ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Други

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Aли

Регистриран: 21.10.2004
За спортни коментатори в Торино
    #1168914 - 22.02.2006 21:38

Трябва ли да бъдат обективни?
Да коментират така, че да е безпристрастно?
Или да показват отношението си кам определен отбор или състезател?
Като гледах спортните танци, направи ми впечатление, че коментаторката по 1 канал много плюеше по тези, които станаха после златни медалисти. Били бавно карали, някои от елементите им не са били красиви, че имали грешки и т.п. Като я слушаш, имаш чувство, че гледаш състезатели от предпоследно място, а не шампиони.
А една коментаторка по фигурно пързаляне направо ме преби като каза: "Тази двойка прави .... стъпки, но каво да ви обяснявам, като това нищо не ви говори"
На канал Евроспорт, който е на български, също слушах доста субективни мнения.

Такива ли трябва да бъдат спортните коментатори?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
djoro
рекордьор

Регистриран: 28.01.2005
От: Не къде си ти....
Re: За спортни коментатори в Торино
    #1169198 - 23.02.2006 08:56 [Re: Aли]

Според мене един коментатор не трябва да проявява пристрастия и така е по обективен. Най неприятно впечатление ми прави Тодор Алексиев с неговите бисери които ръси Като например "от зелената страна на хронометъра" или пък "груба грешка но все пак успява да удържи" и от този род а когато е някой към който има пристрастие имам чувството че той се състезава вместо него.

--------------------
Едно е да искаш
Второ да можеш
А трето и четвърто
да го направиш.

UnHandy
НеРеДоВнА
**

Регистриран: 04.07.2005
От: Пловдив
    #1175143 - 28.02.2006 22:17 [Re: Aли]

Смятам,че досега не се е появил достатъчно качествен коменататор,който да умее да изкаже своето мнение и въпреки това да не повлиява на зрителите.А за тези в канал1 и евроспорт просто не искам да говоря.Тези хора сякаш за пръв път го гледат този спорт - нито с термините са запознати,нито използват подходящия за случая езиков регистър Ако сте се заслушвали какво говорят коментаторите по евроспорт интернешънъл,т.е. английските коментатори ще разберете за каква пропаст става въпрос...много съм разочарована от нашите

--------------------
http://unhandy1.multiply.com/photos/album/10/10/

Нерегистриран

#1175471 - 01.03.2006 09:08 [Re: UnHandy]

По Евроспорт коментаторите ако не се лъжа в името единият е В.Саръиванов. Другият не е коментатор а доста добър състезател, не разбирам защо се отказва, Найден Борчев. Трети коментатор си е момиче на 17, Ина Демирева, сестрата на Албена Денкова.

За каква пропаст става въпроС? Много неща им идват в повече.
Знаете ли при колко градуса тренират те и и децата които тренират - при минус 10! И след това на доброволни начала и коментират. Не ми се вярва да им се заплаща...

Орешка

djoro
рекордьор

#1175839 - 01.03.2006 13:22 [Re: Анонимен]

Цитат:

По Евроспорт коментаторите ако не се лъжа в името единият е В.Саръиванов. Другият не е коментатор а доста добър състезател, не разбирам защо се отказва, Найден Борчев. Трети коментатор си е момиче на 17, Ина Демирева, сестрата на Албена Денкова.

За каква пропаст става въпроС? Много неща им идват в повече.
Знаете ли при колко градуса тренират те и и децата които тренират - при минус 10! И след това на доброволни начала и коментират. Не ми се вярва да им се заплаща...

Орешка

След като е толкова проста истината и коментират бе пари то и решението е толкова просто. Да си остане коментара на английски и това си е.
Благодаря!!!

--------------------
Едно е да искаш
Второ да можеш
А трето и четвърто
да го направиш.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1177174 - 02.03.2006 19:36 [Re: Aли]

Олимпиадата е празник , трябва да се коментира празнично. Да коментираш спорт трябва и душа и много информация. Но е необходимо и усещане , а то май липсва на много от коментаторите. Наистина е по-добре да си върви коментарът на английски, отколкото да коментират хора , на които не им е работа да коментират.
Да не става дума че като потръгна щафетата в началото при Павлина Филипова настъпиха едни предположения...
Така не се говори.
Но, както и да е , големият въпрос е С КОГО ОТИВАМЕ НА СЛЕДВАЩАТА ОЛИМПИАДА ???

