ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
master666

Регистриран: 02.03.2006
Re: Знамения, суеверия, "бабини деветини" или знаците на съдбата....
    #1450636 - 01.10.2006 01:57 [Re: Цецо]

Цитат:

Как се дава този знак? И кой го дава?

Хичкок..?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #1451336 - 01.10.2006 19:36 [Re: master666]

Е, момчета по - сериозно де.

Мисля, че за тез работи трябва да се научим да отличаваме истинските от фалшивите знаци.

--------------------
You are your very own superhero!

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1451671 - 02.10.2006 01:42 [Re: Цецо]

хаха

Добреее гъбаркайте се.

Няма да кажа пък

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
Re: Лястовичките са ангелчета ;)
    #1451676 - 02.10.2006 02:04 [Re: Salve]

Незнам за вас, ама аз срещнах наскоро един човек, видяхме се днес за 2-ри път и даже му отидох на гости, а малко пред тяхната къща на връщане имаше чисто бяло котенце, малко, много сладко и двамата много му се радвахме Дали е на хубаво

Пък пред няколко месеца една лястовичка ми влезна в терасата през отворения прозрец, явно просто се е заблудило птиченцето, защото те около нашия блок сутрин рано редовно си обикалят на ята и има малки, които се учат да летят, а котката като я видя без малко да я изяде, голямо шоу беше, така, че не мисля, че са предвестник на лошото, по-скоро кукумявката е такъв предвестник Чувала съм обаче и друго - че ако лястовички си направят гнездо на терасата ти и ти го развалиш те прокълнавали

Редактирано от AnGeLGirL (02.10.2006 02:08)

Salve
moonlight

Re: Лястовичките са ангелчета ;)
    #1452235 - 02.10.2006 12:33 [Re: SleepingSuN]

Бялото котенце е на добро.

Виж за лястовичките не бива да се докосват гнездата им, защото има вероятност да носят болести.
Един мой познат почиствал балкона си и имало умряла лястовичка, просто с ръка я взел и изхвърлил, след това се разболя - едва го оправиха - сума изследвания му направиха и се оказа вирус пренесен от прелетна птичка, в света са засичани 4 такива случаи - единия беше той тук в Бг - точно от лястовичката.
Затова не е хубаво да с докосват гнездата им.
Всяко суеверие си има причина.

А иначе като символ - това зависи от много неща. Не е само това да видиш нещо - а по-важно е как точно ще го усетиш и както точно ти се набива в очите.

Също нещата не могат да се приемат общо за всички - донякъде е индивидуално.

--------------------

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1452713 - 02.10.2006 16:56 [Re: Salve]

Е, основното, което знам за прилепите е, че са летящи бозайници, имат съвършени биолокатори и не може да се сблъскат с живо същество случайно. Може просто да сме си допаднали с прилепчето.
Всъщност, май просто се обичаме с животинките. Като дете отидох при голямо овчарско куче, набедено за изключително зло, и го галих, а то въртя опашка около мен. Родителите ми и стопаните на кучето изпаднаха в шок, като ме видяха да си играя със "звяра", бяха в потрес. Накараха ми се здраво, щяло било да ме изяде, и ме прибраха позорно в къщи. Пък гадинката искаше само някой да му обърне внимание.
Преди време на дървото пред прозореца ни имаше семейство гълъби. Оставяхме им на прозореца трохи и си бяхме станали направо приятели - радвахме им се, когато си имаха малки, хранехме ги, следехме развитието им... Птичките не се плашеха от нас. После общината оряза дървото и гълъбите си отидоха.
Имахме вила и там си бяха направили гнездо лястовички, интересно беше човек да ги наблюдава - много старателно правят гнездото си и отглеждат своите малки. Не мисля, че носят лош късмет.
Е, всичко май си е до отношение към живата природа.

Salve
moonlight

#1452908 - 02.10.2006 19:21 [Re: BeWitchIng]

Уичи, така е защото излъчваш позитивност- според мен ...колкото и клиширано да звучи. Или може би само с тая дума можем да го обясним.

На мен често ми се случва това, вървя по пътя и кучетата не само, че не ме закачат, ами започват да се умилкват.
Аз това го забелязах една вечер, отивах до близкия минимаркет и едно ми изръмжа в краката и аз вместо да се стрсна, като на няокое бебче започнах да му говоря : "Шшшшт, стига бе сладур" - тихичко...и онова както беше се втурнало с ръмжене в краката ми, изведнъж легна да го галя.
Усещат излъчването и липсата на страх.

А оня ден забелязах нещо много интересно, което досега не бях забелязала.
Аз бях в едно кафе сама и чаках една приятелка и си се оглеждам , кафето спокойно квартално и ... на жицата кацнали две лястовички , идва трета и чурулика нещо срещу тях, кацна за секунда продължавайки да чурулика (направо сякаш им говореше) и най-интереаното ми беше, че тая третата лястовичка чуруликайки погледна надясно и другите две - също обърнаха главичките си в същата посока , след това треите заедно полетяха точно накъдето гледаха. Бе ... направо паднах - все едно тя им съобщи нещо и ги повика.

Животните си говорят, само че ние дори не подозираме.

Вече започвам да вярвам на това , че е имало хора, които са разбирали езика на животните - нищо в приказките не е случайно.

--------------------

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #1452926 - 02.10.2006 19:42 [Re: Salve]

Много сте сладки.

Ами свети Франциск Асизки е говорел с животните.

--------------------
You are your very own superhero!

Salve
moonlight

#1453003 - 02.10.2006 20:53 [Re: 6emetche]

А бе да може и да е говорел, но ние не сме били преки свидетели и в приказките пише такива работи, ама кой да знае истината?

Аз винаги съм склонна да вярвам на нещо до което съм се докоснала лично. И оня ден като ги гледах тия лястовички, направо си говореха . Хмммм ...

--------------------

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1453103 - 02.10.2006 22:23 [Re: Salve]

Не знам какво е точно. Знам само, че харесвам животинките и явно те го усещат някак. Явно и ти ги харесваш и те го разбират със сигурност.
Уличните кучета не ме лаят. И много се чудя, като някой се жалва, че го ухапали. Те не са агресивни, даже и в глутница през зимата. По-скоро са гладни и уплашени. Никога не нападат безпричинно. За да реагират агресивно, трябва да са сериозно предизвикани. И тогава рядко нападат.
А, твойта история с уличното кутре ме подсеща нещо скорошно: бяхме в Турция миналия месец, разхождахме се по уличките и към нас се присламчи женска, явно скоро родила. Реших, че е гладна и карах мъжа ми да се върнем до хотела и да й донесем нещо за хапване. Оказа се друго обаче - тя ни заведе до място, където явно са били малките й. Може би някой ги е взел или са умрели, кой знае. Горкото куче си търсеше дечицата и се опитваше да ни накара да ги намерим. Нямаше как да помогнем, за съжаление. Интересно е, че животинката схвана съчувствието, даже изразено на непознат език. Изглежда при животните няма езикови бариери.
Вярно, че животните си комуникират. А езика на животните всички бихме могли да разберем, ако се заслушаме поне малко...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21993

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.158 seconds in which 0.144 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.