ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
iconomistca

Регистриран: 28.08.2006
Латекс или бои на варова основа?
    #1400118 - 28.08.2006 12:37

Здравейте. Казвам се Силвия. Трябват ми няколко мнения.
До 1-2 седмици ще боядисваме стените на стаите вкъщи.
Разбрах, че латекса "запечатва" стената и тя "не може да диша".
Чух за бои на варова основа.
Моля за мение кое е по-добро, предимства и недостатъщи на двете технологии и съответно цени.
Става дума за Варна - може да ми споменете и някой друг евтин, но хубав! магазин, откъдето да купим.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

Re: Латекс или бои на варова основа?
    #1400435 - 28.08.2006 16:35 [Re: iconomistca]

Диша си стената и при латекса.
Аз съм се отказал категорично от т.н. водно-дисперсни боички (водни боички). Митовете за тяхната покривност и супер икономичност са меко казано силно преувеличени. Последната широко рекламирана боя именувана "латекс", която си закупих преди години под бесните клетви на продавача, че е връо, я изхвърлих с кеф. Достатъчно ми беше да нашляпам половин квадрат за да се озаря и получа просветление, че едно триумфално изхвърляне на боята ще ме изпълни с възторг, който при боядисването категорично ще липсва.

За качествено и ефективно боядисване спазвам следните три основни правила:

Правило номер 1:
Никога не купувам българска боя. Независимо от това какво пише на кутията и коя я произвежда.

Правило номер 2:
Оцветяване само на машина с оцветители от каталог.

Правило номер 3:
Колкото по-скъп латекс - толкова по! По-качествено и по-евтино излиза.

Ако си нервен при боядисване и не получаваш желаното качество - прочети отново правило номер 1.

Ако имам сайвант, навес, обор, барака, ограда или въшни стени, по които да се тренира тенис, да се хвърлят пиратки или да се изографисва с графити, то бих ги набризгал с водно-дисперсни боички (водни боички).

Иначе твърдю ние

Удожник бояджия - Геле Латексо от Горно Латексово

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1400536 - 28.08.2006 17:30 [Re: Анонимен]

Абсолютно подкрепям правила номер 1, 2 и 3
До сега правехме разни импровизации при оцветяване на латекса и се получаваха едни цветове - -ум да ти зайде Последният път вместо бледо оранжево, стана розово
Тая година си купихме по каталог/на Sikkens/ и съм страшно доволна и от цвета и от качеството на боята.
Още едно потвърждение на правилото, че евтиното излиза скъпо.

--------------------
Ние сме ора естете.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #1400584 - 28.08.2006 17:55 [Re: Пипи^]

миналата година като си боядисвах стаята и много държах да е червена, ама ярко...и отидох в един магазин, където ми обясниха,че за да се получи исканият от мен цвят, то латекса трябва да е прозрачен и тогава като прибавиш оцветителят става красота. Обаче, безцветен латекс на пазара няма, или поне аз не съм виждала и се принудих да дам близо 70 лв за малка кофичка с червен латекс Бенетон,което ми излезе пак по-евтино,отколкото да ми го бяха смесили с машина. Сега в кухнята пак ще трябва да се боядисва, но талкова пари за латекс няма да дам. Взимам си един бял, взимам и един оцветител и ..квото сабя покаже.

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1400607 - 28.08.2006 18:06 [Re: ГолЕмо Диване]

на мен колегата по рисуване ми обясни, че + оранжевия оцветител е трябвало да сложа и малко черно, ама късно... вече си бях оцветила кухнята в розово
така че ако имаш познат художник, консултирай се с него, те ги разбират тия неща

--------------------
Ние сме ора естете.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1400642 - 28.08.2006 18:24 [Re: Пипи^]

избрала съм си цвят,при който няма опасност от такива "инфекции"

--------------------

Нерегистриран

#1400734 - 28.08.2006 19:34 [Re: iconomistca]

Няма да успея да съм така колоритен и словоизящен, както колегата с правилата мен, затова ще опитам по-лаконично:

