ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
anq

Регистриран: 31.03.2006
За Хашимото, погледнато от друг ъгъл
    #1221299 - 08.04.2006 20:04

Здравейте, прочетох всичко писано във форума за тази болест. Но не можах да намеря отговор на следния въпрос. Засилването на имунната система на болния от Хашимото/извинете за непърното наименование на болестта/ не води ли до образуване на още повече антитела МАТ и ТАТ. Какво имам предвид: когато имунната система е силна, тя образува вещества, които да се борят срещу "неприятелите" -вируси, бактерии, тумурни клетки и т.н. При автоимунните болести организмът на болния възприема щитовидната си жлеза като "неприятел" и произвежда антитела срещу нея. Логиката на разсъжденията тогава води до извода, че колкото по-засилваме имунната си система чрез имуностимулатори, толкова повече антитела ще се образуват. Кажете ми моля ви къде греша? Благодаря предварително.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЕМА
(лице назаем)

Регистриран: 14.05.2005
Re: За Хашимото, погледнато от друг ъгъл
    #1221546 - 09.04.2006 11:13 [Re: anq]

Точно за същото нещо се замислих и аз наскоро...

Може би самата погрешна реакция на имунната система представлява някаква нейна слабост. Като я укрепваме би следвало тя да реагира "все по-правилно", т.е. все повече в полза за организма.
(Само до тук стигнах засега в размишленията.)

--------------------
"Дори и Бог има своя ад и това е любовта му към хората."

Нерегистриран

#1221878 - 09.04.2006 17:51 [Re: ЕМА]

Като разрушава щитовидната жлеза нали Интересен въпрос, не бях се замисляла досега, но ще помисля и аз

ЕМА
(лице назаем)

#1222483 - 10.04.2006 11:22 [Re: Анонимен]

Ами то първо трябва да се уточнят понятията "силна" / "слаба" / "имунна система"...
Ако пък не реагира на някое чуждо тяло, казваме, че е "слаба", а всъщност - както и при автоимунно заболяване - тя пак не разпознава своето и чуждото, само че приема чуждото за свое, т.е. пак погрешна реакция.
В този смисъл по-скоро е "увредена" и трябва да търсим къде по трасето става грешката.
(Ух, колко виртуално звучи)

--------------------

anq

#1222514 - 10.04.2006 11:50 [Re: ЕМА]

Ема, пуснах тази тема, защото също като теб не мога да си отговоря на тези въпроси, а те възникнаха, когато започнах да търся начини за укрепване на имунната система чрез витамини,микроелементи, пчелни продукти, здравословно хранене, изобщо с природосъобразен начин на живот. В един момент се замислих да не би това да увеличи антителата и да е по-зле за жлезата, въпреки че просто не ми се вярва това да е възможно. Дано някой да може да даде аргументирано обяснение и да не се тормозя с подобни въпроси.

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1222566 - 10.04.2006 12:39 [Re: anq]

Не ми се вярва природосъобразният живот да увеличи антителата и въобще да е причина за това заболяване.
И аз като теб минах по тоя път на разсъждение и си зададох въпроса: защо организмът атакува себе си? На пръв поглед няма логика. Ако всичко е наред в системата, тя не дава дефекти. Значи има някъде проблем.
Отнякъде по асоциация някаква ми хрумна за алергиите. Според последни научни изследвания, човек развива алергия, ако живее в сравнително стерилна среда - перфектна хигиена и т.н. Организмът няма достатъчно външни "дразнители" - алергени, срещу които да се бори и си "измисля" собствени. Има известна логика в това твърдение.
Напр. циганите при тяхната обикновено лоша хигиена твърде рядко боледуват в сравнение с нас... Това е факт.
Затова реших, че има нещо друго тук. Може би проблемът е по-скоро психически. Моя приятелка психоаналитичка (обучавана по системата на Бернаскони в Бг, в класа на Мадлен Алгафари) ми сподели, че в групата им имало циганка и на тестовете за психично здраве тя показала най-добри резултати, т.е. оказала се без комплекси, фрустрации, неврози и т.н. Всъщност преди теста никой не знаел какъв е етническият й произход, защото била бяла, после си признала сама.
Та се питах дали психическото състояние не е причина за болестта?!? Може би една вътрешна неудовлетвореност и нереализирана себеизява?

Нерегистриран

#1222572 - 10.04.2006 12:44 [Re: BeWitchIng]

Стреса стои в основата на всичко и по-вярно твърдение от това няма!

Ем Джи

Регистриран: 13.01.2006
    #1222590 - 10.04.2006 12:53 [Re: Анонимен]

Вярно е , но въпросът е как да се реши проблема.

ЕМА
(лице назаем)

#1222591 - 10.04.2006 12:54 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Може би една вътрешна неудовлетвореност и нереализирана себеизява?

И съответно автоагресия.

--------------------

anq

#1222599 - 10.04.2006 12:57 [Re: Анонимен]

Наистина стресът може би да е една от основните причини, но въпреки, че човек го знае и полага усилия за това, може ли със силата на волята и внушението да постигне пълно елиминиране на стрес.При мен явно за сега не се получава.

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
    #1222753 - 10.04.2006 14:15 [Re: anq]

Аня, и аз си задавах същия въпрос в началото, но отговора намерих в този саит:
http://thyroid.bizland.com/

Това е много интересна книга написана от човек,който има хашимото,но е успял да върне процеса обратно (антителата му са намаляли драстично за една година) и продължава да се бори.Не е пил заместителни хормони, а се обърнал към алтернативен лечител, който му обяснил , че трябва да засили имунната система,защото тя е най-вероятно изтощена. За съжаление не е преведена на български. Основното,което той му препоръчва е :1/ да изчисти първо дебелото черво
2/да прави упражнения аеробни 3 пъти седм и силови 3 пъти седм.
3/да подобри храносмилането като пие пробиотици (ацидуфилус+бифидус)и храносмилателни ензими (protease,amylase,lipase) ,много чесън и да спазва определена диета.Книгата с препоръчаната диета я има на български "Мощта на белтъчините" (забравих автора)На мен лично не ми допадна диетата, защото промотира приемането на много белтъчини и меса. Освен това да пие като хр. добавки синьо-зелени водорасли, коензим Q10 +витамин Е.Изброени са и някой храни ,които не се препоръчват:сем.зелеви,соя,ряпа,праскови,круши,лапад и др.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #1222755 - 10.04.2006 14:15 [Re: BeWitchIng]

това, че циганите не боледували е просто мит
има такива - здрави - хора, а има и не чак толкова
и теорията, че болните сами са си виновни също не е от вчера
иначе - едва ли наистина природосъобразния живот/ кой ли живот е такъв- или не е такъв всъщност / ще влоши състоянието

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Optimistkata
почетен член

#1222829 - 10.04.2006 15:10 [Re: anq]

