ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

Пол Брег, начин на живот
    #116532 - 13.09.2003 21:57

Какво е мнението ви за неговата теория. Ако има последователи, моля да отговорят на stoichevus@yahoo.com. Ще ми бъде приятно да обменим мнения.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mephys
член

Регистриран: 26.01.2003
От: v.turnovo,bulgariq
Re: Пол Брег, начин на живот
    #165238 - 11.12.2003 04:57 [Re: Анонимен]

razkaji mi za Pol Breg i na4ina mu na jivot,..puk togava 6te vidim..

Анонимен
Нерегистриран

#188017 - 16.01.2004 17:13 [Re: Анонимен]

Познавам няколко негови последователи- имат страхотно здраве и енергия- наистина е страхотна неговата теория приложена на практика. Но си трябва воля за да живее така човек. Аз съм си мързеливичка та не успявам изцяло да прилагам теорията- но винаги се стремя да ям махимално повече сурови храни- понякога прилагам лечебен глад, пия много вода. Напълно се доверявам на Пол Брег.

sofianka
дива и щастлива
**

Регистриран: 18.05.2001
От: USA
    #192017 - 21.01.2004 17:14 [Re: Анонимен]

Разкажете нещо повече за неговата теория, само за начин на хранене ли се касае?

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #192532 - 22.01.2004 07:41 [Re: sofianka]

Има общо с Лидия Ковачева, ако си запозната.

http://www.rolli.bg/health/health.htm

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
    #193484 - 23.01.2004 05:21 [Re: Glezlichka]

www.bragg.com

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Glezlichka
глезличка

#193486 - 23.01.2004 06:32 [Re: friend]

Благодаря

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

friend

**

#195292 - 25.01.2004 03:59 [Re: Glezlichka]

Ако ти трябва друга подобна информация, мога да те затрупам. Само да ти се чете .

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Glezlichka
глезличка

#195307 - 25.01.2004 05:39 [Re: friend]

Страхотно! Дай на майла или ако някой друг се интересува, може и тук.
Да се похваля, днес намерих к. мляко с бациликус булгарикус

--------------------

friend

**

#195700 - 26.01.2004 05:25 [Re: Glezlichka]

Кисалото мляко е напълно развалено, има да си мечтаеем за онова натурално мляко от село и както баба ми го правеше... Тази бактерия може да се унищожи от пастьорализацията, както и да е, какво мляко намери и къде, марка и тем подобни...

--------------------
Winners Are Driven

Glezlichka
глезличка

#195707 - 26.01.2004 05:45 [Re: friend]

Cascade Fresh - марката
Whole Foods - магазинът
Contains: Grade A Pasteurized Nonfat Milk, with active cultures S Thermophilus, L. Bulgaricus, L. Acidophilus, B. Bifidum, L. Rhamnosus, L. Casel, B. Longum, B. Infantis, Pectin.
Грубо на 908гр - 440 калории. Не знам колко с истинско, но е по-добро от Данон, което купувах досега. Ти какво купуваш вкъщи? На мен ми подават жокерчета да си квася, но аз не е за мен тази дейност.

Казвай каквото знаеш! Ти явно се интересуваш, аз още съм босичка в материята!

--------------------

friend

**

#197577 - 28.01.2004 03:56 [Re: Glezlichka]

Не си, не си посичка
Но доста изместихме темата...
Точно пък с Данон ли решиш да правиш сравнения ?
Много калорично ми се вижда това мляко, да не е подсладено? Около 300 калории е българското кис. мляко, 500 гр.
Аз не купувам кисело мляко, защото не е добро... рядко си купуваме от едни десертни такива, органични но не почня марката.
Кажи за квасеното, май по-добре в лична бележка, че стана много лично.

--------------------
Winners Are Driven

Анонимен
Нерегистриран

#201957 - 02.02.2004 06:42 [Re: friend]

FEMA ,защо където се появиш ти(не казвам винаги),темите често се разводняват и почват да звучат лековато,губи се смисълът на въпроса?Помисли,все пак,дали не е по-добре вместо да се прикачаш с елементарни реакции,по-добре да вникнеш в самата тема.Пък ако не ти се прави това,потърси поле за изява там,където наистина има какво да кажеш. Явно по природа си отзивчива и добра,но аудиториятя заслужава повече уважение.Не се сърди,отдавна се канех да ти го кажа.Чудесната тема за Пол Брег бе само повод.Жалко,че опря до киселите млекца и навика да пазаруваме от определени места.