Има и 'дишащи' латекси. Ала ментетата сред тях преобладават под формата на опаковки с винервайс, разтворен с вода, а в някои от тях и тук-таме вар, разни пластификатори и какво ли не. По-сполучливите, все таки, 'дишат', но не така дълбоко ;о)), както би следвало да се очаква от тях, иначе не биха били латекси. ;о))
Има и латексови(стирол-акрилни) бои със съдържание на вар до 0.3%, както има и водоразтворими(акрилни и не-полимерни) бои със съдържание на вар над 0.5%.
Против съм боите на варова основа(дори не-ментетата), като имам няколко съображения за това, едното е, че имат недобра механична устойчивост(да кажем, че се излющват), а другото е, че изискват правилна(да кажем по-трудоемка) подготовка на повърхностите, на които ще се нанасят, като има значение качеството на изпълнение. Има и още, но ще навлезна в терминология. ;о))
По-удачният вариант, ако не се направи избор за боядисване с латекс, а непременно се предпочита постно боядисване, като алтернатива на боята на варова основа, е една добре изработена варова шпакловка(скъпа е и иска добър майстор) върху мазилката(в краен случай може и гипсова шпакловка) и боядисване на стената с консистенция, приготвена от винервайс/оцветител/лепило за тапети и нанесена с пулверизаторна машина(пръскачка, такава за постно боядисване, дават ги под наем, а не с валяк), вместо боята на варова основа. После, след като изсъхне, могат да се направят шарки с валяк за декорация.
Друг вариант, доста по-добър от постното боядисване е лепенето на тапети. Тогава шпакловката е редно да е на гипсова или циментова и в никакъв случай не на варова основа.

Кое да бъде?
Има значение стените, които се приготвяте да боядисвате на 'гола' мазилка(със/без шпакловка) ли са в момента или има някаква боя върху тях(постна, блажна или латекс) или просто са с тапети/ламперия и т.н. Както има значение помещението, в което са с какво предназначение ще се използва.

Във всички случаи добре е стените да дишат.
А ако са с 'дишащ' латекс, то той да е вносен и без съдържание на вар.

За Варна не мога да назова магазин, защото не живея там и нямам поглед по този въпрос. ;о))

.: Тревопасен :.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1400772 - 28.08.2006 20:45 [Re: Анонимен]

аз лично нищо не разбрах

--------------------

Нерегистриран

#1400857 - 28.08.2006 21:55 [Re: ГолЕмо Диване]

Тогава ще го напиша така:
понятието 'дишащ латекс' има по-силен търговски, отколкото ефективен смисъл, т.е. колкото повече добавки има в него с цел подобряване на паропропускливостта му, толкова повече се намаляват другите му свойства - тези да бъде латекс. ;о))

iconomistca

Латекс или бои на варова основа?
    #1402851 - 30.08.2006 13:51 [Re: iconomistca]

А какво ще кажете за фасагена? И всъщност не ми стана ясно дали сте ЗА или ПРОТИВ боите на варова основа...

Нерегистриран

Re: латекс или бои на варова основа?
    #1403645 - 30.08.2006 21:45 [Re: iconomistca]

Фасаген за вътрешно помещение - НЕ! Има съставки в него, които не са благоприятни за здравето.
Латекс със съдържание на вар - НЕ! Това са две изключващи се понятия, а за да не е така към боите се прибавят добавки, които в крайна сметка влошават качествата на латекса, но създават добър търговски ефект.
Латекс, който 'диша' - УСЛОВНО ДА, макар, че както вече написах колкото повече 'диша' латекса, заради сложени добавки в него при производството му, толкова по- боята не е латекс. Тук избора би бил в полза на вносните марки. Уви, нашето родно преизводство не е така добро.
Варова боя - НЕ, ако е за апартамент и ДА, ако е за гараж или стара къща извън града. Може да размените "да"-то и "не"-то, но САМО ако има необходимост от това - във Вашия случай не мисля, че е така.

iconomistca

#1403714 - 30.08.2006 22:30 [Re: Анонимен]

В крайна сметка след 2-3 дни ще боядисвам, а още незнам с какво. Всеки ми казва различно - незнам какво да правя. Може ли някой да ми каже какви са НЕГОВИТЕ предпочитания, а НЕ какво НЕ предпочита. Може би така ще се ориентирам по-лесно...

