ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Плетива

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Анчо
ентусиастка

Регистриран: 20.12.2004
От: София
Машина
    #1293532 - 08.06.2006 12:43

Някой знае ли дали в България продават машини за плетене в домашни условия ?
В интернет има много такива, но нямам никаква представа дали могат да се намерят такива и тук...
Случайно някой да е срещал нещо такова?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Aли

Регистриран: 21.10.2004
Re: Машина
    #1294337 - 08.06.2006 20:36 [Re: Анчо]

Имам две еднобърдови. Но отдавна не плета с тях
Ти за любителски машини ли питаш?

Анчо
ентусиастка

#1294348 - 08.06.2006 20:46 [Re: Aли]

Какво означава еднобърдови?
Да, питам за машини за домашна употреба - ето като тази например, която препоръчват за вкъщи.

Изглежда много странно обаче и не мога да си представя как се плете с нея

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #1294407 - 08.06.2006 21:47 [Re: Анчо]

Ами аз имам такава - "Сингер", но от 6-7 години не съм я докосвала. Мина ми малко мерака, след като счупих една тръбичка и открих още на втория месец, че нямало резервни части като за моята машина, хем от фирмен магазин си я купих. Въпреки това имаше един период, в който много я експлоатирах. Моята не е автоматик, местиш една джаджа, като тая с дръжката на картинката напред-назад. Машината ми я продадоха в комплект с видеокасета, на която много подробно се виждаше кое как се прави, така че не ми беше трудно да проработя на нея. Един пуловер примерно става за няколко часа с машината, но трябва да нацелиш на колко бримки да плетеш, защото малко разтяга плетката и рискуваш да се получи палатка. Аз си плетях ластиците на ръка и ги прикачах допълнително, защото на машината не ми харесваше как излизат. Хубавото е, че можеш да си правиш всякакви комбинации и шарки, стига да ти се занимава, но е като при гоблените - всеки ред ти си го зареждаш, преди да прекараш отгоре джаджата. Магазинът на "Сингер", от който аз си я взех беше в района на НДК, но го преместиха някъде другаде и сега не го знам къде е. Май и руски продават чат-пат, а и втора употреба сигурно се намират по обяви, знам ли.

--------------------

Анчо
ентусиастка

#1294686 - 09.06.2006 09:11 [Re: Винипух]

Благодаря ти много за подробното обяснение !
Значи наистина става по-бързо с нейна помощ..
А може ли да се правят различни видове плетки - само лице и опъково ли плете или има варианти и за плетене на осморки и други по-сложни преплитания ?
Сега ще трябва да потърся къде е магазина на Сингер в София и дали въобще все още се продават.
Благодаря ти!

gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #1294950 - 09.06.2006 11:34 [Re: Анчо]

продават се такива плетачни машини.Има и такива ,които правят различни плетки.Основното при тях е размера на иглите...т.е. реши за кой файн прежда искаш да е подходяща машината.
За ориентир само ...по високия файн плете с по тънка прежда.12 файн е за много тънка финна прежда например.Китайците естествено са пак факири на изработването на такива машини...не струват и много.Плетенето с тази машина става по бързо но повярвай ми дрехата няма дух...сериозно говоря.
И винаги при нея трябва да съобразяваш размера още повече от колкото при плетенето на ръка...винаги трябва да оставяш дрехата да "почива" т.е. да се отпусне плетката..........мамка му...тия машини са ми враг номер едно но това е тема на друг разговор

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

Анчо
ентусиастка

#1295017 - 09.06.2006 12:07 [Re: gena]

За човек с повече опит - може и да са враг.
На мен ми липсва търпение за изплитането на цяла блуза, с броенето на редовете, отбелязването на свивките и т.н...
Може би просто не съм свикнала

gena
фурия

#1295062 - 09.06.2006 12:39 [Re: Анчо]

ха ,че що мислиш ,че на ръчната плетачна машина не броиш редовете и не отбелязваш свивките?И там има проблеми да ти кажа.Тия машини са пък без инструкции на български и пак става манджа с грозде......
А на мен са ми враг защото повечето фирми/от по няколко норвежки например/ плетат на такива машини и казват ръчно изработено....ми ръчно щото на ръка теглиш бърдото на машината а не да зададеш програмата и да си плете/ само ,че тия автоматичните вече са си машинно плетиво/Върви доказвай разликата на ръчно изработено и ръчно изплетено ...нещо като доказвай ,че нямаш сестра

--------------------

Lyubka

Регистриран: 15.11.2005
От: Пловдив
    #1295190 - 09.06.2006 13:40 [Re: gena]

Аз съм привърженик на ръчното плетиво. Не смятам, че е кой знае клоко трудно да си броиш редовете. Е вярно, че ръчното не става за няколко часа, но какво от това.

--------------------
http://mira69.multiply.com

gena
фурия

#1295251 - 09.06.2006 14:17 [Re: Lyubka]

супер си.Така е.Удоволствието е друго нали?
Абе защо тия редове толкова шашкат плетачаките?Аз не ги следя да ти кажа.Пък и те винаги са ориентировъчни защото всеки плете различно.От време на време просто броя крайните бримки и разбирам колко реда съм изплела

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16669

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.