ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Право

Страници: 1
Lilalila
неориентиран

Регистриран: 01.08.2006
Заеми
    #1453860 - 03.10.2006 14:14

Ако човек, който е взел заем с поръчители, почине, кой ще изплаща заема - поръчителите или наследниците? А какво става с имуществото на човека, който е изтеглил заем?
Благодаря предварително за информацията!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mypoints
избухлив комарджия

Регистриран: 21.05.2004
От: Министерство на пропагандата
Re: Заеми
    #1454958 - 04.10.2006 09:43 [Re: Lilalila]

по договора за заем с поръчители- поръчителят се задължава да поеме солидарно с другите поръчители по този заем, задължението за изплащане на заетата в полза на заемополучателя сума, в случай, че самият заемополучател е в невъзможност да я върне.

ПП: съществуващото имущество на заемополучателя не е от значение и няма връзка със сключения договор за заем, защото по силата на този договор- връщането на заема се обезпечава с поръчител/поръчители.
а и в интерес на обективността, то ако имуществото на заемополучателя бе значително- то логично би било замодателят да се обезпечи с него за по сигурно, нали?

--------------------
... има много неща в живота, които са полезни и не са задължително приятни.

Деспина
ореада

Регистриран: 26.01.2005
От: не съм от тук
    #1456146 - 04.10.2006 21:33 [Re: mypoints]

Цитат:

съществуващото имущество на заемополучателя не е от значение и няма връзка със сключения договор за заем, защото по силата на този договор- връщането на заема се обезпечава с поръчител/поръчители.

при предсрочна изискуемост на кредита, което е доста вероятно при смърт на кредитополучателя и при липса на други възможности за обезпечаване на вземането на банката имуществото на кредитополучателя има значение, може да се стигне до публична продажба.

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

klmn
срещу течението

Регистриран: 20.05.2006
    #1456321 - 04.10.2006 23:27 [Re: Lilalila]

Цитат:

Ако човек, който е взел заем с поръчители, почине, кой ще изплаща заема - поръчителите или наследниците? А какво става с имуществото на човека, който е изтеглил заем?
Благодаря предварително за информацията!

Има и трети вариант, ако кредитополучателят е застрахован за целия размер на кредита и е настъпило застрахователно събитие, тогава застрахователното дружество трябва да плаща вноските по кредита, но дали е точно така, не зная. Напоследък всеки голям заем се съпровожда и от застраховка живот.

--------------------
"Да обичаш е също като песен да пееш, но няма песен без край!"
(японска поговорка)

mypoints
избухлив комарджия

#1456728 - 05.10.2006 10:00 [Re: Деспина]

Цитат:

... и при липса на други възможности за обезпечаване на вземането на банката имуществото на кредитополучателя има значение, може да се стигне до публична продажба.

..."при липса на други възможности"- разбира се е една абстрактна възможност, която би било възможно да се осъществи(публичната продажба), когато изрично е налице невъзможност да се реализират всички други договорно определени способи за обезпечаване на вземането.

успех.

--------------------

Деспина
ореада

#1457024 - 05.10.2006 13:51 [Re: klmn]

при застраховките много неща са от значение при настъпване на застрахователно събитие - особено пък застраховките живот - застрахователната сума, период от сключване на застраховката..., общо взето най-добре да не се стига до смърт на кредитополучателя.

--------------------
„В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.“ Джон Стайнбек

mypoints
избухлив комарджия

#1460944 - 07.10.2006 23:41 [Re: Деспина]

спомням си, че преди време много се натискаха и бяха едни от първите, които предлагаха застраховки живот- в банка ДЗИ.
досега не ми е известно някой(вложител или кредитополучател) да е взел пари от такава застраховка там.

--------------------

Деспина
ореада

#1461676 - 08.10.2006 22:14 [Re: mypoints]

Ами по принцип идеята на зсатраховката живот на кредитаполучателя е не той, а банката да получи парите, защото това й е обезпечението по кредита фактически. И се е случвало.

--------------------

mypoints
избухлив комарджия

#1461761 - 08.10.2006 23:25 [Re: Деспина]

Цитат:

Ами по принцип идеята на зсатраховката живот на кредитаполучателя е не той, а банката да получи парите, защото това й е обезпечението по кредита фактически. И се е случвало.

хайде ве, сериозно ли ве мило?
а, ликвидират ли наследниците му поради тази причина- защото той определено им е наследодател?

ПП: има резон в нещата, които говориш.

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1614

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.066 seconds in which 0.045 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.