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #1405042 - 31.08.2006 16:41 [Re: iconomistca]

Е, щом държиш на лични предпочитания, ето моите : вкъщи сме боядисали с латекс, оцветен на машина и съм много доволна. Беше някаква гръцка марка, но не мога да си спомня името. Преди това бяхме с някакъв чешки, на варова основа, който ни беше препоръчан като много екологичен, дишащ и т.н. Много лош избор! Когато се опитах да го измия, тий просто ... се отми . Ами да, защото е варов, варта се отмива с вода. Късничко разбрах, че съм сбъркала, затова на следващата година - ново боядисване, със споменатия гръцки латекс. Имам две деца, лепят си пръстчетата навсякъде, просто не мога да не мия стените. С "истинския" латекс проблеми няма - мия го с разтвор на "Доместос" или "Аче" и всички петънца веднага изчезват. А цветовете не мърдат. Та така... Иначе таваните ги боядисваме с т.нар. "варов" латекс (който, както ти обясниха, всъщност не е латекс). Така рече майсторът. А аргумента с дишането някак не мога да го приема. Като гледах какво представлява шпакловъчната смес и колко е плътна, съмнявам се през нея стените да дишат... Ама кой знае .
Пък за фасаген не си и помисляй - той си е именно за фасади. За да е устойчив на атмосферните влияния, в състава му са включени изключително вредни вещества, които навън не се усещат, но в малкото кубически метри въздух вкъщи могат да достигнат опасна концентрация.
Успех с ремонта, да се радваш на красив и уютен дом!

iconomistca

#1405077 - 31.08.2006 16:59 [Re: Юнона]

Юнона, чудесна си. Много ти благодаря. Трудно ще се преборя със свекъра си да боядисам с латекс (къщата е негова, правил я е преди 30 години и сега не иска да се променя каквото и да е по нея или някое друго мнение да бъде зачетено), но ще го направя. Все пак досега постигнах всичките си желания въпреки него.

Очаквам още мнения, за да имам аргументи.

Благодаря на всички "помагачи" в този изключително полезен форум.

Поздрави,
Силвия

Редактирано от iconomistca (31.08.2006 17:00)

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #1405445 - 31.08.2006 20:18 [Re: iconomistca]

Затова сме тук - да си помагаме . Не се притеснявай за свекъра, явно не е от най-твърдоглавите. Възрастните обичат да се цени мнението им, особено когато става дума за нещо, за което са "се трепали" цял живот... Просто трябва да го убедиш, че това е най-доброто решение, най-съвременното, най-удобното и каквито там аргументи още ти хрумнат. Дай му усещането, че цениш направеното от него и искаш да дадеш своя принос за още по-доброто му състояние... И че сте му благодарни за този дом. Понякога на възрастните хора малко им трябва, за да са щастливи (което е важно за атмосферата вкъщи, нали? ).

iconomistca

#1405593 - 31.08.2006 21:32 [Re: Юнона]

Ами, Юнона, така, както за всяко нещо водя борба със свекъра ми, най-много аз се разбирам с него в тази къща. И - права си - наистина не е от "най-инатливите". Рано или късно отстъпва. Тази къща не съм я строила аз, но май ще си я изстрадам не по-малко.

А за латекса - мисля, че ще успея и на този "фронт". Още 2-3 дни преговори и ще го купя (латекса де), което ще го постави пред свършен факт. И после ще си мажа с кеф.

Нерегистриран

#1406663 - 01.09.2006 14:37 [Re: iconomistca]

Да, да....да ти кажем нещо, да вземеш да набризгаш с него и после да направиш сламени чучела и да ги гориш триумфално из Варна. Мани беги ости се.

Ако искаш да ти е ефтинку и не толкова фешън, търчи в Метро и грабваш една кофичка от 15 литра Фауст за 13. ъъъъъъъъъ и нещо. Воднодисперсионна таковата, но скоро бризгах стаята на едни познати с такава и за моя изненада не им изсипах кофата на главата, което е както казах вече показател, че боята е убава.
Ако искаш да латексваш........търчи в Бриколажко и грабваш една-две-три-четири кофи Прималекс. ЧешкУ латексче, многу убаво за парите. Последния път като взимах такова един светулко се присламчи до мен и ме светва, че само такова взимал на жена си. Боядисвала и пеела Викам му, бате ти снабдител играеш, а жена ти бояджийка? И той: ми кво бе...знаш колко е доволна
Ей, лудите по магазинете се увеличават да знаете. Преди бях само аз
Ако искаш нещо по-фешън с кул отенъци. Всякви белгийски и немски латекси. Фешъна си е кинти, но какво значение имат парите. А да....там понеже Бенетон се спомена. Ай мани беги. Лиляна Бенетон е плетачка на пуловери, а брато и отвореняка ги шиткал по сергиите. И са латекс вече...леко, опа, упссс. Ще дойде време ракия со пари да пием щом и плетачите на пуловери навлезнаха в импресионизма

Ако и сега не се ориентираш, утре с родителите си при директора!!!

