Форуми » Спорт » Бодибилдинг и Фитнес

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

L-Carnitine
    #1358457 - 27.07.2006 21:50

понякога вдигам високо кръвно мога ли да взимам L-Carnitine? и от коя фирма да си го купя?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
Re: L-Carnitine
    #1366851 - 03.08.2006 15:20 [Re: Анонимен]

Не би трябвало L-карнитинът да влияе зле върху кръвното налягане, той спомага за по-бързо топене на мазнините при спортуване. При хипертония трябва да се внимава в дозирането на натоварванията (обикновено хипертониците имат и сърдечни проблеми), особено в жегите, и да се следи пулса.
Аз съм си взела L-карнитин на "Биогейм". Мисля, че са общо-взето еднакви като качество и действие, независимо на коя фирма са, има само малка разлика в цената. Въпрос на предпочитания. Едно е сигурно обаче - че без тренировки и диета, а само с хапчета, няма никакъв ефект.

Нерегистриран

#1372628 - 07.08.2006 16:56 [Re: Анонимен]

Цитат:

понякога вдигам високо кръвно мога ли да взимам L-Carnitine? и от коя фирма да си го купя?

Първо се консултирай с лекар за високото кръвно.
Възможно е тежките физически натоварвания да са ти напълно противопоказни. Плуване и ходене пеша се изключват, а също така и упражнения с много малки тежести.

Второ. L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Трето. Не влияе на кръвното, но при съчетаване на високи натоварвания и шоково увеличение на изгаряне на мазнини се получава стрес за организма. Този стрес може да даде реакция на много органи. В повечето случаи при непроменен трайно хранителен режим нормалната реакция е организма бързо да възстанови загубеното.

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1373887 - 08.08.2006 14:47 [Re: Анонимен]

Цитат:

L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Би ли пояснил в кои храни се съдържа L-Carnitine, защото аз трябва да свалям кила, ама не ми се тъпче с никакви химии.

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

Нерегистриран

#1374082 - 08.08.2006 18:03 [Re: McClane]

Цитат:

Цитат:

L-Carnitine го има в достатъчно за организма количество в определени храни. Ако не гониш някакви по специални резултати и бързи ефекти не е необходимо да приемаш прахове и таблетки.

Би ли пояснил в кои храни се съдържа L-Carnitine, защото аз трябва да свалям кила, ама не ми се тъпче с никакви химии.

Най-много се съдържа в дивечово месо, телешко, агнешко. По-малко, но достатъчно в свинско и птиче. Има малко и в рибата и млечните продукти.
Това обяснява ефекта от прословутата местна диета. Ядеш основно месо, а отслабваш. Потърси я тази диета в нета. Разбира се приготвяш го варено или на скара. Без да го пържиш. Не го комбинирай с хляб и плодове на едно ядене. Прави интервали от 4-5 часа преди следващо ядене, защото месото се преработва по-бавно от храносмилателната система.
Сутрин до 11 само вода и сокове. Кафето го зарежи. Намали хляба тотално. Е, малко пълнозърнест или само от ръж може, но не и с месо заедно. Увеличи зеленчуците и водата и ходи един час на ден пеша и ще отслабнеш. Не отслабвай повече от 3-4 килограма на месец. Прави го плавно, но сигурно.

Успех

Versus_81
търсеща

Регистриран: 09.08.2006
    #1374685 - 09.08.2006 05:29 [Re: Анонимен]

за кръвното нямам представа ...а иначе много съм доволна и не само аз от Super L-Carnitine GOLD(американски) скъпичък е но е добър течен е и по лесно се усвоява можеш да го намериш по по големите аптеки успех каквото и да избереш

McClane
strenght and honour

#1374737 - 09.08.2006 08:44 [Re: Анонимен]

Цитат:

Най-много се съдържа в дивечово месо, телешко, агнешко. По-малко, но достатъчно в свинско и птиче. Има малко и в рибата и млечните продукти.
Това обяснява ефекта от прословутата местна диета. Ядеш основно месо, а отслабваш. Потърси я тази диета в нета. Разбира се приготвяш го варено или на скара. Без да го пържиш. Не го комбинирай с хляб и плодове на едно ядене. Прави интервали от 4-5 часа преди следващо ядене, защото месото се преработва по-бавно от храносмилателната система.
Сутрин до 11 само вода и сокове. Кафето го зарежи. Намали хляба тотално. Е, малко пълнозърнест или само от ръж може, но не и с месо заедно. Увеличи зеленчуците и водата и ходи един час на ден пеша и ще отслабнеш. Не отслабвай повече от 3-4 килограма на месец. Прави го плавно, но сигурно.

