ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Triss
Moon Patrol
**

Регистриран: 31.01.2011
Re: Имате ли злояди деца
    #2749083 - 07.02.2011 23:28 [Re: Си Ди]

Аз много добре зная какво съм казала. И това, че боят е полезен, не съм го казвала, защото не го мисля. Моля те да ми посочиш къде видя да съм казала, че боят на двегодишно дете е полезен?

Предполагам, че не нещо не си доразбрала?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2749386 - 08.02.2011 18:00 [Re: slawej]

Всичките деца в семейството ми са били злояди. Не мисля, че е от липса на внимание, дори ми се струва, че е обратното.Сега актуален е тригодишения ми племенник, който по време на основните хранения рядко изяжда повече от 2-3 лъжички. Затова пък непрекъснато дъвче по някой бонбон, шоколад, чипсове и др. подобни. Предполагам, че това му убива апетита, ама няма кой да чуе..
Един трик, с който постигам успех отвреме-навреме - меря му мускулите след всяка хапка и изпадам в бурен възторг , ама не е работа...

Triss
Moon Patrol
**

#2749408 - 08.02.2011 19:03 [Re: kratuna]

Децата от много малки трябва да се научат на хранителни навици. Ако този момент е пропуснат, след това последствията са ясни на всички - разтревожени майки, тичащи с лъжици да ги хранят и правещи се на маймуни (както в случая ти с мускулите) за да се преборят за всяка една хапка.
Хранителните навици, редовно хранене в часовете за хранене с разнообразна и питателна храна, се изграждат докато детето е бебе и до две годишна възраст. После е късно и става много трудно. А и децата поумняват и започват да се възползват от капризите си, за съжаление.

щастливка
неориентиран

Регистриран: 05.01.2011
От: София,България
    #2749445 - 08.02.2011 20:46 [Re: Triss]

Като бебета почасовото хранене-да.Но не мога да се съглася,че това е предпоставка за бъдещият режим на детето.Те се променят скоростно,а и навиците им също.Според мен децата не бива да се насилват,защото тогава започват да проявяват инат.Имам лични наблюдения.Детето трябва да изяде толкова,колкото иска.Ако е гладно то ще си поиска само без принуда.Не би трябвало амбицията на родителя непремено да се изяде всичко да се превръща в омраза към храната.Децата обичат правилата,но поднесени внимателно.

--------------------
Не можеш да откриваш нови светове,ако нямаш куража да напуснеш брега.

Triss
Moon Patrol
**

#2749576 - 09.02.2011 01:21 [Re: щастливка]

Съгласна съм. Количеството на храната зависи от самото дете. Не бива да преяжда и да се насилва, ако се е нахранило. Но е важно да му се дава от малко да привиква с различна храна и е важно да се храни в определените от семейството за това часове. Затова е важно майката да си е вкъщи, а не на работа или насам-натам, за да успее тя да изгради тези навици у детето си.

kaprizna
ентусиаст

Регистриран: 15.12.2010
    #2749705 - 09.02.2011 11:52 [Re: Triss]

Мисля си, на фона на новоизнесените данни за големият процент затлъстели сред подрастващите, не е голяма болка това, че децата били злояди. Няма да умрат от глад (и аз така съм си мислела за моят син, но оцеля, напук на страховете ми). Според мен по-важно е да не се стига до гореспоменатото положение, когато децата ядат само бонбони, бисквити и тем подобни вредни храни. По-добре една изядена ябълка за деня, отколкото огромно количество "буклуци".

--------------------
Искам цвете, едно, но сега...

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2749737 - 09.02.2011 13:20 [Re: kaprizna]

Включвам се и се хващам за теб, защото не знам на кого конкретно да отговоря. На мен ми се струва (то беше споменато и по-горе), че едно дете няма да се остави вечно гладно - когато му се яде, ще яде. В такъв случай предполагам, че е въпрос на организация от страна на родителите на разположение да има полезна храна (каквато би яло, а не нещата, които категорично отказва да яде), а не боклуци. И съм съгласна със Си Ди, моят личен опит е същият - ако един човек не обича определена храна, няма да го накараш да я яде, освен ако не упражниш някаква форма на насилие върху него Може да е нещо много полезно, но не го ли обича, смятам, че войната е загубена. Така аз не обичам праз лук и никой не може да ме накара да го ям. От дете е така, опитвала съм го (защото пък например пача и шкембе дори не съм опитвала, но и не бих), така че знам какъв му е вкусът и не ми харесва - точка по въпроса Така е и с други храни или пък форми на приготвяне на определени продукти. Не вярвам да зависи от методите на възпитание на родителите какво ще яде и какво няма да яде детето (от гледна точка на вкусови предпочитания). Вярно, казват, че детето е бяла дъска - каквото напишеш върху нея, това ще е, но в това отношение си мисля, че нещата не стоят точно така. Да, ако успееш да му пречупиш характера, може да го научиш да не мрънка, като яде нещо, което не обича, или пък да го накараш да яде, когато не му се яде. Но на каква цена?

Разбира се, аз не съм гледала деца, но смятам, че злоядството едва ли е чак такъв проблем

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2749780 - 09.02.2011 15:20 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

На мен ми се струва (то беше споменато и по-горе), че едно дете няма да се остави вечно гладно - когато му се яде, ще яде.

Това съм го запомнила от една книжка за отглеждане на деца/вече не помня коя, че аз ги четях наред /. Цитирам по памет: "Не насилвайте детето да яде, ако не иска. Помнете - вашето дете няма да се остави да умре от глад" Тва ме успокои и престанах да притичвам с паницата след тях.

--------------------
Ние сме ора естете.

Triss
Moon Patrol
**

#2750042 - 09.02.2011 22:54 [Re: Sol y Sombra]

Цитат:

Разбира се, аз не съм гледала деца, но смятам, че злоядството едва ли е чак такъв проблем

Ами честно казано, голям проблем си е. Особено ако детето е и инатливо. Но като станеш майка ще разбереш.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2750147 - 10.02.2011 08:02 [Re: Triss]

Бе аз като те чета какви изобилия от глупости наспорваш в темата, ако и вярно ги мислиш, не бих ти поверила дете да го гледаш и за два часа.
Искрено се надявам само да си ги пишеш...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17338

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.