ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Плетива

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
doragenova
неориентиран

Регистриран: 04.10.2008
Re: плетки на две куки
    #2211850 - 06.10.2008 01:54 [Re: viki.s]

Благодаря. Ще се справя някак си. Въпреки че мен хич ме няма с руския. Все едно иероглифи гледам. Ще трябва да помоля някой да ми ги преведе

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Margi_36
неориентиран

Регистриран: 07.10.2008
    #2214326 - 08.10.2008 09:12 [Re: viki.s]

Някой плел ли е това гащеризанче или подобно в описанието на плетката не е указано как се плете гърба.Дали се плете в кръг.Само пише ,че след 4реда се свиват 3бр за шлиц за закопчаване,после се изплитали 56реда и се започвала платката.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2227141 - 22.10.2008 15:33 [Re: Margi_36]

Има ли схема на гъбките?

Много са хубави. Ако има, моля те, пусни я.Ако искаш - даже и на лични, да не занимаваме хората. Благодаря.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2300492 - 03.02.2009 13:02 [Re: mysteria]

Ще се радвам ако някой ми препоръча вид прежда за този модел
За да пада тежко и да стои гладко мисля че е важен състава на преждата

mysteria
добричка

#2301085 - 04.02.2009 11:56 [Re: mego]

Моделът е изплетен с копринени конци, според мен. Тчно в момента плета с такива, но мисля, че моите са по-тънки. Много бавно се плете с тях. Но, също виждам и че е плетено поне на 4-ти номер куки. Т.е. може да си я впрегнеш двойно преждата.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2301651 - 05.02.2009 12:12 [Re: mysteria]

Аз си представям, че долната част е едно правоъгълно парче, което после е пришито на бастички... и се чудя има ли обръч с такава дължина (1.5м) Не ми се иска да се сглобява предната и задната част, а да се изплете в кръг едва ли не Ще се радвам някой да сподели от опит, защото аз нямам такъв!
ПП А и схема няма на този модел, та си въобразявам разни неща

Kalbiye
членка

Регистриран: 08.08.2007
    #2301676 - 05.02.2009 13:33 [Re: mego]

Ами аз нямам кой знае какъв опит, но да се изкажа все пак.
Доколкото разбрах от описанието на модела преждата е от 50%вълна и 50% акрил, а куките - 5 мм, и предницата е от три части (правоъгълното парче и двете горни части). Предполагам че може да се изплете и в кръг но тази област ми е непозната (макар и интересна).

--------------------
Caminaré sin tí con mi tristeza bebiendo lluvia
Que era tan serena cuando me querías

mysteria
добричка

#2302272 - 06.02.2009 10:03 [Re: Kalbiye]

Не видях описание на модела, нито на преждата, нито на номера на обръча. Кликах, кликах нещо не можах да го открия.

Аз бих изплела първо предницата, като плетките са гладка лицева и гладка опъкова, в местата за вътрешните/ опъковата / бих свивала докато остане само една бримка и после да я "прикача" към другите лицеви. Това за долната част.Също така, може да се изплетат заедно предница и гръб на обръч, ако не искаш да има зашиване и да не броиш редовете,има обръчи 1,50 метра. Малко са по-скъпи от другите.

Редактирано от mysteria (06.02.2009 10:07)

mysteria
добричка

#2302276 - 06.02.2009 10:15 [Re: mego]

Цитат:

което после е пришито на бастички...

Не си играй да пришиваш бастички, ами плети гладка опъкова. Модела започва с ластик и него ли ще плетеш отделно Започни например така : 12 броя гл. лицева, 8бр. гл. опъкова и т.н. като в гл. опъкова всиваш например на всеки 6-ти ред последните и първите 2 бр. не ги изплиташ заедно, а изплиташ първо втората и после прекарваш конеца през първата бримка. ако ползваш схеми за плетене, там е указано като едно квадратче, и стрелка надолу.

Написах по 12 броя бримки, защото виждам, че под гърдите модела завършва в четирите парчета 4 парчета х 12 броя бримки = на 48 бр. бримки, които са абсолютно достатъчни за завършване под гърдите.
Успех и приятно плетене.

--------------------

Редактирано от mysteria (06.02.2009 10:18)

mysteria
добричка

#2302283 - 06.02.2009 10:23 [Re: mego]

За бието под гърдите, бих изплела около 4, или 5 см. ластик и на предните парчета бих свивала след ластика две бримки преди за започни ластика, например плетеш от дясно на ляво / лява предница / гладка лицева, там колкото са ти бримките, свивам две бримки, след това изплитам още две гл. лицеви и тогава ластика за бието на предницата. Например напречен ластик с около 6 бримки. Ако не знаеш какво е напречен ластик, пиши, ще ти обясня. Няма проблеми.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 112964

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.