ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Крепостъ
Национал - монархист
**

Регистриран: 03.06.2005
От: Царство България
Програма за еврейско възраждане на Балканите
    #1308245 - 19.06.2006 22:08

http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=29355

“Юпита с кипа`” ще укрепват юдаизма по американски проект
Българският партньор в нея е организацията “Шалом”

Програма за еврейско възраждане на Балканите е създал Американският еврейски комитет за диаспората (JDC), съобщи "Ню Йорк таймс".
"Основа за еврейското възраждане ще станат еврейски семейства, които раждат еврейчета и ги възпитават в юдейските традиции", обяснява Диего Орнике, живеещият в Париж координатор на комитета, който управлява Балканския проект.
Смесените бракове с неевреи и имиграцията нанесоха тежки поражения на еврейските общности от Дунава до Черно и Егейско море. Днес в Румъния са останали само 15 000 евреи, в Македония те са едва 250, казва той.

Българският партньор на комитета е организацията "Шалом". У нас, по данни на JDC има към 7000 евреи.
Програмата е насочена към младите и влиятелни професионалисти или, както казва един от участниците в нея - "юпитата с кип€".
"Това са хората, които имат енергия и интерес да застанат начело на еврейското възраждане. От младите зависи това да се случи", каза Яир Камайски, един от директорите на програмата. Тя е финансирана от фондацията "Хари и Джанет Уейнбърг", базирана в Оуинг милс (Мериленд).
"Ню Йорк таймс" разказва за едно от събитията в изпълнение на програмата - тридневната среща "гешер" (на иврит "мост") в курортното село Ханиоти в Северна Гърция.:
"Плажният клуб се люлее от танцуващите босоноги посетители, които флиртуват помежду си и не престават да поръчват студени напитки. Добре дошли на срещата за възраждане на еврейската култура на Балканите.
Тя беше смес от пролетно настроение, потапяне в юдейската култура и усилени запознанства.
Музиката, която огласяше хотела, се менеше от рап, изпълняван от 50 сент до израелски народни песни. По време на юдейския шабат над 300 младежи на възраст между 20 и 30 години се подчиниха на юдейския обичай да не използват електричество и машинария, начиная от залез слънце в петък. За много от тях това бе първото преживяване на юдейския шабат.
Но преди това неженените гости се събраха на плажа и изиграха една версия на играта за запознанства. Координаторът Диего Орнике изпълняваше функциите на сватовница. “Надяваме се да запалим искрата сред някои от участниците”, казва той."
По-нататък Орнике разказва, че от доста време еврейските групи на Балканите водят съдебни битки за възстановяване на имоти, принадлежали на жертвите на Холокоста, или конфискувани от правителствата. През май най-висшият съд на България започна слушания по едно от най-големите дела,заведено от една еврейска организация за почти половината от правата за собственост на един от най-известните хотели в София ("Рила"- б.р.). През 1943 г. българското правителство конфискува по-голяма част от собствеността на евреите, включително и едно еврейско училище, разположено на терена, върху който днес се издига хотелът, разказва Орнике.
Има и опасения за антиеврейски сентименти, насаждани от екстремистки групи, пише вестникът. "Да, има стари предразсъдъци и отношение към евреите", казва д-р Алек Оскар, 26 годишен невролог от София, където живеят повечето от 7-те хиляди евреи в България.- "Но ние не искаме да гледаме назад. Търсим нов модел, опитваме се да създадем нова мрежа за евреите на Балканите".
Оскар участва в ръководството на организацията "Шалом", която откри чат форум в интернет и организира бизнес курсове за юноши. Нейни доброволци ръководят програма за подпомагане на циганите, наричани още роми - една от най-силно дискриминираните групи в региона, пише "Ню Йорк Таймс".
'От опит знаем какво е да си преследвано малцинство", казва Оскар.
Юдаизмът присъства на Балканите от древността, но в края на XV век започва засилена имиграция към Балканите на евреи, изгонени от християнска Иберия, разказва "Ню Йорк тайпс". Те се заселват в Османската империя, чиито мюсюлмански управители били по-толерантни. До началото на ХХ век броят на евреите на Балканите надхвърля 2 милиона. Някои градове като Солун стават важни центрове на еврейската култура и търговия. Холокостът изличи цели еврейски общности. Дори в места, които бяха пощадени - например нацисткият съюзник България, която оказа съпротива срещу изпращането на евреите в концентрационни лагери, следвоенната имиграция на евреите в Израел и Съединените щати "пресуши" еврейските общности. Онези, които останаха в съветска орбита, бяха поставени под натиск да се откажат от еврейската си култура и традиции. Днес на балканите живеят около 70 000 евреи. Към тях трябва да приобавим хиляди израелци, които започнаха да идват на полуострова след 1990 г. в търсене на възможности за бизнес.
'Мислим за себе си като за феникс. Ще възкръснем от пепелищата", казва 24-годишната Лела Садикарио от Скопие.

