ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Kompir

Регистриран: 02.10.2003
Re: Билети от БГ за дестинация САЩ - БГ
    #1332831 - 09.07.2006 02:18 [Re: friend]

Аз пък не го разбрах, че е като услуга за приятели, по-скоро, че така работи целия бизнес в БГ. Което си има и хубава и лоша страна. За мен например е важно освен цената да не е висока, да мога да си избера през кои летища да летя и горе-долу колко да ми е престоя там. При ребукването според мен единственото, което могат да ти гарантират, е че ше летиш (предполагам) и горе-долу цената.
Ако правилно съм разбрала и ребукването наистина е начина на работа на агенциите в БГ, е коректно поне да го казват, защото аз преди си мислех, че като имаш резервация и е сигурно, че ще летиш с тази компания, в това време и през тези летища.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
V_a_n_i_a
започваща да се ориентира

Регистриран: 20.11.2005
От: Gainesville, Florida
    #1332859 - 09.07.2006 06:08 [Re: Kompir]

Закачам се за последния. Не искам да се намесвам в сфера, в която съм само страничен наблюдател, но искам само да споделя личните си впечатления от купуването на билети от БГ. И ние тази година си купихме билети от БГ.Нашите резервации бяха направени седем месеца преди пътуването и агенцията ни се обади около 30 дена преди пътуването, за да ни попита дали да продължава да държи резервациите и изобщо не е ставало въпрос, че полетът може да е друг - по друго време или през други междинни летища. Излиза, че 6 месеца на всеки 3 дни те са 'ребуквали' и то не една, а няколко резервации без дори да са сигурни, че ще купим билетите и са успели да ги запазят в първоначалния вид. Същото се случи преди година и нещо, когато тръгвахме от БГ. Направихме си резервация 4 месеца по-рано и то не една, а няколко с различни авиокомпании и различни дати и то по съвет на самата агенция. Никой не ни се е обаждал да ни пита дали да продължават да държат резервациите. Просто около 20 дни преди пътуването купихме билетите с една от резервациите. При купуването на билетите ни искаха номера на резервацията, т.е. тя е не се е променяла 4 месеца или има начин самата резервация да се ребуква, а номерът и да остава един и същ. Най-вероятно има някакъв автоматичен начин да се прави това 'ребукване' или правилата в БГ са други.

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #1332876 - 09.07.2006 08:21 [Re: friend]

Чудя се какво ще стане ако например Травелосити или някоя друга агенция каже: "направете си резервация при нас, колкто резервации искате и колкото рано искате, и няма нужда да ги плащате до една седмица преди пътуването"

Как мислите, с тази "услига" ще спечелят ли повече клиенти, които да им оправдаят усилието при ребукването (което сигурно може да се автоматизира).

Та идеята ми е, че ребукването не е стандартна практика в САЩ и се чудя защо, при условие, че ребукването е прекрасна възможност да привлечеш клиенти.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #1333111 - 09.07.2006 14:28 [Re: Тричко]

Ех, ама ти сам можеш да си отговориш на този въпрос. Все едно не знаеш, що за клиенти са американците. Я си представи,че стане някакво объркване и не може да се ребукне полета?! Мислиш ли, че травелосити ще изгори с пари, за да е по удобно на клиента?! Или че американеца няма да ги осъди веднага, ако се опитат да му вземат повече пари. Другото, което е опитаи се да си представиш, как цялата БГ лети всеки ден по различни дестинации, защотото в САЩ на ден със сигурност летият толкова. И си представи накрая, че авиокомпаниите не знаят, тези хора кога точно ще летят. С други думи изобщо не е изгодно икономически в такъв голям пазар и за това не се прави

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1333288 - 09.07.2006 17:22 [Re: MyXa]

Цитат:

Другото, което е опитаи се да си представиш, как цялата БГ лети всеки ден по различни дестинации, защотото в САЩ на ден със сигурност летият толкова. И си представи накрая, че авиокомпаниите не знаят, тези хора кога точно ще летят. С други думи изобщо не е изгодно икономически в такъв голям пазар и за това не се прави

Евала !!!
Точно това ми се струва, че се опитва и kokona да обясни, но доста по-детайлно, за да могат всички да разберат за какво иде реч, ти просто си го обобщила

Пропуснах да добавя, че и аз не съм много запонзата с това как действа въпросният механизъм, но пък за сметка на това kokona очевидно е и въз основа на това момичето за отрицателно време ми организра две ваканции, със самолетните му билети и пр, просто защото има представа за какво иде реч, знае къде и как, и на кого да се обади, борави с точната терминология и нещата стават, така че тук вече говоря от личен опит

Радвам се, че темата взе тази насока, защото на хората, на които не са им ясни някои неща ( в това число и аз ) въпросните значително се поизбистриха

Редактирано от Nadin (09.07.2006 19:08)

kokona
слънчевка

Регистриран: 18.02.2005
От: Chicago
    #1333334 - 09.07.2006 18:26 [Re: Тричко]

