ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

лимфни възли
    #1424082 - 13.09.2006 10:31

Кажете ми моля към какъв лекар да се обърна за да провери дали имам подути лимфни възли. Усещам при напипване малки топчета по врата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: лимфни възли
    #1424143 - 13.09.2006 11:11 [Re: Анонимен]

личния

Нерегистриран

#1424158 - 13.09.2006 11:22 [Re: Си Ди]

ходих,опипа ме и каза че нямам подути лимфни възли, но аз все пак напипвам някакви топчет аи никои не ми казва какво е това. Преди няколко несеца ми пускаха и изследвания (лимфоцит и други показатели които не помня и си бяха в норма) но АЗ НАПИПВАМ ТОПЧЕТА...и понеже съм хипохондричка всеки ден ме измъчва мисалта че е нещо сериозно- мисля че са като грахово зърно или малко по малки...опипах вратовете на семейството си и при тях се напива нещо като топченца,ама имам чувството че при мен е по изявено и ръцете ми са постоянно по врата...:(

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1424309 - 13.09.2006 13:28 [Re: Анонимен]

Това си е нормалната големина на лимфните възли,не се шашкай!Щом и кръвните изследвания са ти в норма,няма причина за безпокойство!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1425079 - 13.09.2006 20:54 [Re: Анонимен]

боже!
аз водя дъщеря ми чак когато станат като орех всичко останало може да си мине от само себе си с много течности, олекотен режим, почивка и витамини - ако няма други симптоми де
всички имаме лимфни възли стана работата

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1426963 - 14.09.2006 19:31 [Re: Анонимен]

Щом напипваш топчета значи ИМАШ подути лимфни възли, ако са малки трудно се напипват, така че забрави това което е казал лекаря. Не е задължително да имаш повишени левкоцити, ако състоянието ти е леко. Обикновено се дължат на вируси - HHV-(от 1 до 6) - заразяване или временно отслабен имунитет. Но не винаги, а само "обикновено". Кво да кажа .... трябва да си минат сами;) Не пий студени и газирани напитки (никаква бира), пий витамини и се храни добре и спи по колкото може повече. Ако не минат така до 2 седмици, тогаз пак пиши какви са ти оплакванията.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Koop
разярен и амбициран
**

#1426966 - 14.09.2006 19:34 [Re: deputatkata]

При повечето случаи не означава сериозно заболяване.

Но иначе съм против че нормалната големина на лимфните възли на врата е напипваща се

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

deputatkata
влюбена в Дянков!

#1426986 - 14.09.2006 19:59 [Re: Koop]

Интересува ме ти лично колко пъти си палпирал лимфни възли,и то в областта на шията?И виждал ли си екстирпиран такъв-в норма или не?

--------------------

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

Регистриран: 30.09.2005
    #1427205 - 14.09.2006 22:14 [Re: deputatkata]

Цитат:

Това си е нормалната големина на лимфните възли,не се шашкай!

И аз така знам от опит, понеже съм ходил на лекар специално заради един на врата.

Koop
разярен и амбициран
**

#1427304 - 14.09.2006 23:01 [Re: deputatkata]

3 пъти. 2 пъти мойте и веднъж на гаджето ми, след като тя ми каза че си ги напипва. Когато ми няма нищо и полувин час да ги търся не мога да намеря нищо. + това то и леко боли като са надудти, има общо чувство на *някакъв* проблем в гушата, непоносимост към студени напитки. Чак тогава чудейки се какво може да е си ги напипаш случайно. Поне при мен е било така. Не че седиш по цял ден и си ровиш по гушата без причина

Също така веднъж и на мен ми се случи лекар да кажа че имам топчета той ги търси 2 минути, не можа да ги напипа. Аз си ги напипвам обаче;) Дори сочейки му с пръст точно мястото, пак е трудно се напипват от друг човек, ако са само *леко* подути, защото те са плаващи.

Екстирпиран не знам какво е , но се досещам. Не съм виждал екстирпиран такъв дали е в норма. Съдя от това което съм чел в разни онлайн статии за вируси, също и най-вече собствено и на хора около мен физическо състояние. За теб deputatkata бих се оправдавал по този начин, защото те уважавам. Също така и много искам да науча нещо ново.

