ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Fifondrina
Нерегистриран

Mnenia za Avstralia
    #123522 - 30.09.2003 17:47

Zdravei Maggie,
poneje temata "USA vs. Australia " stana dosta obshirna, reshih da otvoria nova tema (prodaljenie ot temata "Vapros za tochkovata sistema za Australia").
Vaprosa za pastrycook, az go zadadoh, sashtite tezi ot Florida(az i majat mi) koito te pitaha i za danacite i otpuskata. Ami, az shte zapochna drugia mesec rabota kato pastrycook v edin resort. Rabotata se sastoi v slednoto:

Prepares and bakes cakes, cookies, pies, puddings, or desserts, according to recipe. Measures ingredients, using measuring cups and spoons. Mixes ingredients to form dough or batter, using electric mixer or beats and stirs ingredients by hand. Shapes dough for cookies, pies, and fancy pastries, using pie dough roller and cookie cutters or by hand. Places shaped dough portions in greased or floured pans and inserts them in oven, using long-handled paddle (peel). Prepares and cooks ingredients for pie fillings, puddings, custards, or other desserts. Pours filling into pie shells and tops filling with meringue or cream. Mixes ingredients to make icings. Decorates cakes and pastries.

Obshto vzeto tova shte pravia... V nachaloto na drugata godina zapochvam i uchilishte - Baking and Pastry Arts. Znam che za pastrycook davat 60 tochki i iskat 1 godina staj. Ne znam samo dali tribva da se iaviavam na IELTS sled kato shte sam uchila v US college. Predpolagam che ne, chetoh che iskat vocational english, ako imash diploma ot angliisko govoriasht kolej, ti se priznava.

Znaesh li dali ima rabota za pastrycook v Melbourne ili v Sydney? A ima li rabota v sferata na schetovodstvoto(majat mi ichi schetovodstvo)? Lesno li se namira rabota, ima li diskriminacia po povod tova che imash akcent?

Ti ot kolko godini si v Australia? S kakvo se zanimavash? Kolko varviat naemite za 1-staen apartament (obzaveden ili neobzaveden) v Melbourne?
Za maichinstvoto imah v predvid che tuk ne ti paziat rabotnoto mesto, nai-mnogo 2 meseca bez da sa zadaljeni.
Horata po ulicite go svarzvam s nalichieto na dobre razvit obshtestven transport, kakto v Evropa ili taka imash izbor dali da polzvash sobstvena kola.

Pozdravi ot Hlorida!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
maggie
Нерегистриран

Re: Mnenia za Avstralia
    #123725 - 01.10.2003 07:08 [Re: Fifondrina]

Very well explain

Bix kazala c dve dymi rabota v bakery (sort of), miclia che rabota chte ce namira.
Nie imame poznat gotvach koito cled godini takav ci cmeni profeciata zachtoto ce oplakvache che ne davali mnogo pari no razbira ce ti ako ickach pogledni na neta za rabota tyk I chte dobiech predctava.
Za chetovoditel zavici ako e accountant e cyper rabota ima i e dobre platena ctiga da moje da probie ako ima veche ctaj ot USA chte my bade ot polza.

Az rabotia kam electrical consulting campany I pravim design na new estates, commercial properties az izpolzvam AutoCAD and microstation da gi chertaia do izvectno vreme pravexme design I za telecommunications and cable TV (kontracta cvarchi).

Naemite ca razlichni v razlichnite kvartali povecheto ca neobzavedeni. Mnogo e otnocitelno da ti dam tzeni zavici ot kvartala zapochvat ot 120 per week do 160 for one bedroom flat.
Nie cme tyk ot 12 godini (mama mia mnogo mi zvyhat kato che li vchera doidoxme).
Kato ce cetia za Florida i vze mi izpakva xybavo clantze i plajove.
Kaji zachto ne cte ce nacochili kam Europe a gledate Australia?

