ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Въпрос за Utrogestan и цикъл
    #1355674 - 26.07.2006 01:22

Здравейте въпросът ми е следния.Имам гестагенен дефицит за който ми е изписан Утрогестан 2 пъти на ден от 16 до 25 ден на цикъла.От този месец започвам да го пия и искам да ви попитам колко дни след приема на последното хапче ще дойде мензиса?И как точно действа този препарат?Благодаря предварително

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
Re: Въпрос за Utrogestan и цикъл
    #1356893 - 26.07.2006 22:08 [Re: Анонимен]

а защо от 16 до 25 ден.
утрогестан се почва след ДОКАЗАНА с ултразвуково изследване овулация и не се спира до следващото прокървяване или при наличие на бременност по преценка лекаря.
това е прогестерон (най-общо казано). предписва се при дефицит на съответния хормон във втората фаза на цикъла. безполезен е ако не е имало овулация според мене. освен това мисля че е по-добре да си го слагаш вагинално
а защо ти е изписан изобщо. т.е. какве е крайната цел

Нерегистриран

#1358505 - 27.07.2006 22:43 [Re: kyky]

При хормонални изледвания се оказа нисък прогестерона.Предполагам че е за регулиране на цикъла ми

kyky
искам бебе

#1358868 - 28.07.2006 11:14 [Re: Анонимен]

а другите хормони как ти бяха.
какъв точно е проблема ти с цикъла

Нерегистриран

#1359165 - 28.07.2006 13:29 [Re: kyky]

Цитат:

а другите хормони как ти бяха.
какъв точно е проблема ти с цикъла

Закъсня и тогава отидох на лекар и вече почти година досега през месец изледваме хормоните В едната лаборатория отчетоха и повишен пролактин и пиех и Бромокриптин.В Бодимед пролактина беше нормален и така.Сега само Утрогестана ми е изписан да го пия.Този месец ми закъсня с 20 дена досего никога не е закъснявал толкова максимум 5-6 дни.Това е Ти какво знаеш за Утрогестана и пиеш ли го

AйeзCeдaй
неориентиран

Регистриран: 29.07.2006
    #1360406 - 29.07.2006 13:03 [Re: Анонимен]

Азс ъщо съм пила утрогестан, но поради съвсем друга причина.
Кръвоизлив в 6-7 г. седмица от бременността. Причина - ниско ниво на прогестерона....Естествено под стриктното наблюдение на гинеколог...

kyky
искам бебе

#1361375 - 30.07.2006 13:55 [Re: Анонимен]

бромокриптина не се спира. ако го спреш пролактина обикновено пак се качва и то на доста по-високо ниво от преди. ако се спира се прави под строг и компетентен лекарски контрол доста постепенно. обикновено обаче се оставя на ниска поддържаща доза до настъпване на бременност. освен това парлодела е по-добрия препарат на тази основа. разликата в цените е двойна но въпреки това по-скъпия препарат си заслужава защото е по-пречистен и с доста по-малко странични ефекти. пролактина адски влияе на цикъла и тези ти аномалии са най-вероятно от него.
утрогестана както вече са ти казали се назначава най-вече при проблемна ранна бременност или при съмнения за такава.
аз съм си го слагала вагинално във втората фаза на цикъла по предписание от лекаря ми по същия повод (ако настъпи бременност да има по-голям шанс да се закрепи)
това което си мисля за тебе
1. попаднала си на не достатъчно добър лекар и в резултат на това и лечението ти е неправилно
2. имаш нужда от ендокринолог. и то добър. доста от гинеколозите не разбират от хормони и си назначават хормонално лечение за щяло и нещяло. особено ако при някоя от пациентките е взело че е проработило.
от къде си. ако си от софия горещо препоръчвам д-р катя тодорова. невероятен специалист и човек. ендокринолог е и много ги разбира тия неща с хормоните.

Нерегистриран

#1361780 - 30.07.2006 22:38 [Re: kyky]

Как мога да се свържа с тази докторка.И аз се съмнявам че ендокринолога при който ходих не е много добра.Да ви питам освен това за Утрогестана четох някъде че неправилно дозиран може да предизвика идване на цикъла ненавреме знаете ли нещо по въпроса

kyky
искам бебе

#1364248 - 01.08.2006 18:45 [Re: Анонимен]

0888 40 82 03. като е с пациент или не вдига изобщо или вдига за секунди и казеа да й се обадиш по-късно.
това което знам за утрогестана е че не трябва да се прилага ако няма доказана с уз овулация.
другото което знам е че лекари които назначават лечение без изследвания са престъпници - съди ги ако можеш. аз не мога. но мога да не ги посещавам. и точно това и правя. успех

ROKSI
новак

Регистриран: 24.07.2006
От: София
    #1364414 - 01.08.2006 20:27 [Re: kyky]

ДАЛИ АЛТЕРНАТИВНИТЕ МЕТОДИ / фитохормони / макар и по-бавно действащи СА ПЪК ПО ЩАДЯЩИ И ПО-ДОБРЕ ПОНОСИМИ? мОля ,ако някой има опит да сподели! ЩЕ МУ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА

--------------------
РУ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6575

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.