Влючвам се тук, че старата тема нещо изпростя напоследък.
В неделя бях на импулсната терапия и сега ще чакам резултати.Лекаря ми хареса.Според него тези заболявания се причиняват основно от стреса(ние си знаем), микровълновите печки (аз знам че са вредни и моята съм я изхвърлила,но я ползвах 4-5 г., пък и по всички заведения много ги ползват) и замърсени храни.Освен това мобилните телефони също са много опасни (всички го знаем,но..аз от 10 години говоря и то по много заради работата ми)Препоръча ми поне да говоря най-много 10-15 минути на ден и вечер като спя телефона да не е в стаята ( а моя се зарежда винаги до главата ми!)
Самата манипулация е кратка,правят се малки разрези в активни точки намиращи се на небцето и малко боли.Там има нервни окончания и чрез тази намеса по самия нерв , с точната честота биологичния сигнал въздейства на около 60 мозъчни центъра.Според него синусуидата на сигнала от щ.жлеза към мозъка се е изместил фазово и мозъка не го разпознава и съответно не разпознава и жлезата като собствен орган и затова я атакува.При това въздействие мозъка ще получи правилен сигнал отново и трябва да си коригира грешката.(да спре имунната с-ма да унищожава жлезата)След около 5-6 месеца ще измерим антителата отново за да видим колко са намалели , а също и ехография за да видим колко е намаляла жлезата.Въпроса дали това ще стане за него не стои ,а само колко бързо ще тече обратния процес(поне при мен) Казва ,че при по-тежки случаи и когато пациента е пил синтетични хормони това става по-бавно и трудно. Ще изчакаме всички 5-6 месеца и ще видим.Режима е прост:без кафе,кола и черен чай защото възбуждат нервната система. Избягване на сем.зелеви,соя,ряпа.Поне 1 път седмично морски продукти(риба), един! орех на ден, хр.добавки защото жлезата ще има нужда сега от много градивни елементи.Каза че пчелните продукти вършат чудесно тази работа,защото имат над 400 биологочно активни съставки,също и цигапана е добра хр.добавка.
Според него ще усетя ефекта и по-рано от изчезване на някои симптоми, но ще видим.

BeWitchIng

#1223047 - 10.04.2006 16:45 [Re: Си Ди]

Не е мит . В сравнение с нас доста по-рядко боледуват.
За вината - не съм казала такова нещо. Не говорим за вина, говорим за други фактори, допринасящи за заболяване.

BeWitchIng

#1223091 - 10.04.2006 17:05 [Re: Optimistkata]

Само това ли беше? Не ти ли обясниха нещо повече? Защо разрези? На тия точки не може ли да се въздейства с акупресура? Това ми звучи страшно.
За микровълновите фурни, тоталното екологично замърсяване и др.под. всички знаем, то е стар проблем. Но говорим конкретно за тиреоидизма на Хашимото... Аз си мисля и за Чернобил, но... За радиацията, която съсипа тотално нас и децата ни и за периода на полуразпад на радиоактивните елементи... Де да знам...
Иначе хранителният режим е добра идея...
Дано да има ефект при теб терапията. Успех! Стискам ти палци! И да ни кажеш...

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1223105 - 10.04.2006 17:18 [Re: Optimistkata]

Оптимистка, ще чакаме с нетърпение да ни съобщаваш като има новини при теб! Много се надявам да са положителни Стискам палци!

Наташа Ростова
на път

#1223116 - 10.04.2006 17:27 [Re: Анонимен]

Стресът стои в основата на всичко, но стресът е много общо понятие. Доколкото знам имаше... теория ли, как да го нарека, според която болестите са един вид отражение на мислите ни и един вид наказанието, което получаваме за някяква крайност на характера ни. Дори ми бяха показвали книга, в която за всяка болест се показваше в коя точно крайност избива човека. Това може да бъде примерно завист, суета, но и подценяване и липса на обич към самия себе си. И според болестта си човек може да се ориентира над кои черти на характера си да работи. Естествено, има наследствени болести, но там е друга история. Естествено че това не е научно знание. Някой да има представа за това? Интересно би ми било да видя "профила" на болните от Тиреодит на Хашимото.
Позитивното мислене е универсално лекарство, но понякога е добре да се види и нещо по-конкретно, над което човек да се концентрира и да работи над себе си.

syselche
ентусиаст

Регистриран: 27.01.2006
    #1223197 - 10.04.2006 18:50 [Re: anq]

Моля те обясни какво е МАТ и ТАТ, тъй като не съм много запозната с терминологията на български
Но за имуностимулантите - повечето от тях са глобулини които са част от системата на комплемента, имаща съвсем малко общо с В-лимфоцитите, секретиращи антитела така че когато взимаш гама глобулини не мисля че можеш да увеличиш концентрацията на антитела

Искра
самотна овчица
**

Регистриран: 08.08.2005
От: България
    #1223212 - 10.04.2006 19:12 [Re: syselche]

Мат и Тат са антитела, които произвежда организмът и ги насочва срещу собствената си щитовидна жлеза...

--------------------
Който не иска НИЩО, той има ВСИЧКО!
--------------------------------------

ЕМА
(лице назаем)

#1223227 - 10.04.2006 19:29 [Re: Наташа Ростова]

Наташа, виж линка - тази книга е нещо от този род, чак точен профил на човек с Хашимото няма, но се дават примери точно за отнясяне на физическите симптоми към психични състояния и проблеми.

--------------------

ЕМА
(лице назаем)

#1223234 - 10.04.2006 19:37 [Re: Optimistkata]

Цитат:

Изброени са и някой храни ,които не се препоръчват:сем.зелеви,соя,ряпа,праскови,круши,лапад и др.

А знаете ли защо по-точно?
Аз само съм чувала и съм чела тук-там, но никой лекар досега не ми е казвал да ги избягвам.
И по принцип не съм съгласна да се ограничавам в консумацията на плодове и зеленчуци, за да съм здрава.
А да си представя света без праскови и круши пък е направо абсурд. Само като си го помисля моментално ми се качват антителата...

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1223247 - 10.04.2006 19:59 [Re: ЕМА]

Благодаря Ема! Бях чувала за книгата "Болестта като път". Предполагам че и Лазарев е писал за тези неща. Мисля че книгата му се казваше "Диагностика на кармата". Не съм я чела, но много са ми разказвали за нея. Аз гледам да пазя определена дистанция по отношение на тези учения, но при всички случаи е полезно да знаем до какво са достигнали. Всеки може да намери нещо полезно за себе си.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1223248 - 10.04.2006 19:59 [Re: Наташа Ростова]

Четох някъде, че болестите на щитовидната жлеза се свързват с проблеми с чакрата, която се намира там (хич не ги знам тези неща ): ставаше въпрос за това, че хора, при които се откриват проблеми с щитовидната жлеза, имат проблеми със себеизявяването, изразяването, потискат емоциите си - с две думи, нещо от сорта, че потискат истинската си същност И обратното - че такова поведение довеждало до проблеми с щитовидната жлеза.

BeWitchIng

#1223251 - 10.04.2006 20:02 [Re: Sol y Sombra]

Има го този момент.