Glezlichka
глезличка

#201958 - 02.02.2004 07:23 [Re: Анонимен]

Темата в един или друг смисъл е за правилния /здравословен/ начин на живот. Киселото мляко на мен ми се струва точно по темата. Навикът да пазаруваме от определени места е много важен и ако ти се храниш с боклуци, позволи на тези, които не знаят с какво да се хранят /сиреч аз/ да получат информация по въпроса. Моля те запази коментарите си за останалите теми, които се разводняват, но не смееш да си изкажеш мнението. И моля те, използвай истинския си ник, много е удобно, вярвай ми. Ако обичаш не ходи след всеки мой постинг, най-малкото това значи, че си нямаш работа и интересни занимания. А доколкото за аидуторията, права си, заслужава уважение, което значи че това ще е последното ти провлачване след мен.
С най-добри пожелания:
ФЕМА

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#201971 - 02.02.2004 08:45 [Re: Glezlichka]

A ти ми позволи да се усмихна с добро чувство към теб. Не ми се е случвало да "ходя "след твои постинги с умисъл.Следя теми ,които са ми интересни и се включвам понякога.Много рядко.Нямам време.Работя.Щом си дошла тук,имаш вече представа как се работи,поне визуално,нали?Точно заради това очаквам да чета ясни,точни,а ако имам късмет и умни и сериозни мнения.Хайде,бъди здрава и не се прави на модератор без причина.

Glezlichka
глезличка

#202972 - 03.02.2004 06:07 [Re: Анонимен]

Ако твоите очаквания не съвпадат с това, което виждаш /четеш/, има няколко варианта за теб, не мисля да се спирам на тях. Ето например ако смяташе, че съм я превърнала в чат, можеше да ми пуснеш мнението си в лична бележка, а не да занимаваш хората със себе си и твоите претенции. Какво значи модератор без причина? Ти да не би да си администратора? Ако нещо не ти изнася, не чети това, което пиша и проблемът ти е решен. Като човек, който се включва рядко, знаеш много неща за мен... Лека нощ с пожелания за приветливо усмихнато утро.... Следващите мнения по темата ще приема в лб ако държите на комуникацията

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#203854 - 04.02.2004 06:31 [Re: Glezlichka]

Eх,наистина стана досадно за четене с тези мании за преследване.

Glezlichka
глезличка

#203871 - 04.02.2004 08:27 [Re: Анонимен]

Именно затова ви предложих да не четете, ама то "ум умува, ум царува, ум ........."

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

#204633 - 05.02.2004 03:05 [Re: Glezlichka]

Все бързаме да се изкажем,а то:"Ум ЦАРУВА,ум робува,ум патки пасе(няма нужда от многоточие,важи за всички нас;)).

Glezlichka
глезличка

#204644 - 05.02.2004 05:08 [Re: Анонимен]

хаха , именно затова не съм го довършила, защото това си е моята интерпретация /не мисля, че робуваме на нещо все пак, ама знае ли се /

--------------------

D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #208199 - 09.02.2004 18:23 [Re: Анонимен]

i taka 6te se oswetlim li za pol breg.....a predlagam ako v usa nqmate mlqko..nie ot bg da vi pra6tame koleti ako iskate:))))))))))))))6eguwam se razbira se....ta za pol breg...?

To...........
Нерегистриран

#371015 - 17.07.2004 21:21 [Re: D-r Kostova]

А някой може ли да даде линк за литература на БЪЛГАРСКИ за Пол Брег нещо, което може да се чете on-line?

Bari
Нерегистриран

#498494 - 03.11.2004 14:26 [Re: To...........]