--------------------

Нерегистриран

#1427668 - 15.09.2006 10:34 [Re: Koop]

много съм напалшена, посъветвайте ме,защото чета противоречиви мнения...топчетата случаино си ги напипах още май месец,не са мраднали досега...не ме боли (само от притеснение като се пипам постоянно и започва да ме дразни кожата по врата).Честно да си кажа ходих при трима лекари, и тримата казват че нямам подути и че наистина това било нормална големина, но Д-Р KOOP много ме плаши. Какво да правя...към кой лекар да се обърна. Бях споменала че напипах и по вратовете на семейството си

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #1427679 - 15.09.2006 10:43 [Re: Анонимен]

Абе интересно - на трима лекари не хващаш вяра, че и на изследванията също, а се доверяваш и паникьосваш от мнения във форум
Разбирам да имаше нещо обезпокоително в изследванията ти, ами то - всичко ти е в нормата, специалисти го потвърждават...

Ki4ka
вид потребител

Регистриран: 07.09.2006
От: България
    #1427688 - 15.09.2006 10:50 [Re: Анонимен]

смятам да не се плашиш толкова, съвсем нормално е да се получават такива малки топчета, натоварване, стрес, отслабване на организма, лека настинка и ето ти ги топчетата, на мен ми се е случвало също, ако обаче има болка и се подуваш повече от грахово зърно, тогава може да се касае и за алергия например. не е задължително да е някакъв вирус.
щом са ти правили кръвни изследвания и нямаш отклонения не се притеснявай, защото ако имаш проблем няма да са ти съвсем нормални изследванията, а предполагам лекарят ти е пуснал достатъчно изследвания че и той да се презастрахова, освен това казваш че имаш консултация и с други лекари, които също ти казват че нищо ти няма.
ако се плашим от всичко което четем ще си ходим с кашонче с лекарства
Бели кръвни клетки /левкоцити/ се произвеждат и в лимфните възли, така че ако има нещо не както трябва би следвало да се покаже в изследванията ти.

--------------------
Клара Цеткин
или иначе казано
"Око да пипне, ръка да види"
Спомних си паролата

Нерегистриран

#1427704 - 15.09.2006 10:59 [Re: Hard Rock fan]

ох прав си,ама какво да правя като мисълта ми е все там, успокоявам се за няколк дни като отида на лекар и после пак започвам да си ги пипам...почвам да си мисля дали са ми ги напипали,въпреки че им посочвам точно къде са....Никой не ме посъветва към какъв лекар да се обърна- хирург дали става?Видях че има в нашата поликлиника. Аз по принцип имам хроничен ринит и много кихам,а вечер имам и алергична кашлица и си напрягам доста врата...не знам дали има значение....много се страхувам от болести,много

Ki4ka
вид потребител

#1427713 - 15.09.2006 11:04 [Re: Анонимен]

душко, това е от алергията
гаранция, знаеш ли към какво е алергията - прах, полени, животни?

--------------------
Клара Цеткин
или иначе казано
Спомних си паролата

Нерегистриран

#1427726 - 15.09.2006 11:10 [Re: Ki4ka]

сигурен ли си?ако знам причината ще се успокоя малко.Възможно ли е това напрежение от алергията. Имам алергия към прах и полени, от години съм така и всеки ден кихам неистово,тече ми носът, вече само като видя прах и се разкихвам ,а от известно време и вечер ме мъчи кашлица,а през деня нищо ми няма....а тези лимфни възли ме побъркаха от тревога, не са се увеличили ,но аз ги напипвам като малки топчета...

Ki4ka
вид потребител

#1427748 - 15.09.2006 11:20 [Re: Анонимен]

ами съветвай се с алергорог как да контролираш алергията си, макар че няма оттърване почти всички имат алергия към прах

--------------------
Клара Цеткин
или иначе казано
Спомних си паролата

Hard Rock fan

#1427750 - 15.09.2006 11:20 [Re: Анонимен]

Ами може и към хирург (лицево-челюстна хирургия примерно), но най-добре към хематолог.
Обаче като чета - това наистина като да е алергия и да няма нищо общо с лимфните възли.
По принцип наистина подут (уголемен) лимфен възел може да се окаже и сериозно, но в такъв случай това има своето отчетливо отражение в кръвните изследвания, а при теб случаят не е такъв ( а и имаш консулатция с медици), тъй че - споко, нямаш основание за безпокойство.