Ха ма ха

anq

Регистриран: 31.03.2006
    #1410487 - 04.09.2006 19:41 [Re: iconomistca]

моят съвет е да избереш най-подходящото от производството на Оргахим - Русе. Виж това.
http://www.orgachim.bg/index.php?location=home

Нерегистриран

#1456435 - 05.10.2006 00:56 [Re: ГолЕмо Диване]

А това чудо дали е добър избор за вътрешни стени? Някой пробвал ли е с него?

Gita Og
шантав тип

Регистриран: 01.04.2006
От: каменната къща под боровата го...
    #1456455 - 05.10.2006 01:19 [Re: Анонимен]

Хайде да споделя и моя опит с тамам приключилото боядисване
За силен цвят - забрави каквито и да е оцветители. Само латекс оцветен с комтер по каталог. С бг оцветителите е УПсурд, дълго мога да пиша за това как винаги с "червено" става розово. Логиката, че има 3 основни цвята - жълто, червено, синьо.........тук просто не важи.
Съвета ми, ако искате конкретен цвят си купувате такъв 1 л. компютърно оцветен 7-8 пъти по-силен от този, който искате да получите и след това го ползвате за оцветител в белия латекс.......който най-добре да е чешки.
И така пестите и пари и нерви.

Арлина
Тъмна земя

Регистриран: 05.08.2005
От: In the Heart of the Sun
    #1456666 - 05.10.2006 09:17 [Re: Анонимен]

този бело-флекс на коя фирма е?

iconomistca

#1456859 - 05.10.2006 11:43 [Re: Gita Og]

Благодаря и на теб за съвета.

Аз съм автор на темата, и макар, че е доста отдавна пусната, все още така и не сме боядисвали (изникнаха едни поблеми и паричките ни пак се стопиха ).

Чухме наскоро, че имало и някакъв латекс на силиконова основа. Аз не съм склонна да се захващам с него (традиционалистка съм), но половинката ми иска да цапаме с това, че "да дишат стените".

За това реших поне да разпитам... Някой чувал ли е нещо за такова животно? Вирее ли у нас?

Благодаря,
Силвия

Арлина
Тъмна земя

#1456904 - 05.10.2006 12:26 [Re: iconomistca]

ето моят съвет:
ако искаш да боядисаш с хубави наситени цветове, купи си боя на английската фирма DULUX - имат прекрасна гама от над 1600 цвята и боята им позволява на стените да дишат и в същото време не е на варова основа. друг вариант е ER_PLAST на гръцката фирма ER_LAC - боите са от същия тип, но по-евтини, цветовете обаче са им по-малко. има още варианти - датската фирма Sadolin също има бои за стени, но и тяхната палитра не е от най-пълните.
ако пък искаш да напрвавиш някакви съвсем светли тонове на стените, спокойно може да си купиш чешки латекс но не със синя капачка, а с розова или лилава - Primalex Plus или Primalex Bonus - и в него да сложиш оцветители.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1456943 - 05.10.2006 13:04 [Re: Арлина]

да споделя и моя опит
Исках кухнята да е оранжева и затова отидохме в Бриколаж да търсим такъв цвят. Имаше страхотни цветове на Бенетон,но цената на 2.5 л е над 60лв. Попитах на щанда колко ще ми излезе да ми направят с компютърното смесване 10л и цифрата нарастна над 250лв.

Затова си взех на промоция една бака 25л бял латекс Леко Интерин - 34лв. След това взех и 10 бурканчета(2л) оранжев оцветител(български) и минахме първо с бялото стените за основа ,след това разредихме латекса с оцветителя 2:1 и се получи страхотен цвят. Много съм доволна, а излезе и доста по-евтино.

Понеже остана бяло, хакнахме в него едно бурканче син оцветител и минахме освежително и коридора - стана супер!

--------------------

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1456959 - 05.10.2006 13:16 [Re: Арлина]

Цитат:

имат прекрасна гама от над 1600 цвята

Аз търся някои, дето предлагат пълна гама от 16 милиона цвята. Тру колор, дет му се вика.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Цецо
ПИЧ

#1456971 - 05.10.2006 13:22 [Re: ГолЕмо Диване]

Успешен и поучителен опит...