Нерегистриран

Re: Айде бе!
    #1180593 - 06.03.2006 17:00 [Re: djoro]

Цитат:

След като е толкова проста истината и коментират бе пари то и решението е толкова просто. Да си остане коментара на английски и това си е.
Благодаря!!!

Бе как така откри че толкова била проста истината? Аз толкова мислих мислих... пък на теб морето ти се оказа изведнъж до колене.
Ееех ако на всички футболни фенове им се вижда истината проста - ми тогава айде станете ни едни спонсори!
Такива спонсори обичаме - сами да си говорят, да си се рекламират,коментират и спонсорират ... пък може и кънки някой ден и на Олимпиада да прокарат...
Така че юруш, давайте!

djoro
рекордьор

Re: Айде бе!
    #1181193 - 07.03.2006 08:23 [Re: Анонимен]

Цитат:

Цитат:

Благодаря!!!

Бе как така откри че толкова била проста истината? Аз толкова мислих мислих... пък на теб морето ти се оказа изведнъж до колене.
Ееех ако на всички футболни фенове им се вижда истината проста - ми тогава айде станете ни едни спонсори!
Такива спонсори обичаме - сами да си говорят, да си се рекламират,коментират и спонсорират ... пък може и кънки някой ден и на Олимпиада да прокарат...
Така че юруш, давайте!

Яснооооо всеки гледа да захапе спонсора и после всичко е ясно.Когато има спонсор нещата са много по лесни и пожелавам всеки да си намери такъв спонсор какъвто заслужава а не всички да се тупаме в гърдите и да казваме колко сме велики но виждате ли проблема е в спонсора няма такъв или пък в България няма закон за спонсорството или пък как нас не са не оценили.

--------------------
Едно е да искаш
Второ да можеш
А трето и четвърто
да го направиш.

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #1181226 - 07.03.2006 08:59 [Re: Спец]

Цитат:

Олимпиадата е празник......

Но, както и да е , големият въпрос е С КОГО ОТИВАМЕ НА СЛЕДВАЩАТА ОЛИМПИАДА ???

Много се съмнявам, че този празник е за България и за българи!

Тук няма спортен дух!

Няма развити спортове и интерес към тях (освен футбола)!

Деца не спортуват по много причини.
И не мечтаят за това. А мечтаят за коли, жсеми, пари и пр.
За съжаление

Освен ако муждународната олимпийска общност не реши да подаде ръка на България и да извади от спортната дрямка българският спорт.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1181255 - 07.03.2006 09:28 [Re: Aли]

Цитат:

Много се съмнявам, че този празник е за България и за българи!
Тук няма спортен дух!
Няма развити спортове и интерес към тях (освен футбола)!
Деца не спортуват по много причини.
И не мечтаят за това. А мечтаят за коли, жсеми, пари и пр.
За съжаление
Освен ако муждународната олимпийска общност не реши да подаде ръка на България и да извади от спортната дрямка българският спорт.

Не виждам как ръка отвън ще спомогне за раздвижването на спорта в България. На теб ти се живее , аз ще те накарам да бягаш по 30 км на ден ?
Който иска да спортува , не виждам пречки да го прави.
Скоро чух тук във Варна по тивито една идея на един от варненските спортни деятели , Вальо Пантелеев -да се ползва спортната база на училищата през почивните дни- салоните да бъдат отворени за децата и да се ползват . Мисля че подобни идеи и ОГРОМНО желание да се раздвижи спорта ще допринесат за някакви успехи , иначе спортните имоти ще бъдат застроени като хотели и жилищни сгради , а на световни първенства и олимпиади кротко ще си застанем там , накъдето ни подбутва световният ред - аутсайдерската позиция.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1647

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.