П.П. Аз не съм лекар и си говоря на база общи познания някакви (и медицински - никакви ) и точно затова ти казвам - довери се на лекарите.

Koop
разярен и амбициран
**

#1427800 - 15.09.2006 11:58 [Re: Hard Rock fan]

Аз лично бих си спестил предоверяването в специалистите и лекарите;)))
Истината е там някъде. Щом СЛУЧАЙНО си си ги напипала и нямаш други НИКАКВИ неразположения. Май ще се съглася че нищо ти няма , въпреки че са ти леко подути . Интересно аз когато съм си напипвал топчета съм имал и други неразположения, за които споменах в горния постинг и са минавали за макс месец. Но да това са лимфни възли, няма спор в това, няма какви други топчета симетрично да си напипаш по шията

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1427804 - 15.09.2006 12:00 [Re: Анонимен]

ами да тази алергична кашлица малко ме съмнява, какво казват лекарите за нея като причина?

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1427809 - 15.09.2006 12:03 [Re: Ki4ka]

Почти всички имат алергия към прах
Аз защо ли не съм виждал нито един алергичен към прах в казармата докато бях. Хайде да допуснем че не ги допускат до военна служба, което би било странно заради такава "невинна" алергия. Но и сред познатите и приятелите ми също не съм виждал... Баси късметлията съм.

--------------------

Нерегистриран

#1427811 - 15.09.2006 12:04 [Re: Koop]

правиха ми снимка на белите дробове-всичко е наред. През деня изобщо не кашлям, вечер като си легна и ми дразни гърлото, сякаш иска нещо да се откърти от там.Беше спрял аза известно време и пак започна

Koop
разярен и амбициран
**

#1427824 - 15.09.2006 12:11 [Re: Анонимен]

А не ти е зачервено гърлото ?
Кашлицата винаги ли върви паралелно с кихането ?

--------------------

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

#1427825 - 15.09.2006 12:12 [Re: Анонимен]

Явно при теб проблема не е точно в лимфните възли, ами в хипохондрията... Отиди на лекар за това.

Ki4ka
вид потребител

#1427827 - 15.09.2006 12:13 [Re: Koop]

ами не всички, но почти всички, особено тези в големите градове, където е по-мръсничко
що се отнася до казармата, явно са ви избрали по-здравички в твоята казарма
а и не всеки обръща внимание на дребните алергични пристъпи, при някои се проявява леко, а при други се стига до ужасни оттоци...
а що се отнася за късмета че не си виждал алергичен пристъп, наистина си късметлия

--------------------
Клара Цеткин
или иначе казано
Спомних си паролата

Нерегистриран

#1427828 - 15.09.2006 12:14 [Re: къв прякор бре?;)]

Изобщо не отричам, осъзнавам го много добре,но сякаш не мога да го преодолея

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

#1427838 - 15.09.2006 12:20 [Re: Анонимен]

Не е срамно, потърси помощ за проблема си!

Koop
разярен и амбициран
**

#1427868 - 15.09.2006 12:31 [Re: Ki4ka]

Аз лично съм виждал хора които куцат в казармата, които имат хронична мигрена и със силен обструбизъм (кривогледство) и ги приемат и не ги уволняват служеха си с мен 1 година. Така че това че в казармата приемат само 100% без здравословни проблеми хора е МИТ. Този който куцаше разбира се стана готвач. Този с обструбизма не даваше караули. Но този с мигрената си правеше всичко като пич
Що се отнася до алергията към прахта трябва да се прави разлика между алергия и дразнене от полепването на прах по лигавицата на носа, което винаги внася неудобство и не значи алергия. Алергията има кихане (много лихане, не само веднъж като вдишнеш прах, което е нормално) + зачервяване на очи, подуване, дразнене на гърлото и носоглътката поне 5 минути след пресустановяването на контакта с прахта.

