ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Цветарство

Страници: 1
Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
За ягодите
    #1235515 - 21.04.2006 19:53

Реших в сандъче да си засадя ягоди на балкона. Искам да ги ползвам за украса. Много съм незапозната със засаждането на каквито и да било растения...... прохождам в областта. Въпроса ми е на каква дълбочина се садят ягодите? Това са семена, а не разсад. Колко близо едно до друго да бъдат и като цяло какъв е принципа на засяване? Също така каква специфичност има в самото им отглеждане, светлина, вредители, поливане, периоди и т.н.?

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
Re: За ягодите
    #1235647 - 21.04.2006 22:17 [Re: Signiorita]

Кво ще правиш от ягодите сладко или за украса?Аз имам на двора някой друг корен ягоди.Иксам да ти кажа, че ягоди не ядем само листна маса правят.

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #1235655 - 21.04.2006 22:28 [Re: Signiorita]

Бях видяла едни каскадни ягоди. Страхотно красиво, ако ги засадиш на балкона!
Някога бях гледала как отглеждат ягоди на балкона във вертикални найлонови торби или съдове с пробити в тях дупки. По този начин можеш да засадиш много корени на една стена.
Или в една голяма бъчва с отвори. Но последното заема повече място.

Signiorita
добро момиче

#1235696 - 21.04.2006 23:21 [Re: Креми]

Аз много обичам ягоди, но с тези едва ли ще преяждам, но наистина ще съм ви благодарна да ми кажете как да ги засадя и отглеждам. Намерила дъм им удобно местенце и мисля, че щи стоят красиво там.

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1238065 - 25.04.2006 11:59 [Re: Signiorita]

Не съм виждал семе за ягоди... От разсад знам как става. Много е лесно. Но от семето най-вероятно ще трябва да си направиш разсад. Като доматите.
Това да не е някаква декоративна разновидност?

П.П. Малко е късничко за разсад. Нашите ягоди вече връзват първите плодчета. Освен това ягодата започва да плододава на втората година...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Signiorita
добро момиче

#1240920 - 27.04.2006 13:53 [Re: Цецо]

Купих си ги от някой от хипермаркетите. Никога не съм се занимавала до сега с градинарство или цветарство. Искам да си украся балкончето. Цецо, ще съм ти благодарна да ми кажеш подробности при отглеждането на ягодите. Кога се засаждат по принцип, колко дълбоко се слагат корените..(надявам се да извадя разсад от тези семенца), кога се поливат, какъв достъп до слънцето им е подходящ? Благодаря ти за информацията, която ми даде до тук.

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1242164 - 28.04.2006 09:45 [Re: Signiorita]

Нямам идея какво точно си купила. Ама като селско чадо (демек, като такъв, на който не му е непозната полската работа) мога да ти кажа за "класическите" ягоди, тези, дето ги берат и ги продават на пазара. Гледаме си от тях.
Та за засаждането - най-добре е да се направи през есента. Така имат време да се вкоренят добре и на пролетта дават плод. Може да се засадят и през пролетта, но тогава дават много малко. Засаждат се до основата на листата, като не им се стараеш много-много. Поливат се обилно и после известно време внимаваш да не изсъхне пръстта. След това не са особено капризни. Ние ги поливаме като стане сух горния слой. Тогава пускам маркуча по браздите - поливат се като царевица. Засаждат се през 10 - 15 сантиметра, на разстояние между редовете около 20 сантиметра (да не тръгнеш да мериш с рулетката ). Ако си ги посяла през есента, на следващата есен вече са пуснали дъщерни растения, които можеш да отделиш за нов разсад. Ако имат място и не им обръщаш много внимание, постепенно се разсаждат сами и става цяла полянка.
При теб нещата са малко по-различни. Виждал съм посяти в различни високи съдове, но май наистина са повече за украса. Баща ми се беше мъчил преди време да прави такива ягодови стълбове, ама май нещо не се получи твърде...
Действай смело, ягодата е плевелно растение и се чувства по-добре ако не прекаляваш с грижите.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5544

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.