BeWitchIng

#1223256 - 10.04.2006 20:11 [Re: Наташа Ростова]

В "Диагностика на кармата" се разглеждат нещата доста по-всеобхватно и под малко нестандартен за нас ъгъл. За първи път я четох (първите томове) преди години и ми промени доста мирогледа. Тук не става дума за някакви сектантски учения, а за житейска философия.
Мисля, че има какво да се научи от тази книга.

anq

#1223279 - 10.04.2006 20:48 [Re: BeWitchIng]

Благодаря на всички, които се включиха в темата, преди малко се върнах в къщи и съм приятно изненадана от големия брой изказани мнения. Сега почвам да ги изучавам детайлно.Не можете да си представите колко много ми помагате, за което още веднъж благодаря. Сега почвам да чета всичко по ред.

Но моля не спирайте до тук. Очаквам с нетърпение още мнения и препоръки-от Абра, Есен, Таня, Моника,Снежи, Радост,Искам още, и др. и др.

Си Ди
гаргойл

#1223589 - 11.04.2006 09:41 [Re: ЕМА]

Цитат:

И по принцип не съм съгласна да се ограничавам в консумацията на плодове и зеленчуци, за да съм здрава.
А да си представя света без праскови и круши пък е направо абсурд. Само като си го помисля моментално ми се качват антителата...

това, че не си съгласна едва ли е от значение в случая - от теб си зависи дали и как ще спазваш дадена диета/ режим на хранене/ и като ти стане нещо обаче- да не се сърдиш на никой друг освен на себе си - и има доста заболявания, които изключват отделни групи зеленчуци и плодове - заради съдържащите се в тях вещества и реакциите които предизвикват - има си и направо вредни плодове и зеленчуци даже /прост пример е патладжана или бамята /
аз си предсатвям света съвсем прилично без круши и праскови - само на компот или сладко мога безопасно да ги ям

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

ЕМА
(лице назаем)

#1223805 - 11.04.2006 12:07 [Re: Си Ди]

Цитат:

това, че не си съгласна едва ли е от значение в случая

Разбира се, че е от значение.

Цитат:

и като ти стане нещо обаче- да не се сърдиш на никой друг освен на себе си

Не мисля, че това е добър съвет

Цитат:

само на компот или сладко мога безопасно да ги ям

Колко захар има в компота или сладкото, които ядеш „безопасно”?

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1223857 - 11.04.2006 12:45 [Re: ЕМА]

не се опитвай да бъдеш толкова ограничена- става ли? алергична съм -това не означава че ям компоти или сладко в промишлени количества - а че не мога да ги ям сурови
в крайна сметка почти не ям - това означава - и също, че когато ги ям - си нося сама последствията!
и освен това захарта! е храната на мозъка! Като никой не говори за излишества ! а за полезност
спазването на диета е ИНДИВИДУАЛНО занятие- никой друг освен теб не е отговорен и не може да го направи/ и ако не я спазваш- решението и отговорността са си твои и си носиш последствията/ - изключение правят само децата/тогава това е твоя работа! - и да обясниш на малко дете защо то не може да яде нещо е просто.. /
в този смисъл какво смяташ ти е без значение в случая - ти смяташ, че не е правилно да се лишаваш от определени плодове и зеленчуци - твоя воля това не променя нещата относно смисъла от диетичното хранене - и пак ще подчертая, за да не стане объркване- под диетично хранене се разбира целесъобразното и полезното за дадено състояние хранене- а не отслабване, което също е лекуване на даден вид състояние де

--------------------

BeWitchIng

#1223932 - 11.04.2006 13:54 [Re: Optimistkata]

За месото и аз въобще не съм съгласна. Белтъчини (от млечни продукти) в умерени количества бива. Хранителните добавки и витамини - също.
Чудех се за храните, които не се препоръчват: защо се изключват йодосъдържащите (напр.зелевите), след като йодът е важен за функционирането на щитовидната жлеза? За прасковите и крушите също не ми е ясно с какво пречат.
Изчистването на дебелото черво наистина е много важно за здравето. В Йога се обръща специално внимание на изчистването на организма като цяло. Интересни неща по въпроса има и в книгите на Г.П.Малахов.

ЕМА
(лице назаем)

#1225852 - 12.04.2006 19:06 [Re: Си Ди]

Смисълът на диетичното хранене не е в ограничаването, а в пълноценността и свободата и усета на човека към естествените му нужди. Един ограничителен начин на хранене (а между другото „диета” означава „начин на живот”) може дори да увеличи риска от сериозно заболяване или да задълбочи болестно състояние.
Естествените храни, каквито са плодовете, хранят с вибрациите си физическите ни клетки и органи, имат силно влияние върху емоционалната, умствената и нервната ни активност, също и върху духовното ни равновесие.
В този смисъл за мен няма да е добре да се лишавам точно от този плод, който ми дава толкова много. (Е, права си – индивидуално е.) Освен това, храненето е свързано с уважението и любовта към себе си. Самонаказването - спазване на самоналожени ограничения, търсене на вина (сърдене на други или на себе си, ако все пак изядеш нещо „забранено”), понасяне на последствия (възприемане на яденето като грях) и т.н. със сигурност не води до излекуване.
За алергиите също можеш да погледнеш „от друг ъгъл” – в „Болестта като път”. Интересно е.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1226214 - 12.04.2006 23:53 [Re: ЕМА]

дрън-дрън общо взето не мога да разбера като се започне едно такова сипане на клишета просто ни в клин ни в ръкав -казват ти , че трябва да спазваш някакъв режим и да избягваш определени храни- ти ми носи от десет кладенеца вода що това не било така- ми никой не те кара да го спазваш ! сипи си разговорната психология и продължавай в същия дух

--------------------

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #1226434 - 13.04.2006 10:07 [Re: Си Ди]

Зеленчуци,който не яде,той голям,не Ще да порасте....
Няма вреден плод и zеленчук,който беz някаква обработка или подправки може да се консумира.Това е zакон в природата.
Примера ти zа патладжана и бамята са хубави,само 4е те не влиzат в таzи категория,zна4и се иzклйу4ват като вьzможност zа консумация така или ина4е.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Си Ди
гаргойл

#1226445 - 13.04.2006 10:14 [Re: Отто]

че аз какво казах
въпроса е, че всеки организъм има индивидуален набор хромозоми и има диференциация включително и към храните, които би могъл да консумира - апропо това е в основата на определяне на диети при кръвна група и оня другата система пак по кръвта дето все и забравям името , ауюрведа, и кажи речи всички лечебни диети
и не говорим за зеленчукове само- а за плодове- тук доколкото съм чела, мненията се разминават от пълно отричане до пълно отрицание през умереност /което е пък моята доктрина - но пък това въобще н е предмит на разговора /

--------------------

Отто
Човек

#1226454 - 13.04.2006 10:23 [Re: Си Ди]

Ако zнаем какво е "храна" zа отделния индивид,тогава може да се диференцира неЩо.
Естествената храна,дадена на ВСЕКИ човек по рождение е една.В последствие се иzменя хранителния режим,появяват се болести(неравновесие) и zапо4ва тьрсененто на "спасителни диети",които не са ниЩо друго освен пьт кьм естествената "храна".
Не раzбрах кое ти е доктрина,много скоби имаШе...
И ти ли си zасегната от ХаШимото?