Maggie

Vess_
Нерегистриран

Re: Mnenia za Evropa
    #123800 - 01.10.2003 10:11 [Re: maggie]

Izviniavaite ce se namesvam, no az jiveia v Evropa (IT) i moga da vi kaja ce savsem pravilno semeistvoto se e nasocilo kam Australia a ne Evropa.
Parvo v Evropa e izkliucitelno trudno da si namerish rabota po spetzialnosta, vtoro otnoshenieto kam imigrantite e mnogo otritzatelno. Izkliucenia ima, no kato tzialo reaktziata e: A, tezi ne-EuropeUnion shte ni iziadat hliaba. V momenta v koito neshto losho stane, parvo shte obviniat cujdentzite. Pri tova Italia e sravnitelno toleranta kam cujdentzite...
Estestvenno ima hora koito uspiavat da se adaptirat dobre, no sa dosta malko. Az licno triabvashe da si priravniavam diplomata za vishe obrazovanie za da moga da postina neshto povece i da rabotia po spetzialnosta mi.

maggie
Нерегистриран

#123878 - 01.10.2003 11:53 [Re: Vess_]

Vess,

Tova e taka caglacna cam za otnochenieto kam emigrantite v Evropa i che e po dobre da ci emigrant drygade ne v Evropa. Az popitax zachtoto te cpomenavat che im lipcva evropeickite ylitzi palni c xora i t.n.
Lichno az ot opit moga da kaja i cravnia kak e tyk i kak e v Holland niamam nikakvi camnenia che Balgarite tyk ce chyvctvat po dobre poctignali ca poveche otkolkoto BGrite v Holland az lichno izpitax na garba ci grybocta i neyvajenieto na mectnite tam kam emigrantite a i na niakolko mecta bez da me poznavat camo kato im kajem che cme Balgari pochvat da ni razkazvat kak chyli po radioto za drypa nelegalni kak gi xvanali i gi izxvarliat ot ctranata za proctitytziata ot Iztochna Evropa, ynizitelna rabota.
Da octavim che c povecheto BGri c koito ce viadaxme mnogo malko rabotiat po cpetzialnocta ci ili vaobchte niakakva kvalifitzirana rabota.

Kolkoto do diplomata i tyk cachto triabva da preravniavach mnogo riadko ce priznava ocven ako niamaj veche ctaj ot Zapadna ctrana.

Vess_
Нерегистриран

#123928 - 01.10.2003 13:49 [Re: maggie]

Zdravei Maggie,
ami tova deto kazvash za Holland e mnogo validno i tuk. Za sajalenie e taka.
Vse pak shte napisha i niakoi polojitelni neshta za Evropa. Ako rabotish na postoianno imash 4-5 sedmitzi platen otpusk, a v slucai na maicinstvo se polagat 5 mesetza otpusk (2 (ili 1) predi rajdaneto i 3 (ili 4) sled). Vse pak e neshto
Spetzializiranite meditzinski pregledi se zaplashtat, no e neshto ponosimo (pri vsicki slucai NE kato v USA!!!)
Ciao za sega,
Vess

Анонимен
Нерегистриран

#124007 - 01.10.2003 16:34 [Re: Vess_]

Da, ako si namerish rabota na dogovor:):)
V IT e mnogo trudno. Dori samite italianci se oplakvat.
Az sam kasmetliika, makar che dnes imah ujasen den v rabotata i ne mi se govori:)
Imam chuvstvoto, che nai-gadnoto neshto e da ti e kofti zaradi rabotata. Dnes tseliya den mi e krivo:(

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #124195 - 02.10.2003 03:14 [Re: Vess_]

а тук жените работят до последният ден преди да родят, после не знам точно как е, според мен зависи дали тя има мъж и да ли имат достъчно финанси и тем подобни.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

maggie
Нерегистриран

Kak e v Italia
    #124198 - 02.10.2003 04:22 [Re: Vess_]

Vess,

Cpodeli kak e v Italia polojenieto cac cotzialnite pomochti ako octanech bez rabota ima li takiva .
Triabva li da imach podanctvo ili jitelctvo za da gi vzimach?
Interecno e kakav ctatyt imat povecheto Balgari tam c rabotni vizi li ca ili ca vzeli podancvto.
Kakav e zakona za da ce vzeme?

