ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
V_a_n_i_a
започваща да се ориентира

Регистриран: 20.11.2005
От: Gainesville, Florida
Re: Билети от БГ за дестинация САЩ - БГ
    #1334916 - 10.07.2006 21:35 [Re: kokona]

Благодаря ти много. Сега вече картинката ми се изясни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #1335142 - 11.07.2006 05:47 [Re: kokona]

С уточнението, че нямам желание да подхващам спор (аз нямам време за писане тук в последно време, камо ли за спор), аз не разбрах това:

Цитат:

* в САЩ билетите резервирани онлайн се плащат в момента на резервацията (или до 24 часа, ако има опция on hold). Тук отварям скоба да кажа, че Orbitz, Travelocity, Expedia и всички подобни, имат така наречените booking engines, които напълно автоматично провеждат търсене, резервиране на места и изпращане на мейл с потвърждение и електронен билет. Тоест там няма намеса на агент, който евентуално да ребукне преди издаването на билета... Така че спираме да говорим за ребукване при покупка на билети онлайн.

Разбира се, че може да се ребуква при покупка online. Единственото ограничение е, че не може един и същи потребител да създаде повече от една резервация за един и същи полет, но няма проблем ако пътуват Пенка и Иван примерно, Иван да създаде резервация и малко преди изтичането и Пенка да ребукне резервацията от свое име. Travelocity например се притежава от Sabre и използва тяхната GDS (Global Distribution System) - същата GDS, до която имат достъп и тур. агенции. Аз така си ребуквам резервации открай време и стига да намеря добра оферта online (което е в 100% от случаите за вътрешни полети в САЩ, полети до съседни държави и острови, понякога и до Европа) никога не съм си купувала билет повече от седмица-две преди пътуването. И интересното е, че билетите почти никога не свършват, в смисъл да остават по-скъпите, освен по големите празници - ясно е кой има интерес да поддържа това схващане. Времевият интервал за покупка след направена резервация (от личен опит) може да бъде 24 часа, 72 часа или една седмица - предполагам, че това се определя от ценовата класа на билета, а не от това дали си купуваш билета online или през агент. За мен, а и по принцип тук ползването на интернет за резервации и покупки е много по-разпространено, е много по-лесно и бързо сама да си рибукна резервацията online отколкото да обяснявам на агент какво и защо искам.

Не съм съгласна и с твърдението, че в САЩ хората си купували билета много преди полета. Тук много хора (аз включително) вземат кратки ваканции по една седмица за които не се иска голямо предизвестие (или пък до последния момент не знаят дали нещо в работата няма да възпрепятства пътуването им), да не говорим че често летят някъде само за уикенда или за три дни и затова last minute airfares са толкова разпространени. Също хората, особено тези които са учили поне малко икономика, са наясно, че marginal cost на още един пътник в самолета е 0, съответно превозването на този пътник на каквато и цена на билета по-голяма от 0 е печелившо за авиокомпанията, оттам и наличието на last minute airfares.

Резервирането на билети с месеци предварително специално до България за мен е нещо ненормално - не съм сигурна точно на какво се дължи - може би от една страна, че полетите с крайна и изходна точка България не се управляват много добре и от друга страна, на разпространеното схващане, че ако не се купи билет до България четири месеца предварително, то билетите "ще свършат" и съответно всички се втурват да купуват четири месеца предварително в резултат на което местата се заемат и следващата година психозата настава още по-рано, примерно пет месеца предварително и т.н.

kokona
слънчевка

Регистриран: 18.02.2005
От: Chicago
    #1336029 - 11.07.2006 17:28 [Re: Over and Out]

Хубаво е, че си се включила с информация от личен опит - за мен винаги е интересно. Как точно задържаш плащането като купуваш билети онлайн през Travelocity, за да можеш да ребукваш през това време? И това ограничение за Пенка и Иван значи ли, че винаги трябва да пътуват поне двама, за да е възможно ребукването?
Питам, защото аз лично съм работила в компания, която има booking engine, който взима информацията от Sabre (резервационната система е без значение в случая) и там в момента на правене на резервацията след предоставянето на информацията за кредитната карта - билетът се счита за купен. Сега направих търсене в Travelocity и това са условията, с които трябва да се съглася преди да направя плащането:
"I understand that this fare is non-refundable and carries restrictions as follows:

Once ticket is issued, it may not be reassigned to a different passenger or airline.
Ticket is non-refundable.
Ticket changes may incur penalties and/or increased fares.
This price includes a nonrefundable $5.00 service fee, which may be charged separately to my credit card.

