ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #117396 - 16.09.2003 11:52

Когато забременях, изчетох и изгледах купища всякаква информация на тема "Раждане" и всичко около него. Много бях впечатлена от руските сайтове по темата. Даже се въодушевих да раждам във вода. За съжаление, условията в неандерталската ни страна, са толкова калпави, а добри, напредничави акушери-гинеколози се срещат толкова рядко, че се наложи да се откажа, тъй като не намерих подкрепа на желанията си. Гледаха ме като луда, когато им разказвах (показвах разпечатки) за това, как раждат хората по света вече. Е, с желанието си останах. Но двамата със съпруга ми решихме, че той ще присъства по време на раждането. И той много го искаше и всичко четяхме заедно, изкарахме даже една он-лайн школа за бъдещи майки и татковци. Ала и това не стана. Уж го бях договорила с гинеколога, който щеше да акушира, а когато дойде дългоочаквания момент, той не пусна съпруга ми вътре. Умрях от яд. Впоследствие, разбира се, защото в самия момент вече нямах време да се занимавам със странични неща. Какво мислите вие по въпроса? Бихте ли искали да присъства мъжа ви по време на раждането и защо?

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Калин72
Нерегистриран

Re: Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #117564 - 16.09.2003 16:30 [Re: Лара]

Първо, България изобщо не не "неадерталска" страна! Има страхотно специалисти, които са наистина хора. Имам доста надблюдения от лекарите в България и лекарите в САЩ. Е, тия тук имат наистина добра техника, болниците им приличат по-скоро на хотели 5 звезди, но....куца нещо...нещо витае във въздуха....не са толкова добри специалисти...
както и да е...аз присъствах на двете раждания на жена ми, и на една приятелка ( не съм многоженец, нито детето на приятелката е от мен, така се случи ;)Наистина си заслужава един баща да присъства на раждането на детето си:) Страхотно е! Не е за описване преживяването, трябва да си там.....Аз съм категорично "ЗА" да се позволи на бащата ако иска ,да присъства....

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #117765 - 17.09.2003 08:52 [Re: Лара]

Аз раждах в България и моят съпруг присъства на раждането.Да ти кажа винаги съм мислела че е малко смущаващо мъжът ти да вижда всичко това,но по време на самото раждане ми действаше страшно успокояващо че той е там и ако стане нещо ще е наясно със ситуацията и ще може да реагира.От друга страна нали знаеш че според мъжете ние преувеличаваме нещата около раждането,така че добре им се отразява да видят за какво точно става дума.Друг е въпросът че след като родих и педиатърът попита как е протекло раждането и дали детето веднага е проплакало аз казах "не",а мъжът ми-"да".Е,ако не беше присъствал нямаше да спорим.Така или иначе аз съм "за"-смятам че това подсилва и укрепва връзката между двамата.

Лара
Read only

#117836 - 17.09.2003 11:16 [Re: Калин72]

Завиждам ти от името на моя съпруг, че си успял да присъстваш. Не съм казала, че в България няма добри специалисти. Има, но се броят на пръсти. Говоря за масовото здравно обслужване. Говоря за това, че новаторството още не е повсеместно, както и доброто и качествено обслужване. Болницата, в която раждах, например, сякаш е направена за медицинския персонал, а не за пациентите. Чувстваш се там, като едно парче месо, а не като човек, камо ли личност. Унижението няма край. Да не говорим за похабените нерви. Не пожелавам на никого да попада в нея. А са ми споделяли хора от други градове, че това е повсеместното положение. Така че няма откъде да си направя друго впечатление и да си променя мнението. Сори.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

#117849 - 17.09.2003 11:29 [Re: iv_y]

Сигурна съм, че и на моя съпруг щеше добре да се отрази, но... уви. Моят акушер-гинеколог се оправда с това, че в палатата имало и други родилки, които нямало да се съгласят да присъства чужд човек. Но това беше в предродилното, в палатата, където раждах, освен мен и мед. персонал нямаше никой. Така и не разбрах какво е имал предвид, пък и както казах, нямах вече време да изяснявам, а после стана късно.