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

anq

#1226481 - 13.04.2006 10:35 [Re: Си Ди]

Според моята лекарка от всички зеленчуци най-полезен за заболяването е чесън/миризмата му не е приятна, но какво да се прави/, да не се смесват плодове и зеленчуци в едно хранене. Кокато се консумират плодове да са отделно и на гладно, да мине известно време, час час и половина и едва тогава да се консумира друго ядене и салати от зеленчуци, също гарнитурите към печени меса да не са с ориз и картофи, а само зелени салати. Кокато й казах, че това са принципите на разделното хранене, тя ми каза, че щом съм запозната с това съм готова за според нея правилен хранителен режим.
За информация- разделно хранене от книгата "Сила за живот"

Отто
Човек

#1226491 - 13.04.2006 10:39 [Re: anq]

На последните страници на таzи книга има препорь4ителна литература(предполагам).Когато я про4етеШ,може да намериШ и на4ин да се иzлекуваШ от болежките си.
Успехи

--------------------

Си Ди
гаргойл

#1226868 - 13.04.2006 14:26 [Re: anq]

съгласна съм с по-голямата част от принципите на разделното хранене и я ползвам като аргумент в повечето от споровете на тема хранене всъщност виноват - макар и там да има доста цепения и течения и това във сила зи живот има разлики както с първоначалната теория на Хей , така и с някой други разработки, които съм чела
Но! също така съм чела такива, според които плодовете в суров вид не са полезни а трябав да се цедят , такива според които плодовете по възможност трябва да се избягват като храна при определени заболявания, чъщо че не трябва да се консумират чуждоземски плодове и т.н. всеки е обоснован, всеки привежда доказателства, всеки е капацитет в областта колкото мнения- толкова и доктрини - и всичките доказани
апропо- това беше лирично отстъпление искрено се надявам да няма последици

--------------------

anq

#1226916 - 13.04.2006 14:53 [Re: Отто]

Книгата, която имам е от Харви и Мерелин Дайъмънд преведена от Евелина Банева и Десислава Лазарова.
Има послеслов от научния редактор, който обяснява, че това не е диета, а природосъобразен начин на хранене, който води до нормализиране на телестното тегло.
Зная, че излязоха и други такива книги, включително и от български автор, но аз не съм запозната с тях.

Си Ди
гаргойл

#1227029 - 13.04.2006 16:13 [Re: Отто]

не съм с диагноза хашимото в момента, но имам проблеми с щитовидна жлеза и хормони извън пътя- не съм си и правила все още тези изследвания, които се коментират тук- но някой от симптомите определено ми спират вниманието, така че следя темата с внимание и заинтересованост- на дневен ред ми е ходенето и при ендокринолог, но засега - на енто място предвид факта че цялата изминала година ми беше дъждовна
всичките ти разяснения и уговорки, които си направил са в сферата на чистото теоретизиране - защото в случая говорим за вече възникнала болест и нейното лечение
много скоби нямах, но ще използвам за последно да изясня намесата си в дискусията, щот иначе ще има такива с нищо неоправдани нападки, разяснения и излишни обяснения
Оптимистка разказваше за лечението си и описваше диетата и храните , които трябва да се изключат от менюто
Ема, апострофира, че това според нея не било обосновано и тя не можела да си представи света без точно тези продукти - обясних, че не е нито толкова страшно, нито някой може да я накара да го направи все пак
оттам нататък се започна именно с изясняване , говорене на разни общи приказки, приложна психология и т.н.
намирам цялото това отклонение за абсолютно излишно и ме въвлича в отговаряне на постинги, които нямат никакво отношение както към темата, така и към първоначално възникналия казус

--------------------

Отто
Човек

#1227261 - 13.04.2006 19:30 [Re: Си Ди]

Благодаря все пак zа дьлгия ти постинг.Имала си време,писала си.

--------------------

anq

#1228647 - 15.04.2006 09:16 [Re: Си Ди]

Здравейте,
Нека се върнем към заглавието на темата. Моля Ви.
Опит за обобщение:
- има антигени/клетките на щитов.жлеза/- има антитела
- има антитела/ТАТ,МАТ (TPO)/ -има Хашимото
Следват промени в жлезата и когато тя е "унищожена"т.е. вече няма антигени- следва, че вече няма и антитела.
Така ли е ? Или греша.
Т.е. не винаги отсъствието на антитела е показател за добро състояние на жлезата.
В съчетание с другите анализи на хормоните обаче, когато те са в норма, тогава намаляването на антителата, както е при Optimistka не е ли преборване с болестта?
И още никой не отговори на моя въпрос:
Какъв е механизмът на протичане на процесите при Хашимото, когато подсилваме имунната система със имуностимулатори?

Нерегистриран

#1228953 - 15.04.2006 15:23 [Re: anq]

подсилваме имунната система със имуностимулатори

суйалявам че трябва да го кажа но горното изречение е просто blsht.

разберете хора че иммунната система не може да се усили и отслаби. Иммунната система или я има или я няма (иимунодефицитно състояние), имунната система може да бъде ефективна или да не бъде ефективна...

дрб

ПП иначе горното ти изказване е почти вярно но както някои спомена вече в друг постинг антителата не отразяват тежеста на заболяването..наи-добрия показател е функцията на жлезата.
дрб

anq

#1228997 - 15.04.2006 16:38 [Re: Анонимен]

Аз Ви благодаря за отговора, но ви моля да коментирате написаното за имуностимулатори например тук:
http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/detox.html
или тук: http://www.cigapan.ru/
И много други, все за укрепване на организма и повишаване на имунитета срещу болести- всякакви.

Нерегистриран

#1229829 - 17.04.2006 06:12 [Re: anq]

Все оше не се е намрил някои които да ми каже какво точно модулират имуномодуларите...или да кажем по=точно какув е механизма на деиствие...??????

иначе за линковете да ви кажа отдавна не бях чел такива глупости..само си загубих времето..но нали знаете "Не е луд тоя дето яде зелника.."

дрб

anq

#1229856 - 17.04.2006 08:19 [Re: Анонимен]

Очаквах от вас по-конкретен, компетентен и обоснован отговор, но явно не сте човекът.Не си губете времето с въпроси, на които не можете да отговорите. Благодаря.

Нерегистриран

#1230608 - 17.04.2006 18:12 [Re: anq]

Цитат:

Очаквах от вас по-конкретен, компетентен и обоснован отговор, но явно не сте човекът.Не си губете времето с въпроси, на които не можете да отговорите. Благодаря.

