ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
Re: Бронзовата розета от Плиска - можем ли да разчетем древните кодове
    #1506952 - 08.11.2006 12:36 [Re: chir] Прикрепен файл (131 тегления)

Amulet with runic signs, connected like a cross, from Preslav

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
simpegraf
неориентиран

Регистриран: 11.09.2006
От: София,България
Бронзовата розета от Плиска-можем ли да разчетем...
    #1689358 - 28.03.2007 19:41 [Re: Шехерезада]

Към въпроса за разчитането на кодовете добавям и свой въпрос:открито ли е предназначението на сакралната "розета"? Опит за отговор е поместен в мрежата от мен: в Google вижте: "розетата от плиска"-хобита-хобита-та /simpeon.blog.bg/, " първо удоволствието,после работата" -simpeon.dir.bg/РОЗЕТАТА ОТ ПЛИСКА-. ХИЛЯДОЛЕТЕН КОМПАС -spelaetron.mylivepage.com/wiki/article. Публикацията е резултат от двумесечно радиестезично изследване на Розетата,която може да бъде видяна в Археологическия музей в София в залата на ІІ етаж точно над входа.Използвани са методите на Физикалната радиестезия/радиодезинтеграция на Луи Тюрен. Ваш Симеон

Редактирано от simpegraf (28.03.2007 19:49)

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Бронзовата розета от Плиска-можем ли да разчетем...
    #1694085 - 01.04.2007 12:48 [Re: simpegraf]

Много ти благодаря, за информацията и линка към твоя блог. Само благодарност, не стига да изкажа възхищението си от трудът ти.

Щастлива съм да срещам хора като теб. и благодаря на Бога, че ги има.

Ще си позволя да поместя един цитат от твоята статия, който е също така любопитен, както и всичко изписано за розетата от теб.

Цитат:

Невъзможно е с тези няколко откъса от историята да се опише кармичната обреченост на един народ с неговите безброй преселения,със създаването на държави и цивилизоване на територии,с периодите на възход и залез,на гибел и възраждане,но и с една предопределеност от Бог- да бъде и да пребъде и тук,и в отвъдното,за да сее зърната на Истината,Любовта и Познанието.Тази космическа роля на народа ми е най-добре изразена в светлата притча за Млечния път на богомилския жрец Петър Осоговец,написана през 956 г. от Р.Хр. в книгата "За съдбата на народите": "... А в четвъртия ден Господ създаде звездите да красят твърдта небесна и да бъдат знамение за векове и народи. С е д е м едри звезди сътвори Предвечният и с е д е м области от небето им повери. И вложи Творецът с е д е м духа в седемте светила,та седем ангела се родиха.И повери на всеки ангел да води по един от седемте народа. И ангелите,на които бе поверено да водят народите,се сдружиха с ангелите,що бяха пазители на тези народи,та всеки народ имаше по два ангела: един-да го води,а друг-да го пази. Слънцето разпери криле над Египет,Месечината над Междуречието,Вечерницата спря над Гърция,Звездата на пратеника покори с лъжи Юдея,Звездата на бранника-Рим,а Звездата на отшелника-Византия...... и всички народи получиха от Вечния по един звезден дух,само над България тъмнееше мрачина и звезден ангел не развя криле над нея. ...И ронеше сълзи ангелът,що пазеше България,че всички си имаха другар,а той нямаше,и с плач поиска от Бога Твореца,ала нямаше вече звезди и звезден дух... Духна тогава Бог в простора и осени с Божествено мановение Млечния път да властва над България. И превратна бе участта на Египет,умряха двата народа-близнаци в Междуречието,изгоря Гърция,погина Юдея,разсипа се Рим,само Византия и България останаха. Но този,що се вслушва в пророчески вещания знае твърдо,че неповолни бранни дни ще разсипят Византия навсякъде,а България като огнена птица ще се възражда из собствената си пепел,та докрай на вековете ще пребъде. Защото гаснат звездите една по една,ала Божият пояс ще свети вечно и Млечният път ще бъде светъл саван над мъртвата Вселена..."