Mnogo molia ako niakoi ima opit s gladuvaneto
da se obadi ili da me svarje s nikoi koito razbira ot tova.
Interesuva me prozesa na zahranvaneto. Az veche provedoh
2 dladuvania i sled 5-7 dni sled zapochvane na zahranvaneto
poluchavam strahotni otozi v karakata (taka che dori i chehli
ne moga da obuia!) Normalno li e tova ili neshto barkam.
Edna homeopatka mi kaza che bilo strupvane na "limfa"
v rezultat na prechistvaneto. No zashto chak na 5-7 den sled
zahranvaneto?? Vsashtnost tova mnogo me pritesniava
Blagodaria ako niakoi "me svetne" po vaprosa!!

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #500794 - 04.11.2004 22:52 [Re: Bari]

Здравейте,
добре е, че тази хубава тема се изтегли отново напред.
Опитвам се да живея по системата "Брег", но да кажем с променлив успех и постоянство. В някои периоди - твърдо, а в други - 60-70%.
Всъщност Пол Брег популяризира нещо, което в различна степен го застъпват и други системи за здравословен живот.
Това, което е особеното при Брег е, че той вместо дълги периоди на гладуване предлага по-къси, но по-чести. Беше свързано името на Брег с Лидия Ковачева. Аз я познавах и за пръв път тя ми даде негова книга в началото на осемдесетте години. Лидия е силно повлияна от д-р Брег. Защото за нашите условия тази система се оказва най-практична, когато говорим за гладувания само на вода /аз имам такива 11 или 12 досега с продължителност 10-на дни/. Но Лидия омекоти още повече системата на Брег, като допусна чайове и плодове - около 800 гр. дневно. Доста се спори дали това е гладуване или плодово-чаена диета, както я наричат някои. Но явно дава положителни резултати .
Накратко, ако трябва да говорим за системата "Брег", тя е комплексна - включва общите принципи на природосъобразния живот:
1. ПРИРОДОСЪОБРАЗНО ХРАНЕНЕ -
А./ Леки, чисти, нерафинирани храни, с колкото се може повече естествени необработени храни /но не е суровоядна - около70-80% да са сурови/. Да не се яде много и между храненията.
Б./ Да се изключат изкуствените и силно рафинирани храни с много захар, бяло брашно, солените, консервите, кафето, колата, газираните сладки безалкохолни и др. Също напълно да се изключат солта и захарта. За алкохол и цигари и дума да става не може .
2. ГЛАДУВАНЕ - има очистващ ефект. Това е физиологическа почивка на храносмилателната система. Има и лечебен ефект /аз съм го изпитал напълно при периартрит - възпаление на раменната става/. Системата му е проста - един ден в седмицата само на вода и четири пъти в годината по-продължителни периоди - от 7 до 10 дни. Препоръчва на дистилирана вода. Допуска съвсем малко лимонов сок с мед, разтворени в чаша вода.
3. ДВИЖЕНИЕ - препоръчва активно движение на чист въздух - и то да бъде разнообразно. Примерно - енергично ходене, бягане , или плуване /аеробно/, а също и по-леки силови упражнения.
4.ДИШАНЕ - да се обърне внимание на правилното дишане, да се приучи човек съзнателно да диша по-дълбоко.
5.ВОДНИ ПРОЦЕДУРИ - това са закалителни обливания с вода, поддържане на хигиена.
6. СЛЪНЦЕ - правене на слънчеви бани - умерено.
7 ПОЧИВКА - да се дава необходимият отдих на тялото и ума, да не се преуморява човек.
8.ПРАВИЛНО МИСЛЕНЕ - тук е последно, но въобще не е такова по реда. Мисленето е от особена важност - да има човек правилна, положителна оптимистична нагласа към живота и хората. Да избягва "мрънкалниците", ако не може да им помогне.
Така че, системата "Брег" е придържане колкото се може по-близко до естествените неща и природата. Това е накратко и по същество. А оттук нататъка би могло да се говори за всеки един от нейните елементи по отделно. Но изглежда като автор той е най-популярен с гладуването.
През целият си живот Пол Брег е една активна, творческа личност, неуморен популяризатор на идеите за природосъобразния начин на живот. Загива на 96 годишна възраст, и знаете ли как? - една вълна го събаря в морето от сърфа и той се удавя! "Дядката" на 96 години кара сърф ! Понеже си е завещал тялото на науката, при аутопсията установяват, че сърдечно-съдовата му система е като на 20 годишен младеж. Значи "дядката" се оказва по-младеж от много други младежи! Това е живото доказателство за ефективността на природосъобразния начин на живот и Брег го доказа не само чрез живота си, но и в смъртта си .