--------------------

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #118156 - 17.09.2003 23:24 [Re: Калин72]

Kaline, na kolko mesta se rajda vav voda v BG?
Kogato govorih s gineklologkata mi posledno ia pomolih da me osvedomi poveche po vaprosa, zashtoto i az tvardo sam reshila da rajdam vav voda. Ot literaturata, koiato sam izchela po vaprosa, i ot opita na moi bratovchedki v Germania, koito sa rajdali vav voda, za sebe si vzeh tova reshenie. No... se okaza, che v momenta v BG tova e neveroiaten luks, i nashite akusheri ne sa dostatchno podgotveni (ne kazvam izobshto, a tochno za tova). Ako niakoi ima info po vaprosa kade v BG se izvarshva takova rajdane, neka da go poblukuva.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #118178 - 18.09.2003 03:29 [Re: Glezlichka]

Zdraveite
Az lichno sum protiv prisustvieto na muja po vreme na rajdaneto.Dva pati sum rajdala,edinia put v Bg,vtoria v Canada.Razlikata e kosmicheska.V otnoshenie kum pacienta,bolnici,samia proces na rajdaneto.V Bg imax udovolstvieto da polzvam uslugite na Sheinovo...unijenieto niamashe krai.Tretirat te kato parcal,meko kazano.Sestrite se otnasiaxa ujasno,poradi fakta,che biax v chastna staia.Kakvo tolkova im precheshe i do sega ne moga da si obiasnia.
V Canada kogato rajdax /predi mesec/ edna sestra sedeshe neotluchno do men i mi darjeshe rakata.Neprekusnato me okurajavashe i uspokoiavashe.Grijata za pacientkite e neopisuema.Za vsichko sa pomislili,spestili sa ti vsiakakav vid fizicheski i emocionalni neudobstva.
Majat mi e lakar.V Bg ne go dopusnaxa na samoto rajdane,samo do predrodilnoto.Az lichno predpochitax da go niama,zashtoto po vreme na rajdane jenite ne mojem da se kontrolirame zaradi upoikata.Stavat incidenti i gledkata ne e mnogo priatna Kartinkata e grozna obshto vzeto.
V Canada sushto predpochetox da go niama.Vsushnost toi sam popita dali da izlezne za da ne se pritesniavam.I dobre,che izlezna ot zalata
Ako beshe prisustval ...niamashe da moga da imam kontakt sled tova s nego.Neprekusnato shtiax da si mislia,che v momenta si me predstavia tam na stola i... Kofti

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Лара
Read only

#118259 - 18.09.2003 09:36 [Re: V.I.P]

Може би и ти имаш право да си против. Но аз мисля, че точно за това, че нито гледката, нито самият процес е не само неприятен и грозен, ами и мъчителен, точно за това трябва да имат представа мъжете през какво минаваме. Наистина, чувала съм и за такива случаи, когато мъжът, след като е присъствал на раждането на жена си, после получава някаква психическа травма. Ама много са нежни, тези наши половинки,а? Ако се повреждат психически само от гледката, какво ли щеше да стане, ако бяха минали през самия процес?!?!

--------------------

Лара
Read only

#118266 - 18.09.2003 09:41 [Re: Glezlichka]

Пожелавам ти да намериш такова място в Бг-то ни и най-вече специалист, който да се съгласи да рискува. Аз лично обиколих почти всички в моя град с това предложение, като бях готова даже да подпиша декларация, че рискът си остава за моя сметка. Е, никой не се престраши. Ако беше минало добре - да, но ако се случаше нещо с кариерата им в този град и въобще ще бъде свършено. При гадния навик на българските лекари да се плюят един друг...

--------------------

Лара
Read only

#118277 - 18.09.2003 09:52 [Re: Лара]

четох един руски сайт. Мисля че се казваше "Водно бебе" или нещо от рода. Там имаше статия за това, че практиката да се ражда в болница е възникнала по време на войните, когато в болниците постоянно са докарвали ранени и лекарите не са могли да се отделят от там та се е налагало и родилките да се настанят там, за да са под надзор. Обаче войни вече няма, а практиката си остана. Верно, че от една страна е удобно. В наличие е цялата необходима апаратура, в случай че се случи нещо непредвидено. Но когато родилката е здрава, няма никакви отклонения и лекарите не предвиждат някакъв проблем, не виждам защо раждането да не стане у дома. Обясняваха ми, че там не било стерилно. Ами да, не е. Но затова пък е пълно само с микроби, с които майката, а съответно и детето са свикнали. Докато стерилността на нашите болници ... reste a desirer. Под голям въпрос е, де. Ох, въз основа на всичко прочетено по време на бременността, мога да доказвам с часове правотата си, при това аргументирано, но след като не се справих с лекарската аудитория, за какво ли ми е сега. Просто си мисля, че ако все повече хора изискват тези неща (било то водно раждане, или раждане у дома, или добро обслужване и отношение или каквото и да било друго, различно от настоящото положение) все някой специалист ще се престраши да бъде пръв, да бъде оплют и разпънат на кръст, но така се започва всичко ново.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21258

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.