Финансови инжекции в България
JDC оказва силен натиск за реституцията на еврейската собственост в бившия комунистически блок.
За тази цел той подпомага Световната еврейска организация за реституция, на който е съосновател. Комитетът осигуряват средствата, необходими за връщането на еврейската собственост - от проучването и намирането на документи, до адвокатски хонорари и съдебни разноски.
Тъй като върнатата собственост е в много лошо състояние, JDC подпомага финансирането на ремонтите.За тази цел той е създал Стратегически европейски заемен фонд (SELF) , който дава безлихвени заеми на еврейските общности.
В България със средства от SELF е създаден Център на еврейската общност "Бейт Шалом" в реституирана сграда срещу софийската синагога. В сайта на JDC той е определен като "център на еврейското бъдеще" и "важно събитие за еврейското възраждане в Европа".
Три етажа от сградата - бивше еврейско сиропиталище - ще ползва "Бейт Шалом", а другите два ще отдава под наем и така ще се осигурят приходи за общността.
Освен SELF за реконструкцията са помогнали и американската фондация "Хали и Жанет Вайнберг", организацията Световна еврейска помощ, няколко други фондации и частни дарители.
JDC е осигурил средства и за друг проект. С тях складови помещения в реституираната еврейска болница в София са превърнати в кафене, магазин за подаръци и застрахователен офис. Заемът е даден от комитета през 2001 г. Много скоро той започва да се изплаща от наемите. Този заем всъщност е предвестник на SELF,създаден две години по-късно, пише в сайта на американския комитет.

Вече открито заявяват намеренията си. Гнус ме е от цялата тази история.

--------------------
Няма по-страшна Крепостъ отъ този, който брани земята,върху която се е родилъ, и която го храни!
Съ нами Богъ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Крепостъ
Национал - монархист
**

Re: Програма за еврейско възраждане на Балканите
    #1308258 - 19.06.2006 22:13 [Re: Крепостъ]

Ето още информация от другата тема:
"С "Добре дошъл у дома!" еврейската общност в България посрещна президента на Държавата Израел Моше Кацав. Приветствието поднесе Емил Кало, председател на организацията на евреите в България "Шалом", в Синагогата, където президентът Кацав се срещна с еврейската общност."

--------------------
Няма по-страшна Крепостъ отъ този, който брани земята,върху която се е родилъ, и която го храни!
Съ нами Богъ!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308263 - 19.06.2006 22:14 [Re: Крепостъ]

"За незапознатите с историко-политическата ситуация в Света е доста чудна новината за изтегляне на евреите от палестинските територии - ивицата Газа.

Тук ще публикуваме една статия, която ще даде отговор на тези въпроси.