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Bari
Нерегистриран

#501755 - 05.11.2004 15:03 [Re: Diomet]

Zdraveite,

Chel li e niakoi knigata na dr. Maria Papazova "Da bade iztinata"?? Az mislia che e strahotna. Dava mnogo nauchno obiasnenie na mnogo neshta i to na dostapen ezik! Tam se spomenava i Pol Breg + mnogo drugi neshta. Ne se chete kato roman (osven parvata chast v koiato obiasniava kak e stignala do vsichko tova za koeto pishe). Na men mi zvuchi mnogo obeditelno. Kakvo shte kajete Vie??

DiometМодератор
доброжелателен

#502459 - 05.11.2004 22:01 [Re: Bari]

Съжалявам, но не съм я чел и не мога да имам мнение.
Тази книга кога е издадена ?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

friend

**

#502616 - 06.11.2004 06:02 [Re: Bari]

Цитат:

Az veche provedoh
2 dladuvania i sled 5-7 dni sled zapochvane na zahranvaneto
poluchavam strahotni otozi v karakata (taka che dori i chehli
ne moga da obuia!) Normalno li e tova ili neshto barkam.
Edna homeopatka mi kaza che bilo strupvane na "limfa"
v rezultat na prechistvaneto.

Добре е, че задаваш въпрос към хора, които имат опит, но най-добре е все пак да се допиташ до лекар, който практукува това. Посети emilova.org тя работи вече с много лекари и ще ти отговорят. Тази хомеопатка няма никаква представа, обаче си е каза мнението! Причината в отоците се дължи на това, че правиш грешка при захранването, много вероятно е да си солиш зеленчуците, или пък да бързаш при захранването.

--------------------
Winners Are Driven

DiometМодератор
доброжелателен

#502969 - 06.11.2004 17:18 [Re: Bari]

Френдчето е права - нещо бъркаш при захранването. Ако се прави последователно и внимателно, не би трябвало да има проблем. При захранването никаква сол, никакви пикантни подправки, никакви пържени неща, нито кафе, нито алкохол, нито цигари .... Аз се захранвам с естествени храни и то най-често сурови - прясно зеле, моркови, банани, ябълки и други плодове и зеленчуци. Но никога не ги меша. Ям ги отделно едни от други. И по малки количества. А в самото начало започвам с натурален сок - от моркови, от ябълки, от портокал, мандарини или от грейпфурт. Също не ги меся. Суровите целулозни зеленчуци и плодове, когато са сдъвкани много добре пробуждат перисталтиката и активизират храносмилането . Но това е подходящо за гладувания до две седмици.
Добре е да прочетеш някои книжки в началото - на Лидия Ковачева, на Генадий Малахов,на д-р Х. Шелтън и разбира се - на Пол Брег. Там се описва всичко по захранването.
Идеята да се консултираш с д-р Емилова е добра, но не знам дали тези услуги не са платени. Пробвай на сайта, който Френдчето ти посочва.
Успех !

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #503220 - 06.11.2004 22:16 [Re: Diomet]

konsultaciite s dr emilova sa plateni. i dokolkoto znam se pla6ta i za vsjaka konsultacia po vreme na "le4enieto".
tova za otocite mi stana interesno...samo po krakata li bjaha?
6toto edin ot slu4aite pri koito mogat da se polu4at otoci e da ima zna4itelen nedostig na beltuci v plazmata /pri nedostatu4en ili lipsva6t priem/...

--------------------
man is as big as his dreams are...