Всъщност ако сравниш качествените български бои с "купешките", разликата е предимно в цената. Останалото се заключава в пишман бояджии. И префърцуненост. Ако става въпрос за в България, разбира се.
(Представям си Надин, помъкнала три баки латекс към Чикаго, щото тук е по-евтин...)

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1456996 - 05.10.2006 13:36 [Re: ГолЕмо Диване]

точно това исках да кажа - в зависимост от това какъв цвят търсиш, купуваш съответната боя за него - в случая този леко интерин от 25 литра можеше да го заместиш с прималекс плюс от 15 литра, който щеше да ти покрие същата квадратура и на цена излиза почти едно към едно....но ако решиш да боядисаш стената в някакъв по-особен нюанс...да кажем - пепел от рози или тъмновинено или пастелнозелено или сивосиньо...трудно можеш да разчиташ на оцветители. аз лично ще си боядисам стените с английска боя - пет литра от нея струват около 60-70 лв, но покривността й е много голяма и просто никъде другаде няма такива прекрасни цветове.

iconomistca

#1457004 - 05.10.2006 13:40 [Re: Арлина]

Аз ще боядисвам 4 стаи вкъщи, но едната от тях ще е в по-особен цвят - поне според мен лилавото е нетрадиционен цвят. Другите ще са зелено, охра и може би синьо. Но тези последните са разпространени и не може да не ги има навсякъде.

Благодаря на всички,
Силвия

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1457065 - 05.10.2006 14:07 [Re: Арлина]

цвят се прави:) стига да помислиш как;) но щом искаш наготово- няма проблем

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1457103 - 05.10.2006 14:29 [Re: ГолЕмо Диване]

не всеки цвят може да се направи лесно с оцветители....пък и трябва да си малко художник, а аз не съм...пък ако искаш наситени цветове, съвсем не става, затова предпочитам да съм си готованка

dust
старо куче

Регистриран: 13.12.2005
От: Враца
Бело флекс
    #1457128 - 05.10.2006 14:42 [Re: Арлина]

Не знам на коя фирма е Бело флекс. Открих го в сайта на фирма занимаваща се с търговия с бои.

Цецо
ПИЧ

#1457183 - 05.10.2006 15:26 [Re: Арлина]

Цитат:

в случая този леко интерин от 25 литра можеше да го заместиш с прималекс плюс от 15 литра, който щеше да ти покрие същата квадратура и на цена излиза почти едно към едно....

Бас хващаш ли?

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1457197 - 05.10.2006 15:35 [Re: Цецо]

хващам!

колко квадрата покрива 25 литра интерин?...и на колко ръце покрива хубаво - на две или на три?

Цецо
ПИЧ

#1457216 - 05.10.2006 15:47 [Re: Арлина]

Цитат:

колко квадрата покрива 25 литра интерин?...и на колко ръце покрива хубаво

Това е твърде относително. И зависи от много неща. Например: каква е основата (гладка, грапава, боядисвана ли е преди това, ако да - в какъв цвят и с какво, гипсова шпакловка или гипсокартон, ако не - варо-пясъчна мазилка с какви добаки, предварителна обработка на основата, ако да - с какво...), с какво се нанася - четка, валяк (мече), пистолет, кой го нанася (ако половината отива по пода, например...)
Това са рекламни изцепки, които рядко се доближават до истината. Обърни внимание на ония, скъпите, какво пише - за постигане на посочените резултати се препоръчва (разбирай - задължително е) предварително нанясяне на еди_кой_си грунд (от същата фирма), който струва почти колкото и боята...

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1457227 - 05.10.2006 15:52 [Re: Цецо]

това много добре го знам....хайде да си измислим тогава предварителни условия като например - грундирана идеалношпаклована стена, а за инструмента - не ми казвай, че някой нанася латекс по цялата стена с четка или с пистолет, че няма да ти повярвам.

та? - имаш хубав валяк, добър майстор и грундирана стена, казвай квадратурата и броя на ръцете

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

#1457283 - 05.10.2006 16:10 [Re: Арлина]

При нас е уж гладка шпакловка( няъде обяснавах къв е проблема), минато с грунд - някво супер воднисто според мен излишно, и още на първата ръка с интерина хвана перфектно. Отгоре минахме само една ръка цветно...и остана бая латекс..

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1457295 - 05.10.2006 16:14 [Re: ГолЕмо Диване]

колко квадрата ви е стаята?