- В малки незабележими каренца в пресата се отбелязва, че в Провадия е създаден инициативен комитет в подкрепа на бизнесмена Майкъл Чорни, в него членували местни интелектуалци. Г-жа Ирена Христова е говорител на този комитет и от нея ще научим какви са целите му.
- Целите му са няколко: 1. Издирване, систематизиране и предоставяне на съответните власти на Република България на данни и документи, доказващи невинността и неправомерното изгонване на г-н Чорни; 2. Преоткриване на такива документи и завеждане на съдебни дела срещу институции и личности, разпространяващи неверни и тенденциозни информации, които клеветят доброто име и авторитета на човека Майкъл Чорни, неколкократно доказвал с делата си съпричастност и голяма любов към България; 3. Да подемем инициатива, която вече е разпространена в обществото на Провадия, за обявяването на г-н Чорни за почетен гражданин на града.
- Какъв интерес могат да имат интелектуалци от Провадия да събират документи, които оневиняват Майкъл Чорни? Защо точно в Провадия?
- Защото в нас попадна книгата на историка Николай Панайотов, според която Провадия е била столица на халколитната протоеврейска държава от 5-о хилядолетие до 3760 г. преди Христа. Тази книга е издадена със съдействието на г-н Чорни и ако това, което е написано в тази книга, е вярно, ще се върне славата на нашия град като най-древен и ще се открият стотици работни места за провадийци.
- Потърсихте ли директна връзка със самия г-н Чорни?
- Нямаме директна връзка с него и нямаме намерение да го търсим. Не искаме пари от него, не го познаваме, не сме го виждали.
- Нали искате да го направите почетен гражданин, значи все пак трябва да го поканите?
- Ще го поканим, след като се осъществи този проект. Една от нашите задачи е тясно сътрудничество с всички организации по света - финансови, научни институции, да превърнем халколитната крепост край града в Мека за всички евреи по света.

Николай Панайотов прави заключенията си единствено на факта, че в Провадия има стари скални гробници от халколита, а в Библията пишело, че евреите погребвали мъртвите си в скални гробници. Ето как се прави историческа политпросвета.

Сега ни става пределно ясно защо създаденият от евреи комунистически строй унищожи и обезлюди българското село - там където се зараждаше и крепеше българщината. Днес вече Свещената Българска земя е освободена от българи, и очаква своите свидни еврейски чада - които били изгонени от лошите траки преди 6000 години.

За останалите една шепа българи, някои вече препоръчват - да се връщат по река Волга.

Ето какво статукво създаде антибългарската теория за тюркския или памерски произход на българите."

Ето и линка към филма на антибългарина Панайотов за "първата протоеврейска държава"-Еврия:

http://www.ziezi.net/evria/evria.avi

--------------------
Съ нами Богъ!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308275 - 19.06.2006 22:18 [Re: Крепостъ]

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=118121

Българските граждани ще пътуват до Израел без визи
11 Юни 2006

Българските граждани ще могат да пътуват до Израел без визи. Отмяната на визовия режим между двете страни става факт след като зам.-министърът на външните работи Феим Чаушев и посланикът на Държавата Израел в София Авраам Шарон подписаха съответната спогодба в неделя в рамките на държавното посещение на израелския президент Моше Кацав в България.

Спогодбата предвижда безвизов режим на пътуване за гражданите на двете страни с обикновени паспорти за срок не по-дълъг от 90 дни в рамките на шест месеца. Ако български или израелски граждани желаят да останат повече от 90 дни или с цел работа или упражняване на друга доходоносна дейност, те ще трябва да се снабдят предварително със съответния вид виза, съгласно законодателството на приемащата страна.

Колко още доказателства трябват?Но да не забравяме,че това е конспиративна теория.

--------------------
Съ нами Богъ!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308291 - 19.06.2006 22:26 [Re: Крепостъ]

А ето я и снимката на новата държава:

Прави ли ви впечатление,че югоизточна България влиза в пределите на Турция?

--------------------
Съ нами Богъ!

Lothian
бракуван

Регистриран: 14.08.2003
От: looking for a sundown town
    #1308324 - 19.06.2006 22:41 [Re: Крепостъ]

абе това си е конспирация ама ако много продължават да настояват пак за имоти и т'ва онва пак ще се пръкне някой луд с една топка да им измисли един нов холокост ама тоя път може и да си свърши работата.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308332 - 19.06.2006 22:45 [Re: Lothian]

В цялата страна масово се изкупуват имоти и земи от евреи.

--------------------
Съ нами Богъ!

Lothian
бракуван

#1308337 - 19.06.2006 22:50 [Re: Крепостъ]

Цитат:

В цялата страна масово се изкупуват имоти и земи от евреи.

т'ва е различно
те и англичаните изкупуват много имоти в БГто.

--------------------
It is easy to take liberty for granted, when you have never had it taken from you. Dick Cheney

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308348 - 19.06.2006 22:53 [Re: Lothian]

Това го пиша не за сравнение,а за още едно доказателство.Всъщност ти сигурен ли си,че тези англичани са наистина англичани?

