ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
Robin Hood
неориентиран

Регистриран: 13.08.2006
Отоци по Време на Бременност
    #1380190 - 13.08.2006 16:43

Здравейте!

Както е известно, отоците по време на късната бременност са доста често срещани. (Говоря за отоци без високо кръвно, само за тези, които се смятат за "нормални", но въпреки това могат да създават значителен дискомфорт на бременната.) Имате ли опит с това явление и с какви средства сте се борили с него? Понякога се предписват диуретици в този случай, но те все пак не са особено подходящи по ред причини. Има обаче различни билки, масажи и други средства. Би било интересно да споделите какво знаете по въпроса и как се справяте с този проблем.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
Re: Отоци по Време на Бременност
    #1380719 - 14.08.2006 05:49 [Re: Robin Hood]

Аз се бях надула доста към края на бременността, макар че напълнях само 10 килограма, 4 от които бяха дъщеря ми. Беше ми препоръчано да избягвам кофеин и сол, както и да пия -възожно най-много вода, освен това да си държа краката на високо. Честно казано не знам колко помогнаха тези препоръки, защото пак се бях надула, макар че пък не се знае колко повече шях да се подуя, ако не ги бях спазвала Направи ми впечатление че ми отне около 2 месеца след раждането да ми спаднат отоците от ръцете и да мога да си сложа халката отново, а бях чела че отоците минават за 2-3 седмици.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1380853 - 14.08.2006 10:55 [Re: TramposaBG]

всъщност - няма начин да минат за две седмици- за да се нормализират нивата на хормоните и работата на жлезите е необходимо време
аз с първата си бременост не бях оттекла особено, обаче с втората имах и албумин, а след това и едната страна на тялото ми си остана отекла.. спомням си , че доста се притесних тогава имало е защо- ама кой да знае
кофеина действа диуретично- никога не са ми прапоръчвали да го спирам в интерес на истината, но и аз не злоупотребявам, солта я бях намалила също, интересното е, че бебо беше застанал кофти след седмия месец- на кестерме и ми причиняваше доста силен дискомфорт то тогава започнаха и някой от проблемите/макар сигурно е съвпадение/..
преди да вляза за принудително раждане обаче, гинеколога ми се опита да извърти бебето и макар тогава да не успя- достатъчно го е притеснил- или разместил, че като драпа-драпа - и застана в правилното предлежание таман навреме за да не ме режат та тогава настъпи и значително подобрение в състоянието ми- включително отоците, задухата и т.н. - явно е притискал нещо т.е. освен химичната, си е имало и механична причина - така поне мисля де

ПП за сведение , и на него така му хареса в новото положение, че не искаше да излиза вече и го родих в средата на 10 месец и то не без помощта на системите

Robin Hood
неориентиран

#1381654 - 14.08.2006 19:19 [Re: Си Ди]

Радвам се, че и двете така добре сте се справили.

Да, за отоците има също и механична причина, специално за тези, които са по краката - бременната матка с тежестта си оказва натиск върху големи кръвоносни съдове, които връщат кръвта към сърцето от краката.

До 25% процента от увеличеното тегло от бременността може да се дължи на задържана вода, макар че при всяка жена е различно и на всяка различно й личи. Има и късметлийки, които видимо не подпухват до края на бременността си. Но в средния случай, ако една жена наддаде примерно 12-15кг до края на бременността си, 3-4 от тях ще са вода. Това е много, за сравнение в дните преди един нормален мензис (на здрава жена) се задържа около 1л вода и това пак може да бъде видимо и дискомфортно за жената.

Има някои диуретични билки, които не са противопоказани при бременност, но те са с твърде меко действие и не могат изцяло да се справят с големи отоци. Освен солта, захарта също трябва да се ограничава, тя също спомага за задържане на вода.

Ще се радвам ако споделите още опит и впечатления.

Някаква си там
златна

Регистриран: 21.02.2004
От: морето
    #1383902 - 16.08.2006 08:20 [Re: Robin Hood]

На мене ми се подуваха краката долу в глезените когато работех че бях по цял ден на крак.Сега вече не,само от време на време като повървя повече....нищо не съм взимала за отоците,единствено поставях краката на високо когато се появят.

--------------------
Някой друг ще трябва да плати сметката, ние не сме поръчвали такъв живот!!!

Robin Hood
неориентиран

#1386610 - 17.08.2006 22:25 [Re: Някаква си там]

Това се препоръчва обикновено и облекчава донякъде, особено ако отокът не е много голям.

Редактирано от Robin Hood (17.08.2006 22:59)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13437

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.029 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.