Още веднъж благодаря за включването тук и другия поглед и опит да се тълкува предназначението на розетата.

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

simpegraf
неориентиран

Регистриран: 11.09.2006
От: София,България
    #1747823 - 10.05.2007 15:38 [Re: Шехерезада]

Много благодаря за отзива: лаская се от мисълта,че като геохимик по образование и любител в много други области допринасям с нещо за изясняване на някои загадки.В случая се получи комбинация между страстната обич към Родина и произход протобългарски и чисто научно практикуване на физикална радиестезия/радиодезинтеграция по Тюрен,където се избягват всички самовнушения и мантални залитания в полза на обективната същност на предмети и явления с техните характерни вълнови свойства /и излъчвания/.Отново ще повторя:като прагматик-любител в областта на праисторията не ще влизам в спорове с адепти и специалисти: моята работа се базира на прецизно изследване със селективното махало на Тюрен,изработено собственоръчно от чимшир и снабдено с две подвижни магнитни стрелки за идентифициране на всеки от деветте вида радиестезични вълни,доказани категорично и хилядократно експериментирани от много независими изследователи.
Позволявам се да предложа на уважаемите участници във форума представянето на други мои занимания в сайта ми simpeon.googlepages.com.
Лично Вам,уважаема Шехерезада,изказвам още веднаж благодарност и Ви пожелавам много здраве,щастие и успехи Симеон Пенчев

Teana
"Tea ceremony"

Регистриран: 08.10.2006
    #1748226 - 10.05.2007 20:17 [Re: simpegraf]

Цитат:

Много благодаря за отзива: лаская се от мисълта,че като геохимик по образование и любител в много други области допринасям с нещо за изясняване на някои загадки.В случая се получи комбинация между страстната обич към Родина и произход протобългарски и чисто научно практикуване на физикална радиестезия/радиодезинтеграция по Тюрен,където се избягват всички самовнушения и мантални залитания в полза на обективната същност на предмети и явления с техните характерни вълнови свойства /и излъчвания/.Отново ще повторя:като прагматик-любител в областта на праисторията не ще влизам в спорове с адепти и специалисти: моята работа се базира на прецизно изследване със селективното махало на Тюрен,изработено собственоръчно от чимшир и снабдено с две подвижни магнитни стрелки за идентифициране на всеки от деветте вида радиестезични вълни,доказани категорично и хилядократно експериментирани от много независими изследователи.
Позволявам се да предложа на уважаемите участници във форума представянето на други мои занимания в сайта ми simpeon.googlepages.com.
Лично Вам,уважаема Шехерезада,изказвам още веднаж благодарност и Ви пожелавам много здраве,щастие и успехи Симеон Пенчев

Здравейте, Симеоне!
Много е интересно това, с което се занимавате!
Ви ученици не приемяте ли?:)

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #1749067 - 11.05.2007 11:03 [Re: simpegraf]

Цитат:

В случая се получи комбинация между страстната обич към Родина и произход протобългарски и чисто научно практикуване

Това е нещото, което високо ценя, после е останалото, което се прави заради тази любов народна

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Quid

Регистриран: 25.02.2004
    #1749223 - 11.05.2007 12:33 [Re: Шехерезада]

ако вземете да разделите нещата на
- българси
- славяни

то може и да имате успех.
до момента такова деление ясно не се прави.
всичко минава в графа - българи
което не е толкова правилно
и в предишните коментари за българия в други теми имаше подобен подход който е изцяло погрешен.

cherkezs
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #1750978 - 12.05.2007 18:26 [Re: Quid]

Цитат:

ако вземете да разделите нещата на
- българси
- славяни

то може и да имате успех.
до момента такова деление ясно не се прави.
всичко минава в графа - българи
което не е толкова правилно

Изобщо не е правилно, ако напоследък да се доказва, че славянския фактор не е какъвто пишат по читанките "славянско море", все пак го има.
Има и още нещо.
Не разбирам как така са изключени, ама съвсем, траките
... Българите носим доста гени на тоз "изчезнал" народ.

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 41245

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.