ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Kompir

Регистриран: 02.10.2003
Re: Билети от БГ за дестинация САЩ - БГ
    #1331860 - 07.07.2006 22:59 [Re: Тричко]

И аз това съм се чудела и исках да попитам кокона, като запозната с бизнеса, как точно става.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kokona
слънчевка

Регистриран: 18.02.2005
От: Chicago
    #1331904 - 07.07.2006 23:57 [Re: Тричко]

@ Тричко и Kompir:
Ами по принцип всяка авиокомпания си определя тайм лимит, в който трябва да се закупи билета след резервирането на място. Обикновено е 72 часа, но варира според авиокомпания и конкретна тарифа (например промоционалните, много от които са advance purchase). В БГ това правило беше въведено преди около 2.5 години за някои авиокомпании, но тъй като там са малко хората, които могат да планират месеци напред пътуването си, травел агентите обикновено ребукват резервацията на всеки 3 дни, за да не изгубят клиентите си;-)
За Щатите и защо е така - предполагам защото е оргомен пазар, напълно несравним с БГ и за да управляват дейността си, на авиокомпаниите им трябва информация за запълването на самолетите много по-рано; също е важно, че тук хората планират много преди да летят, което им дава възможност да платят билета си рано; и като казвам огромен пазар - имам предвид не само броя на пътниците, но и броя на полетите на даден превозвач - примерно ако Bulgaria Air лети всеки ден до Париж, то тази линия се менажира по-лесно отколкото линията Чикаго - Финикс на American Airlines, която се обслужва от 4-5 (ако не и повече) полета дневно И всичко това важи не само за Щатите, но и за повечето европейски страни.

kokona
слънчевка

#1331906 - 07.07.2006 23:59 [Re: Тричко]

@ Тричко и Kompir:
Ами по принцип всяка авиокомпания си определя тайм лимит, в който трябва да се закупи билета след резервирането на място. Обикновено е 72 часа, но варира според авиокомпания и конкретна тарифа (например промоционалните, много от които са advance purchase). В БГ това правило беше въведено преди около 2.5 години за някои авиокомпании, но тъй като там са малко хората, които могат да планират месеци напред пътуването си, травел агентите обикновено ребукват резервацията на всеки 3 дни, за да не изгубят клиентите си;-)
За Щатите и защо е така - предполагам защото е оргомен пазар, напълно несравним с БГ и за да управляват дейността си, на авиокомпаниите им трябва информация за запълването на самолетите много по-рано; също е важно, че тук хората планират много преди да летят, което им дава възможност да платят билета си рано; и като казвам огромен пазар - имам предвид не само броя на пътниците, но и броя на полетите на даден превозвач - примерно ако Bulgaria Air лети всеки ден до Париж, то тази линия се менажира по-лесно отколкото линията Чикаго - Финикс на American Airlines, която се обслужва от 4-5 (ако не и повече) полета дневно И всичко това важи не само за Щатите, но и за повечето европейски страни.

Kompir

#1331912 - 08.07.2006 00:05 [Re: kokona]

Ясно значи, била съм горе-долу на прав път. Предполагам, че ако изпуснат да re-book-нат и просто ти правят нова резервация за подобни дати и часове. На мен от това ми беше породено недоволството.

А как става номера да правят резервация на едно име и после да я сменят на друго, защото това от тук не става, а в БГ някои фирми го правят?

kokona
слънчевка

#1331916 - 08.07.2006 00:27 [Re: Kompir]

Тънкият момент е да има места за да се ребукне резервацията, защото ако няма - трябва да се купи билета или да се рискува и да се изчака да се освободят места (което може да не стане), или да се мине на вариант друга авиокомпания.
За смяната на имена - след издаване на билета е невъзможна, преди това - хм - възможно е да се вкара забележка в резервацията за правилно изписване на името (например вместо Natalia - Natalya), но чак да се сменят цели имена - не съм чувала, а и не бих искала да става в моя резервация, защото не се знае дали няма да стане гаф в системата и авиокомпанията да остане неосведомена за тази малка подробност, че тогава може да стане лошо .