Анонимен
Нерегистриран

#124201 - 02.10.2003 05:15 [Re: maggie]

"Nie imame poznat gotvach koito cled godini takav ci cmeni profeciata zachtoto ce oplakvache che ne davali mnogo pari no razbira ce ti ako ickach pogledni na neta za rabota tyk I chte dobiech predctava."
----- Gledah v edna avstraliiska stranica no tam ne pisheshe kolko e zaplashtaneto. Znachi dokolkoto razbrah pri vas zaplashtaneto se obiaviava na sedmica ne na chas(s niakoi izkliuchenia kato teb napr.). Tuka e na chas. Gledah v edna druga stranica(http://jobsearch.gov.au/careersearch.asp?WHCode=3), v job outlook pisheshe che zaplatata e $550 koeto ne e tolkova zle kato za nachalo. Tuk shte mi plashtat $9.25 na chas taka che e pochti sashtoto.

"Naemite ca razlichni v razlichnite kvartali povecheto ca neobzavedeni. Mnogo e otnocitelno da ti dam tzeni zavici ot kvartala zapochvat ot 120 per week do 160 for one bedroom flat."
--- Tezi ceni v AU$ li sa? Ne ni zvuchi zle sravniavaiki cenite tuk. Nie plashtame $585 na mesec + sas goliam zor dogovorihme $13 na mes za kotkata(inache ni izkaha $370 na godina). Florida e evtin shtat, napr. v San Francisco(ot kadeto doidohme)naemite varvaiat sashtia apartament struva $1200 na mesec a zaplatata ti e ne dostatachno po-visoka.

"Kato ce cetia za Florida i vze mi izpakva xybavo clantze i plajove."
---- Da, Florida e turisticheski shtat, ima mnogo krasivi i interesni mesta(no ne i bezplatni taka che da mojesh da poseshtavash vsiaka sedmica - za povecheto hora si ostava samo mechta za cial jivot...), palno e s theme parkove ot tipa na Disney World i Universal. Tova ne znachi che kato krivnesh na 2 min. ot parkovete niama da popadnesh na geto kadeto ne e hubavo da minavash sled zalez
Polojitelno za Shtatite e che vinagi mojesh da si namerish niakakva rabota, losho otnoshenie kam horata s akcent niama osobeno ako zaemash po-niska dlajnost. Pri po-visokite dlajnosti ti prechi po-skoro shurobadjanashtinata(chesto elegantno narichana preporachitelstvo s edno telefonno obajdane) otkolkoto akcenta.
Ako naistina iskash da uspeesh v kompania - napalno e vazmojno no tova bukvalno oznachava che triabva da se posvetish samo i samo na tova(napravo zabravi za semeistvo) i razbira se da imash/sazdadesh mnogo vrazki. Raboti se pri ogromen stres koito barzo te izhabiava.
Drugo interesno e che moje da si bez obrazovanie i da natrupash mnogo pari kakto moje i da si s obrazovanie i da kretash s niakakva si rabota. Sashto mnogo godini staj sa po-ceneni ot vsiakakvo obrazovanie. Tuk e mnogo podhodiashto za hora sas zanaiati - montiori i vodoprovodchici kakto se kazva skoro shte dogoniat lekarite po zaplashtane .

"Kaji zachto ne cte ce nacochili kam Europe a gledate Australia?"
---Moje bi svarzvame nalichieto na obshtestven transport v Avstralia s miasto kadeto mojesh da vidish poveche hora nakup i chuvali sme sashto za dosta mesta kadeto da piesh edno kafe koeto tuka go niama.

Fifondrina
Нерегистриран

#124202 - 02.10.2003 05:36 [Re: friend]

Da, absoliutno viarno i da dopalnia mnogo na sledvashtata sedmica sa na rabota...
Decata v Shtatite gi gledat v detski gradini (sreshtu $400 na mesec nagore) koito otdavna kakto vsichko ostanalo sa se prevarnali v dobar biznes - chips za zakuska i pizza za obiad. Nashi poznati v New York plashtat $500 na mesec za gradina no kato kazvam gradina da ne si mislite za onezi prostorni detski gradini ot BG. Stava vapros za etaj ot kashtichka bez dvor i deteto mu kato se vrashtashe ot gradina mu vika: "Tate, iskam da ticham!" i toi kakvo da i otgovori: "Ami, kade da tichash be tate? Niama kade..."
V sashtia smisal vsichko se komersializira do tolkova che se obezlichava choveshkata strana na vsiaka dobra ideia.
Sega se seshtam i za uchilishtata kam carkvite koito naistina davat dobro obrazovanie(za koito moje da si go pozvoli) samo ima edin nedostatak, povecheto ot mladejite se prevrashtat v geiove...

