ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » ВСУ Л.Каравелов

Страници: 1
arumba tosomles
Нерегистриран

За Кортес,Ацтеките и марихуаната
    #120370 - 23.09.2003 12:55

Навярно някои от вас са чували за подвига на Кортес и превземането на империята на Ацтеките в Централна Америка?
За Кортес и конкистадорите.
Историята казва че със своята армия от 500 конника конкистадори г-н Кортес е превзел столицата на най-развитата цивилизация в Центална Америка (по-точно в сегашно Мексико).Като верен воин на Испанската корона и католическата вяра, Г-н Кортес акустира на бреговете на "Новият свят" с една единствена цел.Да утвърди католическата вяра и заграби новите земи и богатства от варварите,като с огън и меч ги посвети в христовата вяра.
Ацтеките и тяхната цивилизация.
В културно отношение те били духовно извисена цивилизация.Имали си свои богове и храмове(пирамиди).Добре устрона държавност и управление,коренно рязличаващи се от тези на народите от Старият континент.От данните(археологически находки) достигнали до нас има съставени хипотези ,от които може да се предполага,че Ацтеките са имали пряк контакт (духовен) допир с извънземен разум.
За този народ се знае ,че са имали добре развито земеделие и скотовъдство.Добре развита градска инфраструктура (канализация,пътища,строителство).Учените дори предполагат,че те са познавали и електричеството!Познавали са медицината стотици години изпреварваща своето време-съвременната медицина (трансплантация на човешки органи, хоспитализация и диагноза).
Как толкова развита цивилизация може да допусне да бъде превзета от армията на Кортес наброяваща едва 500 човека?
Отговорът се крие в културните различия и ценности на народите.
Всеки един от нас е чувал за “лулата на мира” .Ако някой е чел Кастанеда сигурно се сеща и за растенията на силата ?
Едно от тези растения е достигнало до нашето съвремие –МАРИХУАНАТА.
Всеки един, който я е опитвал знае че тя стимулира отделни центрове на мозъка и предизвиква състояние не характерно за другите познати опияти.Продължителната и употреба води до промяна на личността начина на мислене коренно различаващ се от характерното мислене в обществото.Както добре ни е известно “пушенето” като обичай се пренася от “Новият Свят” към Европа след неговата колонизация.
Употребата на растения на силата по-точно на марихуана обаче е била позната на индианските шамани от векове преди фаталната среща с европейската култура.Системната и употреба от вождовете и шаманите на Ацтеките е довела до културното развитие на тяхната цивилизация и на осъзнаването на мястото на човека в природата , на стремеж към хармония и балансирано съжителство.Този стремеж е довел до тяхният научен,духовен и икономически напредък в области като медицината,отночение между хората,земеделие,градоустройство и управление,астрономия ,и на прозрението за съчествуването на други планети,звезди и цивилизации във вселената.Това духовно извисяване на човешкия разум в лицето на елита на цивилизацията на Ацтеките са създали необходимите условия за осъществяване на контакта между homosapiens и друг разум.Което дава допълнителен тласък в тяхното развитие като култура, и значително изоставане във военно отбранително отношение и защита от агресията на себеподобните.
Точно там е обаче разликата между : Кортес , неговите главорези и Вождовете , шаманите на Ацтеките.Историята казва ,че Кортес е приет като гост в столицата (забравих как се казва) на Ацтеките като представител на друга култура от която може да се научи нещо ново, да бъде обменен опит , двете култури да се поучат една от друга и да живеят в мир и разбирателство.Виждайки богатството и блясъкът на тяхната кутура испанците започват безпощадната война срещу новият свят (преди някой друг да може да ги изпревари –Англия).Държавата на Ацтеките няма достатъчно сили и опит да отвърне на тази брутална агресия. Интелектуаното развитие на водачите и вождовете не може да допусне за възможен този вариант и съдба.Във военно отношение Ацтеките са значително изостанали в сравнение със армията на Испанската корона.Всяко ограбено и опжарено индианско селище и храм дават все по-голям тласък на испанската агресия , все повече ресурси и поводи за война.Вождовете не приемат войната като решение на проблемите и започват да отстъпват своите земи с цел запазване на народа си .Държавата им се разпада на отделни племена,които търсят спасение по отделно в планините.Това е и краят на тяхната цивилизация.
Изводът от тези разсъждения е че благодарение на употребата на марихуана цивилизацията на Ацтеките достига културно-духовно развитие до ниво на възможност за интелектуален контакт с друг не човешки разум, но изоставане на развитието по отношение на себеподобните .Вродена у човека агресия,алчност,безскрупулност и самоунищожение не са достатъчно добре осъзнати ,даже са прескочени” ,което не е естественият ход на еволюцията и се оказва пагубен за една развита цивилизация.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DEADBORN
безделник

Регистриран: 26.04.2002
От: някъде, някога
Re: За Кортес,Ацтеките и марихуаната
    #120608 - 23.09.2003 19:17 [Re: arumba tosomles]

mnooooooooooooooooooo polu4itelno
ti shto ne zapisa istoriq be sladur?
ili mojre bi praznoslovie a?