Обоснован отговор моля:

http://www.envisionyourhealth.com/Products/Classichit/detox.html

Детокс+ е биологично активна хранителна добавка, която съдържа една единствена билка - Uncaria Tomentosa (Котешки Нокът), призната от Световната Здравна Организация като основна в антираковата диета.
1. Къде е референса или линка кум СЗО с подобно твърдение ?
2. Като патолог още сега мода да ви изброя на 1000 вида рак..лимфома, меланома, саркома, карцинома са основните 4ри групи...кои от тях се влияят от горната билка ?

противовъзпалителни и антиоксидантни свойства,
признат като естествен антибиотик;

1. на кои етап на възпалителния процес деиства..и на кои бактерии деиства: Грам положителни, Грам отрицателни, анаеробни спорообразуващи, аеробни не спорообразуващи. Деиства ли на чревната флора и на флората в устната кухина ?

Повишава имунитета - притежава имуномодулиращо действие

Какво точно повишава..Т лифоците (хелпери,супресори,килеръ), Б клетки, плазмацити, макрофаги, купферови клетки в черния дроб, глиални клетки в мозъка, моноцити и неутрофили ? Влияе ли на комплеметната каската и по какъв начин.

Оказва цитостатично действие - спира развитието на раковите клетки;
На всички ракове ли ?

Намалява вредните странични ефекти на лъчетерапията и химиотерапията
А влияе ли на тяхната еффективност ?

Изчиства стомашно чревния тракт, черния дроб и целият организъм на
клетъчно ниво от натрупаните отровни вещества, шлаки и солни отлагания;

Какво значи отровни вещества кои уреа, креатинин, кетотела?? какво значи шлаки..в организма няма солни отлагания...това не е пещера...

Спомага за подобряване на чревната перисталтика и правилното усвояване
на хранителните вещества;

какво е неправилно усвояване и какво е правилно...какъв е стандарта за сравнение ?? Ускоряването на чревната перисталтика ще предизвика намаляване на усвояването на веществата и диария..???

Намалява зависимостта от алкохол, цигари и наркотици;

без коментар...зависимоста освен че е физическа е и психологическа....

някои може ли да оговори на горните въпроси ?
дрб

Нерегистриран

#1230610 - 17.04.2006 18:13 [Re: Анонимен]

не знам защо излезе червено...нещо съм натиснал маи..
дрб

anq

#1230700 - 17.04.2006 20:30 [Re: Анонимен]

Ваш цитат:
Цитат:

разберете хора че иммунната система не може да се усили и отслаби. Иммунната система или я има или я няма (иимунодефицитно състояние), имунната система може да бъде ефективна или да не бъде ефективна...

дрб

След което последва питането ми със съвсем произволно избрани реклами на продукти така наречените хранителни добавки /срещу, които и аз негодувам/, които пълнят наред и аптеки, и лекарски кабинети, и радио, и телевизия. Не съм имала предвид конкретната реклама и аз много ясно го казвам в отговора си.

Така че няма защо да ми копирате тези случайно избрани реклами, а като специалист помогнете, ако можете, със съвет за това:
Какво да прави един болен от Хашимото, та да запази щитовидната си жлеза по-дълго време от появилите се антитела. Щом ги има, според написаното от вас,значи има и имунна система.
Вие сте.
Благодаря.

Наташа Ростова
на път

#1230806 - 17.04.2006 22:09 [Re: Анонимен]

Цитат:

Повишава имунитета - притежава имуномодулиращо действие
Какво точно повишава..Т лифоците (хелпери,супресори,килеръ), Б клетки, плазмацити, макрофаги, купферови клетки в черния дроб, глиални клетки в мозъка, моноцити и неутрофили ? Влияе ли на комплеметната каската и по какъв начин.

Ей, много е приятно да се изразяваш в професионалната си област пред непрофесионалисти по възможно най-сложния начин Много респектира и кара отсрещния да се чувства като идиот, а теб да те мисли за много умен. Само че когато педиатърът ми препоръча противогрипна ваксина за детето, ми каза за едно от положителните й въздействия че повишава имунитета, а за Т лифоцити и Б клетки нищо не спомена

Искра
самотна овчица
**

#1230847 - 17.04.2006 23:04 [Re: Наташа Ростова]

Много ясно, че имунната система се засилва и отслабва. За какво тогава са всички тия плодове и зеленчуци и витамините в тях м?

--------------------

anq

#1230957 - 18.04.2006 08:10 [Re: Наташа Ростова]

Поддържам казаното от Наташа Ростова и отново поставям въпроса си към анонимния патолог, а също и към всеки, който може да помогне със съвет.

Какво да прави един болен от Хашимото, та да запази щитовидната си жлеза по-дълго време от появилите се антитела.
Щом ги има, според написаното по-горе,значи болният има действаща имунна система, макар и по грешна програма.
Какво да предприеме? - хормони- какви, природно лечение- какво, хомеопатия- каква???
Вие сте.
Благодаря.

Нерегистриран

#1231911 - 18.04.2006 20:48 [Re: anq]

pri nastupvane na hypothiroidism thiroidni hormoni za cial jivot...niama izvestno lechenie za Hashimoto..tova e kakto diabeta cial jivot na insulin...
drb

Искра
самотна овчица
**

#1232009 - 18.04.2006 23:16 [Re: Анонимен]

Цитат:

pri nastupvane na hypothiroidism thiroidni hormoni za cial jivot...niama izvestno lechenie za Hashimoto..tova e kakto diabeta cial jivot na insulin...

drb

Тук съм съгласна с ДрБ, ако спреш хормоните не се знай какво може да се случи, за жалост

--------------------

Нерегистриран

#1232111 - 19.04.2006 07:05 [Re: Наташа Ростова]

Ей, много е приятно да се изразяваш в професионалната си област пред непрофесионалисти по възможно най-сложния начин Много респектира и кара отсрещния да се чувства като идиот, а теб да те мисли за много умен.

ами виж сега аз не разбирам от финансии както и от математика..това не ме прави идиот..пък и считам че тези хора са доста по-умни от мене в тази област. Често търся съветите им и уважавам мнението им..щото са професионалисти и работата им е да знаят.

Само че когато педиатърът ми препоръча противогрипна ваксина за детето, ми каза за едно от положителните й въздействия че повишава имунитета, а за Т лифоцити и Б клетки нищо не спомена

ами попитаи я сега вече знаеш какво.

дрб

Нерегистриран

#1232113 - 19.04.2006 07:08 [Re: Искра]

Цитат:

Много ясно, че имунната система се засилва и отслабва. За какво тогава са всички тия плодове и зеленчуци и витамините в тях м?

ми значи че вегетарианците въобше не боледуват от инфекциозни болести..
дрб

anq

#1234430 - 20.04.2006 23:16 [Re: Анонимен]

Зададените по-горе въпроси от мен, даже повторени /с удебелен шрифт/, пак остават без отговор.

Нерегистриран

#1234441 - 20.04.2006 23:36 [Re: anq]

Pak shte povtoria:
Какво да прави един болен от Хашимото, та да запази щитовидната си жлеза по-дълго време от появилите се антитела.
Щом ги има, според написаното по-горе,значи болният има действаща имунна система, макар и по грешна програма.
Какво да предприеме? - хормони- какви, природно лечение- какво, хомеопатия- каква???

