ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
jen
почетен член
**

Регистриран: 03.02.2006
GSM в САЩ
    #1252344 - 07.05.2006 22:21

Каква опция трябва да притежава GSM-а,за да има връзка с USA?Доколкото разбрах трябвало да е трибандов,но това нищо не ми говори. въобще какви са условията за поддържане на мобилен тел.в САЩ?А как вървят тел. там като цени?задължително ли се купуват с договор и колко са без договор за частни лица?
Малко се улях с въпросите,но просто информативно питам...
Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Staski
бонбон

Регистриран: 01.04.2006
Re: GSM в САЩ
    #1252398 - 07.05.2006 23:28 [Re: jen]

Трибандов значи че може да работи на три честоти. Мобилните сигнали (връзката между твоя телефон и централата)вървят на определена честота (както радиото върви на определена станция). Ползваните в Европа например честоти са две, а в САЩ се ползва трета. Двубандовите мобифони работят предимно с двете честоти дето важат за Европа. Това значи че не могат да се ползват в САЩ. В този смисъл, ако чуеш за двубандов, значи е за Европа. Ако чуеш за трибандов, значи можеш да го ползваш навсякъде по света, защото може да работи с всички ползвани въобще в момента честоти (които са три).
Ценовата информация ще си я потърсиш в интернета.

Нерегистриран

#1252402 - 07.05.2006 23:33 [Re: jen]

Има 4 големи компании за мобилни телефони: Spint/Nextel,Verizon, T-mobile, Cingular. Первите две ползват стандарт който е различен от GSM и трява да си купиш телефона от самите тях. Последните две ползват стандарт GSM. В самия стандарт има 4 различни диапазона честоти (бандове). Затова и GSM телефоните ги определят като дву, три, четирибандови. В европа се ползва 900мхц. В щатите се ползва 1800мхц. Затова ако внасяш телефон тук трява да е модел който включва американския диапазон. моторола рейзъра например има и 4-те банда и може да си го ползваш насякъде по света където хванеш сигнал. АКо си го купуваш телефона от щатите, нямаш проблеми. Повечето хора си купуват телефона с едногодишен или двугодишен контракт. С контракта обикновенте модели телефони са безплатни а по сложните модели между 50 и 200 долара. Самиа план в зависимост от минутите варира между $40-$100 на месец + данъците които са доста солени, някъде към 20% отгоре.

jen
почетен член
**

#1252410 - 07.05.2006 23:42 [Re: jen]

А как мога да разбера в БГ какъв е GSM-а?В смисъл колко бандов?Какво трябва да пише,защото десега не съм срещала GSM,за който да е обяснено колко бандов е.Може би си има някакво съкращение опцията или...?
А колко е цената на тел. без договор в USA?
Благодаря!

jen
почетен член
**

#1252431 - 08.05.2006 00:10 [Re: jen]

А какво означават-GPRS; EDGE и USB и имат ли общо с това колко бандов е тел?
Благодаря!

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #1252540 - 08.05.2006 08:28 [Re: jen]

GPRS и EDGE са технологии за пренос на данни през GSM мрежата (достъп до Интернет през или чрез мобилен телефон).
USB е куплунг на телефона за връзка към компютър (и все по-масово, за зареждане).

Към питащите по-горе: Освен споменатите 900/1800/1900 честоти, в САЩ се използват още 850 и 950МХц. Не виждам смисъл човек да си носи апарат от Европа, освен ако апарата не струва 1000 лева и си заслужава като такъв. Операторите тук не горят от желание да продават само СИМ карти.

jen
почетен член
**

#1252659 - 08.05.2006 10:25 [Re: Защото така]

Колко струва GSM без договор в USA?

Редактирано от jen (08.05.2006 11:51)

mvp

Регистриран: 01.12.2005
    #1252994 - 08.05.2006 15:01 [Re: jen]

Цитат:

А как мога да разбера в БГ какъв е GSM-а?В смисъл колко бандов?Какво трябва да пише,защото десега не съм срещала GSM,за който да е обяснено колко бандов е.Може би си има някакво съкращение опцията или...?
Благодаря!

Винаги при изброяването на характеристиките на съответния телефон се изписва следното : GSM 900/1800/1900 или просто tri-band (за трибандов).Ако не присъстват и трите числа,то значи,че не става за САЩ.
Доколкото аз знам,1900 е за Америка,защото повечето двубандови в България са 900/1800.
За това дали твоят модел поддържа 1900,можеш да питаш във всеки специализиран магазин или да направиш проверка в интернет или книжката с инструкции,която си получила заедно с телефона.

IvanFL
пристрастен

Регистриран: 04.11.2004
От: Somewhere between Кey West and...
    #1253567 - 08.05.2006 23:12 [Re: jen]

Аз бях одговорил преди но нещо излязох като анонимен. "отключени" GSM телефони без договор почват около стотина долара и после вече нагоре. Погледни ги в амазон:
http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_p...8238&page=1
на старо сигурно са между 20 и 100 долара

--------------------
Управител, Обединени Заводи За Кламери

SecondShoe
undercover elephant

Регистриран: 30.05.2001
    #1256390 - 10.05.2006 18:39 [Re: IvanFL]

В ebay се срещат евтини модели. Миналата година имаше много изгодни Nokia 1100 за по $35 с включени предплатени минути. Предполагам, че и сега има изгодни сделки. Предплатени карти има да се продават, но не се рекламират и не са популярни. С тях минутата е около 35 цента. За телефон с договор трябва да се бръкнете около $300 за депозит ако нямате кредитна история. Ако е само за лятото и за спешни случаи си вземате предплатена българска карта и българския си телефон(ако е трибандов) и сте си готови. Всички оператори в България вече имат роуминг на предплатените си карти, но той трябва да се активира предварително.

--------------------
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.

Редактирано от hopeless (10.05.2006 18:48)

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  MyXa 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2711

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.04 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.