--------------------

Ki4ka
вид потребител

#1427874 - 15.09.2006 12:33 [Re: Koop]

така е съгласна съм с теб, за това се правят необходимите проучвания върхе индивида
да се произнесе лекарското тяло е ли е алергия и ако ва , към какво

--------------------
Клара Цеткин
или иначе казано
Спомних си паролата

Hard Rock fan

#1427880 - 15.09.2006 12:37 [Re: Koop]

Ами аз не говоря за предоверяване - напротив, при сериозен проблем (а този не изглежда такъв), си мисля е добре човек да се посъветва с повече от един специалист (от личен опит ми е това). Но все пак: след като ТРИМА специалисти казват, че няма нищо и нещо повече - изследванията са в норма, недоверието към всичко това си е чиста проба хипохондрия.

А инак in general: що се отнася до здравословни проблеми, лично аз се доверявам на медиците, на кого другиго? На врачки и знахари ли?

Koop
разярен и амбициран
**

#1427881 - 15.09.2006 12:38 [Re: Ki4ka]

Да, има редица изследвания те алерголозите знаят.
Какво точно казват алерголозите на автора на темата и как са достигнали до тяхното заключение???

--------------------

Нерегистриран

#1427914 - 15.09.2006 12:59 [Re: Koop]

по същия начин ми протичат симптомите- продължително кихане всеки ден, зачервени очи, носът ми тече и сърби.Усещам как от носа ми слиза в гърлото някакъв секрет и дразни...а като ми правиха снимка на белите дробове и всичко си беше нормално, лекаркаат ме пита дали имам алергия и аз и казах че имам тази алергия с киханети и тя каза че и кашлицата е следствие на алергията

Koop
разярен и амбициран
**

#1427977 - 15.09.2006 13:46 [Re: Анонимен]

А преди да има кашлица лимфи подути ?
От колко време я има кашлицата и тя съвпада ли по време с кихането, изчезва ли когато го няма?
Има ли зачервено гърло? Авти в устата ?

--------------------

Нерегистриран

#1428017 - 15.09.2006 14:04 [Re: Koop]

кашлицата започна преди няколко месеца след една простуда и е само вечер като си легна, аз сама усещам че е от дразнене в гърлото а не по-надолу. Кихането започва сутрин като се събудя, до слетобяд- кихам и ме сърби носа.Да има и дразнене в гърлото и още от малка все от ангини боледувам и сам постоянно на антибиотици и сега там ми е слабото място и специалистите УНГ казват че от носа ми слиза и прави инфекции в гърлото..направо се въртя в омагъосан кръг

Koop
разярен и амбициран
**

#1428152 - 15.09.2006 15:49 [Re: Анонимен]

Това значи ли че може да се счете че кашлицата е започнала паралелно с подутите лимфи ?
Подозираш ли друг причинител на "простудата" освен простуда ?
Какви бяха ТОЧНО симптомите на "простудата"? Взимала ли си антибиотици за нея? Оказало ли е влияние взимането на антибиотици в/у "простудата"? Колко често взимаш антибиотици по принцип от както си "възрастен"?. За дете може да се счете за нормално да боледува често от ангини. На колко си години в момента? Скоро от както си "голяма" боледувала ли си често от ангини? Не ми отговори за зачервеното гърло еднозначно - зачервено ли ти е гърлото в момента ? Колко точно са ти левкоцитите, дори да са в норма, колко?

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1428232 - 15.09.2006 16:56 [Re: Hard Rock fan]

