ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Sevvi

Регистриран: 06.05.2005
Повишени левкоцити
    #1348456 - 20.07.2006 17:58

Днес излязоха резултатите от цитонамаската ми, и единственото което пишеше в тях беше повишени левкоцити. Гинеколожката ми предположи че е инфекция от замърсяване. Аз обаче се притеснявам достатъчно информация ли дава една цитонамаска за да се направи такова заключение. Наскоро си правих кръвна картина и урина, и казаха че те са в нормите, но в като се поразрових за информация в интернет и намерих какви ли не болести при които има повишени левкоцити, та се чудя, достатъчни ли са тези изследвания, за да може да се направи достоверно заключение?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Re: Повишени левкоцити
    #1348500 - 20.07.2006 18:21 [Re: Sevvi]

Хахаха

Левкоцити повишени има при всяка втора болест.
Не търси така по интернет. Ще излезе че си болен от всичко възможно.
Повишени левкоцити има за известен период от време след прекаран грип дори. Скоро да си бил болен от грип.
Както и да е, сега нали са в норма, какво те притеснява ?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Sevvi

#1348516 - 20.07.2006 18:30 [Re: Koop]

Не съм почнала да пия още лекарствата които ми предписа лекарката, защото не съм сигурна доколко се задълбочи в моите изследвания въбоще. Та затова питам дали цитонамаската е достатъчно условие да се заключи че причината за повишените левкоцити-втора степен е от замърсяване. И ако е така, защо и приятелят ми трябва да пие лекарства?
Относно грипа, всъщност преди месец имах някакво възпаление, с често уриниране и парене, което лекарката ми така и не изследва но ми предписа Бисептол и се оправи.

Koop
разярен и амбициран
**

#1348800 - 20.07.2006 22:06 [Re: Sevvi]

Извиниявай за предишния ми нсесвързан отговор, много се екзалтирах от факта че търсиш диагноза на базата на повишени левкоцити, и не прочетох внимателно. С цитонамазката се взима броя на левкоцитите само при матката. Но не съм наясно как точно става това.
Ако това с паренето което си имала преди е било някаква уро-генитална инфекция възможно е тези повишени левкоцити да са/са били заради това.
Ако кръвната ти картина показва нормални левкоцити, както предполагам че е случая нямаш особено притеснение.
Другото което искам да ти кажа че не трябва лекарката дори за момент да се съмнява в чистотата на нейната работа. И как така левкоцитите ще са повишени заради самото изследване Аз това не го разбирам . Според мене в крайна сметка не може да е заради цитонамазката. Другото което не ми харесва е че със тези симптоми на уро-генитална инфекция които си имала преди време лекарката ти не е направила по задълбочено изследване, а просто ти е изписала антибиотик, което не е правилно Ами ако са били гъбички . Какво ще излекува антибиотика тогава ? Но очевидно е че не са били гъбички, щом от антибиотика си се почувствала по-добре. Та значи след всичко което ти наговорих, което е малко нескопосано, но се надявам да ме разбираш, аз ако бях на твое място бих си направил (тоест не бих, щото съм мъж, ама ако бях жена) бих направил едно микробиологично изследване на вагинален секрет и на урина за да се види за патогени. Съшо така и бих направил и едно кръвно изследване за хламидия. Не се плаши, шанса да имаш хламидия е малък. Просто за всеки случай. Както се казва профилактично.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Редактирано от dr. Koop (20.07.2006 23:28)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1349245 - 21.07.2006 09:51 [Re: Koop]

Първо - гъбички от нищо не се появяват. За да има първична гъбична инфекция - трябва да има някакъв проблем с имунната система на пациента. Така ли е?
Уро-генитална кандидоза от нищо?
Затова при циститни оплаквания практиката (не само в БГ) е такава - антибиотик, който се излъчва през бъбреците в непроменен вид (в сми - активен) за 24 часа. Можеш да направиш справка. Бисептолът е точно такъв. Ако ще търсим грешно поведение - да отворим друга тема.
Второ - с което принципно не съм съгласна, но за съжаление, така са в момента нещата в Бг-здравеопазването - не може за всяко оплакване да се прави микробиологично изследване, просто GP-тата нямат достатъчно талони. А колко пациенти могат да си позволят да си платят три последователни урокултури? И след това да си купят и антибиотик. А как биха реагирали ако урокултурата излезе негативна? Защото и това е много вероятно, или да излезе сапрофитна флора? И още един проблем в тази насока - а докато излезе урокултурата какво да прави пациента - да чака с проблемите си? Защото всички знаем, че микробиологичното изследване не става за час или два.
И трето (за съжаление) много често тези неща се правят през пръсти (МБ изследвания).
Аз мисля, че лекарката й е постъпила максимално адекватно според ситуацията.
Друг е въпросът какво правят толкова (ако наистина са) много левкоцити в цитонамазката, при условие че няма данни за друга патология.

Koop
разярен и амбициран
**

#1349470 - 21.07.2006 11:32 [Re: Dr.G]

Окей, благодаря за инфото.

Ами възможно е левкоцитите да са остатъчни от предишната патология.
И аз все още продължавам да се възмущавам от едно: "Повишените левкоцити вероятно са от замърсяване при цитонамазката". Не виждам логика в това едно изследване (каквото и да било то) да се отразява на резултата на самото изследване.

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1349601 - 21.07.2006 12:12 [Re: Koop]

Приемам възмущението ти и го споделям. Най-малко обяснението звучи крайно непрофесионално.

Sevvi

#1355115 - 25.07.2006 18:25 [Re: Dr.G]

В краина сметка, ще изчакам новия месец и другата заплата и ще си направя едно микробиологично изследване, ко да се прави, не мога да оставя нещата свършени на половина, дори и само за да се успокоя че нищо ми няма.