DiometМодератор
доброжелателен

#504038 - 07.11.2004 22:27 [Re: eliz]

Идеята на лечебното гладуване е, че в организма има вътрешни програми за саморегулация, които се включват по време на гладуване.
При захранването, когато се прави правилно, се чувства радост, енергия, лекота и ентусиазъм.
Но ако организмът ви е много замърсен, тогава може да понася трудно гладуването, да има неприятни усещания /главоболие, безсилие, замайване и др./, затова се препоръчва да се проведат преди това няколко по-кратки гладувания.
Освен към д-р Емилова, може да се обърнете и към д-р Вергиния Георгиева, чийто санаториум е в Банкя. Тя също лекува по метода на Лидия Ковачева чрез омекотена форма на лечебното гладуване. Може да се консултирате с нея. Цените там са приемливи. Ако се интересувате, пишете ми на лични, ще Ви изпратя телефоните й за връзка.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Bari
Нерегистриран

#504539 - 08.11.2004 10:58 [Re: Diomet]

Blagodaria na vsichki koito mi otgoviriha!! Eto i oshte informazia. Parvo organizma mi moje bi ne e chak tolkova zamarsen, zashtoto ne ponasiam tejko gladuvaneto - ne mi e losho ili neshto podobno, imam energia da si varsha ejednevnite neshta.Izobshto ne liagam na leglo, no se stremia da si pestia silite i ne se natovarvam mnogo i si liagam rano (tova ne mi se sluchva chesto v normalnia jivot :-(() No imam dni-krizi na vsiako gladuvane po 1-2 v koito se chuvstvam strashno diskonfortno. Zahtranvaneto go pravia s po 100gr i 200gr. surovi mandarini ili portokal 4 pati na den saotvetno parvite 2 dni, posle pribaviam jabalka ili drugi plodove. Ot chetvartia den zapochvam s surovi zelenchuzi - domat krastaviza, posle minavam kam varen kartof bez sol s malko obezsoleno sirene (no malko kolichestvo), posle prepechena filia i t.n. Interesno e, che mi se ijade sirene do primaliavane. Prosto poludiavam za sirene - nishto drugo ne me blazni samo sireneto!! A za kafe i alkohol i zigari (az ne pusha) - kakvo govorite?!! Na chovek sled takova gladuvane ne mu se priemat takiva neshta.
Chela sam po edna kniga ot Pol Breg, Lidia Kovacheva i Sheltan i se pridarjam kam ukazaniata tam - te razbira se mnogo si prilichat. Do tuk edinstvenata greshka koiato vijdam e che ijam hranite smeseno a ne razdelno kato Diomet.
Pisah edin e-mail na dr Emilova, no se samniavam che shte mi otgovoriat.
Za otochite sa samo v krakata - sapochvat postepenno da se poduvat glezenite i posle zialoto stapalo i nagore praseza do kolianoto. Pri vtoroto gladuvane koeto beshte po dalgo 17 dni poduvaneto kato che li beshte po silno i po prodaljitelno (okolo sedniza). Opitvah se da si darja krakata horizontalno, praveh bani s hladka voda s morska sol i tova me oblekchavashe no samo za momenta. Tri dni polojenieto e tragichno - chovek ne moje da izliza zashtoto niama kakvo da obue (osven ako ne nameri niakakvi mnogo shiroki chehli -beshe prez liatoto). A moje bi za tova che beshte prez liatoto otozite biaha po silni?? Za beltachinite - niamam ideia - ne sam na vatre v tazi materia, no normalno ijam dosta meso (za sajalenie) i dokolkoto sam chuvala to kato che li nabavia tezi beltachini.

Bari
Нерегистриран

#504605 - 08.11.2004 12:09 [Re: Diomet]

Za knigata na dr.Maria Papazova "Da bade istinata"- samo tuk sam ia namerila: http://www.trud.bg/books/bookDetail.asp?id=4059 Ima i oshte edna "Nie i Zonata", no tia e izcherpana.

V tazi knijarniza ima mnogo knigi po temata. http://asteya.dir.bg/index.htm
Samo na Pol Breg za okolo 5 broia!
Chel li e niakoi dr.D. Chopra?? Napravi mi vpechatlenie che i chetirite mu knigi sa izcherpani. "Bezgranichna energia" "Palnozenen san" "Idealno hranosmilane" "Idealno teglo" Tuk ima i edna kniga na dr.Maria Papazova.