Уважавам твоето мнение и съм съгласен с него, донякъде.
Ако моми4ето имаше само подути лимфи и НИЩО друго, и нормална кръвна картина ..както и казах в предишен постинг бих бил на мнение че няма нищо сериозно. Но тя очевидно има и други оплаквания, които пробуждат в мен известни съмнения, и не съм специалист по алергиите, но не съм напълно убеден че алергия може да причини тази кашлица и подутите лимфни възли, все още имам някакви съмнения. Това което съм чел за алергиите е че са свързани с определен вид антитела, а не с полиферация на лимфоцити. А трябва да ти кажа че ПКК, СУЕ и CRP ги използват за нищо повече от възпалителни маркери в тези случаи, които на всичкото отгоре не са достатъчно чувствителни за да се променят при локална или хронична инфекция. Имам добър познат пример с хламидия, CRP < 1, СУЕ<5, и левкоцити=5, който доказано страдаше от хламидия и има симптоми за хламидия дори и температура. Е, с тези резултати от възпалителните маркери при него можеше да си избършеш..... Когато лимфоцитите се мултиплицират само в лимфните центрове, не е задължително да циркулират в периферното кръвообращение за да дадат отражение на диференциалното броене на кръв взета от вената. Увеличаването на лимфните възли става е по сигнал за някакъв проблем, най-често вирусен и в 99% от случаите не се и разбира какъв вирус а просто си минава. Те за тва лекарите не се занимават. Да ти припомня че има и неоткрити вируси , тези които не са открити са най-вече поради тяхна склонност да не причиняват болести;)

--------------------

deputatkata
влюбена в Дянков!

#1428236 - 15.09.2006 17:03 [Re: Koop]

Продължаваш да ме изумяваш!!!Толкова си сигурен,че някой може да ти повярва!
нищо лично,виждам,че се интересуваш от медицинските въпроси,няма лошо!Аз лично не се изказвам,когато не знам нещо.Или поне ще кажа "Предполагам,че е ...".

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1428241 - 15.09.2006 17:07 [Re: Koop]

Увеличаването на лимфните възли може да означава 101 неща (съвсем образно казано).
Хайде да не гадаем, ами девойчето, ако толкова се е притеснило да се разходи до един хематологичен кабинет, ако са му големи наистина лимфните възли и персистират, ще му боднат едното възелче, ще си направят препарат, ще погледнат и после пак ще умуват. Само че в комбинация с патохистолог (или цитолог).
Защото не са само вирусите причина.
И освен това вирусните инфекции нямат отношение към тези маркери на неспецифична възпалителна реакция, които си цитирал.
В крайна сметка форумът е професионален (поне донякъде) и дайте да не правим лаически изпълнения. и да гадаем.

Koop
разярен и амбициран
**

#1428268 - 15.09.2006 17:25 [Re: deputatkata]

за алергията казах че не съм сигурен и че предполагам....

--------------------

Koop
разярен и амбициран
**

#1428275 - 15.09.2006 17:31 [Re: Dr.G]

Ами да ама ето сега примерно чел съм съвременни статии за химията на алергична реакция и за химията на имунния отговор към херпесни и ретровируси, може би нямам основата, това е вярно, но логично на мен така ми се връзват нещата.
Ето например за това възелче не знаех и за хематолога.

И какво точно изследват?

защо вместо да ме следите буква по буква къде може да издъхна, не се замислите дали не може да съм прав за нещо и+ вашите знания и да дадем по-конкретни съвети на момичето.

--------------------

Нерегистриран

#1428319 - 15.09.2006 18:20 [Re: Koop]

съжалявам но не можах да разбера много...днес слетобед отидох до поликлиниката, но нямаше хематолог и влязох при хирург...пипа ме човека доста време, но каза че не са лимфни възли...те били ан друго място и били подвижни..а аз напипвам отстрани на врата върху някаква вена или мускул,така каза...ох не знам вече,и да ми смеете,това е 4ти лекар...тук д-р KOOP казва че щом напипвам топче значи е подут възел...много съм тъжна

Koop
разярен и амбициран
**

#1428326 - 15.09.2006 18:28 [Re: Анонимен]

Уххх......
А каза ли ти какво са като не са лимфни възли, и от двете страни еднакви ли са ти, топчета ли са или се съмняваш че може наистина да са жили?
Жилите и вените нямат форма на топчета, и наистина не се местят, защото са прикрепени здраво към останалата тъкан.
А наистина ли не са ти подвижни, ти като си ги напипваш? Лимфните възли се местят много, бягат лесно наляво надясно нагоре надолу.... . При теб как е като си ги напипваш?

Освен това и виж по-долу както съм те питал...... най-долу.