Нерегистриран

#1355338 - 25.07.2006 21:22 [Re: Sevvi]

1. Първо неутрофили има винаги в цитонамазката и това не означава че има инфекция. Лечение се прави ако има симптоми.
2. в някои случаи неутрофилите са толкова много че не може да се изследва самите сквамозни клетки. в такива случаи се пише кометар: Не е възможно изледването на цитонамазката поради твърде много неутрофили. Да се повтори след лечение и отзвучаване на симптомите.

3. ако цитонамазката е адекватна за диагноза то тогава наличието на неутрофили няма никакво значение при осътвието на симптоми. Всяко влагалище е инфектирано по принцип.

дрб

Нерегистриран

#1355342 - 25.07.2006 21:26 [Re: Анонимен]

да се коригирам: това за неутрофилите е вярно, същото се отнася и за лимфоцитите дори имат много по-малко значение..

дрб

Koop
разярен и амбициран
**

#1355473 - 25.07.2006 22:41 [Re: Анонимен]

супер експернто мнение... Благодаря.
Имам само два въпроса.
1. Какво точно са неутрофили?
2. След като всяко влагалище е инфектирано, как се определя при микробиологично изследване кое е патоген, кое не е, ако няма симптоматика (всички знаем че може да има асимптоматични или много слабо-симптоматични "лоши" инфекции, пример Хламидия трахоматис, а също така знаем че един микроогранизъм за един човек може да е патоген за друг да не е, не е ли така?).

--------------------

Редактирано от dr. Koop (25.07.2006 23:38)

Нерегистриран

#1356567 - 26.07.2006 16:36 [Re: Koop]

Цитат:

Имам само два въпроса.
бели кръвни клетки участващи в острата фаза на възпалението

2. След като всяко влагалище е инфектирано, как се определя при микробиологично изследване кое е патоген, кое не е, ако няма симптоматика (всички знаем че може да има асимптоматични или много слабо-симптоматични "лоши" инфекции, пример Хламидия трахоматис, а също така знаем че един микроогранизъм за един човек може да е патоген за друг да не е, не е ли така?).

Хламиди

Нерегистриран

#1356588 - 26.07.2006 16:50 [Re: Анонимен]

Хламидия не се наблудава нормално във влагалището. Нормалната вагинална флора съдържа: Лактобацили, фузобактерии, пептострептококи, микоплазма, Превотела организми както и Гарднерела също така Бактероидес и уреаплазма...

как се определя при микробиологично изследване кое е патоген, кое не е, ако няма симптоматика

Отговор на този въпрос е дал Роберт Кох през 1890 така наречените постулати на Кох:

1. трябва да има наличие на заболяване
2. Организма за които се подозира че причинява заболяването трябва да наблъдава винаги във асоциация със това заболяване
3. Организма трябва да бъде изолиран в чиста култура
4. Когато се инокулира здрав гостоприемник със изолирания в чиста култура организъм да се възпроизведат точно същите симптоми на заболяването
5. Същия организъм трябва да бъде във асоциация със заболяването и изолиран отново в чиста култура от ново инфектирания гостоприемник

дрб

Нерегистриран

#1356589 - 26.07.2006 16:51 [Re: Анонимен]

Цитат:

Цитат:

Имам само два въпроса.
бели кръвни клетки участващи в острата фаза на възпалението

Хламиди

Какво точно искаш да кажеш?Не разбрах защо цитираш?

Нерегистриран

#1356745 - 26.07.2006 19:52 [Re: Анонимен]

грешка бе човек...
дрб

Koop
разярен и амбициран
**

#1358614 - 28.07.2006 01:36 [Re: Анонимен]

Цитат:

Хламидия не се наблудава нормално във влагалището. Нормалната вагинална флора съдържа: Лактобацили, фузобактерии, пептострептококи, микоплазма, Превотела организми както и Гарднерела също така Бактероидес и уреаплазма...

как се определя при микробиологично изследване кое е патоген, кое не е, ако няма симптоматика

Отговор на този въпрос е дал Роберт Кох през 1890 така наречените постулати на Кох:

1. трябва да има наличие на заболяване
2. Организма за които се подозира че причинява заболяването трябва да наблъдава винаги във асоциация със това заболяване
3. Организма трябва да бъде изолиран в чиста култура
4. Когато се инокулира здрав гостоприемник със изолирания в чиста култура организъм да се възпроизведат точно същите симптоми на заболяването
5. Същия организъм трябва да бъде във асоциация със заболяването и изолиран отново в чиста култура от ново инфектирания гостоприемник

дрб

Постулатите на Кох наистина звучат логични, но все пак аз ще си позволя да се усъмня (малко) в тях и по скоро само в 4-тия, тъй като всички знаем че разрастването на конкретен микроорганизъм в приемника е възможно да има различна симптоматика при различните хора. Само един от примерите за това е така визираната хламидия трахоматис. Причината за това са генетичните разлики изразяващи функционални такива в имунните състеми на различните индивиди, също и моментно състояние на същите. Възможно ли е да не съм разтълкувал правилно 4-тия постулат или ...?

--------------------

Редактирано от dr. Koop (28.07.2006 01:47)

Нерегистриран

#1359971 - 28.07.2006 20:37 [Re: Koop]

етиологиа --> патогенеза ---> патология --> симптоми

Хламидия --> възпаление --> фоликулярен цервицит --> симптоми

симптоматиката може да една или друга по-изразена или по-малко изразена но патологията и патофизиологията е енда за всички хора..

дрб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16699

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.037 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.