DiometМодератор
доброжелателен

#505531 - 08.11.2004 19:26 [Re: Bari]

Благодаря за връзките, Бари,
наистина е полезна обмяната на информация тук.
Аз съм дълбоко убеден, че разумното и умерено гладуване, с постепенно удължаване на периода и правилно захранване е полезно и не може да навреди.
Така както описваш своето захранване, не виждам някаква груба грешка, която да си допуснала. Бих ти препоръчал белтъците да си ги набавяш чрез ядки - орехи, бадеми, лешници, кашу, както и бобови и житни. Добро съотношение на белтъците към въглехидрати и мазнини имат мюслите и овесените ядки. Също и вареното или покълнало жито. Обезсолено сирене според мен може да ядеш, но след десетина дни от захранването.
Правиш ли някакви физически упражнения и как е двигателния ти режим по време на гладуването и на захранването? Също е важно и въпросът с изчистването на дебелото черво по време на гладуването и при захранването .

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #505718 - 08.11.2004 22:40 [Re: Bari]

сорръ 4е малко ще наруша темата, обаце иди се прегледай за тези отоци, моля те.
инаце смятам це тези режими на гладуване са направо брутални. можеш да се храниш рационално и да спортуваш и пак няма да имаш проблеми. въпросът винаги е бил в мярата...

--------------------
man is as big as his dreams are...

friend

**

#505878 - 09.11.2004 06:23 [Re: eliz]

Eliz, не си запозната с лечебното гладуване и даваш грешни съвети.

Към питащият, грешката ти е, че включваш сирене. Колкото и обезсоленено да е, то е животинска храна, това е много тежко за твоя организъм, как няма горкият да се подуе, нали някакси трябва да те накара да спреш... Животински продукти, лук, чесън, консерви могат да се ядат чак поне след десетина дена след захранването!

Ако не ти отговорят на и-мейла, пиши ми лична бележка ще ти дам друг и-майл.

Стана дума за двете лекарки... аз имам впечетление и от двете, за съжаление д-р Георгиева не бих я препоръчал на никой. Представяте ли си на 3 ден захранване дава чушки с бял ориз и филия с хляб! Да, не говорим, че лекциите са изпълнени за хранителните добавки, на който тя е дистрибутор. Относно приемите на д-р Емилова има неточност, ако сте на санаториум, всеки преглед и консултация при нея или друг лекар не се заплаща.

--------------------
Winners Are Driven

Bari
Нерегистриран

#506850 - 09.11.2004 17:18 [Re: friend]

Kakvo imash protiv hranitelnite dobavki? Az vzimam ot mesez i polovina i imam useshtaneto, che se chuvstvam znachitelno po dobre. Ne se izmoriavam taka strahotno kato predi i kogato se ijadosam ujasno, koeto mi se sluchva min 1 pat na den, se savzemam dosta po barzo! Razbira se ima hiliadi firmi i hiliadi produkti v koito vaobshte ne moga da se orientiram, no malkoto koeto prochetoh ot knigata "da bade istinata" mi pomogna da si napravia edin moi "kompleks", kupih si go i go pia s goliama uporitost. Za sega rezultatite sa OK. Snoshti govorih s moia priatelka, na koiato maja i beshe operiran i liatoto otnovo imashe uvelicheni rakovi kletki na prostata. Tia mu kupi niakakav kompleks (izrasi se 300€)i toi zapochna da gi pie. Sled 3 meseza otiva na porednia osnoven pregled-izsledvane i se ostanoviava che niama nishto!! Vsichko se e izchistilo. Osven tova obshtata mu kravna kartina e po dobra ot predishnata i holesterol i t.n. Deistvieto se razviva v Ispania, kadeto priatelkata mi jivee. Te sa tolkova shtastlivi sega, che tova beshe prichinata za snoshtnia ni razgovor. Dano vse taka da varvi s nego. Tozi kompleks go kupi ot BG (ziala edna chanta), no sega si go porachva ot Milano, zashtoto Bulgaria ne bila v EU i ne mojelo da se iznasiat takiva dovabki i dran,dran i tem podobni... No vajnoto e ideiata - antioksidanti i druga hrana za kletkite. Pochvite bili mnogo zamarseni i iztoshteni, zatova trudno sme si nabaviali neobhodimite veshtestva- tezi koito se staraiat da ijadat pravilno:-))

friend

**

#507549 - 10.11.2004 05:55 [Re: Bari]

http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=&Board=medicine&Number=439642&Forum=CatSearch-4&Words=%F5%F0%E0%ED%E8%F2%E5%EB%ED%E8%20%E4%EE%E1%E0%E2%EA%E8&Match=Entire%20Phrase&Searchpage=0&Limit=25&Old=1year&Main=438227&Search=true#Post439642

