ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Филология

Страници: 1
Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
Волунтаизъм и двузначност
    #138363 - 01.11.2003 15:23

на езика (на езиковия знак), в частност на текста, според Блажений Августин.
Обсъжда ли се някому този въпрос, приложен към виртуалните комуникации или предпочитате да си се занимавате с 36 казус на Грациан?!
Тъй или инак ще се радвам ако някой сподели мнения!
Благодаря!

Поздрави сърдечни!

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Редактирано от Белонога (01.11.2003 15:24)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Methodius_pre_2

Регистриран: 06.09.2003
Бла-бла
    #138645 - 02.11.2003 11:21 [Re: Белонога]

Sixes and sevens disorder battle's control...

Разглеждала ли си звездните карти на древните космографи... Прозирно тях и сведено към майката-земя: великолепието на десетки хиляди мечове проблясва изпод повалени в угарта щитове на воини-хипербореи... Забуленото в мъгли от вечност северно кралство. Болнав повей шепти из лабиринтите на мраморни цитадели... Oh, who can stand!... Въздигането на Атлантида!

За волунта(р)изма и двузначността на езика според Августин- ти ще ми кажеш (би ми било интересно, бих се израдвал). (Аз все пак съм електромонтьор, не филолог. Но форумът не е академична среда, нали?)

За Грациан, 36-ти 'казус' (като го наричаш).- Две положения: (1)аmor fati (средоточващо Ницшевия патос); и: (2)'Човекът е пастир на битието' (обръщането на Хайдегер към милетците). Любопитен факт е, че самият Шопенхауер 'лично се заема с превода му (на Грациан, 'казусите' му- б.м.) на немски'.

Помоему.- Езиковият знак (или знакосъчетание) (не графологично, а протосмислово натоварен за лингвистиката, т.е.: като изобразяващ поне морфема) се съотнася веднъж с останалите знаци от набора (фразеологично, паралелно отнасяне) и втори път- към единно пораждащата всички знаци мистична дълбина (междуметно, в дълбочина, отнасяне), като неин частен резултат. Фразеологичната връзка е механична, елементна (логическа); междуметната- органична, растежно-континуална. (Фонемите са дигитални, членоразделни, физически носители, най-често с графични аналози за логическа трайност, тъждественост- буквени символи.) В този смисъл: цял един текстов отрязък би могъл да бъде разгледан в букет, ретроградно-обезсмислящо, т.е. като междуметие (разпукнал се в транс, при бълнуване, а не указателно и с умисъл съчленен); междуметие- и въпреки това: в окончателния си зърнест вид, при разставянето, да е с безупречно придадена лингвистична стойност. Оттук и доказателството (за пред разума*), че самият, уж витаещ, логос е укоренен в крайна сметка (подобно уханието на розата) в домогващо се към дефиниция (разцъфване) ирационално ядро (воля за власт, за закон).

С най-добри чувства и съзнавайки позицията си на (образователно) подчинен и обязден: Данчо Карабаджаков.

----------------------------

(*)- Що е разумът?- Духът в атараксия. А логосът?- Скелет на разума. В доказателствата разумът се самоуверява относно собствената си анатомия. Но живостта не се изчерпва с механиката на движението; живостта най-напред е живец... (Белонога, наскоро чух един теолог да говори за четири обители на душата: животинска, човешка, ангелска, и сатанинска. Би ли коментирала за мен, ангелчето?- Ти- кънтяща сатанинска обител?)

телма

Регистриран: 28.09.2003
Re: Волунтаизъм и двузначност
    #138788 - 02.11.2003 18:33 [Re: Белонога]

Волунтаизъм??????

--------------------
il resto sono bytes...

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1893

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.