Оценявам последния ти отговор към мен. Ето още подробности за тайм лимита, защото виждам, че говориш само за 72 часа.
Както споменах и в началото:
* в БГ при покупка от авиокомпанията директно или през агенция - само някои авиокомпании имат такъв от 72 часа, не всички; останалите искат плащане на билета ориентировъчно около 10 дни преди полета (може и по-малко - обикновено пускат съобщение в резервацията)
* в САЩ билетите резервирани онлайн се плащат в момента на резервацията (или до 24 часа, ако има опция on hold). Тук отварям скоба да кажа, че Orbitz, Travelocity, Expedia и всички подобни, имат така наречените booking engines, които напълно автоматично провеждат търсене, резервиране на места и изпращане на мейл с потвърждение и електронен билет. Тоест там няма намеса на агент, който евентуално да ребукне преди издаването на билета. Има customer service, който може да прави по-нанатъшни промени и анулации, но обикновено се прилагат глоби за това. Така че спираме да говорим за ребукване при покупка на билети онлайн.

За купуването на билети в САЩ от травел агенция - аз купувам от агенция, която има сключен договор с консолидатор (консолидатор е голяма агенция, която съществува в условията на огромен пазар и е средното звено във връзката между авиокомпанията и травел агенцията, а може да има и собствени резервационни центрове. Консолидаторът има преференциални цени от авиокомпаниите, защото им гарантира съответен обем резервации. С това понякога му се предоставя и облекчен режим на издаване на билети, който той може да предложи - в случая с моята агения - 2 седмици след направата на резервацията).
Та като си резервирам билет през агенция, пак го правя много по-рано, но ако не съм сигурна за точните дни на отпуската си - правя примерно 4 резервации с различни дати, докато се уточня. Имайки 2 седмици на разположение, аз се обаждам 2 дни преди изтичането има да видя дали има места да ми се ребукнат, така че да си удължа периода за доуточняване на отпуската. Ако има места - ми се ребукват резервациите, ако няма - или трябва да реша конкретните си дати и да платя билета венага, или се отказвам и губя офертата със съответната цена, като минавам на по-висока цена или друг превозвач.
В твоя случай са ти казали, че не могат да гарантират, че ще има места за ребукване - така е - никой не може да знае това, но поне може да се провери (а те може и да са го били направили). Да - има възможност да се провери дали има места за ребукване без да се изгуби досегашната резервация.
Относно практиката за ребукването в БГ и в САЩ - в БГ на всеки ъгъл има агенция и ако имат малко клиенти - могат да си позволят да го правят или пък го правят за по-редовните си такива. В САЩ - много хора купуват онлайн, където ребукването е невъзможно, а при големите агенции има голям брой клиенти и тази практика е много трудно осъществима. А и да - мисля, че хората тук имат готовност да плащат по-рано, което е добре дошло за агенцията.

За финал - така или иначе в САЩ се налага билета да се купи много преди полета (освен ако някой може да си позволи гъвкава отпуска и да чака до последната минута, когато може да се отвори някое място, но е абсолютен късмет). Споделих възможността за ребукване, за да се знае и евентуално да помогне някому при следващата покупка на билет - когато се пита и травел агенцията види, че клиентът знае, шансът да вложи усилия по проверката на места за ребукване ми се струва по-голям.

Тричко
сладък

Регистриран: 03.06.2004
От: USA - New York City
    #1333339 - 09.07.2006 18:31 [Re: kokona]

Благодаря за изчерпателния отговор. Научих много. И като че ли започва да ми става ясно, Муха помогна също

kokona
слънчевка

#1333360 - 09.07.2006 18:51 [Re: V_a_n_i_a]

Мнението ти много ми хареса - мога само да кажа, че явно имате сериозна травел агенция, която с правилните действия успява да ви задържи като клиети. Може авиокомпанията, с която сте пътували да не е имала тайм лимит от 72 часа и да не е налагало ребукване, а пък може и да се е, но със сигурност агенцията е проверявала резервацията ви

Цитат:

При купуването на билетите ни искаха номера на резервацията, т.е. тя е не се е променяла 4 месеца или има начин самата резервация да се ребуква, а номерът и да остава един и същ. Най-вероятно има някакъв автоматичен начин да се прави това 'ребукване' или правилата в БГ са други.

Има начин номерът на резервацията да се запази - да. А ако се е налагало ребукване - то е правено от някой травел агент, не е автоматично.
А за правилата в БГ и в САЩ - тук са по-рестриктивни, просто защото регулацията на пазара изисква повече време.
Както МуХа е казала - все едно всеки ден България да пътува по различни дестинации.
А това, че някои хора имат възможност да купуват билети от БГ за пътуване САЩ-БГ и да се възползват от облекчения тайм лимит, може да се игнорира на общия фон, защото те са единични бройки невлияещи върху общия резултат, с който авиокомпанията борави при управление на дейността си.

kokona
слънчевка

#1333398 - 09.07.2006 19:25 [Re: Тричко]

Моля - много се радвам

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #1333422 - 09.07.2006 19:58 [Re: kokona]

И на мен ми се изясни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4476

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.