Успех

Благодаря за съветите, аз хляба и безалкохолните съм ги спрял, а кафе и не пия. Ходя да бягам поне 3 пъти в седмицата + малко силови тренировки. А защо да не се отслабва повече от 3-4 килограма на месец? Аз по-принцип знам, че не е хубаво да се свалят по много килограми на веднъж, ама за маса над 90 кили мисля, че няма да е проблем.

--------------------

Нерегистриран

#1375111 - 09.08.2006 13:28 [Re: McClane]

Много е относително това за масата. Разни таблици ръст/тегло/години са ориентир, но ако си в добра кондиция с тези килограми не е нужно да сваляш. Възможно е да нямаш много излишни мазнини при този режим и затова трудно да сваляш.
А защо не е хубаво да се свалят много килограми? Ех, аз пиша по-общо, но ще обясня все пак това което мисля и зная.
След разграждането на мазнините организма търси източници на енергия и посяга на белтъчините. От тях запаси в организма няма. Или поне не такива складове, като депата за мазнини. Ако не се приемат лесно усвояеми белтъчини и при масирано изгаряне на мазнини на първо място отслабва имунната система. След като се отслаби защитната функция на организма вариантите за възможни заболявания са много.
Границата от 3-4! За нормален и здрав организъм е малко вероятно да предизвика отслабване на имунната система при сваляне на тези килограми в рамките на месец. Но тази граница има и психологически характер. Всеки режим с подобна цел се понася леко не само от организма, но и от психиката. Няма стрес. Иначе в главата ти кънти: Гладееееееееен съъъъъъъм .
Психологическата граница е важна и защото при по-бързо и силно отслабване може да се предизвика и Анорексия. Всеки казва, че е силен психически, но нещата са много тънки. Последният аргумент е, че подобни надвишаващи тази граница отслабвания могат и се правят под лекарски контрол. Там вече се предценява индивидуално състояние, необходимост, следят се показатели, засилват се белтъчините и т.н. и т.н. А един средностатистически човек, който иска да отслабне няма как да контролира всичко това.

Аз в момента не мога да се занимавам със спорт поради разни причини, но ходя всеки ден пеша за тонус. За пет месеца си промених радикално храненето, като продължавам да тествам. Не съм имал за цел да отслабвам. Но в резултат, на петия месец съм в норма, свалих общо за периода 15 кг и си подобрих рязко състоянието. Сега гледам, че не мърдам повече надолу, което ме радва. Явно е оптимум.

Хайде чао и успехи!

McClane
strenght and honour

#1375170 - 09.08.2006 14:02 [Re: Анонимен]

Благодаря за съветите. Прав си, че когато си в добра форма, без натрупани много мазнини трудно се сваля, аз имам предимно по корема и точно тях искам да смъкна, иначе никога не бих пил каквито и да е химии. Затова питах за L-carnetine, за да разбера в комбинация с бягане и силови тренировки какъв ще е резултата.

--------------------

Нерегистриран

#1376160 - 10.08.2006 11:18 [Re: McClane]

Резултат гарантирано ще има. L-carnitin под формата на капсули или прах се усвоява много по-бързо от организма. Но именно това ме кара лично мен да имам съображения против. Всеки организъм има определен естествен метаболизъм и когато той функционира нормално не считам, че е нужно да се стимулира допълнително.
Други са нещата при по-професионални занимания с фитнес и билдинг. Там вероятно резултатите оправдават и различен режим на хранене и взимане на добавки.
За долната част на корема съм сигурен, че знаеш всички упражнения. Като цяло съветите се свеждат до натоварване на долната част на големия коремен мускул.
Но обърни внимание на хората с плосък корем в плуването, плажен волейбол и ски. Там има едно значително по обем, но относително слабо сгъване и разгъване на горемия коремен мускул, съчетано със сгъвания и разгъвания по диагонал на същия. По този начин се увличат и натоварват страничните коремни мускули. Разликата между бягането и тези спортове е, че при тях разгъването на мускула е буквално максимално. Просто си представи един волейболист как прикляка за посрещане и се изпъва като струна при блок или атака. Като при атаката често усуква коремния мускул и изпъва страничните коремни мускули по диагонал, чрез извъртане в раменете. Подобни са движенията в плуването и ските. Е, карвинга малко промени нещата, но все пак го има. При бягането имаш най-вече леко въртене в страни на коремния мускул.
Затова пробвай с упражнения натоварващи големия коремен мускул по диагонал. Лява ръка към десен крак и обратно в различни вариации. Аз казах, че не съм специалист, но от личен опит си спомням за напълно стопен корем след 10 дена здраво каране на ски преди години. Това ме кара да мисля, че логиката ми вероятно не е далеч от истината.

Ха със здраве, че се отплеснах.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  SaTyR 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 25692

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.