--------------------
Winners Are Driven

Aly
Нерегистриран

#509071 - 10.11.2004 21:39 [Re: Bari]

Имам книга на Д.Чопра "Седемте духовни закона на успеха".

Bari
Нерегистриран

#509763 - 11.11.2004 14:05 [Re: Aly]

Kakvo ti e mnenieto za knigata i avtora? Kakvi idei zashtitava?

jetcar
неориентиран

Регистриран: 23.10.2004
От: Burgas
    #537387 - 30.11.2004 00:44 [Re: Bari]

много моля ако някои знае дали не е по добре да се гладува по пьлнолуние или това е само за отслабване???Аз пробвах за три дни но смькнах страшно много-явно сьм слаб и не е тоя начина!Бях само на дестилирана вода ,а последния месец сьм гладувал всяка седмица по 36 часа-много ви моля ,ако някои може да ме упьти, как да гладувам,без да се смьквам така,защото прави кофти впечатление и на близки и колеги и разбирате...Аз сьм на 42 г.по принцип сьм на 75кг. сега сьм на 68-висок сьм1.76!

friend

**

#537559 - 30.11.2004 07:17 [Re: jetcar]

Много е важно как се чувстваш. Провери какви са таблиците за твоята възраст и размер. Все си мисля, че не си толкова много слаб... Можеш да гладуваш когато прецениш за добре, най-добре един път в седмицата. Ако си много слаб или по-точно ако се чувстваш много слаб прави го 1 път в месеца или не прави тези кратки гладувания. Разбира се, зависи да ли имаш някакво заболяване. Ако си здрав, и си слаб, не гладувай толкова често. Прави 1 или две кратки по 10 дена годишно. Ако имаш заболяване, най-добре го сподели с лекар, който се занимава с гладолечение.
Пълно- и новолунията за подходящи за отслабване.

--------------------
Winners Are Driven

jetcar
неориентиран

#539003 - 30.11.2004 23:23 [Re: friend]

Благодаря-всьшност,отслабнах доста,когато го направих,за 3 дни,а преди това,го правих5 пьти,по веднаж и вси4ко си беше нормално,затова запитах,за пьлнолунието,защото сьвпадна с тридневното гладуване между другото през последния трети ден се чувстжах,доста зле само на дестилирана вода и малко лимон вьтре от време на време и мед,затова се чудя дали следваштия пут,да не опитам по системата на Лидия Ковачева-с малко плодове и чаиове?????

jetcar
неориентиран

#539023 - 30.11.2004 23:28 [Re: friend]

а кьде мога да намеря такива таблици???

friend

**

#539154 - 01.12.2004 04:36 [Re: jetcar]

Да, по-добре опитай нейната система. А знаеш ли как да се захраниш?
Таблици можеш да намериш в медицинските кабинети, книги за отслабване и диети, медицински книги...

--------------------
Winners Are Driven

jetcar
неориентиран

#539447 - 01.12.2004 11:57 [Re: friend]