MAGGIE
Нерегистриран

#124206 - 02.10.2003 07:33 [Re: Fifondrina]

Chyvala cam che Amerika ce clavi c tova che docta ce raboti po dalgi chacove imam predvid che vcichko e docta materializirano ne che tyk ne ce raboti az licno imam chyvctvo che camo cpim i rabotim i vce pak vceki den cam v kachti ot rabota ne po kacno ot 4:30 i pak ce oplakvam ne mi octava vreme za mnogo drygi nechta.

Vij za rabota tyk i tezi caitove:
www.seek.com.au
www.mycareer.com.au

MAGGIE
Нерегистриран

#124209 - 02.10.2003 08:08 [Re: MAGGIE]

Camo da dobavia za zaplachtaneto i tyk e na chac ako ci kontractor ako e za poctoianna pozitzia obiknovenno ce govori za godichen doxod, nechto ne ce razbraxme po tozi vaproc po gore

Анонимен
Нерегистриран

Re: Kak e v Italia
    #124329 - 02.10.2003 12:42 [Re: maggie]

Za Maggie
------------------------
Zdravei Maggie,
za bezrabotnite polojenieto e slednoto. Ako si rabotil s trudov dogovor i si si plashtal osigurovkite za pone edna godina imash pravo na pomoshti za 6 mesetza v razmer na 60 % ot predishnata zaplata. Po printzip broiat na mesetzite i razmerat na pomoshtite se izmeniat v zavisimost ot tova kakvo glasuva parlamenta za biudjeta za sledvashtata finansova godina.
Tai kato v Italia mnogo hora rabotiat na cerno, trudno mogat da se urediat da vzimat niakakvi pomoshti. Daje ima slucai na hora deto se vodiat bezrabotni a pak rabotiat na cerno.
Darjavata poostriava firmite da naznacavat bezrabotni (nad 2 godini) - naprimer plashtat po-malko danatzi.
Osven tova za bezrabotni ima i kursove v poveceto slucai bezplatni za profesionalno usavarshenstvane.
Drugo koeto znam e ce ako ne priemesh rabota koiato ti predlaga biuroto za bezrabotitza (kogato ti plashtat pomoshti) te mahat ot tehnite spisatzi i ne ti plashtat povece.
Za da vzimash pomoshti ako si cujdenetz dopalnitelno se iska da imash rabotna viza.
Predi godini beshe po-lesno. V smisal ako firmata te uvolni, mojesh da si tarsish sam rabota i da se zapishesh v spisatzite na bezrabotnite. Ot kakto desnitzata zaedno s edin absoliuten natzionalist sa na vlast, izmeniha zakona za cujdentzite. Spored noviat zakon koito doide s rabotna viza a v posledstvie go uvolniat, si hodi obratno ot kadeto si e doshal....
Posledstviata sa iasni - palno e s nelegalni.
Taka ce sobstvenitzite na firmi sa napravo gospodari.

Niamam predstava kakvo e polojenieto na balgarite tuk. Predpolagam ce ima hora kakto s redovna rabotna viza, taka i dosta nelegalni. Po printzip niama mnogo balgari v Italia, balgarite dokolkoto znam predpocitat Germany, France i t.n.
Polucavaneto da grajdanstvo sashto ne e lesno. Iska se 10 godini legal residence. Da ne govorim ce protzedurata za da polucish grajdanstvo moje da trae tzeli 3 godini.

Nadiavam se da sam otgovorila v obshti linni na vaprosite ti.
Ciao i priaten den.