I agree to the rules and restrictions of this fare. "
Натисна ли бутона "Buy now" отдолу, ще последва вкарване детайлите по кредината карта и след финала горните условия ще са в сила. Как отлагаш това, а същевременно не губиш резервацията? Благодаря предварително.

kokona
слънчевка

#1336089 - 11.07.2006 18:00 [Re: Over and Out]

Цитат:

Не съм съгласна и с твърдението, че в САЩ хората си купували билета много преди полета. Тук много хора (аз включително) вземат кратки ваканции по една седмица за които не се иска голямо предизвестие (или пък до последния момент не знаят дали нещо в работата няма да възпрепятства пътуването им), да не говорим че често летят някъде само за уикенда или за три дни и затова last minute airfares са толкова разпространени. Също хората, особено тези които са учили поне малко икономика, са наясно, че marginal cost на още един пътник в самолета е 0, съответно превозването на този пътник на каквато и цена на билета по-голяма от 0 е печелившо за авиокомпанията, оттам и наличието на last minute airfares.

Резервирането на билети с месеци предварително специално до България за мен е нещо ненормално - не съм сигурна точно на какво се дължи - може би от една страна, че полетите с крайна и изходна точка България не се управляват много добре и от друга страна, на разпространеното схващане, че ако не се купи билет до България четири месеца предварително, то билетите "ще свършат" и съответно всички се втурват да купуват четири месеца предварително в резултат на което местата се заемат и следващата година психозата настава още по-рано, примерно пет месеца предварително и т.н.

За разискването на тези въпроси, може би беше добре да въведем предварително уговорката дали става въпрос за висок сезон или не, защото нещата биха били доста различни. Съгласна съм с мнението ти принципно. Ако си ходя в България през март - мога да си купя билет и 2 дни преди тръгването на най-ниската цена, ако си ходя през август - също мога да чакам дни преди полета, но ако не се освободят места в ниска класа, ще трябва да платя доста по-висока цена (по-висока от цената в най-ниската класа, имам предвид). Предполагам затова хората бързат. Въпреки, че напоследък излизат едни по-нелогични промоции и хора, купили си билета много рано се оказва, че плащат по-скъпо, от онези, купили промоцията 2 месеца след тях...но пък дали ще излезе промоция или не също не се знае, така че е много относително.
Същото е и както, ако искам да дойда в Ню Йорк - за всяка седмица има last minute offers, но за Labor Day или Thanksgiving - едва ли ще намеря добра цена, ако чакам до последно -- това имах предвид, казвайки, че хората имат готовност да купят по-рано билет - заради цената. А иначе места се намират винаги - например аз миналата Коледа реших, че искам да съм със семейството си и си купих билет за България 5 дни преди полета, но платих солена тарифа - много по-различна от тази, която бих платила в по-ниска класа 2 месеца предварително, да кажем.
Тъй като ставаше дума за липса на места, по мое подразбиране, говорех за натоварените периоди в годината и намирането на най-добрата цена -- иначе споделям мнението ти. Защото, ако за човек цената е без значение - билет може да си купи и час преди да излети.

Редактирано от kokona (11.07.2006 19:45)

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #1336372 - 11.07.2006 19:51 [Re: kokona]

Moят опит е с American Аirlines и точно затова са ме спечелили за клиент - на техния сайт освен че мога да пробвам различни варианти преди да си резервирам билета, има и опция "on hold" т.е. мога да отложа купуването (нали това е резервацията) за, на мен ми се е случвало при различни пътувания, 24 часа, 72 часа, или седмица. Правейки си резервацията през моя профил, резервирам места за всички, които пътуваме. 1. Амазонка, 2. Иван и т.н. Ако до 72 часа или когато изтича резервацията още не съм сигурна дали и кога ще пътувам, няма да мога да подновя резервацията през своя профил, но Иван ще може през неговия профил да направи нова резервация за двама ни (нали това е рибукването) и да оставим старата да изтече. След което ако пак искам да рибукна, мога да се логна отново като себе си и да подновя резервацията или, ако цената се е променила/няма места, да реша да купя билетите. Точно както ти си го обяснила. На мен не ми се е налагало, но предполагам, че ако пътуваш сам, пак може да се направи същото, ако предварително си създадеш два различни профила. Ако няма опция "on hold" или "buy later" или каквото е там, тогава очевидно няма възможност за резервация съответно няма и какво да се рибуква.

kokona
слънчевка

#1336421 - 11.07.2006 20:11 [Re: Over and Out]

В първите ми мнения по темата, като споменавах опцията "on hold" именно American имах предвид -- аз също заради това много ги харесвам (Travelocity не виждам да имат тази функционалност).

Но после аз говорех за покупката онлайн без тази възможност за задържане - когато в момента на резервация се извършва и плащането, и по този начин няма тайм лимит за клиента (при "buy now")- тогава ребукването не става, защото билетът се счита за издаден.

Благодаря, че отговори - говорим за едно и също нещо, значи - ребукване преди плащане:)

Редактирано от kokona (11.07.2006 20:34)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4476

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.