Niama lechenie za Hashimoto..vednuj kato se proiavi hypothiroidisma pacienta minava na L-tiroxin za cial jivot i niama nikakvi problemi dokato si zima hormona...

prirodni lechnia i homeopatia niama da zamestiat tiroxina..mogat samo da utejniat polojenieto kato vduhnat na pacienta lujlivo chustvo za podobrenie. V medicinata osven placebo ima edin drug fenomen na denial..pacienta otricha nalichieto na simptomi kato nai-chesto izpolzva psihologicheska zashtita narechena dissociacia..simptomite sa rezultat na vsichko drugo no ne i na samto zaboliavane(dissociacia) po takuv nachin shtom niama simptomi zaboliavaneto ne sushtestvuva (denial).

Отто
Човек

#1234834 - 21.04.2006 11:06 [Re: anq]

http://www.tpa-uk.org.uk/

Една страница zа Хипотиреодиzьм.Ве4е неzнам кой от тук е с хипо или хипер....

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1235298 - 21.04.2006 15:39 [Re: Анонимен]

Цитат:

Niama lechenie za Hashimoto..vednuj kato se proiavi hypothiroidisma pacienta minava na L-tiroxin za cial jivot i niama nikakvi problemi dokato si zima hormona...

Това не е вярно! Видимият признак е това че жените често не могат да си вазстановят старите килограми от преди болестта, въпреки че си взимат хормоните.

А това за лъжливото чувство за подобрение също не е вярно. Защото поне при мен подобрението вследствие лечение с хомеопатия беше отчетено с кръвен тест и дозата на изкуствения хормон ми беше официално намалена от невярващата ми в хомеопатията лекарка.

anq

#1235322 - 21.04.2006 16:05 [Re: Отто]

Благодаря ти за линка. Аз съм с хипофункция.

Нерегистриран

#1235481 - 21.04.2006 19:02 [Re: Наташа Ростова]

Цитат:

Цитат:

Това не е вярно! Видимият признак е това че жените често не могат да си вазстановят старите килограми от преди болестта, въпреки че си взимат хормоните.

А това за лъжливото чувство за подобрение също не е вярно. Защото поне при мен подобрението вследствие лечение с хомеопатия беше отчетено с кръвен тест и дозата на изкуствения хормон ми беше официално намалена от невярващата ми в хомеопатията лекарка.

factut che e namalila hormona znache e bil predoziran..predpolagam sa ti vzeli T3, T4.

niama kruven test ili kakuvto e drug test koito da oceni do kakva stepen e razrushena jlezata. Homeopatiata niama da ti napravi druga jleza..doziraneto na tiroidnia hormon se pravi v produljenie na meseci dokato se ustanovi optimalnata doza..ne se uchudvai ako ti uvelichat ili namaliat hormona ochte. Vseki individ ima razlichen metabolizum a tiroidnia hormon regulira tozi metabolizum..pri niakoi hora hormona se elimira burzo pri drugi bavno....
Stoinostite na antitelata sushto nimat otnoshenie kum tejesta na zaboliavaneto..diabeta ima sushtata patogeneza i znaesh kolko vminatelno se dozira insulina sushtoto i sus tiroidnia hormon..
Pii homeopatia kolkoto iskash no moia suvet e da sledish mnogo izkuso funkciata na jlezata si...

Наташа Ростова
на път

#1235559 - 21.04.2006 20:35 [Re: Анонимен]

Цитат:

factut che e namalila hormona znache e bil predoziran..predpolagam sa ti vzeli T3, T4.

niama kruven test ili kakuvto e drug test koito da oceni do kakva stepen e razrushena jlezata. Homeopatiata niama da ti napravi druga jleza..doziraneto na tiroidnia hormon se pravi v produljenie na meseci dokato se ustanovi optimalnata doza..ne se uchudvai ako ti uvelichat ili namaliat hormona ochte. Vseki individ ima razlichen metabolizum a tiroidnia hormon regulira tozi metabolizum..pri niakoi hora hormona se elimira burzo pri drugi bavno....
Stoinostite na antitelata sushto nimat otnoshenie kum tejesta na zaboliavaneto..diabeta ima sushtata patogeneza i znaesh kolko vminatelno se dozira insulina sushtoto i sus tiroidnia hormon..
Pii homeopatia kolkoto iskash no moia suvet e da sledish mnogo izkuso funkciata na jlezata si...

Кръвните тестове и на4инът по който се 4увствах с нищо не показваха че хормонът ми е бил предозиран. Хомеопатията няма да ми върне жлезата, ама нали знаеш че има хора при които 4аст от нея е отрязана и въпреки това тя пак си произвежда достатъ4но хормони. Така че надежда винаги има

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
    #1236154 - 22.04.2006 16:02 [Re: syselche]

От къде имаш тази информация? Нито една дума от написаното не е вярнa. Антителата (глобулините)нямат нищо общо със системата на комплимента, в смисъл че нямат общ произход.
Цитат:

така че когато взимаш гама глобулини не мисля че можеш да увеличиш концентрацията на антитела

.
Ами те гама-глобулините не са нищо друго освен Антитела.
Кое дава смелост на човек в рамките на 3 реда да напише толкова много невярни неща, по една толкова сериозна тема?!

Нерегистриран

#1266319 - 18.05.2006 18:45 [Re: Optimistkata]

как се чувства оптимистката след 1 месец импулсна терапия?

anq

#1266367 - 18.05.2006 19:26 [Re: Optimistkata]

Аз също бих желала Optimistkata да сподели резултатите от това нетрадиционно лечение и искрено се надявам то да е дало вече положителен ефект при нея.

Optimistkata
почетен член

#1274685 - 25.05.2006 15:01 [Re: anq]

Здравейте всички,
чувствам се перфектно, но не знам дали това се дължи на импулсната терапия или пчелните продукти.Приключих скоро 5-тия месец с пчелните продукти и започвам 6-я, а те имат невероятен ефект.Миналата година ги пих само 3 месеца и после цяло лято се чувствах перфекто.Чак тази пролет усетих,че пак ми се възвръщат някой от симптомите. Сега имам чувството,че съм дори по-добре от миналото лято и се надявам това да се дължи на импулсната терапия,но ще мога да кажа със сигурност едва като си видя пак ехографията и антителата в първата половина на септември.На всички препоръчвам пак най-горещо пчелните продукти, особено на тези новопоявили се момичета,които още не са започнали с хормони и изчакват и ще се наблюдават. Докато изчакват нека да помогнат малко на жлезата си с букет от минерали,микроелементи,витамини и какво ли не, всички хубави неща които се съдържат в пчелните продукти!Сутринта говорих пак с една приятелка с хашимото,която ги пие вече 4-ти месец и дори не иска да ги спира като направи 6 месеца-така добре се чувствала и тя:)
Пак ше пиша като имам новини.Пишете и вие .Някой от вас опита ли пчелните продукти?

anq

#1278281 - 28.05.2006 13:07 [Re: Optimistkata]

Искрено се радвам, че се чустваш добре и нека и за напред да е така.
Все пак да попитам специално за ехографията каква очакваш да е промяната, т.е. какво в описанието ще се промени. Не си спомням да си споделяла за наличие на възли при теб. значи само евентуално увеличение в обема и клетъчна структура е било описано, а сега трябва да влезе в нормален обем и да се намали клетъчната структура ли. Извини ме, ако не съм се изразила точно.