Kompir

#1331919 - 08.07.2006 00:34 [Re: kokona]

Мерси много за подробната информация!

kokona
слънчевка

#1331929 - 08.07.2006 00:46 [Re: Kompir]

Моля - за мен беше приятно. Обикновено като кажа нещо на тази тема, винаги се намират хора, които започват да се заяждат с конкретен единичен случай, а аз говоря за правилата по принцип, затова гледам да не се включвам, но днес се радвам на проявеното внимание и интерес Благодаря!

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #1331930 - 08.07.2006 00:49 [Re: kokona]

Не ти приемам аргументите, даже ме учудват. Оценявам, че се опитваш да обясниш, но аргументите ти са направо в обратната посока на твърденията които се опиташ да подкрепиш и на фактите за живота в САЩ.

1) Казваш в САЩ хората си планирали ваканцията по-отрано, а в БГ си променяли плановете в последните дни. Твърдението е невярно, както самата ти знаеш познавайки живота в САЩ. Основна причина да планирам по-отрано е, че трябва да си купя билета. Ако имах тази възможност, и аз щях да си държа резервацията (какво говоря, 3-4 резервации!) с месеци преди да платя, докато реша кога точно да изляза в почивка. В крайна сметка кое е дошло по-рано, кокошката или яйцето?

2) Казваш в САЩ искали авиолиниите по-рано информация за пътниците в самолета. Самолетът е един. Даже и да излиташ билет от България, по "българските" правила.

В САЩ конкуренцията е жестока. Ако можеше да се ребуква на всеки 3 дни и тук щяха да го правят. Каквото може (легално) да направят в полза на клиента щаха да го правят.

Може ли истинското обяснение да бъде, че в България агенциите са по-тарикати и има по-малък контрол върху тях и им се позволява да ребукват през 3 дена? Или американците са по-заспали и не им пука ако ги карат да платят веднага?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1331960 - 08.07.2006 03:15 [Re: Тричко]

Ясно е, че всеки има своя теория по въпроса и съответно собствено мнение, но все ми се струва, че тези, които работят в системата ( всички разбрахме, че в случая kokona работи точно там ) може би поназнайват малко повече от останалите в това отношение и ако искат има какво да споделят
Темата е хубава, има какво да се прочете и научи , така че нека се опитаме да не я превръщаме в поредното бойно поле

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

kokona
слънчевка

#1331972 - 08.07.2006 04:19 [Re: Тричко]

Зададен беше въпрос "защо е така" и аз изложих мнението си, без да го налагам никому. В допълнение само ще поясня:

Цитат:

2) Казваш в САЩ искали авиолиниите по-рано информация за пътниците в самолета. Самолетът е един. Даже и да излиташ билет от България, по "българските" правила.

Казах го в широк смисъл - на информация за броя на пътниците по дестинации, която е необходима за стратегическото планиране на този огромен пазар (защото един човек може да пътува Чикаго-Мюнхен, а друг Чикаго-Мюнхен-Милано и за авиокомпанията е важно да знае запълняемостта на самолетите по отсечки, за да планира например какъв самолет да пусне и т.н).

Цитат:

Ако имах тази възможност, и аз щях да си държа резервацията (какво говоря, 3-4 резервации!) с месеци преди да платя, докато реша кога точно да изляза в почивка.

и
Цитат:

Ако можеше да се ребуква на всеки 3 дни и тук щяха да го правят. Каквото може (легално) да направят в полза на клиента щаха да го правят.

Може ли истинското обяснение да бъде, че в България агенциите са по-тарикати и има по-малък контрол върху тях и им се позволява да ребукват през 3 дена? Или американците са по-заспали и не им пука ако ги карат да платят веднага?

На това ще кажа, че понеже аз имам възможност, пътувайки от USA обикновено имам по 3-4 резервации, които ми се ребукват на 2 седмици и така последния път отложих с 2 месеца купуването на билета. И това е защото има кой да си играе да го прави - не съм казала, че е всеобща практика, а и е трудно осъществима при голям брой клиенти. Ребукването е създаване на нов сегмент в резервацията (или директно правене на нова), когато старият се анулира автоматично след изтичането на тайм лимита -- в това няма нищо нелегално, от което следва да спра коментара дали в БГ агенциите са по-големи тарикати и слабият контрол им позволява да ребукват.

Наистина не искам да споря, просто това е което мисля и виждам в практиката

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4477

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.