--------------------
Съ нами Богъ!

Lothian
бракуван

#1308371 - 19.06.2006 23:03 [Re: Крепостъ]

Цитат:

Това го пиша не за сравнение,а за още едно доказателство.Всъщност ти сигурен ли си,че тези англичани са наистина англичани?

хехехе, ти сега гледай да не сложиш една алуминиева шапка като един наш пациент и да си мислиш че извънземните нападат ;-)

--------------------

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308375 - 19.06.2006 23:05 [Re: Lothian]

Аз не вярвам в извънземни.Доста иронично подхождаш към ситуацията.Защо?

--------------------
Съ нами Богъ!

Lothian
бракуван

#1308518 - 20.06.2006 02:04 [Re: Крепостъ]

ами тауъре - ако те слушам ще стана параноик мислещ си че колите дето ме следят са на мосад а не на тайните служби на канада и сащ :-)

--------------------

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308525 - 20.06.2006 02:16 [Re: Lothian]

Не ме слушай.Имаш глава на раменете си.Мисли.

--------------------
Съ нами Богъ!

Вон
подвижен в подвижното

Регистриран: 12.01.2004
От: Sofia
    #1308526 - 20.06.2006 02:19 [Re: Крепостъ]

В Провадия викаш...интелектуалци от Провадия ще инициатират еврейското възраждане! Мисля, че далеч повече трябва да се притесняваш за наличието на сепаратистки движение сред турското население, отколкото от тази глупост.

--------------------
Ако се разглежда със страстно око, действителността става приказна...
Ван Гог

Крепостъ
Национал - монархист
**

Re: Програма за еврейско възраждане на Балканите *DELETED*
    #1308529 - 20.06.2006 02:24 [Re: Вон]

Наличието на сепаратистки движения е видно на картата за Еврия. Там югоизточна България не е включена в пределите на "новата-стара държава".
По повод на това ето една примерна карта на разположението на Американските бази в България:

--------------------
Съ нами Богъ!

Редактирано от Tower-power (20.06.2006 02:28)

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1308530 - 20.06.2006 02:25 [Re: Крепостъ]

--------------------
Съ нами Богъ!

to4ka
крайно весела

Регистриран: 01.04.2006
    #1309038 - 20.06.2006 15:08 [Re: Крепостъ]

Tower, извинявай, не виждам нищо, аз ли не се справям нещо, нали съм новак, би ли го постнал пак?

--------------------
"Всекиго приемай с добро." рави Шамай

Редактирано от to4ka (20.06.2006 15:08)

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309047 - 20.06.2006 15:19 [Re: to4ka] Прикрепен файл (69 тегления)

Ето пак.

--------------------
Съ нами Богъ!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309049 - 20.06.2006 15:20 [Re: Крепостъ]

--------------------
Съ нами Богъ!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309051 - 20.06.2006 15:22 [Re: Крепостъ]

Има известна прилика.

--------------------
Съ нами Богъ!

to4ka
крайно весела

#1309070 - 20.06.2006 15:33 [Re: Крепостъ]

10х. Картата е старичка, ще се обидят черногорците.

Редактирано от to4ka (20.06.2006 15:35)

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309185 - 20.06.2006 16:39 [Re: to4ka]

Какво стана с подписът ти?

--------------------
Съ нами Богъ!

to4ka
крайно весела

#1309290 - 20.06.2006 17:47 [Re: Крепостъ]

Нищо му няма, специално на теб ще подаря и една мъдрост на Раби Акиба: "Мълчанието ни предпазва от скудоумие". Може да си я лепнеш на четката за зъби, ако използваш такава.

--------------------

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309305 - 20.06.2006 18:04 [Re: to4ka]

О,недей така.Не с добро,че твоят бог(666) ще те накаже.

--------------------
Съ нами Богъ!

Против ДПС
гяур
**

Регистриран: 02.03.2006
    #1309823 - 20.06.2006 23:53 [Re: Крепостъ]

Няма да коментирам простотиите на Американския еврейски комитет или на комунистическата сган, оформяща терористичната комуноидна организация "Шалом".
Направи ми впечатление обаче следното изречение:

Цитат:

Ето още информация от другата тема:
"С "Добре дошъл у дома!" еврейската общност в България посрещна президента на Държавата Израел Моше Кацав..."