Ами за захранването -старая,се захарно цвекло,моркови настьргани,зеле,заляти с малко зехтин и изцеден лимонов сок-
после круша,по нататьк банан,ябьлка,греипфуртбез да ги смесвам-после пак от тази салата плюс кервиз,малко варени картофи без сол и мазнина,пасирани на каша-, картофена супичка,зеленчукова супа и т н...нищо животинско, толкова дни захранвам,колкото гладувам!
как е???-очаквах повече помощ от старите ,вече печени кучета вьв форума,но ште се надявам,някои харабия,като тебе да /драсне/ 1 2 реда...все пак сьм начинаещ в гладуване за здраве и доста обьркан,жьпреки,че си взех книги на Пол Брег/ЧУДОТО НА ГЛАДУВАНЕТО ? и на КоВачева/ЦЕЛЕБЕН ГЛАД/!!!
А на тебе ФРЕНД-Вече имаш френд и в мое лице,защото оправдаваш неима си-ЖИВ И ЗДРАВ бьди-и на jetcar от Бургас пак отговори!
Апропо-много си падам по масло/разбрах,че маргарин не трявва на препечени филиики,какво масло мога да ям на воля-някакви-растителни-и ако да откьде да си ги купя?

friend

**

#540296 - 01.12.2004 18:33 [Re: jetcar]

Захранването зависи от гладуването. Ако си на вода, се започва с плодови сокове, после с плодове, след това със зеленчукови бульони, сурови зеленчуци, варени картофки, супички, филийки и така постепенно до нормално ядене. Най-добре е да го направиш под лекарски контрол, например д-р Емилова, след това си го прави сам. Възхищавам ти се на упоритостта ти!
Маргарина го забрави завинаги! Това е едно от най-опасните неща, измисляни и продавани за храна. Какво да си мажиш на филийка? Използвай всички масла с растителен характер: фъстъчено, бадемово, тахан, смесен с мед, авокадо и т.н. Може да си позволяваш и малко краве масло, ако е истинско обаче. Ако харесваш тофу, също става. Тук, в САЩ имаме соева майонеза, пусто много е вкусна.

--------------------
Winners Are Driven

jetcar
неориентиран

#542178 - 02.12.2004 16:20 [Re: friend]

Аз пьк ти се вьзхищавам,за това че не забравяш,че си Бьлгарин пьрво и второ,че сигурно никак не ти е лесно да избираш здравословна храна сред начина на хранене на Американците???А в каква последователност да го направя примерно захранването,ако 3 дни сьм на вода и започна от вечерта?-Тенкс фриенд!!!
А сега вьпроса ми е кьм всички вьв форума-кьде в Бургас мога да намеря човек,като Емилова,при когото да се обьрна за професионално протичане на гладолечение,и захранване по системата на Брег или Ковачева--Благодаря !!!

friend

**

#545215 - 05.12.2004 07:42 [Re: jetcar]

Ако отвориш книгата на Л. Ковачева "Гладът - приятел и лекарство" на последната страница има имена и телефони на такива лекари. Ето, например за Бургас пише: д-р Иван Павлов - специалист по физиотерапия и Георги Славов - диетолог, тел.: 0554-73-36 и 0554-37-32.

Пак си мисля, за теб, не бива да прилагаш тридневното гладуване, то е за отслабване. Не съм специалист, но при все ще ти кажа това, което знам. Почни на 4-я ден със пресно изтискани сокчета, на обяд и вечерта яж плодове. На 5-я ден сутринта плодове - както винаги , на обяд си направи зеленчуков бульон и изяж 1-2 домата или краставица, следобяд пак плодове, вечерта например морков и зеле. На 6-я ден пак плодове, на обяд домат с варен картоф и на вечеря подобно, филийката може би да я включеш същият ден или на другият, на 7 или на 8 ден трябва вече да можеш да ядеш смесени и готвени зеленчуци. Но пак ти казвам не съм специалист. Пък и всеки човек е индивидуален, а аз не те и познавам и трудно може така да се дават съвети.

--------------------
Winners Are Driven

jetcar
неориентиран

#545927 - 05.12.2004 22:56 [Re: friend]

Благодаря ти,за сьвета,наистина ще спра гладуванията по .3дни,защото се смьквам страшно,може би,защото сьвпадна и с пьлнолунието...
На Лидия Ковачева не мога да намеря книга никьде,сигурно,защото са по старо издателство,но четох Целебен Глад!
Благодаря ти и за телефонните номера!!!

Нерегистриран

#1131341 - 24.01.2006 14:53 [Re: jetcar]

kazhete, neshto poveche za gladuvaneto, suobrazeno s lunnia taikul?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4664

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.113 seconds in which 0.087 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.