно е в града ни да се разкриват нови работни места, производство и всичко свързано покрай него.

Но наскоро пак имаше случка с чужд инвеститор, който беше прогонен от Русе заради незаинтересованост на местната власт и съответно човека се премести в друг град.

пътуващ_музикант
търкалящ се наоколо

Регистриран: 29.01.2006
От: само минавам
    #1163973 - 17.02.2006 16:02 [Re: d1saster]

Цитат:

Загиващ град, яден от администрацията му.

Само за туй си прав. И тия пияните, дето се търкаляли по улиците, аз не съм ги виждала, да ти кажа. Прекалено черногледо ти е мнението. Мъжът ми е чужденец и той винаги казва, че можеш да видиш пияни да лежат по улиците в Полша, но не и в България. Колкото до човещината у хората, никак не ми се вярва, че се увеличава с повдигането на стандарта. Аз съм в една твърде "стандартна страна", хората са стандартно любезни, но чак пък да са по-човечни. Не вярвам аз в тази склонност да се изкарваме по-лоши. В същността си хората са еднакви навсякъде.

--------------------
The intoxication of anger, like that of the grape, shows us to others, but hides us from ourselves.

d1saster

#1164105 - 17.02.2006 17:31 [Re: пътуващ_музикант]

Аз само изказах мнението на чужденец. Моето в случая не е важно. Аз лично винаги съм си харесвал града. И с удоволствие ще се върна пак там. Живял съм и във Варна, но Русе ми е роден град и не го заменям за друг. Не ми харесваше това, че не се правеха нови заведения, а се реконструираха стари. Но май в момента има подобрение от тази гледна точка.

Всичко останало свързано с администрация е валидно за цялата ни държава (за съжаление). Злобата в хората също. Но пък сам си избираш с кого да контактуваш.

За пияните по улицата имах предвид на 14 февруари пред Общината. Имаше едно време инициатива на Винпрома да се изкарат 200 литра вино и се раздаваше на хората. Не говорех по принцип. То навсякъде си има бездомни, които се прехранват с алкохол, не е болка за умиране.

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #1164326 - 17.02.2006 22:14 [Re: d1saster]

14 февруари, ама коя година?!!!
Бе няма значение, признавам си- аз бях тоя дет се въргаляше
Ама аз не само тогава, аз принципно си се въргалям... особено когат изкарат безплатно вино

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

d1saster

#1164436 - 18.02.2006 01:07 [Re: Бодри]

Бе едно е да видиш млад пиян човек, друго е някоя застаряваща лелка или чичко. Пък то иначе който не се е въргалял на младини, той не е вкусил от хубавото на безгрижния живот.

Айде наздраве.

The Punisher®
почетен член

Регистриран: 28.11.2005
    #1164887 - 18.02.2006 18:36 [Re: Veni1961]

Преди няколко месеца четох за немец,женен за русенка(живеещи в града ни),който има много интересен бизнес.Произвежда специални огледала,в които се виждат реклами,ако се гледа под определен ъгъл.Изделията му представлявали интерес за различни вериги супермаркети в цялата страна,както и за други обекти.

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #1176386 - 01.03.2006 22:16 [Re: Veni1961]

Има да...баба ми си има съседи англичани в Ново село Не ги познавам лично, че понастоящем съм извън пределите на страната, но малко преди нова година си закупиха къща там. Незнам защо точно това селце са избрали, но по думите на родителите ми Русе им харесва много с европеиската си архитектура и спокоен живот...влияние Ами баба ми ме изненадва с лафове на англииски еи това не вярвах,че ще доживея

Имам и друг познат-американец, тои пък любовта го довя по нашия краи и вече почти година е в Русе Разпродаде всичко в Щатите и се бори с бг несгодите сега, но любовта е голяма двигателна сила де

--------------------
Трудна за отвличане.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Rhiannon 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3039

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.