ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Вертикални щори
    #1345288 - 18.07.2006 16:36 [Re: samata tia]

Цитат:

в действителност не зная, как се почистват вертикални полиестерни щори,

Аз също нямам практически наблюдения. За сега съм само на теоретична основа, но така се почва. А когато имам лични впечатления, ще ги споделя веднага.

Цитат:

Хоризонталните /пластмасови/, два пъти в годината мятам в банята

Нашите са алуминиеви. Но и ние така (жената де ), в банята и с душа за нула бройки светват. А се откачат много лесно, като детски конструктор са. Та не е никакъв проблем.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1345813 - 19.07.2006 01:08 [Re: samata tia]

Цитат:

Хоризонталните /пластмасови/

Може ли снимка, иска ми се да видя пластмасовия материал? Какви са цените им в България?

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1347996 - 20.07.2006 13:10 [Re: friend]

А, аз моето решение сьм го взела френд. Кьщата ми е нова и щорите сьщо като дойде време да ги чистя ще си купя друга кьща пак с нови щори

Всяко нещо има предимства и недостатьци а и хората харесват различни неща.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1351564 - 23.07.2006 00:14 [Re: venturer]

Никога не критикувам вкусовете на хората, даже и много странните.
Поздравления за новата къща и обзавеждане!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #1351631 - 23.07.2006 02:07 [Re: friend]

thank you

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

shori-bg
неориентиран

Регистриран: 12.06.2013
    #3061745 - 12.06.2013 01:05 [Re: femina]

Вертикалните щори са може би едни от най-практичните за употреба в предвид това, че не задържат прах. Относно почистването при текстилните вертикални щори няма никакъв проблем да освободите ресните от прикрепващите елементи и поставите във водна вана с температура на водата до 40 градуса (* консултирайте се с фирмата,от която сте закупили). За щори използващи изкуствени материи можете да използвате по-агресивни препарати, избягвайте температурата да е над 50 градуса в противен случай е възможно да се получи огъване и нарушаване на целостта.

gabriellin
неориентиран

Регистриран: 10.07.2013
    #3071393 - 10.07.2013 23:49 [Re: shori-bg]

Фен съм на тия щори много са удобни!

vencislava
неориентиран

Регистриран: 01.02.2019
От: София
    #3455417 - 06.02.2019 16:34 [Re: femina]

За почистването на вертикалните щори има информация kamax.bg

Цитат:

Варианти за почистване на вертикалните щори
Почистване на ръка с четка или гъба

Що се отнася до лентите на вертикалните щори, най-лесното и бързо почистване се осъществява с помощта на четка с мек косъм или обикновена влажна гъба. Четката се използва, ако натрупаният прах върху лентите е в малко количество. Ако използвате обикновена влажна гъба, тя трябва да бъде не прекалено, а нормално навлажнена.
Почистване с пароструйка

Друг бърз и лесен начин за почистване е използването на пароструйка. Трябва да се почистват внимателно, като се минава всяка лента поотделно, но не със силна, а с нормална струя. Посоката на движение е добре да бъде винаги от горе на долу за по-голяма ефективност.
Пране на ръка

Ако изборът ви за почистване е чрез пране на ръка, непременно трябва да се запознаете добре с процедурата. Първата стъпка се свежда до това да свалите лентите от щипките. След това трябва да отстраните тежестите и свързващото ги въже и да ги навиете на руло. Това руло се накисва във вода, в която е разтворен препарата, при температура 30 градуса за не повече от 30 минути. Препаратът, които използвате, трябва да е несинтетичен. Ако има по-упорити петна и се наложи да търкате щорите, използвайте само и единствено четка с мек косъм, за да не нараните повърхността им. След престоя им във водата се изваждат, изплакват се от препарата и се оставят да изсъхнат. Последната стъпка е да се закачат обратно на релсата за щипките.
Машинно пране

Другият метод, който може да изберете, е машинен начин на пране, като процедурата в началото се повтаря – сваляне на лентите от релсата и щипките. Навиват се на руло, поставят се в памучна торба, като използвате ластик, за да ги придържа. Поставят се в пералнята на 30 градуса, използва се несинтетичен препарат. Използвате една от програмите, като не трябва в никакъв случай да центрофугирате. След това още докато са влажни, ги закачате обратно на релсата към щипките – така ще изсъхнат по-бързо и няма да се намачкат.

Самите текстилни ленти за вертикалните щори минават през специална обработка, като целта е те да не задържат прах и да не абсорбират нежелани миризми. Това, разбира се, не означава, че не трябва да се полагат грижи за тях. Два пъти годишно е напълно достатъчно, за да имате блестящи и стилни щори, които да осигурят елегантност и уют не само в дома, но и в офиса ви.

Редактирано от Nadin (06.02.2019 19:15)

denidimitrova
новак
*

Регистриран: 30.06.2015
    #3457106 - 11.03.2019 15:11 [Re: vencislava]

Много харесвам този тип щори. Много силни и практични са. Имаме от години вертикални щори и мога да кажа, че са изключително лесни за поддръжка. Все пак ви съветвам да изберете щори с добро качество. От години сме с щори от premiumplast.bg и все още са в отлично състояние!

Редактирано от Nadin (22.03.2019 16:12)

kinggod
неориентиран

Регистриран: 18.12.2015
    #3464460 - 09.07.2019 09:43 [Re: denidimitrova]

В офиса сме с щори от Premiumplast, като избрахме класическите алуминиеви щори, защото ни казаха, че те спират шума по-добре. Това е много важно, когато сме на централна улица. Доволни сме.

Редактирано от Nadin (12.07.2019 03:24)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11014

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.