ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: Пол Брег, начин на живот
    #208199 - 09.02.2004 18:23 [Re: Анонимен]

i taka 6te se oswetlim li za pol breg.....a predlagam ako v usa nqmate mlqko..nie ot bg da vi pra6tame koleti ako iskate:))))))))))))))6eguwam se razbira se....ta za pol breg...?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
To...........
Нерегистриран

#371015 - 17.07.2004 21:21 [Re: D-r Kostova]

А някой може ли да даде линк за литература на БЪЛГАРСКИ за Пол Брег нещо, което може да се чете on-line?

Bari
Нерегистриран

#498494 - 03.11.2004 14:26 [Re: To...........]

Mnogo molia ako niakoi ima opit s gladuvaneto
da se obadi ili da me svarje s nikoi koito razbira ot tova.
Interesuva me prozesa na zahranvaneto. Az veche provedoh
2 dladuvania i sled 5-7 dni sled zapochvane na zahranvaneto
poluchavam strahotni otozi v karakata (taka che dori i chehli
ne moga da obuia!) Normalno li e tova ili neshto barkam.
Edna homeopatka mi kaza che bilo strupvane na "limfa"
v rezultat na prechistvaneto. No zashto chak na 5-7 den sled
zahranvaneto?? Vsashtnost tova mnogo me pritesniava
Blagodaria ako niakoi "me svetne" po vaprosa!!

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #500794 - 04.11.2004 22:52 [Re: Bari]

Здравейте,
добре е, че тази хубава тема се изтегли отново напред.
Опитвам се да живея по системата "Брег", но да кажем с променлив успех и постоянство. В някои периоди - твърдо, а в други - 60-70%.
Всъщност Пол Брег популяризира нещо, което в различна степен го застъпват и други системи за здравословен живот.
Това, което е особеното при Брег е, че той вместо дълги периоди на гладуване предлага по-къси, но по-чести. Беше свързано името на Брег с Лидия Ковачева. Аз я познавах и за пръв път тя ми даде негова книга в началото на осемдесетте години. Лидия е силно повлияна от д-р Брег. Защото за нашите условия тази система се оказва най-практична, когато говорим за гладувания само на вода /аз имам такива 11 или 12 досега с продължителност 10-на дни/. Но Лидия омекоти още повече системата на Брег, като допусна чайове и плодове - около 800 гр. дневно. Доста се спори дали това е гладуване или плодово-чаена диета, както я наричат някои. Но явно дава положителни резултати .
Накратко, ако трябва да говорим за системата "Брег", тя е комплексна - включва общите принципи на природосъобразния живот:
1. ПРИРОДОСЪОБРАЗНО ХРАНЕНЕ -
А./ Леки, чисти, нерафинирани храни, с колкото се може повече естествени необработени храни /но не е суровоядна - около70-80% да са сурови/. Да не се яде много и между храненията.
Б./ Да се изключат изкуствените и силно рафинирани храни с много захар, бяло брашно, солените, консервите, кафето, колата, газираните сладки безалкохолни и др. Също напълно да се изключат солта и захарта. За алкохол и цигари и дума да става не може .
2. ГЛАДУВАНЕ - има очистващ ефект. Това е физиологическа почивка на храносмилателната система. Има и лечебен ефект /аз съм го изпитал напълно при периартрит - възпаление на раменната става/. Системата му е проста - един ден в седмицата само на вода и четири пъти в годината по-продължителни периоди - от 7 до 10 дни. Препоръчва на дистилирана вода. Допуска съвсем малко лимонов сок с мед, разтворени в чаша вода.
3. ДВИЖЕНИЕ - препоръчва активно движение на чист въздух - и то да бъде разнообразно. Примерно - енергично ходене, бягане , или плуване /аеробно/, а също и по-леки силови упражнения.
4.ДИШАНЕ - да се обърне внимание на правилното дишане, да се приучи човек съзнателно да диша по-дълбоко.
5.ВОДНИ ПРОЦЕДУРИ - това са закалителни обливания с вода, поддържане на хигиена.
6. СЛЪНЦЕ - правене на слънчеви бани - умерено.
7 ПОЧИВКА - да се дава необходимият отдих на тялото и ума, да не се преуморява човек.
8.ПРАВИЛНО МИСЛЕНЕ - тук е последно, но въобще не е такова по реда. Мисленето е от особена важност - да има човек правилна, положителна оптимистична нагласа към живота и хората. Да избягва "мрънкалниците", ако не може да им помогне.
Така че, системата "Брег" е придържане колкото се може по-близко до естествените неща и природата. Това е накратко и по същество. А оттук нататъка би могло да се говори за всеки един от нейните елементи по отделно. Но изглежда като автор той е най-популярен с гладуването.
През целият си живот Пол Брег е една активна, творческа личност, неуморен популяризатор на идеите за природосъобразния начин на живот. Загива на 96 годишна възраст, и знаете ли как? - една вълна го събаря в морето от сърфа и той се удавя! "Дядката" на 96 години кара сърф ! Понеже си е завещал тялото на науката, при аутопсията установяват, че сърдечно-съдовата му система е като на 20 годишен младеж. Значи "дядката" се оказва по-младеж от много други младежи! Това е живото доказателство за ефективността на природосъобразния начин на живот и Брег го доказа не само чрез живота си, но и в смъртта си .