--------------------
Писна ми от тази стенография....

arumba tosomles
Нерегистриран

#120629 - 23.09.2003 19:58 [Re: DEADBORN]

Знаеш ли...?
Тъй като се познаваме,но нямам намерението всички да ме знаят,освен ти и tex4o,другият ми псевдоним идва от Age Of Empire-Ivan Asen II.Тex_The_Soldier ще се сети...
Аре чао.
P.S.
Обаче нищо не каза по темата......

DEADBORN
безделник

#122282 - 28.09.2003 02:04 [Re: arumba tosomles]

priznavam si
daje ne pro4etoh nishto po-nadolu ot tretiq red. mnoo dalgo be 4ovek. i mnoooo sku4no
sajalqvam, prekaleno sam zainteresuvan ot sobstvenoto si ocelqvane, za da se zanimavam s rasi koito ne sa uspeli da go osashtestvqt i poradi tova sa iz4eznali
moje bi zaradi marihuanata
Think about it!

--------------------

arumba tosomles
Нерегистриран

#122576 - 28.09.2003 22:18 [Re: DEADBORN]

И аз т'ва казвам

Анонимен
Нерегистриран

Re: За Кортес,Ацтеките и марихуаната *DELETED*
    #125995 - 06.10.2003 09:50 [Re: arumba tosomles]

Мнението е изтрито от StormaR

Редактирано от StormaR (06.10.2003 15:12)

arumba tosomles
Нерегистриран

Re: анонимния посерко
    #126052 - 06.10.2003 12:07 [Re: Анонимен]

Ти си олигофрен бе приятелче.Затова и никой няма намерение да ти отговаря.
Ако имаш някакви комплекси,обърни се към психиатър или...
А за каква кочина говориш не мога да разбера...
Май ти си живял в такава!!!

StormaRМодератор
ентусиаст
**

Регистриран: 16.11.2001
От: София, България
    #126142 - 06.10.2003 15:16 [Re: arumba tosomles]

Zdrasti,

interesno mnenie ... hubavo e da se iz4ete do krai

... ne saskaite kolegi ... zaemete se sas sport !
moje da minete prez fitnessa na daskaloto, moje da vidite i da ponau4ite neshto interesno .... aeee

Pozdravi,
StormaR [Webmaster]

--------------------
www.MetalFist.com
Четете, за да знаете !

DEADBORN
безделник

#129150 - 13.10.2003 19:23 [Re: StormaR]

stormar4o tva mai e opit da probutash sobstveniq si forum
zareji taq rabota priqtel, ne razbra li 4e nikoi ne dava i kravesyhki lai*a za sport v tva u4ilishte??? mai na-idobre shte e da zakriem fitnessa i na negovo mqsto da otkriiem klub po belot. ili pak bridj???
kazvat 4e i kartite sa vid sport, pak spored moite nabludeniq toi zaema treto mqsto po razprostranenie v tova u4ilishte....
sled pieneto i kurveeneto ( dumata ne idva ot veene na ku*ove, a ot tva 4e nqkoi se veqt na podobni atributi..)

--------------------

Редактирано от StormaR (16.10.2003 01:19)

StormaRМодератор
ентусиаст
**

Регистриран: 16.11.2001
От: София, България
    #130428 - 16.10.2003 01:24 [Re: DEADBORN]

Mara Dedy

abe verno 6te e dobre da napravqt edin Club za kartoigra4a
v na6to liubimo daskalo
... kade i da se obarnesh samo karti se igraqr eiiiiiii
abe nek se zabavlqvat horata

a otnosno fitnessa ... zalata e palna da ti kaja! ve4er
daje nema mesto kade da se obarnesh ... moje da se mernesh
po daskaloto nekoi den ... aide ti otide po tiq moreta tam
i zabrai kade si u4il
... mini da se vidim ... moje da napravim edno Belot4e

Pozdravi,
StormaR [Webmaster]

--------------------
www.MetalFist.com
Четете, за да знаете !

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  StormaR 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2626

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.059 seconds in which 0.046 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.