ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
slawej
почетен член

Регистриран: 09.05.2006
Имате ли злояди деца
    #1483714 - 24.10.2006 11:28

Въпросът ми е към всички родители, които имат злояди деца.Как се справяте с тях?Какво правите, когато детето ви все казва не искам да ям не съм гладен/на.Или това не ми харесва или не обичам.Споделете вашия опит, че не издържам с моето с моето злоядо дете. Все е капризен.Повечето пъти се налага за него да приготвям отделна храна и понякога даже доста често се случва и нея не иска да яде после.Случвало ли ви се е да направите нещо , което много иска и после да каже ами това няма да го ям.Ако имате идея подхвърлете някоя.Ще съм ви благодарна.Пък може и някоя рецепта ако се сещате за злоядковци.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
Re: Имате ли злояди деца
    #1483725 - 24.10.2006 11:37 [Re: slawej]

Ааааа това ми е болна тема

Винаги ама винаги са ме насилвали да се храня - родителите ми и всички около тях непрекъснато ме гонеха с яденето, баща ми даже стоеше в къщи сутрин, за да види дали ще си изям сандвичите.. Е - съответно започнах да хитрувам - и да изхвърлям през прозореца всички, което ме насилваха да ям - или да го мушкам под хладилника (детски акъл - после като го дигнахме беше ужас). Стигало се е до това да връщам храната от преяждане - защото всички в семейството бяха убедени колко съм злояда - и стояха мирно на пост, да ме следят дали всичко е изядено. Да не казвам и че ме проверяваха редовно за глисти

Няма злояди деца за мен - винаги, когато детето е гладно - само ще си каже и ще поиска да яде. Насилването за ядене обаче, според мен си е чист тормоз.

Съседчето също го тормозеха с ядене А сега сам си папка - и е голям мъж - над 190см.

Извинявам се ако съм прозвучала малко по-грубо, но наистина "карането" да ядеш е много затормозяващо. Моят съвет - не насилвай детето. Не го следи, не го карай да яде. Ако считаш, че изобщо не се храни - опитай се да го провокираш. А и не забравяй - детското стомахче е с пъти по-малко от това на възрастния. Понякога (особено бабите) имат лошия навик да забравят това - и буквално да "тъпчат" децата.

Честно казано за мен преяждането е много по-лошо от лекия глад. И съм убедена, че гладно няма да остане Като му пристърже стомахчето - само ще търси папкане.

slawej
почетен член

#1483735 - 24.10.2006 11:47 [Re: MyPa TpuO]

Не се и опитвам да го тъпча,май няма смисъл,само си мисля,че съвсем ще се откаже да яде.И е добре че нямам баби, които да упорстват.Бог да я прости бабата на братовчедками но какво направи с нея сега не може да отслабне.

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #1483741 - 24.10.2006 11:50 [Re: MyPa TpuO]

Ей го т'ва 'злоядото', познато и като "Ламя под прикритие"

Само не разбрах - т'ва дете, не се храни или просто не обича да се храни със случайни неща?
Може би, просто има по-различен усет към храната.

Аз никога не съм бил злояд, ама..откъм капризен е съвсем друга история -> нещата, които оценявам, като поносима храна са доста малко, а тези които наистина харесвам са ептен кЪт. Да не говорим, че манджи..ям само, ако са на скара или са от преобладаващо .. чисто месо.

Предполагам, че е ясно, че и с бой не съм ял нещо, което не съм смятал за поне поносимо.

Гледай да му правиш възможно най-питателна и вкусна храна, пък гладЪ си казва думата.
Вярно е, че фамилната кухня, уж формира вкусЪ, ама ..нека да не се разчита на това, защото може да е:
вредно
и
форма на насилие спрямо личността.

Мхмммм, наближава обяд - менюто е ->> месо с гъби/ 70 към 30/, гарнитура - лимони.

--------------------
Peace V!

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #1483742 - 24.10.2006 11:51 [Re: slawej]

Да - това за бабите за съжаление е много вярно Бабите умират от страх децата да са недохранени И в това си опасение стигат до другата крайност. То че е от обич - от обич е, ама ефектът е отрицателен.

Ами - ти знаеш какво харесва, какво не харесва Приготвяй любомото ядене - ще видиш, че ще има силен ефект Аз например обожавах кремвирши и миш-маш - някаква невероятна комбинация

Само гледай да не прекаляваш със сладките изкушения Щото може ефектът да е отрицателен Опитвай - и виж кои манджи харесва най-много. Просто провокирай апетита Но в никакъв случай принуда

Извинявай наистина - ако съм прозвучала грубо. Ни най-малко не целя да те обидя

Gerganita

Регистриран: 03.02.2006
От: от тук от там
    #1483773 - 24.10.2006 12:19 [Re: slawej]

Имаме
Не казваш на колко години е детеце, но от моите наблюдения са, че вкуса на децата се променя с всяка изминала година, както и това че всяко дете си изгражда някакъв режим на ядене и е голяма грешка да се насилва дете, което не иска да яде То не че и аз не се шашках, най-вече под влияние на бабите "Това дете нищо не яде, ще умре от глад" и други такива бабешки приказки В крайна сметка оставих дъщеря ми на мира - историята не познава случай здраво дете което има достъп до храна да е умряло от глад
Напълно подкрепям това, което са казали Мура-та и Йон особено за сладкишите, които гледам да замествам с плодове, както и е добре да намалите разните зрънчовци и газираните напитки. Ако детето не е прекалено слабо, не се притеснявай, просто го извеждай по-често на чист въздух да тича и беснее няма начин да не огладнее след това и за да му привлечеш вниманието към храната се постарай с украсата й повечко - във форум Кулинария много добри идеи, както за приготвянето, така и за украсата на ястията и особено на сандвичите

slawej
почетен член

#1484445 - 24.10.2006 19:24 [Re: MyPa TpuO]

разбира се не съм се обидила ти да не би това да си помисли

slawej
почетен член

#1484446 - 24.10.2006 19:25 [Re: MyPa TpuO]

разбира се не съм се обидила ти да не би това да си помисли

slawej
почетен член

#1484478 - 24.10.2006 20:09 [Re: Gerganita]

Благодаря ти за идеите
на почти 5 години и е 15 килограма

slawej
почетен член

#1484479 - 24.10.2006 20:10 [Re: Йон]

вечно не е гладен това са му пъривите думи преди да седне на масата

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12840

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.