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Bari
Нерегистриран

#501755 - 05.11.2004 15:03 [Re: Diomet]

Zdraveite,

Chel li e niakoi knigata na dr. Maria Papazova "Da bade iztinata"?? Az mislia che e strahotna. Dava mnogo nauchno obiasnenie na mnogo neshta i to na dostapen ezik! Tam se spomenava i Pol Breg + mnogo drugi neshta. Ne se chete kato roman (osven parvata chast v koiato obiasniava kak e stignala do vsichko tova za koeto pishe). Na men mi zvuchi mnogo obeditelno. Kakvo shte kajete Vie??

DiometМодератор
доброжелателен

#502459 - 05.11.2004 22:01 [Re: Bari]

Съжалявам, но не съм я чел и не мога да имам мнение.
Тази книга кога е издадена ?

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #502616 - 06.11.2004 06:02 [Re: Bari]

Цитат:

Az veche provedoh
2 dladuvania i sled 5-7 dni sled zapochvane na zahranvaneto
poluchavam strahotni otozi v karakata (taka che dori i chehli
ne moga da obuia!) Normalno li e tova ili neshto barkam.
Edna homeopatka mi kaza che bilo strupvane na "limfa"
v rezultat na prechistvaneto.

Добре е, че задаваш въпрос към хора, които имат опит, но най-добре е все пак да се допиташ до лекар, който практукува това. Посети emilova.org тя работи вече с много лекари и ще ти отговорят. Тази хомеопатка няма никаква представа, обаче си е каза мнението! Причината в отоците се дължи на това, че правиш грешка при захранването, много вероятно е да си солиш зеленчуците, или пък да бързаш при захранването.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

DiometМодератор
доброжелателен

#502969 - 06.11.2004 17:18 [Re: Bari]

Френдчето е права - нещо бъркаш при захранването. Ако се прави последователно и внимателно, не би трябвало да има проблем. При захранването никаква сол, никакви пикантни подправки, никакви пържени неща, нито кафе, нито алкохол, нито цигари .... Аз се захранвам с естествени храни и то най-често сурови - прясно зеле, моркови, банани, ябълки и други плодове и зеленчуци. Но никога не ги меша. Ям ги отделно едни от други. И по малки количества. А в самото начало започвам с натурален сок - от моркови, от ябълки, от портокал, мандарини или от грейпфурт. Също не ги меся. Суровите целулозни зеленчуци и плодове, когато са сдъвкани много добре пробуждат перисталтиката и активизират храносмилането . Но това е подходящо за гладувания до две седмици.
Добре е да прочетеш някои книжки в началото - на Лидия Ковачева, на Генадий Малахов,на д-р Х. Шелтън и разбира се - на Пол Брег. Там се описва всичко по захранването.
Идеята да се консултираш с д-р Емилова е добра, но не знам дали тези услуги не са платени. Пробвай на сайта, който Френдчето ти посочва.
Успех !

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #503220 - 06.11.2004 22:16 [Re: Diomet]

konsultaciite s dr emilova sa plateni. i dokolkoto znam se pla6ta i za vsjaka konsultacia po vreme na "le4enieto".
tova za otocite mi stana interesno...samo po krakata li bjaha?
6toto edin ot slu4aite pri koito mogat da se polu4at otoci e da ima zna4itelen nedostig na beltuci v plazmata /pri nedostatu4en ili lipsva6t priem/...

--------------------
man is as big as his dreams are...

DiometМодератор
доброжелателен

#504038 - 07.11.2004 22:27 [Re: eliz]

Идеята на лечебното гладуване е, че в организма има вътрешни програми за саморегулация, които се включват по време на гладуване.
При захранването, когато се прави правилно, се чувства радост, енергия, лекота и ентусиазъм.
Но ако организмът ви е много замърсен, тогава може да понася трудно гладуването, да има неприятни усещания /главоболие, безсилие, замайване и др./, затова се препоръчва да се проведат преди това няколко по-кратки гладувания.
Освен към д-р Емилова, може да се обърнете и към д-р Вергиния Георгиева, чийто санаториум е в Банкя. Тя също лекува по метода на Лидия Ковачева чрез омекотена форма на лечебното гладуване. Може да се консултирате с нея. Цените там са приемливи. Ако се интересувате, пишете ми на лични, ще Ви изпратя телефоните й за връзка.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4663

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.261 seconds in which 0.246 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.