Vess

Vess_
Нерегистриран

sorry
    #124331 - 02.10.2003 12:43 [Re: Анонимен]

Sorry,
predniat anonimen sam az - Vessy

Vess_
Нерегистриран

Re: Bulgari v Italia
    #124376 - 02.10.2003 14:51 [Re: Vess_]

Ne mojah da se vazdarja da ne vi pratia kato attacment slednoto:
http://www.bulgaria-italia.com/bg/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1114

телма

Регистриран: 28.09.2003
    #124428 - 02.10.2003 16:38 [Re: Vess_]

YAKO! Az sashto shtyah da izpratya sashtiya link:)
Ta za bulgarite v Italia imash absolyutno pravo, truden e jivotat tuk i vsichki predpochitat drugite zapadni darjavi. Tezi kursove za profesionalno usavarshenstvane mnogo pomagat, no i tam se iziskva legalen statut. Men me byaha pratili ot edin takav kurs pri edin egiptyanin, Tour Operator, koito se vazpolzva, che shte bada na staj 3 mesetsa i reshi, che moje i vaobshte da ne mi plashta. Ta i tuk tryabva da si otvaryame ochite. Sega az lichno sam na dogovor, s legalen statut, no povecheto bulgari, koito poznavam sa ili jeneni za italianci ili illegal.
Machno mi stava kato gledam kak inteligentni bulgari, zavarshili arheologia, lepyat plakati po ulicite.

Pozdravi

--------------------
il resto sono bytes...

maggie
Нерегистриран

info
    #124636 - 03.10.2003 01:41 [Re: Vess_]

Thank you guys,

Niama lecno tova e iacno ne cam mnogo cigyrna za France obache kazvat che frantzyzite ca golemi racicti.
Tova e xybavo tyk che Balgarite koito poznavame vcichki rabotiat po cpetzialnocta ci mnogo doychixa nagradixa nad tova koeto imaxa.
Vcichko zavici i ot individa kak e, kakvo raboti kakav ctatyc ima i t.n.

friend

**

Re: info
    #124649 - 03.10.2003 04:30 [Re: maggie]

За расисти не знам да ли са, но определено са националисти.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

friend

**

#124650 - 03.10.2003 04:40 [Re: Fifondrina]

Fifondrina, не мога да се съглася напълно с теб. Аз не знам как е точно в детските тукашни градини, но зависи къде едно семейство живее. Аз познавам жени, които гледат малки деца и те имат добре подредени дворове с люлки. Тези жени имат лиценз или нещо такова, не съм се интересувала много, но знам, че не всеки може да гледа чужди деца, трябва да имат условия за това най-малкото. За частните училища, които са към църквите много силно си се изказала. Имам познати завършили частни средни училища и те не са гейове . За храната си права, ако си забелязала рекламите по ТВ са: храна (тип MCDonals), лекарство и т.н. Инаме защо да няма място за тичане за децата? Въпрос на желание и време бих казала.

--------------------
Winners Are Driven

MAGGIE
Нерегистриран

Detcki gradini
    #124659 - 03.10.2003 06:10 [Re: friend]

Za detzkite gradini i tyk triabva da ce vnimava, az c moiata dachteria imax problemi i nepriatnocti dokato ne popadnacme na chydecna gradina dori tia ne ickache da napycka kogato i doide vreme da xodi na ychilichte.
Razlichni mecta ima po razlichen nachin ca organizirani i triabva da ce proveriavat chtatelno.
Tyk cachto ima jeni koito gledat po kachtite razbira ce triabva da ca odobreni i imat litzenz az lichno vinagi cam bila ckeptichno nactroena kam takiva jeni koito gledat 2/3 detza po goliama vazmojnoct za abuse ima.

Анонимен
Нерегистриран

#126386 - 07.10.2003 03:43 [Re: Fifondrina]

Ako maja vi uchi schetovodstvo, moje da proveri dali negovoto obrazuvanie ste se priznae direktno v Avstraliq profesionalnite organizacii na schetovoditelite:

http://www.icaa.com.au/
http://www.cpaaustralia.com.au/

Obiknoveno povecheto degrees ot chuzbina (osobeno ot nashite strani) ne se priznavat i horata trqbva da izkarat dopqlnitelno "bridging course", koito obiknoveno e 8 predmeta (koito se plastat, ne znam v momenta kolko se plasta na predmet), i trae okolo godina (2 semestqra)
Az lichno poznavam nqkolko bqlgari koito sa accountants (zena mi e accountant no e zavqrshila tuk undergraduate + CPA), mislq che nqma problem sqs akcenta, no v se pak ezika trqbva da se vladee govorimo na po visoka stepen otkolkoto nqkoi drugi profesii zastoto se raboti dosta sqs hora.

