ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Право

Страници: 1
cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
Има ли го това ? В кой закон ?
    #1382623 - 15.08.2006 11:59

Преди няколко дни разбрах , че не е плащан общия ток на входа от няколко месеца .
Дошли онзи ден техници и го "откачили" . До тук ясно .

Но ! "Откачили" и нощната тарифа и сега вече няколко дни "жулим" всички само дневна .

По кой закон Енергото има право да спре нощната тарифа на всички , защото не бил платен платен тока на стълбището ?

Че са виновни моите "скъпи" съседи , дето не са си направили труда да събират ежемесечно пари за общи нужди и да покриват разните сметки , виновни са ! Но на какво правно основание Енергото ще спира нощната тарифа на всички ???

Много съм ядосан по този повод и някой ще го отнесе !!!
Кого и как да съдя ? Съседите от входа , които не са плащали редовно тока на стълбището или Енергото , че ми спира нощната тарифа ?

Вчера приключих с добросъседските отношения . Край на "от мен да мине" ! Свърши окончателно социализЪма за "пенсиите" от входа ! Питам ги аз ЗАЩО , а те само се тюхкат колко е лошо без ноща тарифа , без звънци , без осветление във входа , кото че ли аз трябва да свърша тяхната работа!
Ще гоня до дупка права си , ако ще и да похарча повече пари !
Трябва да има ред ! В конституцията пише , че сме правова държава . Това предполага ред !!!

Помогнете моля ви !

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stargazer
професор

Регистриран: 19.01.2004
От: българската "Ал Джазира"
Re: Има ли го това ? В кой закон ?
    #1385640 - 17.08.2006 10:51 [Re: cherkezs]

адаш без да се обиждаш ама верно си будала. всеки който е влизал в бг съд знае че не сме никва правова държава. всичко се решава под масата и в кабинетите на съдиите и адвокатите.
ако искаш виж в Закона за енергетиката какви права има Енергото и как можеш да ги съдиш. аз ако имам повече време днеска ще погледна и аз

--------------------
Боооожееее, гледам и не вярвам на ушите си!!!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1386007 - 17.08.2006 15:19 [Re: stargazer]

едва ли ще е закон обаче- по-скоро правилник или вътрешен правилник дори

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

#1386871 - 18.08.2006 09:39 [Re: stargazer]

Цитат:

адаш без да се обиждаш ама верно си будала. всеки който е влизал в бг съд знае че не сме никва правова държава. всичко се решава под масата и в кабинетите на съдиите и адвокатите.

Така е , но миналата година се преборих с топлофикация и то без адвокат . (малко ми помогнаха от тук спиващите адвокати)
Както изневиделица (за мен) ми изпратиха съдия изпълнител , така тихомълком си подвиха опашката след като ги осъдих за неправомерни действия срещу моята скомна личност на редовен платец . Нямах време да се занимавам с второ дело за обощетение ...

Тогава прочетох покрай другите кодекси и Закона за енергетиката .

Цитат:

ако искаш виж в Закона за енергетиката какви права има Енергото и как можеш да ги съдиш. аз ако имам повече време днеска ще погледна и аз

И какво видя ?

Това , че съседа ми не е платил , не означава , че трябва мен да санкционират .
Може да е някакво вътрешно разпореждане , но от всякъде противоречи на закона .(за енергетиката , за вземанията и зълженията , за етажната собственност ...) Никъде не срещнах такова чудо .

ТРЯБВА ДА СЕ БИЯТ МОНОПОЛИСТИТЕ !!!

П.П.

Докато всички разсъждаваме така :

Цитат:

всеки който е влизал в бг съд знае че не сме никва правова държава.

няма да станем правова държава .

Знаеш за проблема с циганския дълг към енергото . От доста време са на режим на тока . Но покрай тях спират и тока на редовни платци .(просто са в квартала и покрай комшиите си и те бяха на режим)
Познай какво стана , когато те се обърнаха към съда !

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1387902 - 18.08.2006 22:03 [Re: cherkezs]

cherkezs, не се нервирай

Може просто по погрешка да са прекъснали кабела към тарифния превключвател - ако електромерите не са с вграден. Обади се в районното Електроразпределение - да си направят проверка

stargazer
професор

Регистриран: 19.01.2004
От: българската "Ал Джазира"
    #1388629 - 19.08.2006 12:08 [Re: cherkezs]

брат, всеки ден съм в съда по неколко часа , толко съм наясно как стават работите че нема накъде

дано успееш да ги пребориш мамицата им монополистка . аз не пропускам шанс да ги насера. тва е моят начин да си им го връщам. е, после малко риват ама на кой му пука

--------------------
Боооожееее, гледам и не вярвам на ушите си!!!

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

#1390931 - 21.08.2006 12:48 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Може просто по погрешка да са прекъснали кабела към тарифния превключвател

Не е по погрешка . Съвсем целенасочено . Обяснили са "пенсиите" от входа , че докато не се плати тока на стълбището , спират не само него , но и нощната тарифа на всички .

Цитат:

cherkezs, не се нервирай

Аз съм спокоен ! Не се нервирам . Просто ми писна от овчедушието на масата .
Много хора казват , че нямало закони в Бг. Да , нама нормални закони , но и съществуващите вършат работа , ако се прилагат .
Не може да стоим и да се вайкаме , когато ни погазват правата (колкото и малки да са)

П.П.
На следващото преброяване ще се пиша циганин и ще сменя всичките си документи , къдото се упоменава етническа принадлежност .
Като не мога да бъда негър в щата Алабама - ще стана циганин от гетото Столипиново !!!

--------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1390944 - 21.08.2006 12:57 [Re: cherkezs]

Това ми мяза на изнудване малко - явно си търсят тъп и смотан начин за събиране на вземанията.

Иначе законово - НИКЪДЕ няма нормативна уредба, която да позволява подобни действия на електроразпределителното дружество - дейността им се контролира от Закона за енергетиката, Наредбата за присъединяване на потребители към преносната и разпределителната мрежи и Общите условия на съответното дружество. Последните ги поуеднаквиха за цяла България мисля.

Моят съвет е: Действайте си - тормозете ги на място, накарайте ги да си свършат работата, защото просто НЯМАТ ПРАВО да действат с рекети за събиране на вземания.

В същото време пиши едно изчистено и пригледно писмо на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране: гр.София, бул.Княз Дондуков 8-10. Тя е контролиращия орган на дейността на дружествата. Обяснявате ситуацията - и искате компенсации.

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

#1390947 - 21.08.2006 12:59 [Re: stargazer]

Цитат:

дано успееш да ги пребориш мамицата им монополистка

За 3 години се нагледах на толкова мизерии, които хората просто ПРИЕМАТ - защото мислят, че нямат избор. А и на никой не му се занимава да се бори - дори и да е прав.

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

#1392612 - 22.08.2006 15:44 [Re: MyPa TpuO]

На един приятел от входа му се роди унука (стана един млад дядо и баща му натирил бабичката да плати общия ток , че било неудобно да посреща праунука така Гачи ша съ сети бебока , че стълбищете и мазетата са без ток и няма нощна тарифа... То и без туй няма да живее тук ...
Сега се мъчи хайвана да събере сумата от съседите.
Карах му се - не можа ли да изчака няколко дни, да завъртя колелото... Знаеше с какво съм се заел , нооо ... "пенсия" ! (Сигурно и ние ще станем такива откачалки като остареем)

Сега и да пиша до комисията - няма да мога да докажа какво са сътворили от събирателното дружество

Ееех , как ме сърбяха ръцете ...

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1259

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.