Много смешно стои това натъртване "Държавата", сложено пред Израел..
То че Израел не е държава, го знаят всички, включително и болните от старческа деменция, ама е тъпо това натъртване. Сякаш някой се опасява да не би читателите да си помислят, че Израел е име на кочина или пък някакъв вид комунистическа партия..
Длъжен съм да уведомя писача на тази "новина", че ние - българските читатели знаем, че Израел все още е държава. Както и знаем, че тази държава е всъщност антидържава, с оглед външната й политика.

Пък жидовете нека си провеждат каквито искат конгресчета. В нашия свят(нееврейския) има свобода на словото, за разлика от липсата на такова в "държавата" Израел...

--------------------
Коритаров помияр ли е?
А Първанов дали е боклук?

ДПС - Движение за Привилегии и Сепариране

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1309867 - 21.06.2006 00:22 [Re: Против ДПС]

Цитат:

Много смешно стои това натъртване "Държавата", сложено пред Израел..

--------------------
Съ нами Богъ!

to4ka
крайно весела

#1310218 - 21.06.2006 10:36 [Re: Против ДПС]

Цитат:

То че Израел не е държава, го знаят всички

Знаете ли защо някои българи се връщат, след като са емигрирали в Израел, момчета? Питайте ги - отговорът е, защото там се работи яко, държавата е организирана, налага се да си плащаш всички данъци и да спазваш законите безпрекословно.Е те затова един кибуц в пустинята прилича на райска градина и Израел не внася плодове и зеленчуци, за разлика от България, на която Господ е дал всичко, но само 30% от земелската продукция, която си купувате, е произведена у нас.

--------------------

to4ka
крайно весела

#1310224 - 21.06.2006 10:40 [Re: Крепостъ]

Цитат:

твоят бог(666)

Да приема ли, че си евангелист и не признаваш Стария завет?

--------------------

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1310418 - 21.06.2006 12:23 [Re: to4ka]

Цитат:

Цитат:

твоят бог(666)

Да приема ли, че си евангелист и не признаваш Стария завет?

Православен християнин съм.А Стария завет е типичната антисемитска книга.Тя няма много общо с хазарите като теб.Днешният юдаизъм(интересно защо се нарича така) е сбор от Талмуда и Кабала.Така че спокойно може да се каже,че се прекланяш на твоят "бог" 666.

--------------------
Съ нами Богъ!

to4ka
крайно весела

#1311313 - 21.06.2006 22:02 [Re: Крепостъ]

Цитат:

Православен християнин съм.

Щом си православен християнин, ще ти цитирам презвитер Стефан, наш съвременник: " Христос ясно ни казва, че различието във вярата не може да бъде причина да не виждаме в различния от нас наш брат и да го обичаме на дело. Нещо повече – това е условието, за да наследим живот вечен: “иди и ти прави също така”.

--------------------

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1311985 - 22.06.2006 13:49 [Re: to4ka]

Да,точно така.Но това важи за нас Християните.Вие талмудистите имате друг закон.

--------------------
Съ нами Богъ!

Цанковист
Крайно десен
**

Регистриран: 13.06.2006
От: България
    #1313118 - 23.06.2006 11:19 [Re: Крепостъ]

Този извратен план е доста стар.Преди години някоя си Вики Тамир, родена през 1937 година в България, издала в САЩ книга, в която "доказвала", че българите нямат право нито на съществуване, нито на държава. После идеята бе подета от клана Ротшилд и неговата марионетка Дьорд Шорош /Джордж Сорос/. Един от Ротшилдите бе разкрил елементи от този план, за което плати с живота си.

--------------------
Да възродим Сговора!

Крепостъ
Национал - монархист
**

#1313157 - 23.06.2006 11:43 [Re: Цанковист]

Това за тази Вики Тамир съм го срещал и на други места.Тя твърди че българите сме най-нетолерантният народ на света.Подобни помиярщини твърдят и от "Отровено общество",когато пишат доносите си до "Големия брат". Такива слухове разпространяват и "Шалом" и "Цион".Навсякъде провокатори,които искат да ни изкарат такива каквито не сме.Жалки помияри.

--------------------
Съ нами Богъ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 1635

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.052 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.