Искра
самотна овчица
**

#1278658 - 28.05.2006 18:35 [Re: anq]

А може ли жлеза с леко разрушена структура да се възстанови?

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1279017 - 29.05.2006 03:27 [Re: Optimistkata]

Съвсем сериозно - пчелните продукти ще ги опитам през септември, като ми ги донесе майка ми. И без това исках да видя само хомеопатията как ще ми подейства. До септември вече ще знам. Дори да имам подобрение, дори случайно да съм се оправила, ще пия и пчелните продуукти, най-малкото за профилактика. А освен това знам че са полезни за много други неща.

Нерегистриран

#1279041 - 29.05.2006 08:32 [Re: Optimistkata]

Аз имам хашимото - ТАТ и МАТ са ми високи, хормоните са в норма. На мен ще ми помогнат ли пчелните продукти и ако да можели да ми кажете какво да си купя за да ги пия и аз.

Optimistkata
почетен член

#1279157 - 29.05.2006 11:04 [Re: anq]

Здравей Аня,
Наистина нямам възли, а само увеличена жлеза и промяна в структурата.Според д-р Николов, който прилага импулсната терапия след 5-6 месеца трябва да намалее обема на жлезата и да намалеят антителата ми (дори да влязат в норма!)Освен това трябва да започне да се въстановява и самата структура на жлезата.При мен хормоните са долу-горе добре, но се надявам и те да се променят към по-добро. (Т4 е в долна норма, а ТСХ варира от 4,5 до към 6,8) "Поживьом -увидем" както казват руснаците!

Optimistkata
почетен член

#1279191 - 29.05.2006 11:22 [Re: Анонимен]

Здравей анонимен,
пчелните продукти са комлекс от всичко необходимо на организма:витамини,минерали,аминокиселини, и т.н.Така че при всички случаи ще помогнат на организма ти да се почувства по-добре и ако му липсва нещо да си го набави.
Ето пак рецептата:
Лечението е от 3 до 6 месеца
започва се при всяко новолуние ,пият се 21 дни, почивка и на следващото новолуние се започва пак:
сутрин на гладно:
1/ 1 супена л. пч.прашец (има го в големите супери,аптеките и пчеларите на пазара) се слага в устата и се джвака докато се стопи
2/после 1 чаена л. 30% спиртен р-р на прополис+малко мед+малко вода се изпива (има го в аптеките като"пч.клей", но по-добре си го приготви сам/а,защото това от аптеките ми се струва рядко: 30 гр прополис от пчеларите на пазара се нарязва на по-дребно (преди това за малко в камерата)и се добавя 100 гр спирт 95% от аптеките.Стои 1 седмица на тъмно и се разклаща ежедневно енергично.После се прецежда през 2 слоя марля.Аз правя едновременно 3 такива дози за по-лесно.
3/през деня 200 мг пч.плечице на 3 пъти на гладно (има в аптеките лиофилизирано пч.плечице в капсули и се казва апитонин ,3 пъти по 1 капсула)
аз си купувам прясно от пчеларите (или магазини за здравословни храни) и го разбърквам с мед (1:100)на 1 г пч.млечице 100 г мед и вземам 3 пъти по 1 ч.л. на гладно,но последното най-късно в 1800 часа. Бърка се с дървена или пластмасова лъжица!
Успех!

Отто
Човек

#1285685 - 02.06.2006 13:38 [Re: Optimistkata]

http://thyroid.about.com/b/a/040397.htm

http://www.mercola.com/2003/dec/6/fluoridated_water.htm

--------------------

Нерегистриран

#1286087 - 02.06.2006 16:05 [Re: Анонимен]

При ехограф след хормони в норма ендокринологът ми каза, че ми няма нищо на жлезата, не трябваше ли да ми назначи ТАТ и МАТ. Имам всички симптоми на хиперфункция, това изключва ли Хошимото?

Нерегистриран

#1286413 - 02.06.2006 19:22 [Re: Анонимен]

Цитат:

При ехограф след хормони в норма ендокринологът ми каза, че ми няма нищо на жлезата, не трябваше ли да ми назначи ТАТ и МАТ. Имам всички симптоми на хиперфункция, това изключва ли Хошимото?

Според мен не би трябвало да се притесняваш, защото имаш хормони в норма и на ехограф всичко ти е наред.За какво са ти ТАТ и МАТ? Ако имаше хипер функция TSH щеше да е под долната граница и да клони към нула. Но това при теб го няма. Нали. Можеш само да се радваш.
Ако имаш някакви симтони , то те са в резултат от нещо друго.

Искра
самотна овчица
**

#1286465 - 02.06.2006 20:07 [Re: Анонимен]

А от къде си сигурен/а 4е симптомите ти са за хипер, както ти казаха може да на нешо друго. Какви симптоми имаш?

--------------------

Нерегистриран

#1288628 - 05.06.2006 08:40 [Re: Искра]

Симптомите ми са редукция на тегло, постоянно сърцебиене с екстрасистули, нервност, безсъние, постоянна умора.

Нерегистриран

#1288641 - 05.06.2006 09:05 [Re: Анонимен]

Всичко това което ти е на теб и на мен ми е в продължение на доста години. Задължително си направи ТАТ и МАТ на мен не са ми в норма доста завишени. Хормоните са ми в норма но сърцебиенето, умората /спала съм например цяла нощ а все едно не съм спала от два дена/ постоянно съм раздразнителна без причинно очите ме боляти др.

Нерегистриран

#1288644 - 05.06.2006 09:09 [Re: Optimistkata]

Много благодаря за схемата за пиене за пчелните продукти, ако някой знае когато хормоните са в норма, ТАТ и МАТ са високи има Хашимото селен може ли да се пие.

kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
    #1288835 - 05.06.2006 11:25 [Re: Анонимен]

може да се пие дори когато и хормоните не са в норма. дневната доза е 200 мкг. консултирай го все пак с ендокринолог защото би могло точно в твоя случай да не е препоръчително поради някаква друга причина.

Искра
самотна овчица
**

#1289385 - 05.06.2006 17:19 [Re: kyky]

А някой ще ми обясни ли този селен каква фукция изпълнява в организма ?

