ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Право

Страници: 1
Еди3
пристрастен

Регистриран: 23.07.2005
От: тук до вечността
Как се завежда дело?
    #1360592 - 29.07.2006 16:56

От известно време ми е влязла една муха в главата и се питам какво ще стане, ако реша да се правя на американец и започна да завеждам дела за щяло и нещяло. Например преди няколко дни един зъболекар едва не ме прати на оня свят (съвсем наистина). Какво ще се случи, ако заведа дело срещу него? Първо, каква е процедурата, т.е. какво трябва да направя аз. Второ, има ли смисъл от това, искам да кажа, развита ли е вече дотолкова нашата съдебна система, че да се надявам на успех. Трето, разноските за адвокат сам ли си ги поема човек. Доколкото знам съдебните разноски се поемат от загубилия, но парите, които трябва да платиш на адвоката сигурно също не са малко. Предполагам, че в края на делото, ако го спечелиш, получаваш някаква сума от отсрещната страна и тя е по-голяма от разноските за адвокат. Прав ли съм?

--------------------
Life down here is just a strange illusion.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
razlika
ентусиаст
**

Регистриран: 21.07.2006
Re: Как се завежда дело?
    #1360818 - 29.07.2006 22:11 [Re: Еди3]

добре,и на мен ми се е искало,но не заради американската мания,а че ми е писвало от тъпотии тук,ама дело се завежда като първо се наема адвокат да те представя,второ,плащаш яко всичко,и ако спечелиш едва тогава може да получиш обезщетение.друго-поемат ти се разноски за дела,при които държавата завежда делото,по твое оплакване,сигнал-например престъпленията от общ характер.
и за да стигнеш до Страсбург минаваш през всички съдилища,ако се наложи.
освен това не мисли че като идеш при адвоката и той веднага е готов,трябва да има наистина сериозно правно основание за да се заведе дело.

razlika
ентусиаст
**

#1360820 - 29.07.2006 22:13 [Re: Еди3]

а за зъболекаря си търси правата,има си здравна каса,лекарски съюз и т.н. или му разклати някой зъб,та да забрави вече да влошава здравето на тези дето го хранят

!НА-КОЙ-МУ-ПУКАМодератор
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
    #1362819 - 31.07.2006 20:31 [Re: Еди3]

предявява се иск.Правилно си се насочилкъм адвокат,но неговото участие- по принцип- не е задължително,всеки може сам да се представлява. И да-ако спечелиш,ответната странаплаща и хонорара на адвоката, обаче- ако заагубиш-и пукнаастотинка нямая да вземеш,ми ще платиш, освен разноските, адвокатското възнаграждение на другата страна!
Държавната такса,доколкото помня, беше 4% от размера на исканата от теб сума

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

razlika
ентусиаст
**

#1362963 - 31.07.2006 22:38 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

абе да ти кажа по-добре да не се представлява сам по съдилища без адвокат,че ще го побъркат някои инстанции и надали ще има резултат,а каква подготовка е нужна,малеее!

mypoints
избухлив комарджия

Регистриран: 21.05.2004
От: Министерство на пропагандата
    #1369140 - 04.08.2006 22:11 [Re: Еди3]

Цитат:

От известно време ми е влязла една муха в главата и се питам какво ще стане, ако реша да се правя на американец и започна да завеждам дела за щяло и нещяло. Например преди няколко дни един зъболекар едва не ме прати на оня свят (съвсем наистина). Какво ще се случи, ако заведа дело срещу него? Първо, каква е процедурата, т.е. какво трябва да направя аз. Второ, има ли смисъл от това, искам да кажа, развита ли е вече дотолкова нашата съдебна система, че да се надявам на успех. Трето, разноските за адвокат сам ли си ги поема човек. Доколкото знам съдебните разноски се поемат от загубилия, но парите, които трябва да платиш на адвоката сигурно също не са малко. Предполагам, че в края на делото, ако го спечелиш, получаваш някаква сума от отсрещната страна и тя е по-голяма от разноските за адвокат. Прав ли съм?

до сега не ми е известно някой да е осъдил лекар в България.

пожелавам ти успех в начинанието.

--------------------
... има много неща в живота, които са полезни и не са задължително приятни.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1414

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.