--------------------

Нерегистриран

#1428348 - 15.09.2006 18:49 [Re: Koop]

топчетата ги напипах по различно време от настинката. а настинката беше по грипно време през пролетта и всички около мен бяха болни,имах и налепи по гърлото и ми изписаха антибиотик-оспен,(само първия ден като ме събори ми беше лошо и имах температура) и тогава имаше и сериозна кашлица...гърлото ми е зачервено да...казват че слиза от носа ми и ми прави инфекции...ан 25 съм и продължава ми настива гърлото...за една година 3 пъти пих антибиотик...все гнойна ангина казват...а сега последния път УНГ ми каза че в сливиците ми се събирала храна и гниела и не било гной и да си го обирам за съжаление не мога да си намеря изследването да видя колко точно бяха левкоцитите

Нерегистриран

#1428355 - 15.09.2006 18:54 [Re: Koop]

тия "топчета" не бягат изобщо и не са симетрични, едното чудо е в ляво на врата ми(по средата), другото е в дясно в основата на врата

Koop
разярен и амбициран
**

#1428360 - 15.09.2006 19:02 [Re: Анонимен]

aaa, ми така кажи!!! Начи не са лимфни възли.

Не знам какво може да са. Малко е странно де.
Мога да ти предложа, за собствено успокоение да ти ги погледнат на ехограф, иди на лекар, където има ехограф и да ти кажат какво са точно.

Успех.

--------------------

Нерегистриран

#1428361 - 15.09.2006 19:05 [Re: Koop]

плаче ми се вече...много съм наплашена от болести и търся всяко нередно нещо в себе си....

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

#1428372 - 15.09.2006 19:14 [Re: Koop]

Най-добре е да иде при лекар, за да си лекува хипохондрията, защото оттам според мен идва проблема. Поне аз така си мисля...

Koop
разярен и амбициран
**

#1428438 - 15.09.2006 20:38 [Re: къв прякор бре?;)]

Брей! Не съм напълно съгласен с теб.
Патил съм си от подценяване на симптоми от страна на лекари и знам.

Разбира се съществува и хипохондрията
Обикновено в такива случаи за да разбереш дали пациента има психическа склонност да бъде хипохондрик го питаш за здравната му история - от осъзнатия му живот до днес, да ти я разправя като приказка. Ако не се връзва на профила "хипохондрик" - търсиш причината за симптомите му защото е най-верочтно е да не си ги въобразява.

--------------------

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1430616 - 18.09.2006 10:13 [Re: Koop]

Не те следя, просто реших, че е по-разумно да се даде конкретен съвет. А не разсъждения на тема...
За алергията - не отричам. Прав си, но не мисля че с разсъждения във виртуалното пространство можем да помогнем на който и да е да си реши проблемите с лимфните възли (ако изобщо съществуват такива, проблеми де).

Koop
разярен и амбициран
**

#1430799 - 18.09.2006 12:35 [Re: Dr.G]

Моля за извинение че продължавам да поддържам офтопика, надявам се след това вече да го прекратим тоз офтопик.

Моето ЛИЧНО мнение е понеже очевидно момичето има труден за разрешаване проблем вече от доста време и различни лекари не са могли да и помогнат нито пък кажат какво точно и е, то в такъв случай смятам че "разсъждаване" (както го наричаш) може да бъде полезно, защото може да я насочи към нещо, което да изследва. Ето например ти каза за хематолог, аз казах за ехографа. Е верно е, че конкретни, кратки, ясни и носещи лечение съвети са много по полезни, но в такива случаи, когато е трудно да се дадат такива мисля че, хората харесват ПОНЕ да усетят че някой поне мисли и се опитва да им помогне, от колкото никой да не казва нищо.

Това е фундаментален въпрос между другото, не се отнася само за форума.
Моите уважения.

--------------------

Нерегистриран

#1430837 - 18.09.2006 13:08 [Re: Koop]

Прав си и много благодаря на всички,които се включиха със съвет в тази тема.

Нерегистриран

#1435392 - 21.09.2006 11:08 [Re: Koop]

Колко точно са ти левкоцитите, дори да са в норма, колко?

wbc 7.7 pri referentni stojnosti 4.0- 10.5
Какво имаш предвид с това?

Koop
разярен и амбициран
**

#1436066 - 21.09.2006 19:16 [Re: Анонимен]

ами добре са си. Интересуваше ме да не са понижени, че да дам акъл с други изследвания, ама са ок.