--------------------

anq

#1289541 - 05.06.2006 19:54 [Re: Анонимен]

Здравейте, следя темата с интерес, но ми е много трудно да отделя мненията на анонимните участници. Нещата страшно се преплитат. Уважавам желанието ви да сте анонимни, но ви моля, понеже съм сигурна, че сте поне двама, може ли по някакъв начин да се разграничите - например с номер или буква в началото на всяко изказано мнение.
Това е само препоръка, моля не се засягайте.

kyky
искам бебе

#1289648 - 05.06.2006 21:55 [Re: Искра]

селенът е много силен антиоксидант. проявява още антимутагенен, антитератогенен, радиозащитен ефект, стимулира антитоксичната защита, нормализира обмяната на нуклеиновите киселини и белтъчини, подобрява репродуктивната функция, нормализира обмяната на евкозаноидите (простагландините, простациклините, левкотриените), регулира функцията на щитовидната и задстомашните жлези. Селенът забавя стареенето на тъканите. неутрализира действието на някои канцерогенни агенти и може да предпазва от определени видове тумори, облекчава топлите вълни и неприятните чувства, които се появяват в менопаузата. Мъжете имат още по-големи нужди от селен, защото той се концентрира главно в тестисите и големи количества от него се отделят със спермата.
влияе добре на косата и ноктите. пусни си гугъл и ще намериш още инфо.

anq

#1289675 - 05.06.2006 22:25 [Re: kyky]

Куку, как се нарича търговската марка на селена, който си употребявала, според теб кой селенов продукт е най-добър, какви са опаковките, по колко таблети дневно се вземат и каква е цената? До сега не съм пила, а и докторката ми не ми го е предписвала.Благодаря

kyky
искам бебе

#1289684 - 05.06.2006 22:35 [Re: anq]

в бг има предимно синтетичен на валмарк от 50 мкг. вариант е, но не мн. добър и не финансово изгоден (30 табл са ок 6 лв и стигат за 10 дни - 3 х 1 дн.).
има един американски, дистрибуторски от 200 мкг който намерих на алеята на здравето в ндк. 60 табл 20 лв (пие се по 1 табл дн) - финансово по-изгоден и по-добър като продукт.
най-доброто е това http://herbal-remedies-usa.stores.yahoo.net/41081.html ако имаш възможност да си го поръчаш (след консултация с лекар) не се колебай

anq

#1289716 - 05.06.2006 23:10 [Re: kyky]

Благодаря ти за информацията. Ще се консултирам с ендокриноложката ми.

Нерегистриран

#1334498 - 10.07.2006 16:01 [Re: ЕМА]

тези храни съдържат известно количество йод.За това не са препоръчителни при Хашимото!Идеята е,че лечението с тироидния хормон не предполага допълнителна необходимост от набавяне на йод в организма-освен чрез стандартните начини-хляба,солта!Само че препоръката е по-скоро да не се прекалява с тези храни,а не да не се ядат изобщо!

Искра
самотна овчица
**

#1334575 - 10.07.2006 16:39 [Re: kyky]

Мерси, куку, сега разбрах тия топли въълни откъде ми идват, май ще трябва да се ходи пак на доктор да ми изпише селен

--------------------

Искра
самотна овчица
**

#1334586 - 10.07.2006 16:45 [Re: Искра]

Сетих се нещо - възможно ли е при Хашимото организма да задържа вода. Забелязах от вчера, като ядох доста ориз сякаш тялото ми спадна, та ми мина през мисълта, че сигурно задържам вода.... И ако някой знай как се изхвърля водата, защото с ориз е малко неприятно (пречинява ми запек ) ?

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1335139 - 11.07.2006 05:31 [Re: Отто]

Много съм доволна че си намерих в Канада паста за зъби без флуорид! Благодаря ти много Отказал се

janisllava
неориентиран

Регистриран: 11.07.2006
    #1335505 - 11.07.2006 12:07 [Re: Искра]

За задържането на вода не съм сигурна!
И аз съм с Хашимото!
Пия Селен по 100 микрог дневно,а от известно време ми изписаха и Вит.Е!Защо ми е вит.Е?

kyky
искам бебе

#1335507 - 11.07.2006 12:09 [Re: janisllava]

лекаря който го изписа не ти ли каза

janisllava
неориентиран

Регистриран: 11.07.2006
    #1335662 - 11.07.2006 13:52 [Re: kyky]

Не,всъщност не!
Странното ми беше,че ми го изписа след ехографията и след като казах,че за последните 6 месеца съм качила 7 килограма и тенденцията е към повишаване на теглото!

kyky
искам бебе

#1336227 - 11.07.2006 18:53 [Re: janisllava]

има 2 варианта
1. обаждаш се на лекаря и го питаш все пак за какво е вит Е
2. отиваш в някоя аптека и искаш листовка на вит Е. като я прочетеш може и да си отговориш на въпроса. ако не виж точка 1.

Искра
самотна овчица
**

#1336601 - 11.07.2006 22:49 [Re: janisllava]

Витамин Е може да се окаже едно от най-мощните хранителни вещества на планетата. Според изследвания, той се бори със сърдечните болести, предотвратява рака, облекчава дихателните проблеми и симптомите на Болестта на Алцхаймер, и увеличава способността на имунната система да надвива инфекциозните болести. Може също така да предодврати някои от пораженията, които диабета нанася на тялото, особено на очите.

Как един обикновен витамин постига такива комплексни резултати? Витамин Е работи по няколко различни начина, но ключовият механизъм е неговата способност да неутрализира свободните радикали – тези естествено образуващи се нестабилни молекули, които увреждат здравите молекули, като крадат от тях електрони за себе си.

Накратко, витамин Е е много ефективно вещество, и все пак проучвания показват, че много възрастни може би не получават дори препоръчителната дневна доза от 30 IU.

Наръчник на купувача

Има много форми на витамин Е, предлагани в добавки, но добавките с етикет "д-алфа-токоферол” и в натурална, и в синтетична форма, са тези, които ще Ви дадат най-много срещу парите Ви. Те могат да направят повече витамин Е наличен в тялото Ви от всяка друга форма. Дневната препоръчителна доза е базирана на натуралната форма.

Забележка: Витамин Е губи силата си, когато е изложен на въздух, топлина и светлина, така че осигурете съхраняването му на хладни тъмни места. Освен това винаги го приемайте с храна, съдържаща мазнини, за да подпомогнете абсорбацията му.

Контрол на безопасността

Витамин Е изглежда е относително безопасен, дори в по-високи дози. Но хора, които приемат антикоагуланти (кръворазреждащи лекарства или аспирин) не трябва да приемат добавки с витамин Е, защото те могат да предотвратят нормалното кръвосъсирване.

Повечето експерти смятат, че е добра идея за хора, които са получили сърдечен удар или имат проблеми с кървене, да се консултират с личния си лекар, преди да започнат да приемат добавки с витамин Е. Тази хранителна добавка може също така да възпрепятства абсорбацията и действието на витамин К, който е ангажиран в кръвосъсирването. Ако приемате статини, не приемайте дози от витамин Е, по-големи от 800 IU, защото могат драматично да намалят ползата от някои холестеролни лекарства.

--------------------

Наташа Ростова
на път

#1336780 - 12.07.2006 02:40 [Re: Искра]

Особено богати на витамин Е храни: растителните масла, жълтъкът.

http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/5000/5554.html

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 8427

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.195 seconds in which 0.152 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.