Цецо
ПИЧ

#1457307 - 05.10.2006 16:20 [Re: Арлина]

Цитат:

имаш хубав валяк, добър майстор и грундирана стена, казвай квадратурата и броя на ръцете

За квадратурата не знам, трябва да пробвам. За ръцете - две. При тези изходни условия.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1457311 - 05.10.2006 16:21 [Re: ГолЕмо Диване]

Цитат:

някво супер воднисто според мен излишно,

Не е излишно.

--------------------

Арлина
Тъмна земя

#1457318 - 05.10.2006 16:29 [Re: Цецо]

За квадратурата не знам, трябва да пробвам

значи ще чакаме да пробваш, иначе няма как да ги сравним...

Shadows Fall
Shadow
**

Регистриран: 30.06.2004
От: Поп Фолка, Балкания
    #1457361 - 05.10.2006 16:52 [Re: ГолЕмо Диване]

eто аз какво направих
купих си скапан латекс който ползвах като грунд
след него всички стени ги шкурихме жестоко, след което китосвахме и изравнявахме, пак шкурихме и след това две ръце Хамелекон на Оргахим, най-добрата българска боя

аз оцветявах машинно, така винаги мога да си направя същия цвят

--------------------
Amici Dei Inemici Mundi

Shadows Fall
Shadow
**

#1457364 - 05.10.2006 16:54 [Re: Арлина]

тоя Прималекс е пълен боклук

най-доброто в боите на нашия пазар е от бг Оргахим от Леко нагоре и Levis, Benetton от чуждите, това е истината

--------------------
Amici Dei Inemici Mundi

Gita Og
шантав тип

#1457490 - 05.10.2006 18:20 [Re: Shadows Fall] Прикрепен файл (284 тегления)

Мале...докато си мажа аз безгрижно камъните по кЪщата, тук къф диспут съй заформил
Е са за Прималекса и аз ще поспоря. Не само, че не е боклук, но е най добрия латекс, който може да се купи на прилична цена.
Моята къща е нова и нивга не беше боядисвана до сега. Допуснахме зверската грешка да направим шпакловката не с бяла , ами.......с обикновената сива след , което е вервай ми НЯМА покриване. 5 ръце мазахме на таваните, а на стените 3-4........Пробвахме кво ли не, мегахим, оргахим, пастело, маестро.............не става и не става, кви ли л...а не измазахме. И знаеш ли какво покри? ПРИМАЛЕКС!!!! За таваните , обаче го смесихме с Боро, защото Прималекса леко жълтее
Ето и да онагледя

Gita Og
шантав тип

#1457516 - 05.10.2006 18:39 [Re: Gita Og] Прикрепен файл (342 тегления)

ето и още една

Арлина
Тъмна земя

#1457670 - 05.10.2006 20:47 [Re: Gita Og]

ммм - много хубаво туй маслиненозеленото

Арлина
Тъмна земя

#1457689 - 05.10.2006 21:05 [Re: Shadows Fall]

Цитат:

тоя Прималекс е пълен боклук

кой по-точно прималекс визираш, че има поне четири вида, всеки с различна степен на изтриваемост, белота и качество?

най-доброто в боите на нашия пазар е от бг Оргахим от Леко нагоре и Levis, Benetton от чуждите, това е истината

тук малко ще поспоря, като качество боите на Лакпром не са по-лоши от тези на Оргахим, само дето нямат такава реклама като последните. но да - Оргахим и Лакпром са двата български завода, които произвеждат що-годе качествени неща. при Оргахим обаче допреди няколко години имаше проблеми с белотата на различните произведени партиди, или въобще с еднаквостта на цветовете, сега незнам как е, отдавна не ги следя точно тях.

за чуждите марки - Levis са хубави бои, но има още много фирми, които предлагат същото качество.аз лично тях не ги предпочитам - виждала съм как разбъркват с клечки кофите с боя, без миксер, а това е доста брутален начин да продаваш тази боя.

Shadows Fall
Shadow
**

#1458158 - 06.10.2006 09:24 [Re: Gita Og]

айде сега дефинирай най-хубавия латекс на прилична цена, можеш ли? за колко килограма, бял, цветен ? не можеш да сравняваш несравними неща

иначе да, Дисповита не е лош като боя, продукт на Лакпром

--------------------
Amici Dei Inemici Mundi

Gita Og
шантав тип

#1459528 - 06.10.2006 23:33 [Re: Shadows Fall]

Говоря за бял латекс и за около 60 л, щото на литри го купувам

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15637

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.179 seconds in which 0.152 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.