--------------------

nick

Регистриран: 15.01.2005
От: NE32 4BH
    #1635197 - 13.02.2007 21:46 [Re: Анонимен]

Преди малко по Нова казаха за болест свързана с лимфните възли (май беше лимфония), която започва с подути лимфни възли по тялото и образуване на топчета. Казаха още,че болеста се развива за 1-2 години. Преди година имах проблеми с лимфните си възли. Бяха се подули и имах малки топчета по врата. Личният ми лекар ми изписа противовъзпалително лекарство и мехлем. Сега се пооправиха ама се чудя по какво може да се разбере дали страдаш от въпросната болест?

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1635654 - 14.02.2007 10:10 [Re: nick]

С биопсия.

OnchoBoncho
млад и зелен

Регистриран: 16.03.2006
От: Brisbane, Australia
    #1635675 - 14.02.2007 10:24 [Re: Dr.G]

Това боли адски много. Преди 11 год. ми взеха лимфен секрет заради съмнение за гуша. Голяма болка изтърпях, за да ми кажат да не се притеснявам излишно, нямало нищо. Аз се радвам, че нямаше нищо де Но ми изписаха някакви йодни лекарства за профилактика.

Stela Mild
ориентиран (понякога)

Регистриран: 21.01.2007
    #1636431 - 14.02.2007 18:12 [Re: Dr.G]

Прочетох с интерес всичко написано по темата, защото аз имам подобен проблем. Още преди около година се появи болка в лявата част на врата ми, която се разхожда от ямката над ключицата ми по шията до под челюстта и зад ухото. От време на време (но рядко) прескача и отзад на врата или вдясно на шията. Първоначално мислех, че имам някакво схващане, но проследих пътя на болката и като (поне) средно интелигентен човек установих, че ме болят лимфни възли. Отдадох всичко на сезонни настинки и зачаках да отзвучи. Но дойде лятото, мина си, а болката остана. Ходих при личния лекар, опипа ми врата и каза, че ми няма нищо, защото: "Ти знаеш ли какво значи подут лимфен възел, направо си личи!" Да, ама мен ме боли. Миналия месец пак ходих на преглед и GP-то ме прати при ендокринолог. Който установи, че нямам проблем с щитовидната жлеза. И ми каза да си сменя възглавницата, на която спя Т.е. очевидно ме приема за хипохондричка. Да, ама лимфните ми възли не щат и не щат да разберат, че ме болят психосоматично . Освен това като се наведа или като повиша тон (наличието на тийнейджър в къщи прави последното често явление) "лимфчетата" ми пак "сигнализират"! Та затова съчувствам на всеки, който след няколко безрезултатни консултации не знае какво да направи, за да установи защо го болят лимфните възли (доколкото знам наличието на болка в лимфни възли е сигнал за нещо нередно в организма). Само че ако аз лично се появя при личния си лекар още веднъж със същия проблем, рискувам горкото GP да получи нервен срив .

paky

Регистриран: 26.03.2005
    #1642022 - 19.02.2007 19:25 [Re: Stela Mild]

Ако имаш притеснения по-добре да ги разсееш, а на GP-то това му е работата. Вярно че са доста понатоварени напоследък, ама като ни е необходима помощ - няма как.

--------------------
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=8902
http://paky.multiply.com/photos

Редактирано от paky (19.02.2007 19:25)

Naq
неориентиран

Регистриран: 07.03.2007
    #1662406 - 07.03.2007 19:49 [Re: Анонимен]

И аз имам топчета на врата.Когато се появи първото си помислих, че е вътрешна пъпка, после запушена масна тъкан.Сега са четири.Едно от които е на главата.Към какъв лекар да се обърна.
Имам и друг проблем.В областа между гръбнака и плешката имам болка, като от изгаряне от слънцето.С какъв лекар да се консултирам.

Qantas
пропагандист

Регистриран: 05.03.2007
От: Пд
    #1664249 - 09.03.2007 07:52 [Re: Naq]

Хематолог. Най-добре още днес.

--------------------
Умът не е кофа за пълнене, а огън за разпалване.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13028

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.057 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.