ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Право

Страници: 1
мишонестия
неориентиран

Регистриран: 12.07.2006
Междучиталище съюз, сдружение ?! Възможно ли е ?
    #1387413 - 18.08.2006 15:46

Здравейте,

Хрумна ми една идея, но незнам какъв е шанса за осъществяването ми. Бих искал да се консултирам с някого..
Членувам в така наречена "брейк-формация" към едно народно читалище и се чудех дали може, в същност съм сигурен, че е възможно, но незнам как трябва да се процедира...

Идеята ми е следната : туй като има и други брейк-групи в България, които по някакъв начин са свързани с читалищна дейност, примерно ползват тяхна база за тренировки или са дори под тяхно ръководство, ще е хубаво ако можем да направим някакъв законен съюз..
От сорта на сдружение, но незнам дали това е правилния наименование дори, под което ще бъдем. Някакво правно обединение, което ще ни дава някакви привилегии (пр.по-лесно сабиране на средства за състезания, покриване на пътни разходи, организиране общински и областни, републикански състзания) ...

Дано да съм се изразил правилно и се надявам да се намерят отзитчиви хора, които са запознати с тези работи. Или поне насочете ме къде да питам? Към кого да се обърна.. Като за начало мога да внеса тази идея в форума на българските читалища, но ще ми трябва да е добре и точно формулирана, а не като в сегашния й вариант - общи приказки.

Благодаря ви предварително,
поздрави Мишо

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Staski
бонбон

Регистриран: 01.04.2006
Re: Междучиталище съюз, сдружение ?! Възможно ли е ?
    #1394933 - 23.08.2006 23:59 [Re: мишонестия]

Мишонест, не става ясно какво сдружение търсиш - между няколко брейк формации, или между брейк формация и читалище. Първото е възможно, второто не.
Безплатна правна информация можеш да получиш в местната ти община, юристите имат приемен час за граждани с безплатни съвети.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 869

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.