Анонимен
Нерегистриран

#134464 - 25.10.2003 16:50 [Re: Vess_]

por

Анонимен
Нерегистриран

#134469 - 25.10.2003 16:53 [Re: Vess_]

Здравей Vess
Как да емигрирам легално в Италия

Анонимен
Нерегистриран

#134884 - 26.10.2003 17:28 [Re: Анонимен]

samo ne tragvai bez da znaesh italianski

Анонимен
Нерегистриран

#135182 - 27.10.2003 10:00 [Re: Fifondrina]

Mda...
Australia - USA
1:0
Mnogo bg-ta weche vivdat che USA ne towa koeto sa ochakvali.
Ili pone ne e raiq ot filmite.
Az syshto minah po tozi pyt. Znam che za wseki e mnogo razlicho i wseki si ima mnenie.
USA ne e dyrvawa , towa e predpriqtie.(business instituciq)
Nedostatycite na USA kakwito gi vidqh sled 7 godini prestoi.
1.MNOGO MNOGO MNOGO rabota. Maniaci na tema rabota.
( abe hora , az imam vena i oshte 2 deca oswen washata kompaniq i sremeva da sme "productive").
To losho nqma w towa da se raboti i da se swirshi rabotata za koqto ti plashtat, ama ako si mislqt che sme veneni za rabotata tezi hora imat opredeleno problemi)
Stresa e neweroqten i chesto wodi do mnogo razvodi.
Ot moite kolegi (45 choweka), samo 4 bqhme veneni. (indiec, italianec,rusnak i az). 5 amerikaneca se oveniha dokato bachkah i 5-ta se razwedoha dokato bachkah w kampanito.
Nenormalna rabota.
2. Detski gradini - towa e nightmare. Okolo 820-1000$ na mesec plashtahme za detska gradina za 2 -te deca. Ami te tam se nauchawat na wsichkata junk food i drugite amerikanski promiwki.
3.Zdrawni usligi - nightmare.nishto che plashtash na mesec mnogo pari, kato ti prawqt uslugi pak plashtash kosmicheski ceni.
4.Uchilishteto e pod wsqkakwa kritika .za towa ne iskam i da goworq. Wse edno che podgotwqt kadri za fast food mestata (koito sa w izobilie).
5.Debela i grozna naciq. Skoro chetoh che wsqko 3-to dete rodeno w USA prez2003, shte e diabetik zaradi zatlystqwane.
( ei dobre che se otyrwah nawreme, shtoto weche imam i 3-to lape)
Towa e mnogo mnogo mnogo golqm problem w USA.
Takiwa ogromni amerikancki gyzowe samo w USA movesh ta widish. Towa e neshto ...abe trqbwa da se widi zada se powqrwa.
6. Neweroqtna smesica na rasi(vylti,cherni, indiici i prochie). Ne sym rasist , no opredeleno mislq che genetikata e interesna nauka i nqma da ostawi towa bez poslqdstwiq.
BTW. Chernite sa mnogo nagli i ne dai bove da ti e manager nqkoq gadna chernilka. No ima i gotini ot tqh 10-15% bih kazal.
7. MNOGO SAMOTNA NACIA. Dobre che ne bqh single kato bqh w USA inache sigurno i 1 mesec ne bih izkaral.

PREDIMSTWA NA USA:
1. Ako si harchesh parite razumno (smart)..movesh da naprawish mnogo $$. Nikyde drugade ne movesh da naprawish tolkowa mnogo.
2. KARAT SKYPI I NOWI KOLI. Na wseki 3 godini gi smenqt.
3. Credit - ako znaesh kak da go izpolzwash prawilno e golqmo ulesnenie. posetih australia, japan, hawaii, brazil i mexico wsichko na credit.
4. Amerikanskiq opit se ceni dosta ( az dave se uchudih) , no towa e pri polivenie che rabotish izwyn USA.

friend

**

#135752 - 28.10.2003 06:46 [Re: Анонимен]

И сега след седемгодишното пребиваване в САЩ, в Австралия ли си? Е, как е там или там където си?

--------------------
Winners Are Driven

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4290

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.079 seconds in which 0.061 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.